Kastreerimine

Mida ja kuidas teeb? Miks ta nii teeb? Õpetamine ja mängimine.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Kastreerimine

PostitusPostitas omos (Teema autor) » 22. juuni 2015, 23:56

Tere,
küsimus siis selline. Paljudel teist on kogemust kastreerimisega? Mis on teie positiivsed kogemused? Kas see mõjutas kuidagi pisikese iseloomu? Kas hakkas tervisele kuidagi moodi? Kas tekkisid mingid tüsistused mis ei olnud arsti kätetööst tingitud? Kõik negatiivsed kogemused?
Ühesõnaga ma tahan kastreerimise kohta kõike teada. Nii, et kellel vähegi viitsimist, siis palun kirjutage mulle siia väike jutuke. Kuna hetkel on endal väike kriis kahe isase põrsaga ja on jäänud kaks varjanti kas ära andmine või kastreerimine. Aga seda esimest ei taha absoluutselt teha.

Ning lisaks mainige ära kas teil oli sigadel omavahel probleeme(tülid, kaklused jne) ja kas kastreerimist oli hiljem kasu või mitte.
Kasutaja avatar
omos
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kastreerimine

PostitusPostitas OpheliaDreamers » 26. juuni 2015, 01:07

Minul on kogemus. Mul oli rahulik vanapoiss Põssa, kes oli väga kiindunud minusse. Ta oli päevadläbi mu põues ja isegi lõunauinakuid tegime koos. Kui tööle läksin, muutus ta silmnähtavalt nukraks. Võtsin talle noore kasuvenna. Algul oli kõik ilus, tore ja armas. Põssa hoolitses väiksema eest ja väike Mart, kes oli ara iseloomuga, puges alati tema kaissu peitu. Magasid ka alati kaisus. Kuid siis hakkas noorem, Mart, oma alfa staatust näitama ning tekkisid tülid ja kaklused. Kui asi läks nii hulluks, et veri oli väljas, siis viisin nad kastreerimisele. Enne lõunat viisin ja 3-4 tundi hiljem sain kätte nad. Operatsioon erineb väga kasside ja koerte omast. Neil oli kaks pikka sisselõiget kõhul. Öeldi, et tuleb nad eraldi hoida, et nad ei nokiks üksteise õmblusi, kuid nad olid mõlemad väga nukrad ja stressis eraldiolekust ja ei teinud oma haavadele viga koos olles.
Põssaga tekkis probleem, et üks tema õmblus rebenes veidi, sest ta oli väga paksuke. Sinna rebendisse läks väike heinakõrs või aluspanu sisse ja 3 päevaga (reede õhtul) tekkis tal 2€ mündi suuruse läbimõõduga mädane kühm. Esmaspäeval ruttasime arsti juurde, kes ei tahtnud uskuda, et nii lühikese ajaga nii hulluks on olukord läinud. Tegid sellele paisele väikese sisselõike ja pidin vähemal 3x päevas pigistama sealt mäda välja ja hoidma sisselõiget avatuna. See oli mulle vaimselt väga raske ja ma nutsin peaaegu igakord, kui pidin seda tegema. Nädalakesega sai asi korda. Arst tegi põhjalikuma puhastuse ja mul jäi ainult õrna des. vahendiga puhastada. Teine õmblus oli täiesti korras. Saledal Mardikesel paranes kõi nädalaga kenasti ära. Hilisemaid tüsistusi ei ole siiani olnud.
Peale operatsiooni olid mõlemad opijärgselt rahulikud, kuid mingiaeg tekkisid jälle väikesed kähmlused, kuid mitte enam nii tõsised. Võtsin kasutusele "karistuspuuri" ja see aitas väga hästi nende käitumisel.
"There's nothing else I would rather do, unless there was a profession that involved cuddling bunny rabbits and kittens all day for money."
Kasutaja avatar
OpheliaDreamers
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 188
Teemad: 23
Pildid: 0
Asukoht: Pärnumaa, Sindi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Kastreerimine

PostitusPostitas Kissu » 05. juuli 2015, 08:30

Minul sai kunagi väga ammu üks isane notsu ära kastreeritud. Operatsioon sai tehtud Tartus R-kliinikus dr. Uibopuu poolt. Operatsioon läks hästi ja notsik taastus kiiresti ning ilma komplikatsioonideta. Hommikul viisime notsu kliinikusse ja lõunast saime juba kätte. Oli teine natukene uimane aga muidu täitsa kõbus. Umbes nädalapäevad oli notsu paberrätikute ja/või imavate linade peal, et haavakesse mustust ei läheks. Samakaua sai nots ka antibiootikumi süste, et välistada põletiku võimalus. Kõik läks õnneks kenasti.

Kastreerimise põhjuseks oli see, et isane notsu sobituks kenasti emaste sekka ja poegi ei tuleks. Iseloomu kohta ei oska kahjuks kommenteerida, kuna ta oli üksik isane notsu tüdrukute kõrval puuris ja mõned nädalad pärast opi sai ta koos tüdrukutega ringi joosta, seega õnnelikum ja rahulikum oli ta kohe kindlasti. :wink:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline