merisigade argus?

Mida ja kuidas teeb? Miks ta nii teeb? Õpetamine ja mängimine.

Moderaatorid: triini22, nirgike

merisigade argus?

PostitusPostitas merisiga123 (Teema autor) » 17. november 2011, 16:30

Sain endale just kaks isast merisiga. Ma ei ole märganud et nad midagi sööks ega jooks, kuigi kõik mis vaja on olemas - aluspanu, söök, puhas vesi, hein ja maius. Niipalju kui mina nende juures puuri kõrval olen olnud, siis nad ei tule oma ''majakesest'' välja. Istuvad seal majakeses ühes nurgas üksteise otsas. Kas see on normaalne? Oskab keegi nõu anda, mida teha? Mõtlesin, et panen käe majakesse, aga jätsin selle tegemata kartes, et nad võivad veel rohkem kartma hakata. Kas selline asi võib viia selleni, et nad ei tulegi välja sööma ega jooma ning võivad haigeks jääda või koguni nälga surra? Või on nad lõpuks siiski varsti valmis väla tulema? Saan ma ise midagi teha, et nad ei kardaks? :umm:
merisiga123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: merisigade argus?

PostitusPostitas Merisigane12 » 17. november 2011, 18:50

Alguses ära neile maja pane, paari kuu pärast võid panna, kui nad on sinuga harjunud ;)
Ma armastan merisigu !!!!!!!
Kasutaja avatar
Merisigane12
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 206
Teemad: 12
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lahe
Prindi postitus

Re: merisigade argus?

PostitusPostitas HelloKitty12 » 17. november 2011, 19:53

Tead, minul on täpselt sama. Sa oled neile ju võõras ja nad kardavad. Paar päeva nad kohanevad. Harjuta notsudega nii, et pane kooreta pestud kartuliviilud puuri ja tee pai. Ja nii iga kord. Mina harjutasin nii, ja nüüd on julgemad. Muidugi pead neid välja võtma ja pai tegema või mängima. Pane näiteks teki peale, ja kammi ( kui pikakarvalised) või mängi, et õpetad maiuse järel käimist jne. Ja minul käivad nad öösel söömas ja joomas. Edu!
Kasutaja avatar
HelloKitty12
Kasutajakonto külmutatud
 
Postitused: 506
Teemad: 11
Pildid: 7
Asukoht: Pärnu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: merisigade argus?

PostitusPostitas Kissu » 17. november 2011, 20:29

Kartul ei ole nüüd küll õige maiustus merisigadele ja õnneks nad enamasti ei armasta seda eriti. Kartul sisaldab tohutus koguses tärklist, mis on lausa kahjulik ning mitte midagi muud kasulikku. Lisaks sellele on kartuli roheline osa lausa mürgine merisigadele ja kõigile teistele loomadele.

Vali mõni sobivam maiustus, millega oma notsut meelitada.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: merisigade argus?

PostitusPostitas Kissu » 17. november 2011, 22:36

Palun ikka iga küsimus oma teemasse, mitte suvaliste teemade alla! See teema läheb lukku kui te teema piirides ei suuda püsida!
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: merisigade argus?

PostitusPostitas nirgike » 18. november 2011, 12:51

See on loomulik, et alguses on nad uues kodus arad.
Pane söök majakese lähedale ja ära ise kogu aeg juures passi. Küll nad mingi hetk siis pea välja pistavad ja süüa võtavad. Kui mitte päeval, siis öösel ikka.
Maja võid ära ka võtta ja selle asemel panna puuri ühe otsa peale rätiku. Siis on nad natuke varjus, aga päris peitu ei saa pugeda.

Käi nendega rahulikult rääkimas, tee pai, võta vahel sülle, aga ära alguses kohe tundide viisi ka käsipidi puuris ole, ikka tasa ja targu, nad vajavad aega :). Kui nad eelmises kodus olid julged ja sõbralikud, siis ca kuu ajaga peaks nad sind ka omaks võtma.
Inimeste läheduses olek üldiselt mõjub nende julgeks muutumisele hästi, nt parem, kui puur on toas, kus ise ka õhtul viibite, selle asemel et puur on kuskil toas, kus nad enamasti üksi on.
See julgus võib neil suht äkki ka tulla, et on ja on arad ja tundub, et midagi ei muutu, kuni ühel päeval hoplaa on kaks ruigavat ninakest puuri ääre peal, kui süüa andma tuled.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: merisigade argus?

PostitusPostitas PossuJaNossu » 12. märts 2014, 18:38

mul on täpselt sama asi. Merisead käivad söömas siis kui keegi ei näe. Küll nad varsti harjuvad. :A:
On kolm asja, mida ei saa kauaks peita: päike, kuu ja tõde.
Kasutaja avatar
PossuJaNossu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 65
Teemad: 7
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Viimsi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: merisigade argus?

PostitusPostitas musticas » 17. jaanuar 2015, 16:05

Võtsin täna ka uue pisikese. Istub oma majakeses liikumatult. Ma ei raatsi temalt seda ära ka võtta, niigi kardab, siis las tunneb end vähemalt majakeses turvaliselt...tahaks nii teda välja võtta ja kaisutada aga peaks ikka talle aega andma, et harjuda meie häälte ja kohalolekuga...Kui ma arvasin, et minu vanem merisiga, Benjamin, on arg, siis praeguseks askeldab küll nii usinasti oma suures puuris :D
Petite Fleur 02.10.2005
Mai Thea 05.06.2009
Baby Benjamin Franklin 11.06.2014

http://instagram.com/musticas/
musticas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 2
Pildid: 1
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline