Merisigade üksteisele tutvustamine

Mida ja kuidas teeb? Miks ta nii teeb? Õpetamine ja mängimine.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Merisigade üksteisele tutvustamine

PostitusPostitas nirgike (Teema autor) » 02. jaanuar 2008, 15:11

Palun andke nõu, mida veel proovida võiks või on asi lootusetu?

Nimelt tahaks omavahel kokku elama harjutada kolm merisiga: üks kaheaastane emane ja kaks emast pojakest (praegu ca 4kuused). Nad on kuu aega elanud üksteise peale tõstetud puurides ja viimane nädal aega kõrvuti puurides, nii et ühes puuris emased pojad ja teises vana siga. Vahel nad nuusivad üksteist läbi võre, aga üldiselt vana merisiga ei tee väikestest välja. Aga nii kui nad põrandal kokku lasta, siis vana merisiga hakkab puhisema nagu siil ja jookseb otsejoones väikestele kallale. Ja alati peale seda, kui talle väikeseid merisigu näidata, on vana siga nii närvis, et hammustab ka inimesi. Üldse on ta nüüd rohkem närvis, kui väikesed merisead tema läheduses elavad. Varem talle ikka meeldis põrandal jalutada ja süles ringi uudistada, aga nüüd tahab ta ainult oma puuris olla. Kahjuks merisigadele suukorvi ei saa panna, nii et ma ei teagi, kuidas vana merisiga uutega harjutada saaks. Ehk on kellelgi mingeid ideid?
(Tegu mu ema merisigadega).
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu looma võtta, kuidas tutvustada, harjutada üksteisega si

PostitusPostitas kaisake131 » 05. jaanuar 2008, 20:56

Võid proovida nii, et paned mõneks päevaks noored merisead vana sea puuri ja vana sea noorte merisigade puuri. Siis nad harjuvad rohkem üksteise lõhnaga. Rohkem abistavaid ideid kahjuks ei ole.
Kasutaja avatar
kaisake131
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu looma võtta, kuidas tutvustada, harjutada üksteisega si

PostitusPostitas Misty » 05. jaanuar 2008, 21:18

nirgike kirjutas:Palun andke nõu, mida veel proovida võiks või on asi lootusetu?

Nimelt tahaks omavahel kokku elama harjutada kolm merisiga: üks kaheaastane emane ja kaks emast pojakest (praegu ca 4kuused). Nad on kuu aega elanud üksteise peale tõstetud puurides ja viimane nädal aega kõrvuti puurides, nii et ühes puuris emased pojad ja teises vana siga. Vahel nad nuusivad üksteist läbi võre, aga üldiselt vana merisiga ei tee väikestest välja. Aga nii kui nad põrandal kokku lasta, siis vana merisiga hakkab puhisema nagu siil ja jookseb otsejoones väikestele kallale. Ja alati peale seda, kui talle väikeseid merisigu näidata, on vana siga nii närvis, et hammustab ka inimesi. Üldse on ta nüüd rohkem närvis, kui väikesed merisead tema läheduses elavad. Varem talle ikka meeldis põrandal jalutada ja süles ringi uudistada, aga nüüd tahab ta ainult oma puuris olla. Kahjuks merisigadele suukorvi ei saa panna, nii et ma ei teagi, kuidas vana merisiga uutega harjutada saaks. Ehk on kellelgi mingeid ideid?
(Tegu mu ema merisigadega).

Mina näiteks määrisin mentooli oma agresiivsematele põssadele põskedele, aitas küll. Kui see ei aita, siis tuleb ehk midagi koos vannitamisest välja?
Kasutaja avatar
Misty
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 526
Teemad: 6
Pildid: 7
Asukoht: Narva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisigade tutvustamine

PostitusPostitas Nöbsike » 30. oktoober 2008, 13:23

Misty - kust seda mentooli vms saab?
Viimati muutis Nöbsike 31. oktoober 2008, 09:41, kokku muudetud 1 kord.
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisigade tutvustamine

PostitusPostitas Nöbsike » 31. oktoober 2008, 09:40

Ma võtan ka oma põrsale sõbra. Nössu on isane, ja ma olen talle võtnud emase seltsiks, ohhoo, siis sündisid kolm poega, aga ema kahjuks suri :( Nüüd võtan isase, ja harjutan neid hästi kaua et nad hakkaksin normaalselt läbi saama. Üks mu sõbranna rääkis, et tal olid isased, ja need said super hästi läbi. Loodan, Nössu ei tundu selliné väga sõjakas olevat. Aga kes seda teab . . !
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisigade tutvustamine

PostitusPostitas mammu17 » 27. juuni 2009, 15:04

Kas 6 aastasele emasele (kes on elanud kogu aeg üksi) on võimalik tutvustada uut notsut? Kas ta võtaks omaks ala aastase emase või oleks nii vanas eas uue elu ja looma tutvustamine piinamine?
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisigade tutvustamine

PostitusPostitas Sun- » 27. juuni 2009, 15:43

Ma usun, et see ei oleks talle piinamine. Tal oleks kindlasti teise notsuga rohkem seltsi. Proovi kindlasti siis harjutada vanemale notsule võõras keskonnas ja puur pese kindlasti kuuma soodaveega puhtaks (ka toidu kauss ja joogipudel).
Sun-
Kasutajakonto külmutatud
 
Postitused: 90
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisigade tutvustamine

PostitusPostitas Kissu » 27. juuni 2009, 16:58

Tutvustamise juures tuleb arvestada, et see võib võtta aega. Seega peaks olema kindlasti kas lisapuur või puuri kaheks jagamise võimalus. Mina tutvustasin oma kahele vanatädile pisikest notsut ikka mitme nädala jooksul. Käisid iga päev koos väljas jooksmas. Alles pärast seda julgesin nad kokku panna. Loomulikult võib see kiiremini minna, kuid riskida ei tasuks.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Merisigade tutvustamine

PostitusPostitas mammu17 » 27. juuni 2009, 18:08

Samas Kissu notsud ja ka minu enda notsud (hetkel ei küsi enda jaoks) olid eelnevalt karjas/paaris elanud. See isend aga on terve oma elu üksi olnud ja kas ta üldse oskab karjasuhteid luua? Olen kuulnud, et kui loom harjub ära üksi elamisega siis ta enam ei kohane nii kergelt kooseluga kui üldse, et kas sellises eas oleks kohane üritada?
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisigade tutvustamine

PostitusPostitas Kissu » 27. juuni 2009, 18:56

Muidugi väikene võimalus on, et ta ei võtagi uustulnukat omaks. Merisigade puhul pole seda ise kogenud aga rottide puhul olen korra näinud. Tundub, et see on siiski pigem erand kui reegel, kuna sellest väga palju juttu pole.
Üldjuhul on karjaloomad ikka õnnelikud kaaslaste üle aga eks sa pead muidugi ise otsustama, kas sul on kannatust ja jaksu selle tutvustamisega katsetada. Nagu öeldud, see võib minna suhteliselt pikale.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Merisigade tutvustamine

PostitusPostitas nirgike (Teema autor) » 27. juuni 2009, 20:55

No meie peres on üks selline erandlik siga. Mursik on umbes 3aastane emane merisiga, kes on elanud üksi. Ta armastab inimeste ja koerte seltsi, aga teisi merisigu nähes läheb neile joonelt kallale. Hoolimata sellest, et talle kaaslasteks toodud kahe meriseapreiliga elas pea aasta kõrvuti ja said iga päev üksteist läbi võre nuusutada ja aeg-ajalt ka põrandal kohtuda. Kuigi peab mainima, et minu meelest talle meeldis sellisel kujul oma liigikaaslaste seltskonnas olla, st. et alati sai nina läbi võre pista ja kahele noorele ullikesele "böö" teha :twisted:

Samas on mul teistsugune kogemus, mis küll ei ole merisigadega, aga siiski.. nimelt on mul vana emane koer, kes oma senises elus pole ühtegi teist koera sallinud oma territooriumil ehk maja siseruumides. Kui olude sunnil tuli meie perre uus koer, kes pidi ka toas elama hakkama, siis mõtlesin küll, et sellest tuleb üks lõputu kaklus. Aga minu suureks üllatuseks on need koerad omavahel head sõbrad ja vana kuri emane on lasnud endale koguni mõnes mõttes "pähe istuda". Ja ta on palju nooruslikum, mängib palju, sest uus noor koer kutsub teda mängima.

Ma arvan, et kui see meriseapidaja ise tahaks endale veel ühte merisiga, siis miks mitte võtta, kuigi peab arvestama, et võibolla peavad nad jääma elama eraldi puuridesse. Kuid mina usun ka seda, et 6aastane on võimeline teise seaga sõbrunema.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisigade tutvustamine

PostitusPostitas Rockey » 23. juuli 2009, 15:17

Kas 13-kuune isane merisiga harjuks ära umbes 1,5-2-kuuse merisea poisiga ära?Emast ei tahaks võtta, sest hunnikute viisi meriseapoegasid ei tahaks majja.
These violent delights have violent ends
And in their triumph die, like fire and powder,
Which, as they kiss, consume.
Kasutaja avatar
Rockey
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 62
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisigade tutvustamine

PostitusPostitas Kissu » 24. juuli 2009, 10:09

Üldiselt kahekesi peaksid isased hakkama saama küll, kui emaseid läheduses pole. 1,5 kuune notsu on ise veel paras tita, seega ehk suurem isane ka ei tunneks temas erilist rivaali veel. Sa pead küll arvestama, et tutvustamine võib minna kaua (teine puur või võimalus puur lahutada kaheks on vajalik) ning on ka võimalus, et nad ei hakka kunagi läbi saama. Aga üldiselt võiksid nad siiski läbi saada oma vahel. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Kas aitaksite?

PostitusPostitas Merisiga » 06. oktoober 2009, 12:29

Tere! :-)

Mul oleks siis selline küsimus,et kas viie kuusele meriseale tohib panna juurde ühe kuust merisiga? Kuidas nad sellele reageerivad?
Merisiga
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisigade tutvustamine

PostitusPostitas nirgike (Teema autor) » 06. oktoober 2009, 20:47

Kui nad on samast soost, siis tohib. Esialgu ehk on nad hirmunud või natuke kaitsval seisukohal, aga nii väikesed peaksid üldiselt sõbrunema küll. Aga oleneb ka nende iseloomust.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui vanaks võivad merisead elada?

PostitusPostitas merru99 » 23. august 2011, 16:58

kas 1 aastane ja 2 kuune ära hellitatud siga harjub uue sea sõbraga?
merru99
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisigade üksteisele tutvustamine

PostitusPostitas nirgike (Teema autor) » 23. august 2011, 20:32

Ta on noor siga, seega võiks harjuda küll.

Ma vaatan, et olen siin mõni aeg tagasi kurtnud võimatu sõja-sea üle, kuid lõpuks sai temagi taltsutatud ja koos teise meriseaga ühte puuri elama pandud. Aega ja kannatust oli ainult vaja.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisigade üksteisele tutvustamine

PostitusPostitas elen500 » 24. august 2011, 06:18

Kui seda teemat loen siis imestan,kui kergelt minul kaks sõbrustamist on läinud.
Sain 3 aastase emase merisea Elli ja tõin talle sõbraks kuu vanuse põrsapoja Ally. Emane võttis väikese sõbra kohe kiiresti omaks ja tekkis lausa ema ja tütre vaheline sõprus. Kui Elli suri, võtsin talle uue kaaslase, samuti väga noore- Tupsu. Selleks ajaks oli Ally juba ~1.5 aastane. Nemad leppisid samuti esimese korraga kui vaibale kokku lasin. Ainus probleem oli Ally jooksuajaga kui Tupsu veel väike oli, kuna suur kippus väikesele peale ronima. Nüüd kurisevad mõlemad võrdselt ja suhted on soojad :)
Kasutaja avatar
elen500
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 14
Pildid: 6
Asukoht: Põlva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisigade üksteisele tutvustamine

PostitusPostitas Lenz123 » 30. august 2011, 21:26

Mina ei soovitaks panna noori vana juurde sest neil on liiga suur vanuse vahe (oleneb kui vanad nad on, kui üle 7 kuu vahet siis parem mitte kokku panna, sest nad võivad minna kaklema kui neil on väga suur vanuse ja suuruse vahe).
Kasutaja avatar
Lenz123
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisigade üksteisele tutvustamine

PostitusPostitas nirgike (Teema autor) » 31. august 2011, 14:33

Tegelikult on just nii, et suure vanusevahega merisead lepivad omavahel paremini. Ma pean silmas just kombinatsiooni täiskasvanud merisiga + väike meriseapoeg. Kahe täiskasvanu puhul ei mängi vanus enam rolli.

Ainukeseks miinuseks suure vanusevahe korral peaksin mina seda, et noorem merisiga peab siis ühel päeval üle elama sõbra kaotuse.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisigade üksteisele tutvustamine

PostitusPostitas Elllii » 09. märts 2012, 20:19

Aga kuidas lood nende merisigadega on , kes on kusagil aasta vanused ja on terve elu üksi elanud , st. et pole teiste merisigadega kokku puutunud ? Kas lootust oleks , et sellistele saaks kaaslase võtta ?
Nöpsik ♥ (22.09.10-21.08.13)
Kasutaja avatar
Elllii
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 284
Teemad: 12
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisigade üksteisele tutvustamine

PostitusPostitas nirgike (Teema autor) » 10. märts 2012, 02:16

Lootust on alati. Üheaastane on nii noor ka ja terve elu veel ees.
Isastega muidugi on keerulisem, isegi kui alguses lepivad, võivad hiljem kunagi tülli pöörata. Kuid kui pole probleemiks, et kunagi pead neid ehk eraldi puurides pidama, siis proovida ikka võib - äkki saavad neist siiski parimad sõbrad kogu eluks.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisigade üksteisele tutvustamine

PostitusPostitas Elllii » 10. märts 2012, 17:32

Aitäh vastuse eest ! :) Eks tuleb vist proovida jah , kuigi mul just isane merisiga ongi . Aga noh , varupuur on meil igaks juhuks olemas , sai juba varem ostetud , kuigi see on kahjuks palju väiksem , küljepikkus oli vist mingi 70 cm kanti . Kui siis tekib võimalus uus merisiga võtta , võtan ma nende tutvustamise üksteisele väga korralikult ja aeglaselt ette ;) Proovida võib . :)
Nöpsik ♥ (22.09.10-21.08.13)
Kasutaja avatar
Elllii
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 284
Teemad: 12
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisigade üksteisele tutvustamine

PostitusPostitas Siilike123 » 18. jaanuar 2013, 18:49

Milliseid ideid kui on 2 kuune emane merisga ja 2 aastane isane? Koos ühes ruumis, aeg ajalt näitan isasele emast ja kui olen emast süles hoidnud siis isane lipmsib ja kriiskab nagu et, lase mind sinna. Kokku pole julgenud lasta. Samas oleks plaanis ühed pojad, kuid vist liiga vara ja ei tasu riskida või kuidas? Isane läheb peale esimest ja viimast paaritust kas kastreerimisele või eraldi puuri emase naabriks. Igatahes ootan ideid kuidas neid kokku panna ja kas üldse panna. Kardan, äkki isane teeb emasele põrsale lihtsalt liiga vara tited. Või kui vanalt peaks paaritama või jne?
Siilike123
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 98
Teemad: 17
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Merisigade üksteisele tutvustamine

PostitusPostitas nirgike (Teema autor) » 18. jaanuar 2013, 19:52

Emast merisiga paaritatakse umbes 7kuuselt. Varem ära neid üldse kokku lase, sest paaritus käib väga kiirelt ära ja sa ei saa arugi, kui asi juba tehtud. Meriseapojale lasta pojad taha teha poleks aga tema suhtes kuigi heaperemehelik.

Ka pärast paaritust pead isase panema eraldi elama, kui emasel kõht juba suurem on, kuna ta võib tiinet emast tüüdata ja merisiga on ka kohe sünnituse järel paaritumisvõimeline, mis tähendab et ta võib kohe sünnituse järel uuesti tiineks jääda, kui isane on samas puuris.

Enne, kui otsustad paaritamise kasuks, tutvu kindlasti ka selle tekstiga: viewtopic.php?f=21&t=4443
Ja sellega, paaritamise eesmärkide osas: http://www.pisi.ee/viewtopic.php?f=100&t=8134

Miks mitte kastreerida isane ära ja panna nad koos elama, ilma pesakonnata?
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisigade üksteisele tutvustamine

PostitusPostitas Siilike123 » 19. jaanuar 2013, 19:14

Siis on ikka nii nagu arvasin ja elavad eraldi kuni saab emane paaritusealiseks, kuid miks paaritan on minu isiklik asi arvan!
Siilike123
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 98
Teemad: 17
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Merisigade üksteisele tutvustamine

PostitusPostitas nirgike (Teema autor) » 25. jaanuar 2014, 23:59

Vaatan, et olen teema kunagi algatanud, kuid pole kunagi kirjutanud, kuidas mul õnnestus merisead ära sõbrustada.
Esialgu jäigi vana merisiga eraldi elama (nii, et tema puur oli kõrvuti teiste merisigade puuriga - seega suhelda sai). Mõne aasta pärast aga suri noore merisea kaaslane ja mõtlesin allesjäänud kaks merisiga siis kokku harjutada. Tegemist oli emaste merisigadega, üks vana ja teine noorem täiskasvanu, mõlemad iseloomu poolest parajad "fruktid".

Panin nad alguses ühte puuri elama, nii et võre vahel. Võreks kasutasin vana ahjuresti :D Aeg-ajalt vahetasin pooli, s.t. tõstsin merisead ringi, et kumbki ei hakkaks üht poolt enda omaks pidama.
Samal ajal toimusid tutvumissessioonid väljaspool puuri:
a) koos põrandal jooksmised, mina prügikühvliga kõrval valvamas (prügikühvlit läks vaja merisigade vahele pistmiseks, kui oli näha, et võib minna rünnakuks - oma kätt ma selleks kasutada ei soovita :D)
b) süles olemised - võtsin mõlemad koos natukeseks sülle, paitasin, rääkisin juttu ja kiitsin. Esialgu nii, et ühe nägu seal kus teise tagumik, sest näod kõrvuti oli tüli kergem tekkima.
Selline triangel kestis meil umbes kuu. Selle aja peale olid nad suutelised põrandal koos viibima, kuid puuris pidid siiski olema eraldi.

Seejärel saabus suvi ja merisead kolisid maale välipuuri. See oli neile võõras territoorium, piisavalt suur ka, nii et suutsid seal koos olla. Söögid pidi siiski panema mõlema jaoks eraldi (kaks söögikaussi, kaks heinakuhja jne - soovitatavalt üks ühes, teine teises puuri ääres). Sügiseks olid nad harjunud koos samas puuris olema, nii et võis nad ka toas ilma vahevõreta puuri panna.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisigade üksteisele tutvustamine

PostitusPostitas KellaPella » 14. september 2015, 14:58

Olen lugenud et saab ka vannitades, merisead mõlemad ehmatavad veidi ära kui vanni saavad ja vett puudutavad ning unustavad tüli ja hiljem pesta neid sama shampooniga siis jääb neile shampooni lõhn külge ja nad lõhnavad samamoodi ning ka see pidi aitama kui enam mõtteid pole :-D
KellaPella
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 1
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Merisigade üksteisele tutvustamine

PostitusPostitas merisigutik » 13. oktoober 2015, 16:58

Ega jah ma ütleks ka et proovida nii, et paned mõneks päevaks noored merisead vana sea puuri ja vana sea noorte merisigade puuri. Siis nad harjuvad rohkem üksteise lõhnaga ja nad koos vanni panna ja pesta sama shampooniga siis jääb neile sama lõhn juurde :D
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline