Milline näriline võtta, kui peres on väike laps (<2a)?

Lemmikloomapidamisest üldiselt

Milline näriline võtta, kui peres on väike laps (<2a)?

PostitusPostitas kaialy (Teema autor) » 06. märts 2009, 15:26

Olen suur näriliste armastaja. :A: Mul on olnud jänes ja rotid, hamster aga seda kõike, kui olin noorem. Nüüd aga on peres olukord selline, et meil on 1.7a tüdruk ja pean ju arvestama, et tema on väike ja ei oska veel nii õigesti loomaga käituda ja saab ehk haiget kas tema või loomake!
Samas on meil laps hästi õrn alati nii kasside, kui koerade suhtes. Ei ole seda tüüpi, et ratsutaks seljas ja nügiks, tõukaks, tiriks jne.
Mõtlen just valida esialgu järgmiste näriliste vahel nagu rott, süüria kuldhamster.
Rott üksikuna on selline, et vajaks siis palju tegelemist, samas tahaks ta ju olla liigikaaslasega aga nad on uudishimulikud ja vahvalt inteligentnsed ja sõbralikud. Mäletan, et mitte eal ei näksanud minu rotid mind. Isegi siis, kui ükskord kükakil olles kaotasin tasakaalu ja toetasin käe ühe sabale. Rotuke oli küll õnnetu aga ei hammustanud mind. Õnneks ei juhtunud sabaga midagi :-) Aga süüria kuldhamster meeldib ka mulle väga (olen viimastel päevadel tema kohta lugenud netist) just seetõttu, et on eraklik aga arvan, et tema äkki näksab kiiremini! Kas on nii? Mõtlen, et rott oleks ikka ainuõige otsus!? Mis arvate?
Viimati muutis Mercar 06. märts 2009, 23:37, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Täpsustasin pealkirja
Naerata ja kõik naeravad sinuga!
Nuta ja sa nutad üksi!
Kasutaja avatar
kaialy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aidake mul otsustada, milline näriline võtta!?

PostitusPostitas Mercar » 06. märts 2009, 15:50

Mõlemad loomad on toredad. Hamstriga pead aga arvestama et ta on ööloom ja magab suure osa päevast maha. Rott tahab tõesti seltsi (tuleb võtta mitu) aga tahab ka inimese seltsi ja säti b oma ärkvelolekud inimese järgi.

Hammustamise sõltub iseloomust. Mul on olnud kuldhamster kes kippus hammustama. Samas olen kohanud ka rotti kes igal võimalusel hambad kätte lõi. Sellised loomad on erandid ja tavaliselt inimesega palju suheldes muutuvad leebemaks.

Üldiselt 6 kuldhamstrist vaid 1 oli hammustaja- ja tema sain kui loom oli >2a vana ja polnud eriti inimestega harjunud. Ükski noorest peast inimestega suhelnud hamster pole mind kordagi hammustanud. 7 isiklikust rotist on 2 olnud üsna arglikud, kuid mitte ükski pole olnud hammustaja.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aidake mul otsustada, milline näriline võtta!?

PostitusPostitas Riina1958 » 06. märts 2009, 21:10

See on küll õige,et nii väike laps ei oska loomadega käituda.Äkki ootaksid veel veidi närilise võtmisega.Ka hiljem on minu arvates suurem loom (koer näiteks) hoopis sobivam.
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Aidake mul otsustada, milline näriline võtta!?

PostitusPostitas hamster » 06. märts 2009, 21:45

Merisiga on üldiselt rahulik näriline.
Mulle meeldivad loomad!
Kasutaja avatar
hamster
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aidake mul otsustada, milline näriline võtta!?

PostitusPostitas Carmen » 06. märts 2009, 23:02

Merisiga ei talu väntsutamist. Küülik võib tagumiste jalgadega süllevõttes last lüüa. Hamster on liiga väike, õrn ja kiire. Lapsele ega ka teile pole üldse rõõmu paitamisest.
Kõige sobivana variandina näen rotti. Talub rohkem nö valestitõstmisi kui teised loomad. Ei ole kiire, tuleb ilusti õlale istuma jne. Parem oleks küll jah 2 rotti koos (näiteks 2 emast, soovitan mina).
Kasutaja avatar
Carmen
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 202
Teemad: 10
Pildid: 1
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aidake mul otsustada, milline näriline võtta!?

PostitusPostitas Mercar » 06. märts 2009, 23:32

Carmen, oled sa rotti võrreldes Süüria kuldhamstriga üldse näinud? Jutt ei ole kääbushamstritest siin.
Rott ei ole kiire? Hämmastav lause. :shock:

Ise olen pidanud nii kuldhamstreid kui rotte ja pakun et väikelapsele rott huvitavam, kuna rott on aktiivsem. Samas peab arvestama, et kui majas on nii väike laps on pisilemmikust looma võtt eriti suur vastutus. Peab olema 100% kindel et laps iseseisvalt looma kätte ei saa. Või näiteks puuri kapilt (või kus iganes see asub) maha ei tõmba. Sest selline asi saaks suure tõenäosusega loomale saatuslikuks.
Mina sain oma esimese isikliku närilise (Süüria kuldhamstri) kui olin umbes kolmene. See andis kindlasti suure loomahuvi (kuigi vanemal vennal olid enne seda juba hamstrid, ja huvi seega mul varemgi olemas) ja õpetas vastutustunnet. Aga kuigi olin loomadega käitumist varemgi venna kõrvalt õppinud oli see vennale ja emale kindlasti suur töö mind suunata. Väikelaps on kärsitu ja kipub tegema äkilisi liigutusi. Mitte pahapärast aga ta lihtsalt ei oska end alati vaos hoida.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Milline näriline võtta, kui peres on väike laps (<2a)?

PostitusPostitas Scratchy » 07. märts 2009, 13:13

Minu arust oleks ka rott sobivam variant, sest rott tahab rohkem inimestega suhelda kui hamster. Aga rotti tuleb kindlasti pidada vähemalt kahekaupa.
Mina soovitaks pigem isaseid rotte, sest nad on rahulikumad, kuid samas ka suuremad ja võivad märgistada üsna aktiivselt (samas seda teevad ka paljud emased). Emased on aktiivsemad ja ei püsi eriti käes, samas kuna nad on aktiivsemad, siis on neid huvitavam jälgida- nad on pidevalt tegevuses.
Kuna ilmselgelt on soov saada sõbralikke rotte, siis soovitan võtta aretajalt. Siis on kindlam, et rott on hästi sotsialiseeritud.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Milline näriline võtta, kui peres on väike laps (<2a)?

PostitusPostitas Carmen » 07. märts 2009, 15:56

Oih, sai valesti sõnastatud. Mõtlesin tegelikult sellega öelda seda, et rott ei ole nii kiire kui võrrelda hamstriga. Mul endal on olnud kääbushamstrid, no neid oli praktiliselt võimatu kätte võtta. Ja süüria kuldhamster oli mu sõbrannal, keda käisin ka nunnutamas. Too hamster oli ka kiire, kiirem igastahes, kui rotid, kes minul olid.
Kasutaja avatar
Carmen
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 202
Teemad: 10
Pildid: 1
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Milline näriline võtta, kui peres on väike laps (<2a)?

PostitusPostitas näriline » 07. märts 2009, 21:38

soovitan deegu-t...sõbralik ja ei hammusta
Kasutaja avatar
näriline
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 3
Asukoht: tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Milline näriline võtta, kui peres on väike laps (<2a)?

PostitusPostitas elm » 08. märts 2009, 11:07

Antud teema kontekstis - 2 a laps - julgen deegu puhul kahelda, liiga väle ja õrn loomake.
Kasutaja avatar
elm
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 3
Pildid: 10
Asukoht: tln/bl.mount
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 68
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Milline näriline võtta, kui peres on väike laps (<2a)?

PostitusPostitas nirgike » 08. märts 2009, 18:38

Ma arvan, et vahet pole, milline see näriline on - nii väikese lapse puhul, kui nad omapäi jätta, saab üks või teine igal juhul kahju. Seega ma pigem keskenduks sellele, kuhu paigutada puur ja kuidas kindlustada, et laps puuri avada või pikali tõmmata ei saaks (nt luugid kinnitada traadiga ja puur ka kuidagi nööridega seina külge vms). Ja looma võtaks sellise, kes endale kõige rohkem meeldib :)
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Milline näriline võtta, kui peres on väike laps (<2a)?

PostitusPostitas kaialy (Teema autor) » 23. märts 2009, 14:00

Nii otsus tehtud ja valik langes hoopis liivahiirtele. Miks!?
Panin paberile kolme närilise (rott, hamster, liivahiir) nimed ja hakkasin aga nende alla + ja - lisama. Ja kuna + sai rohkem liivahiir, siis oligi otsustatud.
Hamster langes juba seetõttu, et on ikka suht öise eluviisiga. Tahaks ikka silmarõõmu rohkem. Rott seetõttu, et nemad ju tahavad meelsasti inimese lähedust ja tegelemist. Ma ei pea nüüd silmas, et teised lemmikud ei vaja lähedust ja tegelemist aga liivahiired on siiski isepäised ja tegelevad oma asjadega ja nendel sellest pihus olemisest rohkem pohhui :D.
Ja kuna peres alla 2a laps, siis minuarust hea ja ainuõige valik. Loomakesed on suures plastmass puuris, laps ei saa näppe võre vahele toppida (selline oleks ju rottidel, hamsul) ja puuri asukoht on ka selline, et laps endale puuri kaela ei tiri.
Hiired käes, must ja valge. Lapsele meeldivad ka hirmsasti :)
Naerata ja kõik naeravad sinuga!
Nuta ja sa nutad üksi!
Kasutaja avatar
kaialy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Milline näriline võtta, kui peres on väike laps (<2a)?

PostitusPostitas Babu » 01. aprill 2009, 20:50

Tore, et saite otsuse tehtud ja et loomad on juba olemas. Võiksid neist siin foorumis ka kirjutada.
Headust pole kerge kohata, kuid seda on kerge ära tunda!
Mind on tabanud tõeline ROTIHULLUS!!!
Kasutaja avatar
Babu
friends are forever, boys are whatever .
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2203
Teemad: 26
Pildid: 8
Asukoht: Tabasalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Lemmiklooma pidamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist

cron