Äravisatud loomad ja nn. teise ringi loomad

Lemmikloomapidamisest üldiselt

Re: Äravisatud loomad

PostitusPostitas Kart » 19. august 2004, 16:45

See oli ikka mingi 6-7 aastat tagasi. Meil elas maja ümber üks hästi armas kass. Selline pruuni-oranzi kirju. Igastahes. See kass sai üks kevad pojad. 3 hästi armsat. Aga siis 1 poistekamp leidis pojad üles ja viskas 5 korruse aknas alla, et vaadata kas kukuvad käppadele või ei. Me sõpsidega nägime pealt ja 1 kass õnnestus päästa enne alla viskamist kuid teised 2:( Üks kes alla kukkus jäi ellu, aga teine suri ära. Kuna ühe tüdruku ema oli kodus, siis kutsusime tema ja ta helistas kuhugi(ausalt ei mäleta kuhu). Siis üks sõps võttis kassipojad endale( 1 viis tädile, kes tahtis ammu kassi) teise jättis endale. Alguse võttis ta endale ka emakassi, kuid ema ei tahtnud kahte kassi. Siis üks lahke mees meie majast võttis emakassi endale ja pani nimeks Miisu. A need poisid on päris kadunud.
Kart
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruudi » 19. august 2004, 17:03

Jumala kurb oli neid jutte lugeda. :cry: Mõtle..... haige jänes kinnisesse prügikasti panna. :( Hea, et enne kui see loomake oleks ära lämbunud jaole saadi :)
Ruudi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 65
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Äravisatud loomad

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. detsember 2004, 16:14

Minul on kodus neli liivahiirt. Algselt oli neid küll kaks,aga siis sündis kaks väikest liivahiirt juurde. Minu jutt siis sellest, et need kaks vanemat liivahiirt leidsin prügikastide juurest.Läksin prügi välja viima ja seal nad siis olid. Sibasid kahekesi ringi. Mis siis ikka,püüdsin kinni ja kodus nad olidki.Puur oli ka vanadest aegadest olemas. Natukese aja pärast saime teada,et üks nendest on emane ja teine isane, sest tulid ja väikesed maimukesed.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Äravisatud loomad ja nn. teise ringi loomad

PostitusPostitas Rotiga » 18. mai 2011, 09:39

Kuigi teema on juba väga väga vana tahaksin siiski natuke sellel teemal rääkida.
Olen tihedalt seotud loomade varjupaigaga ning seetõttu puutunud kokku väga paljude nö üleliigsete loomadega,sealhulgas ka närilistega. Heade ja hoolivate inimeste abiga on varjupaika jõudnud nii vähemalt 15 peale hamstrite pesakond kelle puuri aluspanuks olid nende endi väljaheited(puuri koristades leidsime sealt ka vastsündinud hamstrilapsed).Meie maja on ka külastanud jänkud,tuhkur,rotid jne. Ma ei mõista,ei taha ja ei püüagi neid inimesi kes oma lemmikud,kes neile on olnud sõbraks ühel hetkel lihtsalt nagu prügi ära viskavad. On ju olnud ta Sinu pere liige.
Tahaksin siiski panna neile inimestele kes otsustavad et neil oma looma enam vaja ei ole panna südamele,et kui vähe te enam ka ei hooliks tehke palun veel see viimane pingutus ja viige see loomake vähemalt varjupaiga ukse taha.Kui teis ei ole julgust astuda sisse ja öelda et mina teda enam ei taha siis pange puur kasti ja jätke sinna.Ärge palun visake teda suvaliselt tänavale,sõidutee kõrvale,pürgikasti või selle kõrvale...
Ütlen veelkord ma ei mõista neid inimesi kes nii teevad,kuid kahjuks on meie loomapidamiskultuur veel liiga madal.Ma ei õhuta mitte kedagi oma looma hülgama,kuid minu eespool mainitud ukse taha jätmine muudab meie kui looma päästja ja uue kodu leidja töö lihsamaks.Loomakesel on kordades suurem võimalus saada uus ja hea elu kui tänaval või prügikasti kõrval.

Hoolige oma loomadest ja armastage neid,sest nemad armastavad teid tingimusteta!
Kasutaja avatar
Rotiga
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 2
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Leitud deegud!

PostitusPostitas LoveIsbestMagic » 25. mai 2011, 18:42

Täna käisin sõbrannadega Kadrioru pargis ja leidsime puu alt ühe augu, suure augu. Vaatasime sinna sisse ja vaatasime, deegupojad. Sellised umbes 1-2 kuused. Neid oli 5 tükki. Kaks võttis üks sõbranna endale ja 1 võttis teine sõbranna. Kaks ülejäänut ei tahtnud sealt üldse välja tulla ja eks nad otsustasid oma elu eest ise. Kahju on küll, aga ise nad välja ei tulnud.
Puu all oli ka üks kilekott, mis oli läbi näritud. Ilmselt toodi deegupojad kotiga puu alla.
Inimesed on ikka julmad.
Ilma loomadeta poleks elu, aga ilma eluta poleks ka loomi.
Cesare - kiisupoiss ja Pisike - deegupoiss, R.I.P: Dumbo - väike ja väga noor deegupoiss ja Lötu - ka deegupoiss
http://kuldneretriiver.forum.co.ee/
http://koerakuut.forum.co.ee/forum
Kasutaja avatar
LoveIsbestMagic
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 520
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Äravisatud loomad ja nn. teise ringi loomad

PostitusPostitas SnoopyMusi » 17. juuli 2011, 18:52

Rotiga kirjutas:Kuigi teema on juba väga väga vana tahaksin siiski natuke sellel teemal rääkida.
Olen tihedalt seotud loomade varjupaigaga ning seetõttu puutunud kokku väga paljude nö üleliigsete loomadega,sealhulgas ka närilistega. Heade ja hoolivate inimeste abiga on varjupaika jõudnud nii vähemalt 15 peale hamstrite pesakond kelle puuri aluspanuks olid nende endi väljaheited(puuri koristades leidsime sealt ka vastsündinud hamstrilapsed).Meie maja on ka külastanud jänkud,tuhkur,rotid jne. Ma ei mõista,ei taha ja ei püüagi neid inimesi kes oma lemmikud,kes neile on olnud sõbraks ühel hetkel lihtsalt nagu prügi ära viskavad. On ju olnud ta Sinu pere liige.
Tahaksin siiski panna neile inimestele kes otsustavad et neil oma looma enam vaja ei ole panna südamele,et kui vähe te enam ka ei hooliks tehke palun veel see viimane pingutus ja viige see loomake vähemalt varjupaiga ukse taha.Kui teis ei ole julgust astuda sisse ja öelda et mina teda enam ei taha siis pange puur kasti ja jätke sinna.Ärge palun visake teda suvaliselt tänavale,sõidutee kõrvale,pürgikasti või selle kõrvale...
Ütlen veelkord ma ei mõista neid inimesi kes nii teevad,kuid kahjuks on meie loomapidamiskultuur veel liiga madal.Ma ei õhuta mitte kedagi oma looma hülgama,kuid minu eespool mainitud ukse taha jätmine muudab meie kui looma päästja ja uue kodu leidja töö lihsamaks.Loomakesel on kordades suurem võimalus saada uus ja hea elu kui tänaval või prügikasti kõrval.

Hoolige oma loomadest ja armastage neid,sest nemad armastavad teid tingimusteta!


Olen sinuga rohkem kui 100% nõus! Minu sõbrannal on üks emane hästi armas kass. Sõbranna ema nägi pealt, kuidas see kass autost nende aia taha visati. Ühsesõnaga, kass, kes praegu on nende oma, viasti autost nende aia taha. Jõhkeeeer ! Vihkan neid inimesi, kes sõnaotseses mõttes PIINAVAD loomi. Ise pole õnneks/kahjuks veel sattunud peale piinatud loomadele, seega pole sellist kogemust...
Ei mõista inimesi,kes niimoodi teevad. Hm, huvitav, mis nende vastikute inimeste peas sellel hetkel on !??! Mida nad sel hetkel mõtlevad !!??
Loomad on meile rohkem kui pereliikmed, neid tuleks hoida, mitte suvalisel hetkel "ära visata" .
Kõige rohkem vist "visatakse" ära loomi, kes alguses beebidena tunduvad nii armsad, ent suureks saades lähevad üle käte ja nendega pole enam midagi peale hakata.
Kurb...:'(
Minu pisikesed sõbrad ! ♥
Kasutaja avatar
SnoopyMusi
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 34
Pildid: 26
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Äravisatud loomad ja nn. teise ringi loomad

PostitusPostitas SugarBabex » 25. november 2011, 20:34

See on tõsiselt rõve ja jube,mida nende loomadega tehakse :shock: .Olen päris palju näinud telekast loomi,kellel on karvad ära nülitud vms.Kuidas saab nii armsaid olevusi nagu hamster,rott või kassipojad tänavale visata? :o
Ennast lüües on topelt valu,siis tunned seda kohta mida lõid ja seda millega lõid...
Kasutaja avatar
SugarBabex
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 223
Teemad: 7
Pildid: 4
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Äravisatud loomad ja nn. teise ringi loomad

PostitusPostitas Ööloom » 07. märts 2012, 15:45

Päris vana teema on, aga ma postitaksin ikkagi siia, ja räägiksin, kuidas ma endale Jaani ja Leevi sain. (Nemad on siis viirpapagoid.)
Ühesõnaga- üks tuttava tuttav võttis endale kaks viirpapagoitibu. Kuulates tema juttu lindudest, siis tundus mulle imelik, et ehkki on nad tal olnud juba pool aastat, pole tema neid tuppa lendama lubanud. Hiljem hakkas juba kurtma, et tema ei kuulvat televiisorit, kui need kaks laulavad, ja et tema panevat kohe ruttu iga kord neile musta katte puuri peale, kui midagi huvitavat telekast tuleb.Mõnikord pidid nad lausa poole päevani seal katte all olema, et prouakene rahu ja vaikust nautida saaks. Sai siis talle sõnad peale loetud, et niimoodi ei tohi teha jne....noh, mõnda aega ei kuulnud ma siis enam ühtegi nurinat linnukeste teemal. Aga...ühel õhtul sain telefonikõne, et kui keegi neid hirmsaid lindusid ruttu endale ei võta, siis tema laseb nad lihtsalt aknast välja! Ma siis muidugi ütlesin, et olen kasvõi kohe nõus neile järele tulema, ära nendega ainult midagi hullu ette võta. Läksin ja tõin nad veel samal õhtul ära. Oi, küll mind ikka tänati selle eest, et ma teda "hirmsast nuhtlusest" vabastasin. Toppis mingeid komme ka mulle veel. Et umbes, tema maksaks peale ka selle eest, et ma linnud ära viin. Ei söönud mina neid "vaevatasuks " saadud kompvekke, ega suhtle siiani selle inimesega. Mul on ainult kahju, et ma varem midagi ise ette ei võtnud. Oleksin võinud juba siis küsida, kas ta oma linnud mulle näiteks maha müüks, kui juba selle häiriva kisa juttu kuulsin. Ise ka olin loll, aga enam aega tagasi ei keera. Praegu elavad Jaan ja Leevi koos minu lindudega, ja lendavad iga päev mööda tuba. (Linnud elasid selle õelusehunniku juures aastaseks. Tükk vaeva oli, enne kui nad korralikult lendama said. Jaan on siiani veidi häbelik, ja ei tahagi eriti toas ringi tiirutada. Paar ringi, ja siis läheb tagasi puuri.)

Ma ei taha nüüd selle postitusega ennast kiita ega midagi, vaid lihtsalt seda öelda, et me ei tea ju tegelikult mitte kunagi, missugune inimene meie käest mõne looma- või linnulapse endale lemmikuks ostab. Kahjuks teise hinge sisse ei näe, kuigi mõnikord oleks selline supervõime väga vajalik.
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Äravisatud loomad ja nn. teise ringi loomad

PostitusPostitas IloveAnimals » 29. juuli 2012, 12:31

Mina ei mõista inimesi, kes saavad enda kalli(/d) sõbra(/d) lihtsalt ära visata! Sõbra/d kes on neile alati truu olnud ja pealegi on ka loomadel hing sees ja nad ei ole mingi prügi mille ära viskad, kui soovi on.
= (
Kasutaja avatar
IloveAnimals
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 4
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Lemmiklooma pidamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist