Hammustused loomadelt

Lemmikloomapidamisest üldiselt

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas Raidu » 12. august 2008, 21:01

Minu notsul Pumbal on väga tore komme minu emale kallale minna. Kui mina teen pai või annan süüa (lehtsalatit, kurki vmt. käest), siis pole probleemi, ainult mõnus häälitsemine käib. Aga kui mu ema üritab pai teha, siis loomake läheb talle kallale ja kui ta juba käe ära tõmbab, siis notsik jookseb ta käele veel järele, et saaks midagi ikka hammustada. Pai ka üle kahe korra järjest teha ei lasta. :razz:
Merisiga PUMBA
Kasutaja avatar
Raidu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 6
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas helen125 » 13. august 2008, 09:38

Mul oli sugulastel paks valge rott ja see hammustas mul kunagi väga kõvasti sõrmest, verd voolas ikka päris hullusti, olin siis mingi 10 aastane.
Tuhkrud pole mind nii hullusti hammustanud, väiksed näksid aga nt. sugulasi ja sõpru on küll hammustanud, ei teagi miks, ju nad tunnevad ära kes kardab ja siis hea terroriseerida neid.
Tõsisemaid hammustusi olen saanud koertelt, pole ühtegi kehaosa, millelt puuduksid koera hambajäljed, hakkas see needus pihta kui olin 3 aastane ja naabrikoer lõi hambad näkku.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 14. august 2008, 11:47

Meil oli naljakas juhus, nimelt tol ajal kui me veel Suure Hiirega ühes korteris elasime. Mul nimelt väga rotilembeline sõbranna, kes oli harjunud ära minu rottidega, kes läbi puurivõre isegi võõrast inimest ei hammusta. Läheb siis Suure Hiire rotte vaatama ja torkab oma nina puurivõre lähedale ja krõmpsti ongi tal nina peal kaks poolkuud meenutavat veritsevat hambajälge ninas. Teise inimese õnnetuse üle küll ei ole ilus naerda aga see oli ülimalt naljakas. Kusjuures armid püsisid ninal veel õige tükk aega.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas kadre » 21. august 2008, 10:39

Ei- ei , ma mõtlesin sügavust, tõsiselt ka! See tundub võimatu aga jah. Võibolla siis mingi 4 cm. igatahes tohutult sügav oli see.
Aga mul läks sassi see et jänes ei hammsutanud mitte 2 cm sugavust vaid 1 cm sügavuse haava, vabandust.
Tahtejõuga võib saavutada kõike!
Kasutaja avatar
kadre
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 186
Teemad: 4
Asukoht: Nõo
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas samton » 21. august 2008, 11:50

Kas kõik peaksid mäletama Su kahe ja poole kuu tagust postitust (otsisin üles, eelmisel lehel), millele nüüd jätku kirjutasid?
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas Goldenfish » 22. august 2008, 18:17

2 aastaselt sain onukoeralt hammustada põske.. :S
Aga ikka armastan koeri.

Ja küülikud näksavad tihti .. :P
♥Eva♥
Kasutaja avatar
Goldenfish
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 434
Teemad: 7
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas mammu17 » 12. november 2008, 21:34

Koer on noorelt hammustanud ja kassi kriimustand küll aga hammustand küll vist ei ole, ei mäleta enam.
Aga mu hamsu lükkas ikka väga valusalt hambad mu näppu. Ise olin süüdi, tal oli pesakond ja andsime talle aegajalt puuri võrede vahelt süüa- väikevend õpetas talle seda trikki, norib siiani- aga kuskilt maalt kõik mis puuri vahelt siisse läks oli toit ja sealt ka minu näpu valu.
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas SaluKat » 14. november 2008, 22:51

Mind närib minu viirpapagoi. Parema käe poidlast järgmine näpp on koguaeg katki, väikseid auke täis. Kirjutada on imelik, sets see hakkab kohe silma...Teised näpud on terved, sest teistel on valus, kui Tibu mind hammustad, aga see ainuke näpp pole alus.
Kasutaja avatar
SaluKat
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 286
Teemad: 12
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas vöödik » 16. november 2008, 20:59

Kui ma oma vöödiku omale näo juurde panen siis ta hakkab mu nina oma ninaga müksama ükskord ma siis müksasin vastu ja aiaiaiai kui valusalt ta mul hambad nina sees nina otsas rippus.:(
Kasutaja avatar
vöödik
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 3
Pildid: 3
Asukoht: keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas SaluKat » 16. november 2008, 21:35

Aiia...ei vedanud sul.
Kasutaja avatar
SaluKat
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 286
Teemad: 12
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas saphira » 25. november 2008, 21:01

Minu aasta ja paarikuune kass ei salli mu nina. Ta üritab seda närida ja paneb siis, kui ma ta sülle võtan, oma käpa mu nina peale ja ajab küüned välja. Muidu olen ma tema jaoks nagu mänguasi, talle meeldib mu käsi ja nägu kratsida, närida ja küünistada. Koolis ütlevad mu sõbrad vahel mulle naljaga pooleks emo, sest mul on käte sisekülgedel palju arme :wink: .
Teiste õnnetuste kohta ütleks ma, et tõsiselt tunnen kaasa.
Alice is an unstoppable force of nature. And Jasper.. he's just there ♥.
Vaata ka siia!
Siia siis ka juba!
Kasutaja avatar
saphira
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 96
Asukoht: Forks
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas Nöbsike » 01. detsember 2008, 20:34

Mina olen saanud koeralt kõvasti hammustada. Pigem ehmatasin, valus oli alles tüki aja pärast. Riietest oli ka kahju.
Siis olen ma saanud veel oma kunagiselt liivahiirelt Tembult hammustada. Kohe nii et veri väljas ja ta lausa rippus suuga mu sõrme otsas. Valus oli. :A:
Viimati muutis Nöbsike 17. jaanuar 2009, 10:31, kokku muudetud 1 kord.
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas PrinCess » 01. detsember 2008, 21:12

Vöödik- väga jubedalt valus. :sad: Ise pole õnneks üheltki loomalt haiget saanud. (ptuiptuiptui)
When I say: "Time to go back to the cage." My rats hear: "Please hide under the furniture and refuse to come out for the next hour."
Kasutaja avatar
PrinCess
never tell secrets
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 846
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas -kkküllike » 14. detsember 2008, 19:58

Minu sõbranna, kellel on ka siin pisi.ee keskkonnas kasutaja ( riinu559 ) on oma hamstri Rulli käest 2 korda niiviisi hammustada saanud, et veri väljas. :/
Sirts
Kasutaja avatar
-kkküllike
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 119
Teemad: 2
Asukoht: Kiili.
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas -KonnaPoeg- » 22. detsember 2008, 10:41

Mina saan oma liivakatelt üsna tihti hammustada ja vähemalt üks kord päevas :wacko: . Emal hammustas veriseks kah veel.
Kasutaja avatar
-KonnaPoeg-
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 312
Teemad: 4
Asukoht: Haage küla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas Roosahullus » 25. detsember 2008, 15:32

Mul on hiired närinud paar korda ja kass närib siis kui ma ta vihaseks ajan :-D , siis küünistab ka veel ja veri on kohe väljas :wacko: .
Mõni kord on üldse nii et ta on mul süle siis ma paitan eda natukene ja siis kargab käppade ja hammastega mulle källale , muideks näkku .
Kasutaja avatar
Roosahullus
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 161
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas LimPs12 » 26. detsember 2008, 04:02

No, kui ma varjupaigas käisin esimest korda , tegime pilte mis kodulehele üles panna ja siis enamik koeri on sõbralikud ja ma siis julgelt läksin armsale suuuurele ülipikakarvasele koerale ligidale et teen pai ja värki. Ta oli tõesti nagu karu. ja kui mul oli aint kaks meetrit vahet siis ta hakkas nagu kallale tulema vms. Hüppas seal ja tahtis ketti katki [murda vms] teha ja haukus. Jalad värisesid pärast seda kohutavalt. Ja käisin ühe inimese seljataga koguaeg :-). Ja samal päeval, pärast seda Ta tegi koerale pai , ja ma ka muidugi pai tegema kohe, muidugi peapealt [ loomadele üks tundlikuimaid kohti, ka kael ja muu peapiirkond.] Ja siis ta naksas vm , ehmatas ära .
Hamster, Hugo Boss hammustas ka mind niiet ikka 5-10 minutit olin kraanikausi all ja lasin külma vett peale , verd tuli, ja pärastki veel, pärast seda juhtumit enam teda nimodi sülle ei krahma vaid , et lasen tal ülevalt luugist välja tulla ja panen siis põrandale.
Ja mu õe kass on ka päris tigedaks läind. Kunagi oli hull sõps jne aga väiksem õde koguaeg väntsutas jne. viskas õhku... Öeldi et ei või aga ikkagi tegi. Ja jälg on jäänud. Kass on äkiline ja hammustab, kui ta on pikali ja pai teha hüppab kohe kätte kinni . Ja ega neil on seal sellest kassist " pohh" ka natuke. Toit ees, jook ees tähendab et kõik on korras. Sülle vabatahtlikult ei võta teda keegi , vaatavad korraks ülbe pilguga ja keeravad pea ära . :o
Armastan Rotte
My Fav.
Kasutaja avatar
LimPs12
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 4
Asukoht: Eesti : )
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas Tiku-Taku » 15. juuni 2009, 11:18

Mind on hammustanud deegu ja jänes.
Viimati muutis Tiku-Taku 18. juuni 2009, 10:42, kokku muudetud 1 kord.
Armastan enda loomi üle kõige!!
Dextel ja Remmy,Äpsu,Buddy ja Blackzerry,Tiku ja Taku,Diego-Maradona!
Looma sõber 2006 a.
Kasutaja avatar
Tiku-Taku
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 203
Teemad: 7
Pildid: 12
Asukoht: tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas hamster » 15. juuni 2009, 13:33

Kui mul oli hamstrid sain ma tiinelt hamstrilt hammustada, sest paitasin teda, vastu karva. Merisead ei ole mind üldiselt hammustanud ainult korra, kui kõige noorem arvas, et olen porgand. Lakkus mu kätt ja näksas korraks.:)
Mulle meeldivad loomad!
Kasutaja avatar
hamster
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas Sun- » 25. juuni 2009, 09:45

Üks endine liivahiir hammustas mind paar korda sõrmest, ükskord isegi rippus sõrme otsas hammastega. Merisiga on limpsinud limmpsinud limpsinud ja siis ühtäkki hammustanud, aga mitte verele vaid lihtsalt naksanud, ei saagi hammustamiseks pidada. Siis on kaks koera hammustanud, reiele jääbki arm. :S
Sun-
Kasutajakonto külmutatud
 
Postitused: 90
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas Kuldhai » 03. juuli 2009, 12:10

Paar nädalat tagasi läksin tuttavale külla, koer kaasas. Seal aga oli poegadega emakass...Edasist võite ise ette kujutada... :wacko: .Kass kargas koheselt koerale kallale ja mina püüdsin koera kaitsta, teda sülle krabada, mis ei õnnestunudki, ja äkki lõi kass mulle hambad säärde! :evil: Algul ei saanud arugi, et nii hullusti, veidi verd tilkus, jalutasin veel õues tükk aega. Panin teelehti peale ja enne sai desinfitseeritud ka. Järgmise päeva õhtuks aga läks jalg paiste ja tuli põletik. Kassi omanik läks ka närvi, et äkki tuleb veremürgitus. :shock: .Sai jääkotti peal hoitud ja kummelikompressi tehtud, praeguseks hetkeks juba paraneb tänu Jumalale. Nüüd ma kardan seda kassi ja kui ta trepi peal lösutab, eriti mööda minna ei julge. :roll:
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas Anete12 » 03. juuli 2009, 12:14

Mind on siis kass hammustanud kui ta on roninud varju katuse all olevale latile ja ma teen talle paid aga tema hakkab millegi pärast seal mind hammustama ja küünistama. :mad: :-D Koer ei ole mind hammustanud. :happy:
I love photography...
Kasutaja avatar
Anete12
Smile with me
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2351
Teemad: 10
Pildid: 6
Asukoht: Pärnumaakond
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas Liismari » 03. juuli 2009, 13:12

Hamster hammustas mind üks kord, kui ma ta und segasin. Muidu närib ta mu sõrmi niisama, ma panen lihtsalt käe puuri ja ta hakkab mu sõrmi närima - see ei ole sugugi valus! :wink:
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas RotiPiiga » 04. juuli 2009, 11:40

Ma olen elus ainult 2x hammustada saanud. Mõlemad koertelt. Rotid mind ei hammusta ja ega teisedki loomad kellega olen kokku puutunud. Olen vist õnnega koos.
Dream as you'll live forever; live as you'll die tomorrow...
Kasutaja avatar
RotiPiiga
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 8
Pildid: 8
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas Liismari » 09. august 2009, 19:24

Täna hammustas deegu mind ja päris kõvasti. Verd tuli ja seda tuli päris kaua. Aiaa! Valus! :sad:

Aga kas muidu need hammustused närilistelt ohtlikud ka on? Mõned arstid räägivad, et on, mõned räägivad, et mitte. :shock:
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas kertu0208 » 10. august 2009, 05:51

Kui loomal on selline haigus, mis võib inimesele edasi kanduda on muidugi ohtlik, kui ta hammustab. Ma arvan, et kodus olevatel deegudel pole selliseid haigusi.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas nirgike » 10. august 2009, 21:45

Loomade hammustusi peetakse ohtlikuks eelkõige seetõttu, et selline haav on pisikutest saastunud ja kergesti võib tekkida põletik ning siis on paranemine aeglane. Selle vältimiseks tuleb hammustuse haav ilusti desinfitseerida. Närilise hammustustest pole kuulnud, et kellelgi probleemi oleks olnud, aga koerte ja kasside hammustused võivad küll paiste minna ja kaua paraneda. No ja eks koera ja deegu kallaletungi ei saa võrrelda ka :happy:
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas carolin125 » 22. august 2009, 08:35

Mind on mu kass päris palju kriimustanud ja näksanud :S !! Aga ka jänes (mini) on hammustanud ,aga mitte nii ,et veri on väljas.
Ta on kriimustanud ka ,aga õrnalt.
Loomulikult olen koeralt hammustada saand.
carolin125
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 5
Pildid: 0
Asukoht: Eesti,Tapa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas kkrislin » 27. august 2009, 17:29

Koeralt pole hammustada saanud. Kuid minu hamster on mind küll näksanud, kuid see oli rohkem minu õpetatud halva kombe pärast - läbi puurivõrede maiustuste andmine. Ja kui siis ükspäev minu näpp sealt läbi läks, arvas hamsu, et see on järjekordne maiustus ...
I'll spread my wings and I'll learn how to fly, I'll do what it takes, 'til I touch the sky
Kasutaja avatar
kkrislin
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 137
Teemad: 4
Asukoht: Viimsi - Saaremaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammustused loomadelt

PostitusPostitas KerruOlen » 27. august 2009, 19:41

Mu hamster hammustas ema kui teda hakati teise puuri panema . Päris valusasti oli hammustanud :mad: . Ma ei ole julgend palja käega teda võtma minna :mellow: , panen tavaliselt kinda kätte siis hammustab seda ka . Ja kätte ka ei luba ennast võtta . :sad:
KerruOlen
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 105
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Lemmiklooma pidamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline