Millised närilised pabuldavad ja lõhnavad kõige vähem?

Lemmikloomapidamisest üldiselt

Millised närilised pabuldavad ja lõhnavad kõige vähem?

PostitusPostitas chipsi23 (Teema autor) » 28. oktoober 2008, 13:28

Samtoni selgitus esimese postituse kadumisele ja teema tekkimisele

Selles postituses tundis teema algataja huvi, milline võiks olla see lemmikloom, kelle järelt oleks lihtsam koristada. Jänes, kes tal varem oli, pabuldas liiga palju ja ajas ka palju karva, mis tingis selle, et jänks viidi maale teemaalgataja ema juurde elama.
Kuna teemaalgatajale teema arendus ei meeldinud, otsustas ta mõne oma postituse kustutada.
Viimati muutis chipsi23 30. oktoober 2008, 17:38, kokku muudetud 1 kord.
chipsi23
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 2
Asukoht: rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millised närilised pabuldavad ja lõhnavad kõige vähem?

PostitusPostitas Liivakakene » 28. oktoober 2008, 13:33

chipsi23 kirjutas:Kuskilt lugesin, et liivahiired on kõige vehem lõhnavad närilised, peab see paika?

Nende väljaheited ei haise.Oskan seda omast käest öelda(Endal on neid kolm tükki).Kui just puuri pole kuu aega puhastatud..
ew no
Kasutaja avatar
Liivakakene
Be Blue or Get Green <33
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1723
Teemad: 39
Pildid: 0
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millised närilised pabuldavad ja lõhnavad kõige vähem?

PostitusPostitas GunnyBunny » 28. oktoober 2008, 14:43

Jah, liivahiired ei pissi ka eriti palju, nagu on juba mujal foorumis (ei hakka teemat otsima :razz:) kirjutatud, on nad kõrbeloomad ja hoiavad vedelikku kokku. Soovitan liivahiiri, endal ka 2 tükki. :wink:
Kasutaja avatar
GunnyBunny
Greevixor
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1767
Teemad: 16
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millised närilised pabuldavad ja lõhnavad kõige vähem?

PostitusPostitas Mercar » 28. oktoober 2008, 14:51

Ma küsiks pigem, et kui laiskus on nii suur et looma järel koristada ei viitsi, siis miks üldse loom võtta?
See et puur ei haise ei tähenda alati et see must poleks. Puuri peab ikka pesema, looma hooldama... Nendest asjadest ei saa nagunii üle ega ümber.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millised närilised pabuldavad ja lõhnavad kõige vähem?

PostitusPostitas Katariina » 28. oktoober 2008, 16:41

Ära nüüd pabuldamise ja lõhna järgi ainult lemmikut vali. Pigem vaata ja uuri siin ringi saad ülevaate ka looma vajadustest, käitumisest, iseärasustest.
Sinu nimekirjas on väga erineva käitumisega loomad.
Katariina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 2
Pildid: 8
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millised närilised pabuldavad ja lõhnavad kõige vähem?

PostitusPostitas Kissu » 29. oktoober 2008, 08:31

Kindlasti ei tohiks looma valida ainult hooldamisele kuluva aja järgi, kuigi ütlen ausalt see on ka tähtis kriteerium.

Oma kogemusest võin öelda, et küülikud on tegelikult üks kõige enam hooldust vajavatest pisilemmikute liikidest. Nende puur läheb kõige rutem haisema, nende piss haiseb kõige enam (roti piss ei ole selle kõrval midagi, ausõna), nende pabulad kipuvad olema üle kogu korteri laiali, nad ajavad nii tohutult karva jne.

Samas igal lemmikute liigil on oma head ja vead. Väga püüdes võiks ma tõenäoliselt tuua kaalukaid miinuseid kõigi nende loomade kohta, kelle Sa üles lugesid. Päris ausalt öeldes ei julge ma seda aga teha, kuna kuigi see on tähtis kriteerium, siis see ei ole mitte ainus kriteerium. Ma ei tahaks, et sa vaid minu toodud miinuste või plusside põhjal otsuse langetaksid, kuna pisilemmikute valmimises mängivad tähtsat rolli ka teised asjad.

Selle teema juures tekitabgi muret, et kui Sa ei ole valmis puhastama korra päevas küüliku pissikasti (minul võtab kolme küüliku puuri puhastamine 30 minutit), siis kas sa oled valmis tegelema loomaga, kes tahab sinuga vähemalt 2-3 tundi päevas suhelda ja mängida?

Veel enam, küülikud on väga vaiksed loomad, aga kuidas on loomaga, kes häälitseb päevad läbi või muutub õhtuti aktiivsemaks ja kukub puuris ringi jooksma nii, et see koliseb ja ägiseb? Mõned inimesed näiteks ei saa sellise möllu puhul kõrval toaski magada.

Selliseid asju tuleks ka kaaluda ja läbi mõelda, et pärast ei tuleks looma jälle kohe pärast võtmist ümber kolida, kuna ta sinule ei sobi. Pisilemmikutele (ja üldse lemmikutele) ei mõju kolimine hästi ja see uus keskkond ning omanikud mõjuvad neile alati stressi tekitavalt. See on see, miks me püüame kõigest hingest vältida nende "teise ringi" loomade teket.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Millised närilised pabuldavad ja lõhnavad kõige vähem?

PostitusPostitas elm » 29. oktoober 2008, 11:28

Omalt poolt lisaks, et deegud on väga puhtad loomakesed, vähemalt rottidega võrreldes
lõhnavad nad vähem, jäneseid ei tea. Aga eks puhastamist, hoolt ja tähelepanu vaja nemadki.
Kasutaja avatar
elm
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 3
Pildid: 10
Asukoht: tln/bl.mount
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 67
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Millised närilised pabuldavad ja lõhnavad kõige vähem?

PostitusPostitas Roosaketss » 29. oktoober 2008, 13:20

Ei ole mina veel kuulnud et merisea piss haiseks. Mu tuttavatel on olnud merisigu ja ei tea nemad küll haisenud pole. Eks selle haisu taga ole ikka enda viitsimatus puuri puhastada.
Aga nagu Kissu juba ütles ei saa loomi võtta nende haisu vähemuse pärast. Ja jääb mullegi õhku küsimus, et kui ei viitsi oma lemmiku puuri eestki hoolitseda ja seda pesta ning puhastada, siis kuidas jääb lemmikuga mängimise ja suhtlemisega?
Seda, mida ma merisigade vastu tunnen ei saa sõnadesse panna, sest merisead on imelised!
♥ ♥ ♥ ♥
Kasutaja avatar
Roosaketss
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 335
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millised närilised pabuldavad ja lõhnavad kõige vähem?

PostitusPostitas Canary » 29. oktoober 2008, 21:31

Ma soovitan võtta liivahiired,sest nendega on tõesti lihtsam. Ma ei usu,et tegemist oleks laiskusega,nagu siin väidetakse. Mul endal oli ka küülik ja tean kui palju peab ta puuri puhastama. Töölt koju tulles lõi kohe pissi lõhn ninna. Ja kuna küüliku eluiga on pikk,siis pikapeale hakkab see puuri pesemine väsitama,sest see ei ole ainuke töö mida elus teha tuleb. Loomaga tegelemine ja puuri puhastamine on kaks erinevat asja. Küüliku pluss on aga see,et ta on mõistusega loom võrreldes teiste väiksemate närilistega. Loomapoodides olen ka näinud närilistele mõeldud liiva,mis võtab haisu ära.
Rõõmu igaks päevaks!
Kasutaja avatar
Canary
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Pildid: 13
Asukoht: Elva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millised närilised pabuldavad ja lõhnavad kõige vähem?

PostitusPostitas chipsi23 (Teema autor) » 30. oktoober 2008, 16:45

Mercar kirjutas:Ma küsiks pigem, et kui laiskus on nii suur et looma järel koristada ei viitsi, siis miks üldse loom võtta?
See et puur ei haise ei tähenda alati et see must poleks. Puuri peab ikka pesema, looma hooldama... Nendest asjadest ei saa nagunii üle ega ümber.


Huvitav, et kohe loetakse välja laiskus! Miks? Kas selle pärast, et oma jänese viisin elama mujale, kuna ajas tohutult karvu ja pabuldas hullult!? Meil ei piisanud tihti puhta õhu hoidmiseks ka 1st korrast päevas tema wc puhastamisest!!
Naljakas, et kohe loetakse kirjast välja mingi lause nagu me ei viitsi puuri puhastada. Huvitav, kus see kirjas oli, et meil on puur nädal otsa või enamgi veel puhastamatta??
Ma olen alati oma lemmikutega tegelenud, mänginud, olen nende jaoks alati aega leidnud!
chipsi23
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 2
Asukoht: rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millised närilised pabuldavad ja lõhnavad kõige vähem?

PostitusPostitas samton » 30. oktoober 2008, 16:58

No ma ei tea, siin foorumiski jäneseomanikke ikka päris palju, mõnel jänkse mitugi... Saavad kurtmata hakkama.
Mingi lõhna ja teatava segaduse kaasnemine loomapidamisega on enamjaolt ilmselt paratamatu, ükskõik kui hoolikas omanik ka poleks.
Lemmiku valimisel sellistest kriteeriumidest lähtumine tundub paraku võõrastavalt kummaline.
Alternatiiviks on pehme mänguloom, kes üsna kindlasti ei pabulda, ei aja karva ega erita mingeid lõhnu. :razz:
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millised närilised pabuldavad ja lõhnavad kõige vähem?

PostitusPostitas Mercar » 30. oktoober 2008, 17:00

chipsi23 kirjutas:Huvitav, et kohe loetakse välja laiskus! Miks? Kas selle pärast, et oma jänese viisin elama mujale, kuna ajas tohutult karvu ja pabuldas hullult!?
No kui see oli ainus looma mujale viimise põhjus siis oli ju tegu laiskusega. Kordan, jah see on minu silmis tõesti laiskus. See et asja tuli teha kord päevas või vahel sagedamini ei tähenda- on inimesi kes ei võta koera, kuna ei viitsi 3* päevas koera jalutada (mina näiteks ei viitsi, olen selles osas laisk)- aga sellistele asjadele mõeldakse enne looma võtmist!

Ma ei kujuta ette et annaksin pereliikme ära kuna näe ta ajas karva- last või venda või vanaema ju sarnasel põhjusel ära ei annaks. Pisikese pereliikme aga pagendad selle eest maale? Ja siis võtaks uue asemele kellega vähem tööd. Minu mõistus tõesti seda ei võta. Ju ma olen selle kohapealt lihtsalt juhm.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millised närilised pabuldavad ja lõhnavad kõige vähem?

PostitusPostitas chipsi23 (Teema autor) » 30. oktoober 2008, 17:22

Mercar kirjutas:
chipsi23 kirjutas:Huvitav, et kohe loetakse välja laiskus! Miks? Kas selle pärast, et oma jänese viisin elama mujale, kuna ajas tohutult karvu ja pabuldas hullult!?
No kui see oli ainus looma mujale viimise põhjus siis oli ju tegu laiskusega. Kordan, jah see on minu silmis tõesti laiskus. See et asja tuli teha kord päevas või vahel sagedamini ei tähenda- on inimesi kes ei võta koera, kuna ei viitsi 3* päevas koera jalutada (mina näiteks ei viitsi, olen selles osas laisk)- aga sellistele asjadele mõeldakse enne looma võtmist!

Ma ei kujuta ette et annaksin pereliikme ära kuna näe ta ajas karva- last või venda või vanaema ju sarnasel põhjusel ära ei annaks. Pisikese pereliikme aga pagendad selle eest maale? Ja siis võtaks uue asemele kellega vähem tööd. Minu mõistus tõesti seda ei võta. Ju ma olen selle kohapealt lihtsalt juhm.


No ikka oled juhm jahh ja peale selle veel õel ka! On vaja iriseda või? Mina tulen siia foorumisse nõu küsima ja saan muudkui siit ja sealt. Mida sa üldse tead minu elust ja minu lemmikloomadest?
Kust te üldse teate, kuidas ma sain omale jänku?? Olen ma rääkinud, et mulle kingiti see loomake. Mis ma pidin siis tegema? Prügikasti või varjupaika viskama või!? Loomulikult ma ei teeks seda. Ja ma ei kirjutanud ju, et andsin ta ei tea kellele. Viisime ta maale (ema juurde) kus me ka mitu (4x kindlasti) nädalas käime ja temaga tegeleme. Pealegi on ta seal silmnähtavalt õnnelik. Ta on palju energilisem, trullakam, rõõmsam, tal on teised jänkud kaaslaseks. Kirjutasin seda ka!
Ma ei saa aru, miks te süüdistate mind alusetult :huh: Aga nohh tundke siis rõõmu sellest!
chipsi23
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 2
Asukoht: rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millised närilised pabuldavad ja lõhnavad kõige vähem?

PostitusPostitas Roosaketss » 30. oktoober 2008, 19:49

Mercar kirjutas:Ma ei kujuta ette et annaksin pereliikme ära kuna näe ta ajas karva- last või venda või vanaema ju sarnasel põhjusel ära ei annaks. Pisikese pereliikme aga pagendad selle eest maale? Ja siis võtaks uue asemele kellega vähem tööd. Minu mõistus tõesti seda ei võta. Ju ma olen selle kohapealt lihtsalt juhm.


Täpselt ka minu jaoks on mu koduloom mulle sama hästi kui pereliige või noh ongi.
Minul isiklikult on kaks kassi, nad ajavad õudsalt karva, vahel juhtub et mõni pabul vedeleb kuskil ja keegi on kuskile vaiba või kuhugi peale oksendanud. Kuid sellegi poolest ei viiks ma neid ära kuskil maale või üldse kuskile ära, sest nad on liiga kallid selle jaoks mulle.
Ei süüdista sind keegi alusetult, igal ühel on õigus oma arvamus avaldada ja meie siin avaldasimegi ju et puhtalt looma haisu vähemuse tõttu ei tohiks küll vaadata looma.
Seda, mida ma merisigade vastu tunnen ei saa sõnadesse panna, sest merisead on imelised!
♥ ♥ ♥ ♥
Kasutaja avatar
Roosaketss
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 335
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millised närilised pabuldavad ja lõhnavad kõige vähem?

PostitusPostitas Canary » 31. oktoober 2008, 09:21

Sulle chipsi23 soovin,et leiaksid endale sobiva looma. Anna teada, kui sa ta leidnud oled.
Viimati muutis Canary 21. aprill 2009, 18:37, kokku muudetud 1 kord.
Rõõmu igaks päevaks!
Kasutaja avatar
Canary
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Pildid: 13
Asukoht: Elva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millised närilised pabuldavad ja lõhnavad kõige vähem?

PostitusPostitas Mercar » 31. oktoober 2008, 09:58

Vastuseks Canary-le minu arvamus asjast:
Jah siin on osaliselt oma sõprusring- see on ka loomulik sest paljud siinsed inimesed tunnevad üskteist juba aastaid. Eri linnades on gruppe (aktiivseim grupp Tartus), mis saavad kokku, peavad sünnipäevi ja tähistavad ühiselt jõule. Ja pidevalt liitub ka uusi inimesi. Ei ole mitte tegu suletud ringiga.
Siin on inimesed, kes panevad looma (kes ei saa enda eest ise seista) heaolu esikohale ja sageli alles siis tuleb enda või teiste inimeste heaolu.
Ise olen siinses ja sellele eelnenud foorumis ca 5 aastat olnud. Valestimõistmisi esineb. Õelutsemist ei ole nagu märganud.

Kas see oleks parem kui kaasa kiidaksime inimestele, kes loomi halvasti / valesti kohtlevad? Mis oleks sellise foorumi mõte, kus kõigile takka kiidetaks ja miskit loomapidamises paremuse poole ei muutuks? Otsapidi sellest foorumist on välja kujunenud mitmed MTÜ-d, mis suurema või väiksema aktiivsusega tegeledes samuti loomade pidamise osas inimesi harivad, teevad näitusi, kokkusaamisi jms. Kõik ikka selle eesmärgiga, et teadlikkus suureneks.

Me ütleme ausalt välja mida asjast arvame ja kui see kellegi tundeid riivab siis sinna ei saa midagi parata. Samuti on minu meelest loomulik et kui inimene ei saa / suuda luua loomale häid tingimusi (jutt ei ole vaid materiaalsest poolest vaid ka loomaga suhtlemisest) oleks parem kui ta looma ei peaks. Eesmärgiks on loomade heaolu parandamine mitte foorumikasutajate kukununnutamine...

Ja nagu varemgi öeldud, ei ole foorumis käimine sugugi kohustuslik. Veider, et on inimesi kes käivad siin vaid selleks, et foorumit maha teha, üritamata välja pakkuda lahendusi asjadele, milles nad probleemi näevad.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millised närilised pabuldavad ja lõhnavad kõige vähem?

PostitusPostitas nirgike » 31. oktoober 2008, 13:55

chipsi23 kirjutas:Olen ma rääkinud, et mulle kingiti see loomake. Mis ma pidin siis tegema?


Selline muster on minu meelest üllatavalt korduv, et inimene ei saa loomapidamisega hästi hakkama ja vastuseks ütleb "aga mis ma pidin siis tegema, ta ju kingiti mulle!".

Näiteks, küllap teate kõik seda lugu, kuidas hiljuti võeti ühelt inimeselt ära luukereks nälginud koer. "Reporteri" saates ütles see inimene: "Aga mis ma pidin siis tegema? See koer toodi mulle vägisi, kingiti!".
Samuti on nt Delfi lemmikloomafoorumist jäänud silma, et kinkimine ja halvad pidamistingimused, hoolimatus looma vastu on sageli omavahel seoses.

Seda on ka mujal soovitatud ja soovitan mina ka: kui keegi kingib sulle vastutahtmist looma, anna see kohe talle tagasi või tagantjärgi vii talle koju ja ütle, et sul ei ole aega ega tahtmist looma eest piisavalt hästi hoolitseda. Osad kinkijad solvuvad selle peale, sest on lootnud, et saavad loomapoja eest vastutuse kellelegi teisele ära sokutada ja nüüd see vastutus lendab selga tagasi. Aga see on kinkija probleem.

Ma ei ütle seda õeluse pärast, vaid et kui tulevikus keegi (näiteks seesama küüliku kinkija) jälle su ukse taha ilmub neljajalgse kingitusega, keda sa mitte soovinud ei ole, siis tead, mida teha.


Ja ää ole pahane nende küülikupidajate peale ka, kes siin teemas sõna võtnud. No pane end ise küülikufänni olukorda - sinu jutt teemal et "ma pole ju laisk, kui küüliku karvade, pabulate ja haisu pärast maale viisin" kõlab nende silmis täpselt nagu "ma pole ju laisk, kui koera maale viisin, ta häbematu küsis ju lausa kolm korda päevas õue" ;) S.t. karvad ja pabulad on küülikupidajate jaoks täiesti loomulikud igapäevased nähtused. Ja muidugi tekitab tuska, kui keegi võtab looma, ilma tema pidamisega kaasnevaid tavapäraseid asju teadmata ja kui siis kodus selgub, mida selle looma pidamine endast üldse kujutab, siis on appi-appi. Ega sinu esimesest postitusest ei teadnud ju, et küülik sulle kingiti (ja et sa ei osanud sellele muudmoodi reageerida kui püüdsid vastutahtsi siis ikka kuidagi seda loomakest pidada).



Aga loomade pabuldamise teemal üldiselt on minu meelest nii ka, et palju sõltub loomast endast. Näiteks mõni merisiga on väga viisakas, laseb ühte puurinurka hädad ja põrandal ning süles olles ei tee üldse mustust. Samas mõni teine laseb ühtlaselt igale poole ja ettevaatlik tuleb olla ka teda süles hoides.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millised närilised pabuldavad ja lõhnavad kõige vähem?

PostitusPostitas kaialy » 31. oktoober 2008, 14:08

Mina saan hästi aru teemaalgataja küsimusest aga ei arva, et selles on midagi imelikku, kui küsitakse, et milline armas näriline ikkagi pabuldab ja lõhnab kõige vähem? See on ju omamoodi tähtis, eriti kui mõnel inimesel on eriline nina lõhnade suhtes või ollakse allergiline karvade suhtes ja iga pisimgi häiriv, ebameeldiv lõhnake eemaldatakse. Puhtusefriigid ma ütleks :-D Ok, ma ei taha midagi halvasti öelda aga osad inimesed hoiavad oma elamist ülipuhtana aga armastavad siiski lemmikloomi ja seepärast äkki teemaalgataja küsiski sellise küsimuse. Imelik, et mõni lemmiklooma pidaja siin kohe pakkus teemaalgatajale norivalt lemmikuks mingit mänguasja. Tere mõistus!
Mina saan just aru, et teemaalgataja üritab teha endale selgeks loomade head ja vead, et hiljem ei tekiks probleeme. Aga ei, siin kohe mõistetakse ta hukka ja tembeldatakse laisaks loomapiinajaks.
Minu ema lubas ka mul võtta väiksena just sellise lemmiklooma tuppa, kes ei eritaks magus-imalaid õhnu (olgem ausad närilised eritavad neid) kuna ema oli puhtusefriik ja kõik pidi särama, läikima ja lõhnama puhtalt, siis jäid närilised ära aga sain omale väikse toy terjeri.
Nüüd, kus elan omaette on mul igasugu loomi olnud ja ka närilisi. Ütlen ka, et jänes toas ei ole ikka üks õige asi küll :roll: Nad on palju õnnelikumad kambakesi turvaliselt kuskil aedikus ja tundub, et teemaalgataja ise mõistis ka seda :-)
Üldiselt ongi nii, et kõik kes jänkudest väiksemad on ka vähem pabuldajad ja lõhnajad. Siiski jaapani tantsuhiired on ka hullud haisukad.
Liivahiired on tõesti lõhnatud, nende peale on kindel minek :wink:
Naerata ja kõik naeravad sinuga!
Nuta ja sa nutad üksi!
Kasutaja avatar
kaialy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millised närilised pabuldavad ja lõhnavad kõige vähem?

PostitusPostitas vöödik » 01. november 2008, 16:37

A chipmunk is one of the cleanest pets you can have. It does not have a detectable body odor. It leaves its droppings in one corner of its cage, which can easily be removed, making it unnecessary to do a complete bedding change each week.Kopeeritud http://www.paw-talk.net/forums/f25/sibe ... -2244.html Omal kaks vöötoravat ja jutt peab paikka.
Kasutaja avatar
vöödik
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 3
Pildid: 3
Asukoht: keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Millised närilised pabuldavad ja lõhnavad kõige vähem?

PostitusPostitas mammu17 » 11. november 2008, 20:28

Ma olen igati kaialyga ühte nõu. Ei tasu alati kohe halba mõelda ja tihti on inimeste jaoks ka oluline lõhn. See ei ole ainus kriteerium aga on hea teada kui mitme loomaliigi vahel valid siis mis on ühe plussid ja miinused.

Samas mis ma märganud olen on asjaolu et sa võid teada küll kõiki plusse ja miinuseid aga sa ei mõista mis need täpselt tähendavad igapäevaselt. Sa ei tunne ennast ju täielikult. Kahjuks endale õige looma leiab tihti läbi kogemuse. Loomad, mis saadakse enne seda õiget ,et tohiks aga olla halvas seisus. Nende eest tuleb siiski ilusti ja hoolikalt hoolitseda.

Hea on kui inimsed saavad seda kogemust läbi teiste aga vihase ja agresiivse lähenemisega ei saavuta ka siinse foorumi loojad seda, mis eespool oli kirjeldatud (Mercar poolt) . See ajab ju vaid isikud vihale ning ajab mujale infot otsima(seda heal juhul), mis aga ei pruugi olla sama adekvaatne.

Igastahes omalt poolt siis minu notsikud küll väga ei haise (seda loomulikult minu arust). Hamstri preili üksi ei haise ka väga aga pissi lõhn on kangem küll kui notsikutel. Ei soovita aga lõhna koha pealt isaseid tantsuhiiri- see ei ole kohe üldse meeldiv. Mul tahtis selle lõhna peale kodus koduhiir läbi seina närida, külla tulla.
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Lemmiklooma pidamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist

cron