Loomade müük näitustel

Lemmikloomapidamisest üldiselt

Loomade müük näitustel

PostitusPostitas mammu17 (Teema autor) » 05. oktoober 2008, 19:10

Molly kirjutas:See loomade müük oli muidugi selle näituse juures halb. Sellel müüjal olid samuti puuride peal numbrid. Järelikult oli ta registreeritud. Muide, nende numbrite järgi valiti ka näituse lemmik- huvitav, kas keegi selle müüja numbri kirjutada võis :mad: Rahvast oli ta ümber palju, sest need jänesed olid tõesti nagu mänguasjad. Selle kassinäituse korraldajad ilmselt ei tajunud, et rottide, tuhkrute ja jäneste müügiga võiks probleeme olla. Müüdi seal ju ka kasse, kuid tegemist oli tõeliselt kõrgest soost tegelastega, kelle hind algas 6000 kroonist. Ka mu kolleeg ostis kassi, kelle hind oli 7000 ja loomulikult kaasnes sellega leping, pass jne.


Mis puutub müümisse siis minu arust ei ole see halb kuna mina lootuses saada korralikku merisiga läksin kohale. Lõpuks ostsin ikka looma Tallinnas poest. Näitus iseenest oli jube pettumus aga ma siiski leian et selline ühiselt korraldatud üritus on hea, sest ma armastan kõiki loomi ja tahaks neist kõigist kuulda ja lugeda. Ning see et nad kompaktselt ühel üritusel on kutsuki mind Pärnust Tallinna aga jah see ei olnud see mis ma lootsin. Oleks korralikumad tingimused (ruumis nagu õhku ei olnudki) ja kindlasti rohkem loomi kõigist liikidest, et kõik oleks võrdselt esindatud. Ning minu arust see müra seal ruumis oli kohutav- ma oleks tahtnud nii merisigade kui kasside kohta pärida aga hea et sa omi mõtteid kuulsid.
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas nirgike » 05. oktoober 2008, 19:45

mammu17 kirjutas:Mis puutub müümisse siis minu arust ei ole see halb kuna mina lootuses saada korralikku merisiga läksin kohale.


Näitus võiks pigem olla koht, kus sõlmid kasvatajaga tutvuse ja saad infot looma pidamistingimuste kohta.
Kui tuua loom kohapeale müügiks, siis oled mõnes mõtes ju sunnitud ta müüma kellele iganes, kel piisav summa raha kaasas - kuidas sa ütled, et sorri, teile ma ei müü, kuna te tundute kahtlane :) Mõni temepramentsem mutt (või hellitatud laps) hakkab veel kriiskama ja skandaali tegema kohapeal.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas Lizard » 06. oktoober 2008, 07:18

Siis peaks ka olema nii, et koha peal tehingut ei toimu vaid hilisema kokkuleppega. Müüa näeb inimese koha pea ära ja teeb sellest omad järeldused ning peale näitust suhtleb näiteks paar päeva-nädal ja siis müüd, kui asjalood sobivad.
Kohapealt on võimialik osta poest, aga teadjam inmimene uurib karvatajatelt.
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas mammu17 (Teema autor) » 06. oktoober 2008, 12:33

Esiteks kui nii tutvustatakse ürituste et müüakse siis eks ma selle pärast käisingi. Samuti minu puhul oli selline ürituse/ müümis asi oluline/hea kuna ma olen Pärnus ja igasugu notsu kasvatused on kas tallinnas või tartus, pärnus ei ole midagi ja ma ei saa must-miljon kohta läbi sõita. Lootsin et seal on erinevad varjandid näha ja äkki müüa ja siis saan valida. Nii aga asi ei läinud.
Ja mis puudutab seda paari nädalat läbi rääkimisi jne siis see on ideaal olukorras. Siiski valdavalt müüakse loom maha inimesel, kes tunneb huvi ja on nõus maksma- korralikud tausta uuringud on teisejärgulised.
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas Lizard » 06. oktoober 2008, 15:46

See siis olenevalt ka loomast ja kasvatajast. Näiteks ükski Liidu kasvataja ei müü näitusel koha peal lambist kellegile tuhkrut (ma ei tea kuidas teiste loomadega muidugi on), kui just eelnevalt pole kokkulepet sõlmitud.
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomade müük näitustel

PostitusPostitas Scratchy » 06. oktoober 2008, 19:23

Tõesti, üksi normaalne kasvataja ei müüks näitusel looma. Enne peaks uurima, millisesse koju loom läheb (millised tingimused on, mida üldse teab isik loomast, kas on olemas ka kaaslane vms.). Ja seda tehakse tavaliselt kirjalikult ega näitusel pole kasvatajal aega iga tahtjaga eraldi pikka juttu maha pidada. Pluss veel õige kasvataja sõlmib müügil lepingu.
mammu17 kirjutas:Ja mis puudutab seda paari nädalat läbi rääkimisi jne siis see on ideaal olukorras. Siiski valdavalt müüakse loom maha inimesel, kes tunneb huvi ja on nõus maksma- korralikud tausta uuringud on teisejärgulised.
Kasvatajate eesmärk pole raha teenida, nende eesmärk on liiki parandada (tervist, iseloomu, tüüpi jms), st. et taustauuringud on kasvatajate jaoks just esmajärgulised. "Kasvatajaks- aretajaks" sellist inimest küll nimetada ei saa, kelle põhieesmärgiks on kasumi teenimine ja loom võib minna ükskõik kellele. Suure tõenäosusega paljundavad sellised "kasvatajad", kelle eesmärgiks vaid kasumi teenimine, suvalisi loomi; ei vali, keda paaritavad, peaasi, et oleks, keda müüa. Nii et kui selliselt kasvatajalt minna plaaniga saada terve ja hea sugupuuga loom koju, ei pruugi su soov täituda.

Kui on soov saada omale loom, siis selleks tuleks ka ise vaeva näha. Kui ise elad mujal ja pole võimalik aretusest looma tuua, siis saad ju aretajaga rääkida ja midagi kokku leppida, äkki on kasvataja ise või on mõni ta tuttav sinna poole teel, et Eestis ei tohiks vahemaa küll probleemiks olla. Pole Eesti meil ju üüratu suur. ;)
Selleks, et aretajaga kontakti saada, ei pea must-miljon kohta läbi sõitma. Enamus kasvatajatel on olemas e-mail ikka, mille kaudu saab kasvatajaga kontakti, st. ei pea isiklikult kohale sõitma.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Lemmiklooma pidamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist