Loomade "magamapanek"

Lemmikloomapidamisest üldiselt

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 26. aprill 2004, 15:03

Kui loom on valudes ja ei tunne enam elust rõõmu (enamasti saab selle järgi aru, et ei söö, joo, on loid, võib valust häälitseda) ja ravida kas pole võimalik või on liiga kallis ja kahtlane, mina eelistan küll magama panemist. Sest lihtsalt isekas on lasta teisel piinelda, kui tead, et tema heaks enam midagi teha ei saa.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: loomade "magamapanek"

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. aprill 2004, 15:15

Huvitav on see, et loomade puhul on enamus inimesi ühel nõul ja eutanaasia poolt. Kui asi puudutab inimesi, siis on vastalisi palju rohkem :roll:
Ja ükskord ammu, kui läksin raske südamega arsti juurde ja palusin oma 16 aastane krantskutsu magama panna (oli vaeseke juba pime, kurt, ning lõpus ei suutnud iseseisvalt süüa ega püstigi seista), pidas arst mulle pika loengu teemal "Kas sa oma vanaemale ka nii teeksid?" ja esialgu lausa keeldus süsti tegemast. Lisaks kõigele ajas ta rohukarbid sassi ja tegi vaesele kutsule hoopis marutaudisüsti...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: loomade "magamapanek"

PostitusPostitas Snowblind » 28. aprill 2004, 13:07

Tigedaks ajab, kui inimesed panevad looma magama, sest endal tahtmine otsas ja ei ole viitsimist ka uut omanikku otsida. Samamoodi on kurb vaadata, kui inimene laseb oma loomakesel pikalt piinelda, sest keeldub teda "tapmast" rääkides midagitest hilisematest südametunnistusepiinadest.
Ma ise võtsin sellise otsuse vastu, kui ma nägin, kuidas mu 11 kuuse saksa lambakoera lühikese elu rõõm kadus silmist ja asendus tuhmi läikega. Tal oli terviseprobleem, millele ei osanud arstid isegi mitte konkreetset nime panna, rääkimata ravist. Ma ei tunne, et ma oleks ta "ära tapnud."
Mis puutub inimeste eutanaasiasse siis mina olen igatahes poolt.
Snowblind
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 7
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 26. mai 2004, 17:01

Tegelikult pole ka see otsus looma ravida alati nii kerge ega selge. Ütleme, et oled laps ning sõltud vanematest, või oled täiskasvanu, aga piiratud sissetulekutega. Su loom jääb haigeks. Lähed temaga arsti juurde - hea küll, selle raha leiame, see kuu millestki tuleb loobuda.
Aga mis siis, kui see on pikaajaline häda? Minu Pätu on sisuliselt sügisest saadik haige olnud, praegu ka Pipa kaks kuud juba haige olnud. Kratt oli ka ravil, suri. Arsti visiit ja ravimid kuuks ajaks läheb ikka üle 100 krooni, Tallinnas läheks kindlasti üle 200. Erilist lootust, et rott kopsupõletikust täiesti välja tuleb, ei ole; saab ainult olukorda natuke parandada ja stabiilsena hoida.
Ma olen kindel, et kui mul ühel hetkel raviks raha ei jätku, siis pigem panen ta magama kui et lasen tal süveneva kopsutõve kätte lämbuda. :( Ja ma usun, et on palju armastavaid loomaomanikke, kes peavad tõsiselt kaaluma, kuidas looma ravi pere toimetulekut mõjutab. Kui on valida, kas ravi kuuks ajaks või uued talvesaapad, paneb mõtlema küll.
Ainus hea soovitus selleks puhuks on hakata kohe looma võttes iga kuu raha kõrvale panema, juhuks kui on vaja minna arsti juurde. Teha selleks eraldi kassa. Niiet ka siis, kui on palgapäeva eelne aeg või jõuludest rahakott tühi, saaks loomaga vajadusel arsti juurde minna.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Mercar » 10. detsember 2005, 16:23

Retsik kirjutas:Kõiki loomi saab magama panna ja see pole valus, või siis ainult nii palju, kuivõrd esimene narkoosisüst on natuke valus. Narkoosis loom valu ei tunne. Eutanaasiaks on spets preparaadid, mida kasutatakse juba narksis loomal.

Tahtsin küsida, et kas alati on nii (et 2 süsti)?
Minu rotile tehti vaid 1 süst ja mulje jäi et tal oli kolevalus :(
[Samas olid tal kopsud üles ütlemas ja varasemad 2 insulti olid oma jälje jätnud seega tuli magama panna et ei piinleks ilmselt ennetasime loomulikku surma vaid mõne tunni jagu.]
Arst sai veel koju kutsutud, et ei peaks rotti veel trantsportimisega piinama (ta polnud kunagi eriline väljaskäija) / lisa stressi tekitama. Arst võttis raha ja lahkudes ütles:"meeldivat päeva jätku!" :x :eek:
Kuidas nii saab?
Igatahes selle loomaarsti teenuseid küll enam kasutada ei taha. Varem käisime koeraga ka tema juures, aga enam mitte. Tundub et ta üldse ei hooli loomadest :(
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt » 10. detsember 2005, 17:01

Oota sellepärast, et ta ütles meeldivat päeva jätku?
Mis sellest siis?
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mercar » 10. detsember 2005, 18:13

Jah, minu meelest pole see küll kohane suhtumine. Minu jaoks on see sama kui keegi pereliikme matustel kaastunde avaldamise asemel ütleks meeldivat päeva jätku.
Loomaarst peaks loomadest hoolima ja ka mõistma inimese kiindumust loomasse, ka juhul kui tema meelest pole tegu võibolla kõige tüüpilisema lemmikuga.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade "magamapanek"

PostitusPostitas sydney83 » 04. august 2007, 19:12

jaa, ka mina olin sunnitud laskma oma kiisu magama panna, raskekujuline maksalipidoos. kiisu ei tahtnud syya kuiv2ga me ka ei sundinud...tehti isegi opp aga ei miskit. ma loodan et ta on nyyd paremas kohas kui see maailm siin.
Kõik loomad on armsad aga loomalapsed on üliarmsad!
Kasutaja avatar
sydney83
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 74
Teemad: 1
Asukoht: hovik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomade "magamapanek"

PostitusPostitas Ene » 22. august 2007, 12:45

Kui loom piinleb, siis ta tuleks magama panna. Eriti kui ei ole mingeid võimalusi tema terveks saamiseks.

Me oleksime ka oma hobuse magama pannud aga õnneks/kahjuks lahkus ta ise ruttu taevastele karjamaadele
Ene
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 32
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomade "magamapanek"

PostitusPostitas Viiksu15 » 22. august 2007, 16:54

Meil oli mõned aastad tagasi hundikoer Ferdinand, kellel oli vanas eas tekkinud kõhtu kasvaja ja mu õemees viis ta ükskord loomaarsti juurde, kus ta lõpuks magama pandi, aga ma seda eriti ei mäleta, kuna ma olin siis vist umbes 5 aastane. Muidu suhtun sellesse nii, et kui loomal on tõesti valus ja ta kannatab piinades, siis tuleb ta magama panda, aga ma kunagi lontus lugesin selle kohta, et üks koer toodi ühte välismaa varjupaika ja kolm päeva hiljem pandi ta magama, kuna omanikud ega keegi teine ei tulnud talle järgi. See oli minu arust nagu oleksid varjupaiga koerad nendele töötajatele rämps ja üleliigne ''kaka'', millest tuleb võimalikult kiiresti lahti saada!
Normaalsete inimeste koertevarjupaigas on koer niikaua, kuni omanikud või keegi teine talle neist järgi tuleb või nii kaua, kuni ta vanaks saades siit ilmast lahkub. Väga kahju oli sellest koerapoisist... :sad:
Ega nojah, head suve k6igile!:)
Kasutaja avatar
Viiksu15
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Asukoht: Turku, Suomi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade "magamapanek"

PostitusPostitas Siki » 22. august 2007, 17:44

Mina ei ole pidanud õnneks veel ühegi meie looma magama panemisega kokku puutuma. Minu teada ka ükski teine pereliige ei ole, aga ega ma täpselt ei tea. Kassid on ise alati minema jooksnud kui on tundnud, et enam kaua ei ela. Ühe meie koera saatusest tean, et naabri koer meelitas metsa ja tuli meie koera kaelarihm hambus tagasi ja meie koera ei tulnudki tagasi mitte kunagi. Aga kardan, et varsti tuleb ka meil oma vana koer magama panna, sest eelmine talv olid tal jalad juba natuke kehvakesed, veab kui selle talve üle elab, aga mis saab järgmisest seda ma enam ei tea. Ise pooldan eutanaasiat kui see on vajalik.
Kasutaja avatar
Siki
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 145
Teemad: 8
Pildid: 7
Asukoht: Kuusalu vald
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade "magamapanek"

PostitusPostitas Lind1100 » 23. august 2007, 18:26

Kui enam mingit korralikku eluvõimalust pole ja loom kannatab siis muidugi magama.

Kuhu see näiteks kõlbab et pime ja valu käes kannatav kahe käpaga loom elab. Olen sellist kassi näinud. :shock:
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade "magamapanek"

PostitusPostitas kerluusha » 24. august 2007, 13:34

Olen lasknud ühe oma Jaapani hiirtest magama panna. Teda vaevas suur halvaloomuline kasvaja kõhu all. Hiir oli nutnud juba kaks ööd- muud võimalust lihtsalt polnud. Pidi ta piinadest vabastama.
Ei teagi niiväga kas pooldan või ei poolda, kuid otsus tuleks langetada ikka mõeldes sellele, mis meie armsale loomakesele parem on. Õigem oleks vabastada ta piinadest kui lasta tal taluda seda meeletut valu, mis näib lõputu..
Et neil oleks sama hea, kui meil koos nendega!
Kasutaja avatar
kerluusha
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 340
Teemad: 24
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade "magamapanek"

PostitusPostitas Misty » 24. august 2007, 22:51

Ka minagi arvan, et kui loomakesel on tõesti tohutud valud, siis tuleks ta ikkagi magama panna. See oleks talle endale parem...
Kasutaja avatar
Misty
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 526
Teemad: 6
Pildid: 7
Asukoht: Narva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade "magamapanek"

PostitusPostitas tex » 30. september 2007, 22:32

ma just alles kuskilt lugesin, et närilistele surmasüsti tegemine võib olla väga piinarikas, sest nad on nii väikesed ja loomaarst ei pruugi saada süstalt täpselt südamesse sihtida, vaid minna sellega valesse organisse, näiteks maksa. süstlaots siis purustab selle organi ja tekitab loomale kohutavaid valusid. vahel tuleb süst isegi uuesti teha, et südamesse saada.
kohutav minu arust! nüüd ma küll ei julge enda loomakestele iialgi surmasüsti teha :sad:
Kasutaja avatar
tex
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomade "magamapanek"

PostitusPostitas Mercar » 01. oktoober 2007, 00:02

Surmasüsti ei teha eales südamesse, see on sul küll väga vale informatsioon. Süste tehakse 2 süsti. Esimene paneb magama- täpselt samuti nagu opiajal narkoosialla ja teine siis seiskab südame (ravimiga!, mitte midagi südamesse torgates). Mõlemad süstid tehakse naha alla ja tavaliselt seljapiirkonda.
Teise süsti mõjuma hakkamine võtab tavaliselt aega, kuna narkoosis magava looma süda lööb aeglaselt ja veri ei kanna seda teist rohtu väga kiirelt edasi...
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade "magamapanek"

PostitusPostitas tex » 01. oktoober 2007, 06:24

nu, kuidas ma siis küll nii valet asja lugesin! kahjuks ei mäleta enam mis leheküljelt seda netis lugesin. aga tore on kuulda et niimoodi neid ikka ei tapeta, vaid seda tehakse ikka inimlikul viisil. nüüd ma siis vähemalt ei põe enam ja ei mõtle et magama panemine nii hirmus on :-)
Kasutaja avatar
tex
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomade "magamapanek"

PostitusPostitas tex » 01. oktoober 2007, 14:24

mul on hamstril vähk ja olen nüüd natuke internetist otsinud infot loomade magamapanemise kohta, et see tõesti siis ära teha, kui hamsu enam piinasid välja ei kannata. paistab et tal enam paremaks nagunii ei lähe, iga päevaga muutub ainult nõrgemaks ja närvilisemaks. ma lihtsalt tahan rohkem teada magamapanemise kohta, sest ma ei taha et mu hamster peaks piinlema vähi käes :sad:
Kasutaja avatar
tex
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomade "magamapanek"

PostitusPostitas Eva4 » 13. oktoober 2007, 22:29

Kuna minul tuli täna magamapanemisega kokku puutuda, siis uurisin kuidas seda tehakse. Esimene süst on narkoos ja loom jääb magama. Teine süst on tõepoolest südamesse, aga see ei ole valus kuna loom on narkoosi all juba. Nii mulle öeldi Rapla loomakliinikust vähemalt.
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade "magamapanek"

PostitusPostitas Kuldhai » 05. märts 2008, 21:24

Pooldan magamapanekut,kui loom on parandamatult haige või väga tige.Tavaliselt on see alati väga raske otsus...Mäletan,kui olin laps,siis ema viis meie koera minu teadmata ära ja lasi hukata.Koer oli noor,aga palju läbi elanud ja võib-olla tänu sellele jäi haigeks.Ema veetis oma ööd tema juures köögis,magades ise köögilaua peal...Koeral olid krambid hooti ja kui läks aina halvemaks,tegi ema selle otsuse.Õhtul ahju ääres istudes rääkis ta sellest mulle ja nutsime koos. :sad:
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade "magamapanek"

PostitusPostitas Mercar » 05. märts 2008, 21:53

Eva4 kirjutas:Esimene süst on narkoos ja loom jääb magama. Teine süst on tõepoolest südamesse, aga see ei ole valus kuna loom on narkoosi all juba. Nii mulle öeldi Rapla loomakliinikust vähemalt.

Ju siis on niivõrd erinevad meetodid. :shock: Olen olnud sunnitud oma elus 4 korda vastu võtma rasket otsust- pannud magama 4 rotti (3 eri arsti, eri kliinikutest) ja alati on süstid tehtud seljale nahaalla.

See südamesse süstimine eeldab ikka imetäpsust väikeste loomade puhul- olen närilisi piisavalt lahanud et mõista et süda on pisike ja pole sugugi alati päris sama kohapeal...
Ausaltöeldes pakuks et seda meetodit kasutavad arstid teevad endal ise elu keeruliseks.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade "magamapanek"

PostitusPostitas Harbiny » 06. märts 2008, 16:45

Magamapanek on tõesti üks raske asi, kui seda teha siis peab kindlasti mõtlema asja korralikult läbi. Kahjuks on loomadel palju haiguseid mis sunnivad meid loomi magama panema. Ja kui loom tõesti piinleb valus ja operatsioonid ka ei aita siis ju oleks õigem panna loom magama. See on kõik mis me looma heaks saame teha.
Viimati muutis Harbiny 23. juuni 2008, 11:47, kokku muudetud 1 kord.
Tulevik on suur ja sügav kuristik, mida õpin tundma alles siis, kui olen sinna sisse hüpanud.
Kasutaja avatar
Harbiny
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 715
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn/Jüri
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade "magamapanek"

PostitusPostitas alina467 » 08. aprill 2008, 20:26

Mina pole sellest südamesse süstimisest ka siiani kuulnud, aga ega ma pole pisinärilistega kuigi palju tegelenud kah... Siiski arvan, et isegi tavalise nõela torge võiks pisikesele hiirele olla umbes sama, mis inimesele paari cm-se diameetriga ora sisse löömine....

Miks ei kasutata mingit suust söödetavat unerohtu? Või siis gaasi, nagu keegi eespool rääkis...

Eutanaasiat pooldan ainult äärmisel juhul, kui tõesti enam midagi teha ei saa. Samuti pooldan seda ka inimeste puhul. Minu meelest on kurb, et inimeste puhul on see keelatud. Kui inimene on võimeline ise ütlema, et ta seda tahab, siis peaks ta seda ka saama, mitte jääma aastateks voolikute külge...
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade "magamapanek"

PostitusPostitas Lind1100 » 08. aprill 2008, 21:52

Gaas ei pidanud alati piinavaba olema- olen kuulnud, et mõnele nii kiiresti ei mõju ja loom rohkem lämbub, kui uinub. Teab keegi kas see on õige? :umm:

Võrdlus 2 cm jämedast orast ja nõelast pole aga päris õige- kui tehakse naha alla süst pole suuremat vahet midagi, kuid see südamesse süstimine on küll kahtlane. :shock:

See et teatud olukordades võiks inimeste eutanaasia lubatud olla oli ka minu arvamus, kirjutasin sellest varemgi. Lontusse vist küll.

Üldjuhul võiks loomade puhul arvestada peamiselt kahe asjaga:
Kas loomal on mingitki võimalust ellu jääda?
Kas loom ise tahab elada?
Kusjuures pean viimast isegi tähtsamaks. :mellow:
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade "magamapanek"

PostitusPostitas alina467 » 09. aprill 2008, 12:47

Aga ega seda ju ka päris täpselt ei tea, kas ta tahab elada või mitte. Vahel on olnud nii,, et mõni linnupoeg on minu juurde sattunud sellises olekus, et võiks arvata küll, et see lapsuke enam elada ei soovi. Süüa ei taha, juua ei taha, silmad loojas ja vaevu liigutab. Aga pärast kui natuke sunniviisiliselt toita ja joota, siis tead muutub tragiks ja nõuab ise süüa ja pärast suureks saades tuleb endaga täitsa toime...

Minu meelest on väikesele loomale süst siiski kõvasti valusam kui inimesele. Olgu ta siis naha alla või kuhu tahes... kahju on neist igatahes.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade "magamapanek"

PostitusPostitas Scratchy » 09. aprill 2008, 15:04

Hiljuti pidin ka oma roti magama laskma panna. Tehti kaks süsti. Esimene tehti seljale, see oli uinutav. Kui rott oli magama jäänud, saadeti meid välja ja tehti teine süst, mis siis südame seiskab. Ei tea, kuhu see tehti, sest ise polnud juures ja ega isu küsida polnud ka.

Kas sa mõtled gaasiga uinutada kõigepealt? Pole küll kindel, aga seda ei saa vist Eestis teha, kuna pole vastavaid vahendeid selleks. Uinutamine ei tohiks gaasiga piinarikas olla, inimesed uinutatakse ka operatsioonidel nii, loomi uinutatakse ka välismaal gaasiga. Arvatavasti on see kallim variant kui süstimine. Küll aga kui mõtled gaasiga tapmist, mitte uinutamist, siis oleks see väga piinarikas. Sel juhul tõesti loom lämbub surnuks.
Uinutustablette küll kastutada ei saaks. Kuidas sa haigele loomale seda sisse söödad? Loomad on erinevates suurustes ja õige koguse määramine oleks ka raskem.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade "magamapanek"

PostitusPostitas alina467 » 09. aprill 2008, 19:30

Ma mõtlesin ikka gaasiga uinutamist.

Aga tabletti(või mingit vedelat uinutit) saaks küll kasutada. Näiteks nõelata süstlaga suust sisse anda. Ühesõnaga kui tahta siis saab. Ja kogus pole antud juhul kuigi oluline, peaasi, et magama jääks. Kogus on siis oluline, kui tahad, et see olevus prast veel üles ärkaks, aga antud juhul seda ei taheta... Iseasi kui kiiresti sissesöödud rohi mõjuma hakkaks. Süst mõjub kiiremini.

Tegelt ei teagi, mis see kõige parem oleks. Kõige parem oleks, kui ei oleks üldse selliseid olukordi, kui loom on vaja magama panna..
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade "magamapanek"

PostitusPostitas otokas » 11. aprill 2008, 20:04

Kui palju see magamapanek maksab?
Tegelikult on elu ilus!
Kasutaja avatar
otokas
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 7
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade "magamapanek"

PostitusPostitas Pipike » 11. aprill 2008, 20:29

Kui oma Pipiga hüvasti jätsin,siis ütles loomaarst et loomaarmastus ei tohi üle minna looma piinamiseks.
Kui loom kannatab ja tal ikka koguaeg halb või valus on siis peame meie-inimesed selle otsuse tegema,et tema vaevad lõpetada. Mina venitasin sellega. Lootsin et suudan teda veel aidata aga tegelikult muutus tema eluke päev päevalt raskemaks.
Minule seletas arst et kõigepealt viiakse loom väga sügavasse narkoosi ja alles siis tehakse see viimane süst.
See ei ole valus. Ta lihtsalt jääb magama ega ärka enam.
Pipike
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 2
Pildid: 10
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade "magamapanek"

PostitusPostitas Mercar » 11. aprill 2008, 20:44

otokas kirjutas:Kui palju see magamapanek maksab?

Rottide puhul on olnud ca 100 vist.

Edit: Täna läks 241,30 roti tervisliku seisundi tõttu magamapanek. Seal kliinikus, kus käisin, on ilma tervisliku põhjuseta magamapanekud palju kallimad (kassipoegade ja koerakutsikate magama panek näiteks).
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Lemmiklooma pidamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron