Loomade riietamine

Lemmikloomapidamisest üldiselt

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Jällu » 26. oktoober 2009, 14:08

Minu meelest on see lausa loomade piinamine kui pannakse loomale riideid selga. No jah... Chihuahuadel on jah vaja talvel ja muudel külmadel aegadel riideid selga, aga muudel koera tõugudel ma seda vajaduseks ei pea.
Nirvana
Kasutaja avatar
Jällu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 130
Teemad: 21
Pildid: 1
Asukoht: Tartu/Tammelinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Snowblind » 26. oktoober 2009, 20:47

Ma leian, et riietamine ei ole tõupõhine vaid ikka karvastikus, rasvakihis ja karastuses kinni. Itaalia väikehurdad, kel ei ole rasvakihtigi, on ilmselt oluliselt külmatundlikumad, kui koera moodi kasvatatud ja peetud chihuahua. Nende tibatillukeste koerte riietamise tingib tihtipeale see, et neid kantakse palju süles ei põues ja vähegi kehvema ilmaga pikemale jalutusele ei viida ning koerad ei ole jahedamaga harjunud. NAljaga pooleks oleme välja pakkunud ka variandi, et imeväikeste koerte omanikel koeratoidu peale eriti raha ei kulu ja et taskud üle ei ajaks, ostetakse massiliselt särke, seelikuid ja muid hilpe :P

Mõnikord on vaja aga ka teistele koertele midagi selga tõmmata- väga rikkaliku karvaga koerte (nt. ameerika kokkerspanjelite seelikud) kaitstakse kombekaga pori eest, sest vastasel juhul peaks koera teatud hooaegadel peale igat jalutust vanni panna. Meie lühikarvaline taksikoer sai endale sooja jope puhuks, kui jahil on vaja vahepeal külma ilmaga oodata. Doberil on trennis ootamise ajaks, karmikarvalisele taksile sai muretsetud siis, kui ta keset talve ära trimmisime ja tal oli karv lihtsalt nii õhuke, et tal oli külm. Nad ei ole keegi chihuahua moodigi aga mõnikord on lihtsalt vaja. Samas keegi neist ei kanna riideid rohkem, kui paar päeva aasta jooksul- rohkem lihtsalt ei ole vaja aga neil kordadel, kui on, ei taha külmetusega riskida vaid pigem panen midagi selga.
Snowblind
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 7
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas lliiisu » 26. november 2009, 14:48

Minu arust on see ka piinamine. Kui siis ainult talvel ja külmadel päevadel, kui loomal muidu külm hakkab.Aga sellised näitused ja diskoriiete müüad õhh, kahju nendest koertest.
love the life you live live the life you love.
Kasutaja avatar
lliiisu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 103
Teemad: 1
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Sirtsu56 » 26. november 2009, 23:24

Minu meelest on koerte riietamine lausa Õudne :D ja Maru naljakas :)
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Al-Hawa » 19. detsember 2009, 00:04

Minu silmis on loomade riietamisel ja riietamisel suur vahe. Üks osa inimesi topib oma loomi tobetatese ja otstarbetutese kleidikestese ja vestikestese ja pükstese.
Minul on koerale kolm erinevat jopet, fliis jakid, kootud vest, heegeldatud vest ja mitmed erinevad kaearihmad. Kõigele oma ülesanne. Kuna mu koeral pole aluskarva siis väga külma ilmaga võib ta ennast lausa ohtlikult külmetada, olles tundideviisi minuga õues kaasas. Jakkide-vestide
sees on ta soe ja samas saab ta ikka õues rahmeldada. Joped on tal kõik hobusetekkide sarnased olles igal juhul rohkem otstarbekad kui ilusad. Lisaks sügisel kevadel ei ase need tal läbi liguneda. Suvel kannab ta tihti helkurvesti, et paremini sima torgata kui talli hoovis lahtiselt jookseb või tänaval mingil põhjusel peaks lahti pääsema (õnneks ei oe seda juhtunud).
Hobustele on mul ka palju erinevaid tekke, talvetekid, tallitekid, vihmatekid, kuivatustekid, trennitekk. Igal tekil oma ülesanne ja olukord, kus kasutada.
Ma ei nõustu päris väitega, et osadel hobustel pole üldse tekke vaja. Pigem võiks iga hobuse jaoks igaksjuhuks tekk olemas olla. Olukord kus seda vaja võib minna, võib saabuda väga ootamatut. Näiteks kui hobune haigestub.

Olen ka tuhkrte veste näinud müügil, kuid need on olnud ühtlasi trakside põhimõttega.
Al-Hawa
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 52
Teemad: 2
Pildid: 1
Asukoht: Hiiumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas väikehamsu » 26. detsember 2009, 15:46

Mul on lühikeste jalgadega koer ja kui me läheme näiteks metsa või midagi sellist siis paneme ikka kombeka selga, et ta lumiseks või poriseks ei saa. Aga ainus riideese ongi tal kilest kombekas, et pikematel õueskäikudel külm poleks. Muidu kui käime linnas siis ei kanna midagi.
Miks olla teistmoodi kui vegan?
Kasutaja avatar
väikehamsu
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 177
Teemad: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas bblondie » 05. mai 2010, 12:07

Mina olen täiesti selle vastu. Ei poolda oomade riietamist üldse! See on absurd. Okei tõepoolest on arusaadav teatud loomade puhul. Aga loomad on siiani hakkama saanud ilma nende iluvidinateta küll saavad edaspidigi. Arvan, et see on pigem eputamiseks.
All of the animals except for man know that the principle business of life is to enjoy it.
Kasutaja avatar
bblondie
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 579
Teemad: 8
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Tuju: Häbelik
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Che » 06. mai 2010, 22:09

Ka mina arvan, et riietama peaks neid loomi (eelkõige koeri), kellel on meie kliima jaoks liialt õhuke karvkate ja puudub aluskarv. Vahel vihmase ilmaga on ka porikindel kombenesoon lubatud. Ent üldjuhul peaks inimene ikka ainult ennast riietama. Loomade riietamine on ebaloomulik. Minu merisiga näiteks, ei talu isegi jalutustrakse, ta lihtsalt tardub, sest tal on ebamugav. Lõpetasin nende kasutamise, polnud vajadust, sest ta ei lähe isegi õues minu juurest kaugele.
"Jumal kaitsku mind sõprade eest, sest vaenlaste eest kaitsen ma end ise."
(Che Guevara)
Kasutaja avatar
Che
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 591
Teemad: 9
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas TuhkruPoiss » 16. mai 2010, 21:43

Mina ei ole koerte-kasside riietamise vastu. Kuna nei lon vaja seda, nad ei ole harjunud eesti kliimaga. Saan aru, et mingi berhardiinile jah ei topi selga midagi. Aga väiksed tõud- chihuahua, toy terjer jms on täitsa loomulik.(kui mitte mingid kleidid ja satsid.)
Kassidel on ka, aga ainult karvututel. Kuna neil on tõesti vaja, jäävad haigeks muidu.

Mingi näriliste, jäneste ja tuhkrutele riietamine?! Täielik absurd :shock:
Tim & Chrys.
Kasutaja avatar
TuhkruPoiss
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1484
Teemad: 19
Pildid: 11
Asukoht: Rakvere, Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Rockey » 28. juuni 2010, 20:37

Ma ei poolda loomade riietamist moe pärast.Kui on talvekombekat või papusid või helkurvesti vaja, siis on see põhjendatud.Aga lihtsalt ilu pärast riietamine on looma piinamine.
These violent delights have violent ends
And in their triumph die, like fire and powder,
Which, as they kiss, consume.
Kasutaja avatar
Rockey
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 62
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Merily » 02. juuli 2010, 18:37

Rockey, selles osas vaidlen ma vastu, et jalanõusid küll ühelegi koerale vaja ei lähe. Võibolla ainult siis, kui jalaga midagi juhtunud on, aga see on hoopis teine asi- üldjuhul pole jala otsas "papu", vaid side. Ükspäev alles käisime loomapoes ja naersime õega klaasi all olevaid koerte papusid, hinnaga 600 krooni... Tule taevas appi! :D
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Monz » 02. juuli 2010, 21:22

Minagi ei poolda sugugi koerte ja muude loomade moe pärast riietumist. Endal koeral ainult külmade talvede jaoks heegeldatud mugav kamps ning helkurvest. Olemas on ka papud, mis on ostetud justnimelt meditsiinilistel põhjustel.
"Igal loomal peab olema kodu, ent igal kodul ei pea olema looma..."
Kasutaja avatar
Monz
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 167
Teemad: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas JänkuTüdruk » 06. juuli 2010, 14:16

Nii mina olen täiesti nõus TuhkruPoisiga aga veel lisaks ma juurde selle, et hästi palju tehakse ka nt nn soenguid pikakarvalistele loomadele et topitakse igasuguseid satse, lipse jne. Aga Kas see on siis vajalik et karv sassi ei läheks või on see järjekordne moeasi? (keegi, valgustage mind! :A: )
Küsimus siis sellepärast, et vahest on seda natuke kahtlane vaadata.
Lumepall!! :)
R.I.P Pupsu <3... Jääme sind alatiseks igatsema..
Kasutaja avatar
JänkuTüdruk
If nothing goes right, go left.. :)
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 4
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Monz » 09. juuli 2010, 19:08

Põhimõtteliselt sellepärast, et koeral ise mugavam oleks, vähemalt niipalju kui mina tean. Näiteks yorkshire terjeritel on ju peas patsikesed ainult sellepärast, no muidugi pusad ka, aga kui patsikesi pole, lähevad need karvad silmadesse ja ärritavad silmi jne.
Afganistaani hurtadel on ka vahel, neil on need pusade pärast. Samas on afgaanidel ning ka nt kokkerspanjelitel olemas niisugused kombensioonid, mis katavad jalad ja kõhualuse. Seda siis sellepärast, et koer normaalselt jalutada saaks nt metsas ja mitte oma karvastikuga küttematerjali kaasa tassima :-D
"Igal loomal peab olema kodu, ent igal kodul ei pea olema looma..."
Kasutaja avatar
Monz
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 167
Teemad: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Amadiin888 » 09. märts 2011, 18:44

Minul koer käib vestiga kuna tal on väga lühike karv, aga ma ei usu et oleks tark näiteks hamstrile särk panna aga muidugi oleneb ka et kas see on ilu jaoks või selleks et loomal külm ei hakaks.
Amadiinid: Viiru,Siuts ja Jako. Mida ma ilma oma amadiinide ja koerata teeks?
Kasutaja avatar
Amadiin888
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 15
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn,Pirita
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Elllii » 01. aprill 2011, 20:58

Tean, et on jutt riietest, mis on muidugi kohutav mõte, aga ma mõtlesin, et pikakarvalisele meriseale mingi soengu ikka võib teha? Mitte mingit hullu prantsuse patse, vaid natuke karvu kummiga kinni või pannakse lips pähe. Näitustel tehakse nii, kuigi see tundub kahtlane.
Nöpsik ♥ (22.09.10-21.08.13)
Kasutaja avatar
Elllii
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 284
Teemad: 12
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Sipsu56 » 19. august 2011, 10:18

mina ole põhimõtteliselt loomade riietamise vastu. :grr: Ma saan aru, et talvel pannakse nest selga, et loomake ära ei külmuks, sest talvel paneme meie ka oma koertele vestid selga. Aga sellest ma sru ei saa, et mingeid kleite topitakse loomadele selga. :nono:
Mul on merisead Tuti ja Pluti, koerad Axel, Merlin ja Aki ning 6 kala.
Kasutaja avatar
Sipsu56
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 137
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas MisssNobody » 19. august 2011, 10:44

ega ma ka pole loomade riietamise vastu. Aga mis on nõme, on see kui loomal on iga päev midagi seljas, see on pmst juba loomade piinamine :shock:
ma ise riietan küll oma Toy-terjerit ja kuna ta on nii väike ja hästi lühikese karvaga, siis arvata on et talvistel aegadel on tal külm ju. ja ega ta vastu ka pole sellele.
chiquita-dora, ♥
MisssNobody
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas lots123 » 29. oktoober 2011, 14:03

Minu arust pole ka lõbu pärast loomade riietamine väga tore . Ise ei teeks oma loomale eales nii.
I love rats! Mart -Alfons.
Kasutaja avatar
lots123
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 38
Teemad: 6
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas HamsuJänku1 » 08. november 2011, 22:08

Kuna mul on suured ja pikakarvalised koerad pole mõtet neid riietada! Küll aga talvel olen Ramonale vahel kampsuni selga pannud (Olen avastanud, et tal on talvistel ilmadel õues väga külm). Hamstreid ei riietaks eales. Ma ei hakka rääkima kuidas mulle ei meeldi enda lõbuks loomade riietumine ja kellele seda hoopis vaja on, kuna sellest siin juba niigi niigi 4 lehekülge kirjutatud on!! Aga võtke teatavaks, et mina Vihkan inimesi, kes riietavad oma loomi ilma põhjuseta või oma lõbuks!!
In riding a horse we borrow freedom
Kasutaja avatar
HamsuJänku1
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 352
Teemad: 11
Pildid: 11
Asukoht: Eesti,Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Mirette » 11. november 2011, 19:15

Näriliste ja pisi lemmikute riietamist ei pea ma oluliseks . Minumeelest pole mõtet.Aga enda chihut (koer kes ei tea) teda riietan ma talvel siis kui õue lähme . Tõmban karvase jaki selga või midagi.Aga teisteloomade riietamine on minumeelest loomapiinamine.
Tupsu ,Nupsu ,Supsu ja Ruudi- .R.I.P
Väike Mammu (love)
Kasutaja avatar
Mirette
Õigekiri longab
 
Postitused: 141
Teemad: 6
Pildid: 6
Asukoht: Sindi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas SugarBabex » 25. november 2011, 20:21

Ei paneks KUNAGI oma loomadele riideid selga,kas poleks imelik,kui läheksin nt rotiga poodi ja tal talvejope seljas?! :lol: Ei meeldi mulle sellised asjad,aga eks igal ühel oma maitse. :P
Ennast lüües on topelt valu,siis tunned seda kohta mida lõid ja seda millega lõid...
Kasutaja avatar
SugarBabex
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 223
Teemad: 7
Pildid: 4
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas viirpapagoi2 » 19. märts 2012, 09:14

Mina arvan,et Loomadel kellel on paks karv/kasukas ei peaks neid riietama.Ma arvan ka seda,et kui kui lähed nt loomaga õue ja tal on paks jope või mingi asi seljas ei saa loom ennast vabana tunda!Ei saa lume sees möllada joosta jne!Aga loomadel kel pole paksu karva(On nt täitsa paljas) Vb ju panna ka selga talle mingi asja,et tal soojem oleks!Aga sõltub ju sellest ka kas loom on nõus,kui tal paks asi seljas on! Üldiselt minule küll ei meeldi,kui loomadele riided selga pannakse !! Või kuidas ?
Igal kodul ei pea olema lemmikloom,kuid igal lemmikloomal peab olema kodu !!!
Kasutaja avatar
viirpapagoi2
Tuhkrud :)
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 320
Teemad: 19
Pildid: 0
Asukoht: Rakke vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 24
Sugu: Mees
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas justme » 28. aprill 2012, 10:43

Minu arust on loomade riietamine üks suuremaid lollusi üldse. Okei, ma saan aru, et näiteks chiuahuale on talvel vaja mingit sooja kampsunit, aga ega loomal selle kampsuniga ikka mugav ei ole. Kunagi nooremana üritasin ka oma väiksele koerale jakki selga toppida, sest ta külmetas õues alati, kuid oli näha, et talle see üldse ei meeldi. Nii et kui see koer just tervet päeva lumehanges ei pea istuma või ei ole tõesti ilma karvadeta, siis üldiselt ei näe ma riietamisel mingit mõtet. Lõbu pärast riietamisest ja pisiloomade riietamisest ma üldse ei räägigi. Kuid see on muidugi ainult minu arvamus.
Kasutaja avatar
justme
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 74
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas spuuki » 04. juuni 2012, 10:14

Mina ei poolda loomade riietamist lihtsalt ilu pärast, sest see ei pruugi loomale ka mugav olla. Chiuaua riietamisest talvel saan ma aru, sest nende jaoks on liiga külm, aga nt suurele koerale riideid selga ei topiks.
♥tuhkrud♥
Kasutaja avatar
spuuki
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 551
Teemad: 7
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas AlbinoFurets » 04. juuni 2012, 10:48

Mina ei poolda mingil juhul väikelemmikute riietamist! Aga, pisikesed lühikese karvaga koerad- õues oleks talvel siiski vaja sooja vesti, mis käib alt krõpsuga kinni. Kassidele ei ole vaja, ta jääb igale poole kinni ja kukub maha kõndides. Okidokis häirib mind ka, et loomade tarvikute all on terve rida pükse, veste, kleite jms. Ei leia üldse üles, mida vaja, ainult riided on seal põhimõtteliselt.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Andriges » 09. veebruar 2014, 09:57

Pooldan lemmikloomade riietamist vaid külma peletamise eesmärgil. (koerad)
Riietamist lõbu pärast aga vihkan täielikult.
Andriges
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Mees
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Lemmiklooma pidamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist