Loomade riietamine

Lemmikloomapidamisest üldiselt

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Pizike » 24. veebruar 2009, 22:26

Viiksu15 kirjutas:Minu arust läheb selliseid särke vaja ainult nendel karvututel kassidel ja koeradel, kellega jalutatakse isegi talvel.


Karvutuid koeri pole. ;)
Ainult Hiina Harjaskoer, kuid ka temal enamasti mingid karvad ikka on.


Aga üldiselt on jah minu arustki natuke imelik, kui oma lõbuks topitakse suurele koerale mingi kombekas või asjandus selga. Saan aru, kui nt Samojeedi koerale pannakse 'vihmakeep' vms selga, kui lausvihma ikka sajab ja häda on meeletu.
Iga taevatäht on mõne hinge kodu.
Pizike
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas riinu559 » 24. veebruar 2009, 22:38

:ot1: On küll karvutuid koeri. Mehhiko karvutu koer.
Rullike, jään sind alatiseks igatsema
[Lupsu, Emma, Lisa, Tutsu, Charlotte, Rullike, Tuffy]
Kasutaja avatar
riinu559
♥♥♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 767
Teemad: 12
Pildid: 17
Asukoht: Tallinna lähedal.
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas samton » 24. veebruar 2009, 22:38

Pizike kirjutas:Karvutuid koeri pole. ;)
Ainult Hiina Harjaskoer, kuid ka temal enamasti mingid karvad ikka on.


Sooh?
Ja kes need siis on: KLIKK, KLIKK, KLIKK?
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas mammu17 » 27. märts 2009, 18:07

Tegelikult kui aus olla siis pea igale koerale on olemas praktiline rõivastus ka olemas. Omades pikakarvalt koera siis on hea kui on karvade kaitseks vihmakeep või midagi sellist, sest vastasel juhul on karv oksi ja mustust täis ning seega õhtu jällegi sisustatud koera pesemisega. Enamus kääbuskoeri ja taskukoeri ei kannata külmaga ilma vestita väljas käia. Samuti taksidel on suurem võimalus kopsupõletiku jääda jne. Igat looma on hea ilmastiku tingimuste eest kaitsta ja paljud vajavad seda.

Seega riideid üldiselt ei tohiks nüüd küll maha teha! Vaid neid kes kasutavad neid riideid ebapraktiliselt, ebavajalikult ja looma kahjustavalt.

Siin kohal on küll juttu enamasti koertest, kes on aretatud erinevates tingimustes. Aga ka hobusel on tekki vaja ja karvutul kassil võibolla vesti(?) aga närilised enamasti siiski ei vaja midagi.
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas v2ikep2ike » 29. märts 2009, 17:13

Hobustest nii palju, et ka nemad ei vaja ilmtingimata tekki.

Aga ma ei saa sellest aru, miks siin nii vaenulikult suhtutakse loomade riietamisesse? Ok, ma saan aru, kui asi läheb üle hea maitse piiri ja pingutatakse üle. Aga kui koeral on mingi väga lahe asi seljas (isegi, kui selle jaoks vajadus puudub), siis mina vaatan küll tänaval järgi ja tavaliselt tekitab vaatepilt ka positiivse emotsiooni.
"Koerad on kenad inimesed, kuid inimesed on reeglina vastikud penid" -S.Vititski
Kasutaja avatar
v2ikep2ike
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Carmen » 29. märts 2009, 18:48

Hobused vajavad kohe kindlasti tekki.
No ntx karvasedki, peale ratsutamist nad ju ka higised, peavad ära kuivama, aga külma ei tohi saada. Või siis võistlushobuseid pügatakse, nemad vajavad tekki, et püsida soojas jnejnejne..
Niiet tegelikult vajavad loomad riideid, põhimõtteliselt kõik siis, kes elavad/käivad väljas. Vihmakombekas ja papud koerale. Tekk hobusele jne.
Vaja ei ole ainult neid iluriideid, mis ei täida praktilist otstarvet. Neid ei salli.
Kasutaja avatar
Carmen
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 202
Teemad: 10
Pildid: 1
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas v2ikep2ike » 29. märts 2009, 21:12

Hobustega on väga individuaalne. Kui hobune on klipatud (pöetud), siis ta vajab tekki. Aga kui hobusele on lastud kasvatada talvekarv, siis ei ole tekk vajalik (samas, sõltub talvekarvast). Ma tean eesti hobuseid, kes elavad aastaringselt väljas ja neil pole häda midagi (ka tuule ja vihmaga), olen näinud ka soojaverelisi, kes rahumeeli talvel ilma tekita väljas on. Seega sõltub hobusest. Mis puutub higistamisesse, siis enne tekki selga laotamist jalutatakse hobust kuivemaks ka (vähemalt me tallis teeme seda). Ja pärast trenni pannakse hobusele üldjuhul peale mingi õhemast materjalist tekk (fliis või villane, ja nagu arvata võib siis see pole eriline kaitse külma eest, seega talvetekki ei asenda). Kui hobune väljas käib, siis hiljem ka talvetekk. Mis ma tahtsin selle pika jutuga öelda, on see, et hobune ei pea olema tekitatud ja saab väga hästi hakkama ka tekita. Nagu ka koerad ilma vihmakombekata, sest see on tegelikult omaniku mugavust silmas pidades välja mõeldud.
"Koerad on kenad inimesed, kuid inimesed on reeglina vastikud penid" -S.Vititski
Kasutaja avatar
v2ikep2ike
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Carmen » 30. märts 2009, 13:56

Vat see hobuste asi oleneb tõesti ka talli kommetest ja asjadest. Olen käinud tallis, kus talvel pandi hobusele nö "higitekk" selga, mis siis kuivatas ja hobune ei saanud samal ajal külma. Ja nagu ütlesid, siis ka talvekarvaga hobune võib vajada tekki. Kui loom elabki tõesti terve talve õues, siis ei pruugi ta jah tekki vajada. Kui aga elab enamuse aja tallist ja siis lastakse ta mõneks päevaks õue, võib tal tekki vaja minna. Aga ok, pole piisavalt pädev hobuste tekivajaduse teemal kaasa rääkima.
Küll aga koertest, et vihmamantel ei ole silmas pidades vaid koera mugavust. Näiteks mul on afgaan, tal puudub aluskarv. Otseselt soojenduseks pole tal jopet vaja eriti (vahel harva siiski on tarvilik, kui on külma käes pikemalt vaja olla ja oodata). Aga vihmamantel takistab tal karva märjaks saamist ja pusastumist. Palju parem on ju nii karva korras hoida. Lisaks on vihmamantel talle ka "tuulejope" eest. Et märg koer ei saaks külma.
Kasutaja avatar
Carmen
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 202
Teemad: 10
Pildid: 1
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Babu » 01. aprill 2009, 20:45

See oleneb ka hobusest, tema tervisest ja tugevusest. Tavaliselt on ikka hobusel vaja tekki, eriti peale trenni ja tallis on tavaliselt külm. Osad hobused elavad karjamaal ja seal on enamustel tekki vaja. Nagu koertelgi, on ka hobustel erinevad tekid, nt higitekk, õhuke tekk, ja igasuguste nimetustega tekki.

Mina ise arvan, et loomi tuleks siiski riietada ainult selle pärast, et nail külm ei oleks, mitte sellepärast et ilus oleks.
Headust pole kerge kohata, kuid seda on kerge ära tunda!
Mind on tabanud tõeline ROTIHULLUS!!!
Kasutaja avatar
Babu
friends are forever, boys are whatever .
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2203
Teemad: 26
Pildid: 8
Asukoht: Tabasalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Helllu » 09. mai 2009, 16:34

Minule loomade riietamine ei meeldi. Neile on see kindlasti ebamugav . Vaid neile kellel pole karvu , nendele on vaja . Muidu mina ei soovita.
Unistustemaal üks pisike rotike ootab päriselt külla tulekut.
Kasutaja avatar
Helllu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Asukoht: Antsla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas -ruigamnots- » 23. mai 2009, 15:45

Mina riiietan ainult oma koera whippetit kuna tal pole aluskarva.
Kasutaja avatar
-ruigamnots-
Õigekiri longab
 
Postitused: 115
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Kristinyo » 19. juuni 2009, 09:45

Kui inimene riietub oma looma lihtsalt ilu pärast, siis seda ma ei poolda. See on mõtetu ja loomal endalgi ebamugav olla. Aga sellest ma saan aru kui pannakse midagi vajadusega selga, nagu nt vihmakeep koerale vs see helkuriga jakk.
Deegud ^__^
Kasutaja avatar
Kristinyo
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas minupisi » 19. juuni 2009, 12:15

Mina ostsin kahh minu rotadele väiksed vestikesed , aga näis et neile see eriti ei meeldinud .Nad hakkasid seda vesti närima , kraapima jne.:umm:
Armastan Rotte !
Rott Mia & Kata
Kasutaja avatar
minupisi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Pildid: 2
Asukoht: tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Sun- » 25. juuni 2009, 14:32

Mina olen loomade riietamise vastu. Siis veel, kui näiteks väike koer kellel pole aluskarva õues jalutab, tuleb jakk selga panna, et ta ei külmetaks vms. Aga lihtsalt, eputamiseks, et näe, vaata kui kenad pitsilised kleidikesed või karvase äärega püksikesed mu koera jalas on ei lähe mitte.
Sun-
Kasutajakonto külmutatud
 
Postitused: 90
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Anete12 » 25. juuni 2009, 18:07

Mulle ka ei meeldi kui mingeid epu riided topitakse loomadele selga, nagu reporteris näitas, et Hiinas üks oli selline kellel on 6 koera ning ta õmbleb loomadele riideid, tal on üle 1000 riide juba õmmeldud ning vaesed koerad peavad neid ka kandma. Solgutavad nad täitsa välja . :wacko: :mad: Aga see on normaalne kui väiksetele lühikese karvaga koertele külma ilmaga pannakse mantel vms. selga pannakse .
I love photography...
Kasutaja avatar
Anete12
Smile with me
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2351
Teemad: 10
Pildid: 6
Asukoht: Pärnumaakond
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Snowblind » 01. juuli 2009, 10:13

Minu jaoks oli täielik müstika laupäeval toimunud Pärnu näitusel üks yorkshire, kellele peale ringis käimist pandi selga roosa kleidike. Suurem osa päevast sadas vihma aga see oli üks väheseid selgeid hetki ja omanik nägi eraldi vaeva, et ringi ääres näituserihm roosa kiviekestega kleidi vastu vahetada.

Võitja näitusel lõõskava päikese käes aga lõõtsutas üks prantsuse buldog- pluus seljas. Tol päeval oli küll tuul aga omanikul võiks ju niiplaju mõistust ikka olla, et niigi keerulise hingamisega koera veel edevusest kuumemaks ei ajaks. Siinkohal võib jutt olla juba mitte ainult ebamugavusest ja tarbetusest vaid lausa potensiaalses eluohtlikust olukorrast, kui koer särgi sees sooja ilmaga lihtsalt üle kuumeneb ja kuumarabanduse saab.

Ausalt, ma ei mõista neid inimesi üldse...
Snowblind
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 7
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas RotiPiiga » 05. juuli 2009, 20:58

Ei pea seda õigeks. Loomadel on ju riietes ebamugav olla ,piirab nende liikumist.
Dream as you'll live forever; live as you'll die tomorrow...
Kasutaja avatar
RotiPiiga
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 8
Pildid: 8
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Merily » 29. juuli 2009, 14:53

Vestide, paksemate jopede kasutamine- täiesti OK. Mõnel koeral/ kassil ei ole paksu karva ning pikemale reisile minekuks läheb seda vaja. Ka korraks õue pissitamisel on seda vaja, nt chihule.
Helkurvesti kasutamine- samuti vajalik õhtul pimedas. Ükspuha, mis tõugu koerale/ kassile. Ohutus!
Mütside, särgikeste, püksikeste ja teiste kaunistavate riideesemete kasutamine- tule taevas appi! Tunnen neile loomadele südamest kaasa.

Näriliste riideid ei poolda ma mitte ühestki otsast, sest nendega ei ole vaja talvel välja minna.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas carolin125 » 24. august 2009, 17:52

Ma arvan ,et inimesed teevad seda ,sest see on nende arust lõbus! Võib-olla tahavad nad hästi välja näha ja ,siis riietuvad ki selliseks!
carolin125
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 5
Pildid: 0
Asukoht: Eesti,Tapa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Yazmin » 12. september 2009, 16:19

Mulle ei meeldi ka loomade riietamine, sest loom pole ju üldse loomulik, kui tal näiteks mingi roosa sitspluus seljas on. Nii võib riietada mänguloomi, aga mitte päris elusolendeid! Karvkatte osas niipalju, et loomad, keda viiakse külma ilmaga õue, on juba sellise kasukaga, et neil külm ei hakkaks aga ei ole ju vajalik meriseale selle-pärast riietust selga panna, sest külma ilmaga teda ei tohi nii, või teisti õue viia.
Mul endal on koer, kellel pole aluskarva ja ta on saanud minu juures elatud pea 7 kuud, me võtsime ta talve lõpul ja siiani ei ole teda kordagi riietanud. Sest minuarust on see piinamine. Kuigi arvatavasti otsan talle see aasta talveks paksema kasuka ja vihmajope ja. Aga vabandust, et liiga teemast kõrvale kaldusin... Niisiis, mina ei soovita ühtegi pisinärisist, kes niigi külma ilmaga õue ei lähe, riietada.
Britta ♥
R.I.P - Tupsu ♥
Kasutaja avatar
Yazmin
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 93
Teemad: 9
Pildid: 3
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas kellyrott » 12. september 2009, 17:00

Ka mulle ei meeldi kui loomi riietatakse :nono: Se on täielik loomade piinamine.Kas need inimesed kes loomi riietavad mõtlevad ka loomade peale :huh: Loomadele kindlasti ei meeldi kui neid riidesse topitakse ja kuhugi linna peale jalutama minnakse.Loomadel on ju ebamugav ja võibolla isegi nata piinlik :shock:
Kasutaja avatar
kellyrott
Naerata,sest homme on veel hullem...
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 833
Teemad: 15
Pildid: 2
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Liisa » 12. september 2009, 23:05

Kusjuures ma olen kindel, et neid täiesti mõttetuid loomade riideid toodetakse ainult selle pärast et inimesed on nõus selle eest raha välja käima. Ma mõtlen nende mõttetute all just koerte kleidikesi ja näriliste riideid. Mõnel inimesel lihtsalt on raha rohkem kui mõistust ja alati leidub keegi, kes selle raha hea meelega endale võtab. Sama lugu on enamiku poes müüdavate "maiustega" - tegelikult ju meriseal mingit kommi vaja ei ole, aga miskipärast inimene mõtleb, et just komm teeks ta jube õnnelikuks.

Tegelikult koertega on eputada väga lihtne ilma igasuguste riieteta - kalearihmad! Neid on väga edevaid ja väga kalleid, vali ainult. Kassidega läheb veidi raskemaks, aga neile on ka nii rihmasid kui ripatseid. Näriliste omanikud, nojah, vaesekesed, peavad ilma hakkama saama.

Aga mis siin palava ilmaga koerte riietamisest kirjutati - kusjuures, tegelikult saab palava ilmaga koera jahutada, kui talle märg särk selga panna. Sportkoertel, kes sooja kliimaga maades elavad, on see päris tavaline. Ja spets niisutuslapid, mida koerale pähe, selga või jalge alla panna kuuma ilmaga näituseplatsil oodates, on ka täitsa olemas. Närilised teeks sellest muidugi kohe ribad, nende jahutamiseks on teised meetodid. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas kellyrott » 20. september 2009, 17:02

Eriti nõmedad on veel need koerte "papud" :wacko:
Kasutaja avatar
kellyrott
Naerata,sest homme on veel hullem...
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 833
Teemad: 15
Pildid: 2
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Liisa » 22. september 2009, 16:40

Noh, sellega on nii ja naa. Mõned mudelid on tõesti minu silmale täiesti mõttetud. Ühte üsna mõttetut olen kasutanud selleks, et sidemes käpahaava puhta ja kuivana hoida - sidemele kummikinnas otsa ja sellele omakorda pehme saabas peale. Samas näiteks kelgukoertel, kes päriselt ka külmas kelku veavad, on sageli jalgade kaitseks saapad jalas - et tallanahk ära ei kuluks ja hellaks jääks jääkoorikul jooksmisest. Ma olen kuulnud ka, et paljud töökoerad, kes näiteks varemetest inimesi otsivad või muud sellist teevad, kasutavad ka korralikke saapaid, sest kui ta peaks jala ära lõhkuma klaasikillu otsas, siis on pahasti. Ehk siis - oleneb, millisele koerale ja mille jaoks see saabas jalga pannakse. :) Saabas lihtsalt saapa pärast, nojah..
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas kellyrott » 22. september 2009, 19:27

Nojah,mõnel puhul on need saapad päris lahedad ja isegi vajalikud :roll:
Kasutaja avatar
kellyrott
Naerata,sest homme on veel hullem...
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 833
Teemad: 15
Pildid: 2
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas ilovemybunny » 16. oktoober 2009, 22:09

Kui oleks mul koer , siis kindlasti riietaksin ma arvan , aga mul jänes ja temale ma ei saa ju asju panna selga , talle ei meeldi , talle on üks müts küll mis ma koolis tööõpetuse tunnis olen valmistanud !:)
Allkiri eemaldatud - palun tutvu Pisi foorumi reeglitega!
ilovemybunny
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas sfinksrotike » 17. oktoober 2009, 18:57

ma saan aru nendest kellel on sfinksid,et neli on jah külm ja neile on vaja selga midagi panna ,et neil oleks soojem(mul endal on ka sfinks rott :lol: ) .Aga teistel koertel ja kassidel ja muudel karvastel loomadel on päris vastik nendega olla kuna neil on niigi paks karv seljas Ja milleks muidu on neile karvad loodud, kui mitte külma kannatamiseks. :umm:
sfinksrotike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Felluly » 18. oktoober 2009, 15:08

Mina isiklikult riietaksin loomi ainult vajadusel s.t kui on külm, ja kui loom ei taha, pole vaja... aga samas, paljudele koertele näiteks väga meeldib kui neid riietatakse. Nad on üliõnnelikud kui näevad, et nende riideid välja võetakse ja neid ei sega riided, vastupidi, nad naudivad kogu seda positiivset tähelepanu mis nad saavad.

kindlasti aga kui loomale ei meeldi siis pole mingil juhul vaja.
Kasutaja avatar
Felluly
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas kellyrott » 24. oktoober 2009, 22:19

Jah,mina isiklikult riietaksin koertest ainult neid chihuauasid vms :wacko:
Kasutaja avatar
kellyrott
Naerata,sest homme on veel hullem...
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 833
Teemad: 15
Pildid: 2
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Snowblind » 25. oktoober 2009, 10:29

Sfinks rottidega on minu arvates märksa lihtsam, kui neile hilpe selga panna- ära vii neid külmaga välja! Ma ei ütleks, et mul kodus niiväga soe oleks koguaeg aga rotid on ju mitmekesi ja neil on oma pesa kus soojas olla. Kui kodus on ikka pidevalt ainult 5 kraadi sooja, siis oleks võibolla tõesti midagi selga vaja aga minu arvates ei oleks üldse normaalne sellistesse tingimustesse kiilast looma võtta. Kui on hädasti tarvis (arsti juurde minek on minu meelest ainus mõistlik põhjendus) siis saab trantspordiboksi panna majapidamispaberit täis, mitte ei peaks hakkama loomale särki selga ajama, mis on iseenesest haige looma jaoks stress. Roti riietamiseks ei ole vabandust, olgu ta siis kui karvane või karvutu, kui tahes.

Koertele, kellega PEAB väljas käima (ja iga koeraga peab tegelikult, olgugi, et chihuahua või toy terjer) on mõnikord riideid vaja. Lühikarvalised koerad (nt. lühikarvaline taks, lühikarvaline chihuahua või dobermann, mitte labrador, kellel on aluskarvaga kasukas), kes peavad vihma ja tugeva tuulega rihma otsas pikemalt jalutama, vajavad mõnikord midagi selga. Ise oma lühikarvu sellise ilmaga pikemaks välja ei vii kuigi neil ei ole riietamise vastu midagi.
Snowblind
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 7
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Lemmiklooma pidamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron