Loomade riietamine

Lemmikloomapidamisest üldiselt

Loomade riietamine

PostitusPostitas Sandra (Teema autor) » 26. juuli 2007, 00:33

Loodan, et läks õige alamrubriigi alla

Täna nägin lemmikloomapoes(Soomes) tuhkrutele mõeldud särki. Selle tagajärjel hakkasin mõtlema, et mis mõte sel on, sest ise olen tuhkrutega väljas käinud ka talvel ja pole märganud, et neil külm oleks. Samuti ei saa ma aru kui riietatakse merisiga, küülikut, koera, kassi või muud looma kui neil on olemas täiesti korralik karvkate, saan aru, et mõnel koeral puudub aluskarv ja kui talvel külmaga on vaja õue minna pannakse talle vest selga, sest muidu ta ilmselt külmuks ära, aga lemmikute oma lõbuks riietamine on minu jaoks mõistetamatu. Kuidas suhtute teie loomade riietamisse?
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Viiksu15 » 26. juuli 2007, 07:13

Minu arust läheb selliseid särke vaja ainult nendel karvututel kassidel ja koeradel, kellega jalutatakse isegi talvel. Kuid kahjuks on asi läinud siis nii kaugele, et peaaegu kõikidele loomadele on hakatud loomariideid tegema. Kuid kahjuks on mõned noored naisterahvad saanud aru,et koer on kui aksessuaar, keda saab kotis kanda(ma räägin praegu nendest pisikestest ''taskukoertest'') ning kellele saab nii öelda fashionit teha. Minu arust pole sellel fashionil mitte mingit mõtet, sest loom ei tunne sellest asjast üldse rõõmu. Loomale on ikka tähtis see, et tal oleks talvel piisavalt soe ja suvel piisavalt jahe. Aga mõned tädikesed on hakanud oma loomade karvu ka isegi roosaks ja mina ei tea mis värvi värvima,
õudne ju! Seda viimast vist nimetatakse loomapiinamiseks, kui ma just ei eksi... :m8hh:
Minu arvates on loomariidetest kõige kasulikumad talvekombinasioon või vest,millega on õhukese karvaga loomal talvel hea soe. :paw:
Ega nojah, head suve k6igile!:)
Kasutaja avatar
Viiksu15
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Asukoht: Turku, Suomi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Mercar » 26. juuli 2007, 09:20

Mina lõbupärast riietamisele olen väga vastu. Samas ega vaid karvutud koerad riideid ei vaja. Meil oli peaaegu maani karvaga peking, kes väga poriste ilmadega käis väljas vestiga mis ei lasknud kõhualusel poriseks saada. Seda seetõttu, et nii pikast ja tihedast karvast on seda pori ikka kole keeruline kätte saada ja koerale ka väsitav kui teda 3 korda päevas küüritud oleks...
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas sindrinahk » 26. juuli 2007, 11:50

Meil on ka koerale mõeldud porise ilma kombekas, mille ma talle näiteks eile selga panin, sest väljas oli terve päeva vihma sadanud ja väga märg. Kuid igasugune muu tilulilu, mis koertele või muudele loomadele selga käib mulle ei istu, sest loomad ei ole nukud, mida oma suva järgi riietad. Kuid hurtadest saan aru kui neile talvel soe kampsuni moodi asi selga pannakse.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas kerluusha » 26. juuli 2007, 19:09

Üldiselt ei poolda loomade enda lõbuks riietamist.. Sellest saan ma aru kui näiteks chihuahuad, kääbuspinšerid vm külmakartlikku tõugu koertega talvel pikemaks ajaks välja minna, siis neile pannakse soojenduseks vestikese vms selga. Kasside riietamises ei leia mõtet- isegi mitte karvutute kasside puhul, sest pole vaja ju temaga õue trügida kui seal külm on ja toas pole riietust vaja, sest seal on piisavalt soe temperatuur. Rääkides veel väiksematest loomadest kui on koer ja kass, siis on see täielik mõttetus ja looma piinamine..
Et neil oleks sama hea, kui meil koos nendega!
Kasutaja avatar
kerluusha
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 340
Teemad: 24
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Kuldhai » 05. märts 2008, 21:34

Loom pole mänguasi,mina ka ei poolda seda,kui inimesed oma lõbuks neid riietavad,kui see tegelikult vajalik ei ole.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas LimPs12 » 01. oktoober 2008, 21:40

minu arvamsu on selline et noh, kõigil koertel/kassidel ja muudel loomadel ei ole vaja, aga näiteks chichuaua külmub ära, sest ta on väike ja tal ei ole nii palju rasva mis sooja hoiaks.
ja muudel sellistel väiksematel koertel/kassidel võivad olla küll aga suurtel ei ole vaja.
Viimati muutis samton 01. oktoober 2008, 22:09, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Lause algab suure tähega.
Armastan Rotte
My Fav.
Kasutaja avatar
LimPs12
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 4
Asukoht: Eesti : )
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Katariina » 02. oktoober 2008, 08:06

LimPs12 kirjutas:ja muudel sellistel väiksematel koertel/kassidel võivad olla küll aga suurtel ei ole vaja.

Tegelikult on ka suurtel riideid vaja. Näiteks bokseritel kasutatakse sügisel ja talvel vesti või kombekat ja seda põhjusel, et koerad ei külmetaks. Karvastik neil lühike ja hõre.
Päris tihti tuleb ka riietust treeningul kasutada, sest kui talvel õpetada koht ja paigalseisu on oht kopsupõletikku jääda.
Erinevatel tõugudel ja tõukoertel kellele riideid pannakse on tegelikult kõik õigustatud kuna nende omanikud siiski teavad mis tema lemmikule parim on.
Katariina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 2
Pildid: 8
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas alpachino » 03. oktoober 2008, 13:55

Olen teema algatajaga täiesti nõus.
Ka minul on kodus lühikeste jalgadega koer ning porisel ajal paneme talle jalutamise ajaks vesti,et kõht poriseks ei saaks.

Mul tekkis veel selline uitmõte ka, et kas riietatud koer/loom ennast riietamata(ehk siis normaalse väljanägemisega) koerte/loomade seltsis kuidagi halvasti ei tunne?
Kasutaja avatar
alpachino
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 91
Teemad: 2
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas LimPs12 » 03. oktoober 2008, 23:11

võinoh ( : sellistel kondisematel ja hõredama kasukaga koertel ju hakkab külm janii. Katariina ma nõustun sinuga kusjuures.
endal oli kunagi ka koer Taks aga me ei riietanud teda, sest kui ta talviti õues käis (10-30 min) siis oli tal tegevust koguaeg, jooksis janii.
Armastan Rotte
My Fav.
Kasutaja avatar
LimPs12
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 4
Asukoht: Eesti : )
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas nuuu » 09. oktoober 2008, 20:32

Mina pole kunagi oma koerale riideid selga toppinud ja üldse lemmikutele. Koerale panin siis kampsuni selga kui tal oli suur haav.
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Susann » 16. oktoober 2008, 16:29

Mina ei poolda loomade enda lõbuks riietamist aga kui loomal on õhukene karv,siis võiks talle külmailamaga väljaminnes midagi selga panna.
Rotipesa
Susann
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas helenkihho » 16. oktoober 2008, 16:34

Täiesti õige jutt Sandra ja teised. :wink:
helenkihho
 
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas mammu17 » 12. november 2008, 12:03

Mina isiklikult riietan oma koera, esiteks see protsess meeldib talle ja ta on Toy Terjer ja mitte mingi väega talvel pikale (tema jaoks pikale) jalutuskäigule ilma kombekata ei lähe. Isegi siis mõtlen ma et peaks talle sussid ka ostma (aga ma olen veendunud et nendes ta end hästi ei tunneks), sest ta käib kolme jalaga soojendades neljandat õhus. Aga jalutamat ka ju ei saa jätta, liikumine on vajalik.
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas -kkküllike » 14. detsember 2008, 20:04

Vabandust, kui kedagi solvan, kuid siiralt arvan, et see on loomadel äärmiselt ebamugav ning kohati isegi on nõme neid mingisuguste tuttide/lehvide/riietega ehtida.
Sirts
Kasutaja avatar
-kkküllike
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 119
Teemad: 2
Asukoht: Kiili.
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Peffu » 29. detsember 2008, 15:35

Minu koer peab ka riideid kandma kuna tema tõul pole aluskarva. Aga talle täitsa meeldivad need :D.
Peffu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas bbrenda » 21. jaanuar 2009, 21:18

Neid koeri peab riietama, kellel puudub aluskarv! Eriti veel neid koeri, kes on tillukesed ning kellel on lühemad jalad. Isegi dobermannil on väga külma ilma puhul tarvis kombekat/vesti. Mis sest, et see tõug on üks energiliseim. Kuna tal puudub aluskarv, hakkab tal külm.
Üldiselt ei poolda kah kasside riietamist. Näiteks topitakse oma kasse beebiriietesse :nono: Nõmedus.
Tuhkrud on sama magusad kui suhkrud!
Sweety Tweety!
Kasutaja avatar
bbrenda
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 5
Asukoht: Brüssel; Eesti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Bridgestone » 21. jaanuar 2009, 23:28

bbrenda'ga täiesti samal arvamusel. (Kuigi oma tuhkrule olen paar korda pusa selga pannud,seda siis selleks,et lahedat pilti temast saada :ups: )
Aidata tuleb neid,kes ennast ise aidata ei saa!
Bridgestone
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 231
Teemad: 3
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn,Lasnamäe
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas -ruigamnots- » 22. jaanuar 2009, 18:20

Mina arvan ,et kassidele ei tohiks riideid selga panna kuna kass oli ju kunagi egiptuse jumal või nii pühak siis olid nad nagu kuningad/kuningannad ning nad on iselomult väga isekad loomad ,ning neile ei meeldi riietuda põrmugi kuna kassid ei pea õues käima.Siis pole ju paljadele kassidele mõttet mingeid riideid panna ,kassidele pannakse riided ainult siis kui on mingi näitus kuid ka siis on see minu arvates täiesti mõtetu!
Kasutaja avatar
-ruigamnots-
Õigekiri longab
 
Postitused: 115
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Fenzy » 22. jaanuar 2009, 18:28

Loomade riietamine on sama mõttekas kui inimeste naha külge karvade kleepimine. Kui loom on külmakartlik, ei ole vaja kaua temaga väljas ju istuda. Sõltub loomast enesest, millise karvastikuga ta on. Pildistamise vastu pole muidugi midagi (Kui riietatakse pildistamise vms jaoks).
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas bbrenda » 22. jaanuar 2009, 21:04

Jah, pildistamise juures võib panna ju ikka tuhkrule riideid selga :-D Eks iga inimene on edev ja tahab, et tema looma märgatakse :) Aga üldiselt ei poolda. Sellest ringist olen out :A:
Tuhkrud on sama magusad kui suhkrud!
Sweety Tweety!
Kasutaja avatar
bbrenda
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 5
Asukoht: Brüssel; Eesti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas v2ikep2ike » 22. jaanuar 2009, 21:14

Mina suhtun täiesti neutraalselt ja mind häirivad ainult need riietatud loomad, kelle kaudu omanik oma edevust välja elab. Mida halba teeb koerale vesti/pusa/särgi kandmine normaalsel päeval, kus otsene vajadus selle järgi puudub? Riietumine võib saada koerale ja tema omanikule samasuguseks rituaaliks nagu väljas käimine, kõike tuleb ainult mõistusega võtta:)
"Koerad on kenad inimesed, kuid inimesed on reeglina vastikud penid" -S.Vititski
Kasutaja avatar
v2ikep2ike
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Fenzy » 22. jaanuar 2009, 21:15

Jah, pildistamise jaoks võib isegi hamstri riidesse panna, kui muidugi talle liiga ei tee. Okei, nali naljaks. Kui tänaval näha mingit riietatud looma, siis tekib ikka nõme tunne sisse. Samas mõni loomake on jõle rahul endaga ja tunneb end riietatult väga mugavalt.
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Bridgestone » 23. jaanuar 2009, 13:33

Jah kasside riietamine on tõesti väga kummaline. :mellow:
Aidata tuleb neid,kes ennast ise aidata ei saa!
Bridgestone
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 231
Teemad: 3
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn,Lasnamäe
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Fenzy » 23. jaanuar 2009, 14:12

Sellest ei saa mina ka aru.
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas bbrenda » 23. jaanuar 2009, 22:59

Kuna kassidel on ju karv seljas ja enamusel ikka aluskarv kah, või on üldse toakassid, siis küll riietamisel mingit mõtet pole :-D Ja kuna kassidega ei pea väljas jalutamas käima, siis ei olegi riideid vaja. Ja kuna kassid on poole targemad kui koerad, siis nad saavad ise aru, millal neil külm hakkab, mitte ei oota üks käpp püsti ja teised kolm maas :lol:
Tuhkrud on sama magusad kui suhkrud!
Sweety Tweety!
Kasutaja avatar
bbrenda
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 5
Asukoht: Brüssel; Eesti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Fenzy » 26. jaanuar 2009, 15:27

Kassid nüüd poole targemad küll ei ole kui koerad. Kassid on lihtsalt iseseisvad ja vastutavad ise enda tegude eest (mitte otseselt, aga saate aru küll). Koerad on aga lojaalsed ja jäävad alati inimese kõrvale, ükskõik kui kaua väljas ollakse.
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas riinu559 » 13. veebruar 2009, 14:33

Olen ainult ühe korra oma elus loomi riietanud ning see oli siis, kui kass tuli steriliseerimis opilt, krae oli talle liiga vastumeelne ning riietega vähemalt leppis.
Teine kavatsus on osta väiksemale koerale helkurvest, sest siis on temaga pimedas palju kindlam jalutada. Üldiselt olen loomade riietamise vastu, erandiks on vaid see kui loom tõesti vajab neid riideid.
Rullike, jään sind alatiseks igatsema
[Lupsu, Emma, Lisa, Tutsu, Charlotte, Rullike, Tuffy]
Kasutaja avatar
riinu559
♥♥♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 767
Teemad: 12
Pildid: 17
Asukoht: Tallinna lähedal.
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas pupsik » 15. veebruar 2009, 11:08

Riietamist ei poolda minagi. Kui aga on tehtud loomale karva pügamine ja loomake on ilmakarvkatteta, millega ta on harjunud, sis tuleks talle midagi ümber panna.
Ka karvututele loomadele võib panna, kui ikka tahad välja külmakätte minna.
pupsik
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 3
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomade riietamine

PostitusPostitas Snowblind » 24. veebruar 2009, 10:42

Väga suur osa loomadele mõeldud riietest on praktilisest küljest üsna mõttetud- mis otstarvet kannab koerale mõeldud teksast miniseelik? Küll aga on mõnele loomale mõnes olukorras riideid vaja. Karvutud koerad loomulikult, kuid ka väikesed lühikarvalised. Mul on ka dobermanni jaoks jope ja kombekas olemas juhuks, kui on vaja nt. pikalt autos oma trennikorda oodata külma ilmaga. Taksi jaoks on samuti korralik paks kõrge kraega jope- jahil on mõnikord vaja oodata ja aluskarvata koeral hakkab mingi aja pärast ka +5 kraadi juures juba külm. Karmikas kasvatab loodetavasti endale karva selga, kuid ei saa välistada ka seda, et temagi saab omale sooja kostüümi. Kuid seda kindlasti mitte selle pärast, et "issver, ta näeb sellega ju niiiiii nummi välja!" vaid ikka selle pärast, et on vaja.

Kuid enamike koertega on vähemalt tarvis väljas käia- närilised ja kassid (vähemalt need, kes sooja pärast riideid selga vajaks) enamasti igapäevaselt õues häda tegemas ei käi, et neid oleks tingimata tarvis riidesse panna. Mind ajavad nii tigedaks kõikvõimalikud kostüümishoud, mis tunduvad idanaabrite juures eriti populaarsed olema. Topitakse kassidele ja koertele näitustel lisavõistlustena mingeid ebamugavaid hilpe selga rääkimata kõikvõimalikest "pruutipaari" piltidest, kus emane-isane koer frakki ja valgesse kleiti riietatakse.
Snowblind
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 7
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Lemmiklooma pidamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline