Arvutid ja loomad

Lemmikloomapidamisest üldiselt

Arvutid ja loomad

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 30. detsember 2003, 19:10

Palju on räägitud, et arvuti võib inimesele, kes sellega iga päev töötab, kahjulik olla. aga kuidas on loomadega, kui nende puur on väga arvuti lähedal?
ise tõstsin oma hiirte kasti ümber, pärast selle artikli lugemist: http://www.psyeta.org/hia/vol8/lawlor.html
seal on kirjas, et kuna hiired kuulevad teise sagedusega helisid kui inimesed, siis paljud meie jaoks täiesti teisejärgulised helid võivad olla hiirtele täiesti väljakannatamatud (nt. sisselülitatud telekas või arvutiekraan, vee tilkumine metallnõusse, võtmete kõlin jne.)
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Marit » 30. detsember 2003, 19:36

Minu arvutil hakkab monitor mõnikord vilistama. Mulle käib see küll hirmsasti närvidele, aga jänkudel on täiesti ükskõik. Olen püüdnud nende käitumist jälgida, kui vilistamine algab, aga jänksid ei vaevu selle heli peale kõrvugi liigutama. Võibolla nemad ei kuulegi seda. :? Seevastu erinevate telefonihelinate (nii tavaliste kui polüfooniliste) peale lähevad küll ärevusse.
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu » 30. detsember 2003, 23:22

meil on ühetoalise korteri köögis vana hirmlärmakas külmik ning toas kaks sageli nii öösel kui päeval undavat arvutit. Ja vannituppa ei mahu puur ära ;). Alguses (kolisime siia kaevdel) olid rotipuurid köögis, aga iga kord, kui külmik sisse või välja lülitus, rotid võpatasid ning ajasid kõrvad ehmunult laiali. Praegu on nad siis ikkagi arvutitega koos toas. Vähemalt ei ole silmaga näha, et see neid häiriks. Pealekauba vana Turn ei stressa enam nii hirmsasti (ma küll ei tea, kas selle pärast, et ta pääses külmikust kaugemale, või selle pärast, et ta on nüüd toreda noore sõbratariga koos suuremas puuris).
Aga üks kummaline lugu, mis võib olla ka ultrahelidega seotud, on mul küll rääkida. Nimelt tegi minu (praeguseks juba vana) meriseapuuri luuk uuena avamisel õrnalt, inimkõrvale vaevu kuuldavalt, "kruiks". Aga rott pages selle peale alati kibekiiresti kuuti varjule. Ükskõik kui väga ta ka puurist välja pääsemist oodanud ei oleks... ma ei ole ei enne ega hiljem näinud vist peaaegu midagi, mis teda samavõrd hirmutanud oleks...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Moor » 30. jaanuar 2004, 23:45

Minu küülikul on köögis täiesti omaette privaatne ja suht rahulik nurk. Tundub, et ta on sellega väga rahul. Eelmises kodus pidi küülik alguses taluma elu koridoris ning pidev inimeste-koera liikumine häiris teda silmnähtavalt. Hiljem sai ta puur ühe väikese vaheseina varju peitu pandud ning küülik muutus ka rahumeelsemaks.
Moor
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: arvutid ja loomad

PostitusPostitas surjukas » 09. veebruar 2004, 20:15

Ic, kui mul linnud lahti on, siis nad vahel lendavad minu selja taha tooli peale arvutit vaatama, nagu see oleks telekas, kuna see vahetab pilti. Vahel nad kommenteerivad omaette, kui pilt muutub. :D
surjukas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Arvutid ja loomad

PostitusPostitas Patu » 29. oktoober 2009, 15:00

ehee meie Patu on jube arvutihuviline. Kui mees arvutis on ja rüperaal süles, siis jänku alati tahab arvuti peal ringi tuuseldada...
Kasutaja avatar
Patu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Arvutid ja loomad

PostitusPostitas Jossu1 » 16. juuni 2010, 09:52

mul on arvuti ja hamsteri puuri vahel diivan ning see teda ei häiri
Jossu,Minnu,Dinnu ja Lissu olete mul südames sügaval! ♥
Miss you! :'(
Kasutaja avatar
Jossu1
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 126
Teemad: 3
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Arvutid ja loomad

PostitusPostitas Juhe » 16. juuni 2010, 12:32

Ma vahel võtan jänksi sülle ja olen arvutis. Ei häiri teda, magab rahulikult.
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Lemmiklooma pidamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist