Looma hing

Lemmikloomapidamisest üldiselt

PostitusPostitas vaigla (Teema autor) » 08. märts 2005, 22:22

Pusa kirjutas:Mõned nädalad tagasi nägin pikka dokumentaali Ameerika süvausklikest inimestest (baptistid vist, võib-olla nö uuestisündinud, ei süüvinud nii täpselt). Igatahes jäi kõrvade vahele kõlama lõik, kus öeldi, et nende vaadete ja usu kohaselt loomadel ei ole hinge. Ma ei ole küll teab mis usklik, aga mina usun küll, et minu loomakesel on hing. Ma ei oska muidugi defineerida, mida see minu jaoks täpselt tähendab, aga Poisile silma vaadates vaatab mulle ikka hingestatud loomakene vastu, mitte tühi kest. Kuidas teile tundub? Kas üldse inimesel on hing? :?:


Nu kui hinge seostada isiksuse ja intelligentsiga, siis loomadel on minu meelest hing - nad on ju erineva iseloomuga, võimelised tajuma inimese tuju ja meeleolu jne.
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Urrloom » 09. märts 2005, 11:02

Sellega seoses tuleb meelde stseen James Herrioti raamatust "All Creatures Great and Small" (peaks eesti keeles ka olemas olema), kus loomaarst lohutab surmahaiget vanadaami, kes kardab, et kui tema taeva läheb, siis ei saa tema koerad-kassid temaga kaasa, umbes nii: "Kui hinge olemasolu tähendab võimet tunda armastust ja ustavust, siis on loomad selles suhtes paremas olukorras kui nii mõnedki inimesed." Noo, ja sama kriteeriumi järgi võib ju ka inimese hinge olemasolu hinnata...
Urrloom
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 10. märts 2005, 14:53

No veel alles mõne sajandi eest vaidles ristiusu kirik selle üle, kas naisel on hing. :P
Ja katolik kirikus on mingi püha, kus loomad kirikusse tuuakse ja neid õnnistatakse.
Usklikel on enamik asju hirmus keeruliseks süsteemiks aetud. Selline umbmääraste uskumustega ristimata inimene nagu mina ei pea üldse sellist asjade pärast muretsema nagu nemad. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 11. märts 2005, 16:59

No tuulel minu meelest hinge ei ole...tuul on ju õhu liikumine kõrgema õhurõhuga alalt madalama õhurõhuga alale :lol: . Aga selliste asjade üle ei saagi tegelikult vaielda...sest mis see hing üldse on? Saab rääkida ju näiteks iseloomust.. Kindlasti on kõikidel elusolenditel midagi, mis teeb neid teisteks erinevaks. Seda ma ka ei usu et taimedel hing on (muidu kah elusolendid), nad ei suudavad end ju vaevu liigutadagi :roll: ...
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Looma hing

PostitusPostitas avalanche » 27. aprill 2005, 18:52

Ristiusk ütleb, et loomad taevasse ei saa. Mina ise pole usklik ja arvan, et ka loomal on hing, sest eks inimene on ju ka üks loom (bioloogiliselt), vahe on ainult selles, et loom ei teadvusta endale oma olemasolu (inimahvid vist isegi mingil määral teadvustavad- nt peegilsse vaadates saavad aru, et see on tema enda peegelpilt), inimene teab, kes ta on ja mõni isegi, miks ta siin on ;).
On tehtud erinevaid katseid, et kas inimesel on hing; selgus, et pärast surma hetke kaalus inimene 56g vähem. Millegi muu kui hingega seda põhjendada ei osatud. Samas ei tõesta see veel iseenesest midagi.
Teine asi on muidugi vaim ehk vaimsus, mida loomal pole- st ei oma globaalset maailmanägemist, ei juurdle maailma asjade üle jne.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. aprill 2005, 12:40

Imelik - mina teadsin, et peale surma inimene kaalub 21g vähem. Aga noh need on arvud ju :)
Jah, ristiusk tõesti ütleb, et loomad taevasse ei saa. Aga kas sa oled vaadanud usklike raamatuid? Seal küll on ilusad piltid paradiisist, kus peal on nii loomad kui inimesed :)
Kui aus olla, siis mul on täitsa ükskõik, mida arvab keegi, sest minu jaoks eksisteerib loomadel hing :P
Viimati muutis Endised kasutajad 29. aprill 2005, 11:26, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Saara » 28. aprill 2005, 19:44

Hehh, keegi filmi '21 grammi' on vaadanud(oli hiljuti ka TV3-s vist)... Seal on ju, et inimene kaalub p2rast surma 21 grammi v2hem. A 2kki on see arvude- asi nii, et m6nel inimesel on suurem hing? :D Enamasti kirjutatakse igasugustes raamatutes, et inimest eristab loomast see, et loomadel pole hinge, inimestel on, v6i midagi sarnast. Nt loomad ei kummita, aga inimesed kummitavad, sest neil on hing... Mina arvan igatahes kyll, et loomadel on hing...
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 29. aprill 2005, 17:10

Ma arvan, et keegi ikka nägi kunagi ETV'st ühte saadet, kus rääkis elust peale surma (ehk surmalähedased kogemused). Näiteks "hõljus" üks naise "hing" lae kohal, ja nägi seda, mida ta nägema ei oleks pidanud (seda tõestati ka). Äkki on 21 grammi mõni teatud gaasi/molekuli või millegi sellise kogum, mis väljub peast. Et see sisaldab nagu inimese iseloomu. Saates seletas täpsemalt... Äkki, kui see kogum "treenib" veidi, suudab ta kuju võtta, ja äärmisel juhul isegi asju puudutada/liigutada. Loomad seda lihtsalt ei tee, sest nad ei suuda end "treenida".
Lihtsalt hakkasin 21 grammi, surma, ja kehavälise elu üle mõtlema, ja jõudsin sellisele järeldusele... Kes teab :P !
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Looma hing

PostitusPostitas Lind1100 » 04. veebruar 2008, 21:30

Ütleme ära et Lind on ebaristiusklik ja "paradiisi/põrgut" minu jaoks ei eksisteeri.

Minu jaoks pole olemas ka hingi, ega mingit muud mitematerjaalset osa- ei inimesel ega muul loomal.
Viimati muutis Lind1100 06. mai 2010, 18:15, kokku muudetud 1 kord.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Looma hing

PostitusPostitas Loomahull » 05. veebruar 2008, 16:51

Hing.See on selline filosoofiline teema.Loomadel on kindlasti hing.Aga minu arvates on küsitav, kas inimesel ka see on?Sest kui mõelda-loomad on ausad, truud, omakasupüüdmatud.Ühesõnaga kõike seda, mida inimene pole.Inimene on julm, mõtlematu, valetab, teeb endast nõrgematele halba ja tapab lõbu pärast.Nii et minu aruston inimestel väiksem hing kui loomadel!
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Looma hing

PostitusPostitas aNeTe » 05. märts 2008, 14:24

Kui loomale otsa vaadata siis vaatab sealt vastu armas ja hea tahtlik loomake, mite tavaline kest nagu esimeses postituses mainitud.
Kindlasti on loomakestel hing.
Ehtne näide on koerad, kui räägite oma mure koerale näiteks, et oma mure jagada kellegagi. Siis on näha et koer saab aru.
Minul on nii olnud :)
Loomadel on kindlasti hing olemas :happy:
Mitte püstijäämine pole tähtis, vaid see,
et suudad pärast iga kukkumist üles tõusta.
Kasutaja avatar
aNeTe
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 363
Teemad: 8
Pildid: 4
Asukoht: K-Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Looma hing

PostitusPostitas nuuu » 05. märts 2008, 23:12

Loomahull kirjutas:Hing.See on selline filosoofiline teema.Loomadel on kindlasti hing.Aga minu arvates on küsitav, kas inimesel ka see on?Sest kui mõelda-loomad on ausad, truud, omakasupüüdmatud.Ühesõnaga kõike seda, mida inimene pole.Inimene on julm, mõtlematu, valetab, teeb endast nõrgematele halba ja tapab lõbu pärast.Nii et minu aruston inimestel väiksem hing kui loomadel!



Kuid kõik inimesed pole ju sellised. Kas sina ütleksid vabalt seda enda kohta? Kui teaduslikult võtta pole hinge olemas. Pole inimesel ja ammugi loomal või kellegil muud. Aga seda usutakse, et on hing olemas ja mina kuulun ka nende sekka. Minu arvamuse hulka kuulub see, et loomadel on aus ja siiras hing. Ja loomal on rohkemgi, kui hing.

( Muidugi pole loomad sellised nagu inimesed, aga nad on teist moodi ka. Nad ei räägi, ei liigu nii nagu inimesed jne)
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Looma hing

PostitusPostitas alina467 » 24. märts 2008, 16:11

Hmm, aga kas loomad ikka ei räägi?? Miks inimesed on selles tihti nii kindlad? See, et inimene loomade keelest aru ei saa, ei tähenda veel, et neil pole keelt. Omavahel suhtlevad loomad ju väga edukalt. Eriti loomad, kes elavad karjadena või parvedena. Paljudel on väga hästi arenenud hierarhilised suhted. Igaüks teab oma kohta. Samuti on näha hoiakute ja häälitsuste vaheldumist, vastavalt olukorrale ja meeleolule. Kusjuures, selles suhtes võiks öelda, et inimene ei oska rääkida, sest loomad saavad inimesest hulga paremini aru, kui inimene loomadest;)

Mina olen kindel, et kui hing kui selline on üldse olemas, siis loomadel see kindlasti on!
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Looma hing

PostitusPostitas otokas » 26. märts 2008, 22:18

Ma olen absoluutselt kindel ja veendunud, et see on olemas. Mina olen näiteks seda meelt, et iga asi mis kasvab, õitseb, paljuneb, räägib või siis liigub vms teeb on hing olemas. Nagu näiteks puud ja põõsad ja kasvõi lillkapsal. Ja kui rääkida nüüd juba loomast, kes oskab oma emotsioone väljendada..ta teeb häält kui on tal valus, ta teeb häält kui tal on kõht tühi, ta teeb häält kui ta tunneb vastassugupoole lõhna enda ümber..Minu meelest ta sees peab olema midagi, see ei saa tekkida tühjast kohast. Või parim näide on koerte puhul. Kui peremees sureb ära, siis koer tunneb seda väga hästi. Ta leinab. Igaüks isemoodi, aga seda on näha.
Tegelikult on elu ilus!
Kasutaja avatar
otokas
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 7
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Looma hing

PostitusPostitas Saara » 30. märts 2008, 21:40

Olen nõus eelpostitajatega- loomadel on kindlasti hinged!
Samas aga arvan mõneti hoopis teisiti kui Nuuu ja Loomahull, kes väidavad, et hinge suurus oleneb hingeomaniku headusest ja puhtusest.
Ei saa ju väita, et halbadel inimestel(toon praegu näiteks inimese, kuna teistel loomadel on sellist head ja halba olemust raskem eristada ja välja tuua) ei ole hinge, kuna minu arust ei saa üldsegi niimoodi must-valgelt inimesi liigitada. Näiteks loomade vastu halb olev inimene võib oma lastele olla väga hea vanem või inimene, kes varastab poest asju võib selleks lihtsalt sunnitud olla. Oeh, üritasin nii lihtsad näited tuua kui üldse võimalik- loodetavasti saate nende lapsikusest hoolimata aru, mida ma mõtlen.
Seega, mina arvan, et hing on küll kõigel, mis elab. Ja et hing on seotud sellega, kuidas elusolend oma valikuid ja otsuseid teeb, kuidas ta käitub ja kuidas mõtleb. Ning et hing ei saa olla ühel suurem kui teisel- vaid see kogub endale lihtsalt ümbritsevast keskkonnast lisasid, mille järgi siis hinge omanik käitub ja elab.
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Looma hing

PostitusPostitas Lind1100 » 30. märts 2008, 22:05

Hmm... Isegi kui sellisesse asja ei usu on võimatu kujutada ette kahte liitrit hinge- või anda asjale, mis peaks olema mittematerjaalne, mingit kindlat kohta või suurust.
Viimati muutis Lind1100 06. mai 2010, 18:17, kokku muudetud 1 kord.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Looma hing

PostitusPostitas E4- » 31. märts 2008, 18:23

Loomadel on kindlasti hing ja loomade hing on kindlasti puhtam kui inimeste oma. Nad samamoodi tunnevad kõike nagu inimesed ja saavad asjadest aru ja käituvad isemoodi, on eraldi indiviidid. Ning ma olen ka seda meelt, et peale looma surma läheb hing teise looma kehasse ja nn. sünnib uuesti.
Liisi ja Zap. ♥
Jänkud südames
Kasutaja avatar
E4-
Rotiusku
Rotipesa & Hamstriurg
Rotipesa & Hamstriurg
 
Postitused: 755
Teemad: 18
Pildid: 14
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Looma hing

PostitusPostitas Ketsu » 16. oktoober 2008, 21:21

Minu arust on hing kõigel, mis elab.
See tähendab, et elusolenditel.
Miks nii? Sest igaühel on ju erinev iseloom, käitumine jne.
Igal loomal peab olema kodu, kuid igal kodul ei pea olema looma.
Ketsu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 48
Asukoht: Tallinn, Mustamäe.
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Looma hing

PostitusPostitas Murjam » 11. juuli 2009, 17:31

Loomulikult on neil hing!
Kasutaja avatar
Murjam
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Looma hing

PostitusPostitas bblondie » 06. mai 2010, 13:29

jagan arvamust eelmise postitajaga :happy:
All of the animals except for man know that the principle business of life is to enjoy it.
Kasutaja avatar
bblondie
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 579
Teemad: 8
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Tuju: Häbelik
Prindi postitus

Re: Looma hing

PostitusPostitas Che » 06. mai 2010, 21:26

Ka mina arvan, et loomadel on hing, kuidas siis teisiti saab...
"Jumal kaitsku mind sõprade eest, sest vaenlaste eest kaitsen ma end ise."
(Che Guevara)
Kasutaja avatar
Che
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 591
Teemad: 9
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Looma hing

PostitusPostitas kristjan231 » 16. mai 2010, 20:19

igal elusolendil on hing.Loomulik ju
Stuard
&
Fippy
Palun klikka siia: http://d6581e24.linkbucks.com/
Kasutaja avatar
kristjan231
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 133
Teemad: 20
Pildid: 12
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Looma hing

PostitusPostitas Dolce » 17. mai 2010, 12:52

Muidugi on loomadel hinged :-D Väidetavalt isegi pidavat nad vahest peale surma oma peremehe lähedale jääma nö.kaitseingliks...
Ja mulle üks vanem tädi rääkis kunagi oma hamstrist, kes olevat surnud ja ta nägi teda veel puuris jooksmas, ehk siis hamster kummitas :shock: .
Kasutaja avatar
Dolce
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 283
Teemad: 7
Pildid: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Looma hing

PostitusPostitas Jammers » 09. juuni 2010, 18:10

Loomadel on ju hing, mina usun küll nii, sest kui inimesel on hing (ja inimene on elusolend) siis on ju ka loomal hing (ta on ka siiski elusolend). Inimestel on tunded (valu jne....), siis on ka loomadel nii... :-)

Ka taimedel on hing (vähemalt mina arvan nii), sest ka taimed on elusolendid! :happy:
Kasutaja avatar
Jammers
Why not Zoidberg?
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 463
Teemad: 23
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Tuju: Omadega läbi
Prindi postitus

Re: Looma hing

PostitusPostitas Mirette » 30. juuni 2011, 20:33

Loomadel minumeelest on hing ,sest kuidas saab nii ,et ei ole?Kuna nemad hingavad ja elavad peab neil ikkagi midagi olema.
Tupsu ,Nupsu ,Supsu ja Ruudi- .R.I.P
Väike Mammu (love)
Kasutaja avatar
Mirette
Õigekiri longab
 
Postitused: 141
Teemad: 6
Pildid: 6
Asukoht: Sindi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Looma hing

PostitusPostitas Liizkaa » 06. juuni 2012, 11:10

Samuti ka mina arvan et loomal on hing ja inimesel ka.
Kasutaja avatar
Liizkaa
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Pildid: 5
Asukoht: tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Looma hing

PostitusPostitas Mari8 » 29. märts 2014, 21:38

Loomadel on hing. Inimesed kellel on arenenud selgeltnägemisvõime võivad näha vanu hukkunud lemmikloomi nende endise peremehe juures. Seda siis, kui tõesti peremehe ja looma vahel on sügav armastus olnud. On olnud juhuseid, kus selgeltnägija näeb vastuvõtul kliendi juures mingit looma ja küsib temalt, et kas sul on olnud näiteks mustvalge koer ja klient puhkeb nutma ning vastab, et jah, see oli mu kallis pereliige kes suri paar aastat tagasi. Aga see ei tähenda, et looma hing on siin kuidagi kinni vaid ta lihtsalt on inglina toeks oma inimesele täpselt samamoodi, nagu kaitseinglidki on igal sammul meie juures. Ja mitte ainult ei ole loomadel hing, vaid mõni päris ingel võib ka olla neljajalgne ja karvane. :)
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Lemmiklooma pidamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron