Loomade pildistamine.

Lemmikloomapidamisest üldiselt

Loomade pildistamine.

PostitusPostitas Õntsu (Teema autor) » 03. aprill 2013, 21:23

Võibolla olen kehv otsija aga minu silm sellisele teemale pidama ei jäänud.
Mõtlesin, et võiksime siin teemas anda nõu ja küsida abi kuidas pildistada erinevaid loomi, erinevate kaameratega.
Igalühel pole ju peegelkaamerat võtta kuigi häid pilte tahavad kõik :)

Siinkohal küsiksin ise kohe abi. :)
Nimelt mul on Nikon ultrazoom kaamera. See pole peegelkaamera vaid pigem digika moodi. Selle kaamera säriaeg pole just eriti kiire seega peab pilti pigem välguga tegema sest siis saab nö hetke pildi teha.
Kuna mu küülikuplika on lumivalget värvi siis on piltide tegemisega veidi raskusi. Plika karv jääb liiga hele, silmad hõõguvad peas, pilt jääb udune ning veel erinevad hädad. Mida teha, et tuleksid ilusad ja selged pildid kui peegelkaamerat pole ja ''obejkt'' lumivalge ? :)

Suurimad tänud abi eest.
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Loomade pildistamine.

PostitusPostitas Kissu » 04. aprill 2013, 22:10

Valget värvi looma ongi üpris keeruline pildistada, ükskõik millise kaameraga. Hästi suur tähtsus on valgusel ja taustal. Tuleks vältida väga tumedaid taustasid, kuna need kontrasteeruvad väga tugevalt looma värviga, ja väga eredat valgust. Üldiselt aga tuleks lihtsalt katsetada, katsetada, katsetada. Erinevaid valguseid, valguse nurki, erinevaid taustu, erineva nurga alt pildistamist. Mingist hetkest tekib see tunnetus, et kuidas pilt kõige paremini välja tuleb. Lisaks sellele tasub lihtsalt vaadata erinevate fotograafide pilte ja sealt ideid ammutada, et millises valguses/tausta/nurga alt kõige parem pilti teha on. :)

Sul ju tegelikult väga kenad pildid, pole eriti midagi nuriseda. Ega iga pilt ei tulegi välja ja tihti tuleb hunnikust piltidest vaid mõni üksik selline õige! :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Lemmiklooma pidamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist