Rott, lont-kõrv küülik, merisiga või hamster?

Lemmikloomapidamisest üldiselt

Rott, lont-kõrv küülik, merisiga või hamster?

PostitusPostitas LoveIsbestMagic (Teema autor) » 27. jaanuar 2011, 21:33

Tekkis siis üks küsimus. Tegelikult ikka rohkem, kui üks, aga see selleks.
Kui ennem oli kindel plaan osta/saada kaks rotti, siis nüüd on ikka väike kõhklus sees, ei, rottidel ei ole midagi viga, aga just nimelt puuridel on. Kõik toredas suuruses, kenad puurid maksavad üle minu hinnapiiri, mis võiks olla ikka mingi 500-700 (vabandust, et veel kroonides, aga see kohe iseenesest läheb), nägin isegi ühes poes puuri mis oli päris suur ja maksis soodusmüügiga 549 krooni.
Jänku puurid on ka kallid. Aga jänku ei vajagi niiväga suurt puuri. Peaasi, et ta saaks ringi joosta ja üleüldse möllata. Samas on jänes rahulik loom ja rahulikud loomad ei ole minu teema, sest ma tahaks kedagi, kes kutsuks sind mängima, või kes oleks energiline karvapomm (loomad on karvased eksju?).
Merisea kohta ei tea ma tuhkagi. Vaid seda, mida siin foorumis räägitud on, ma ei taha öelda, et seda vähe on, aga vajalikest teemadest jääks nagu puudu, nagu seal jäneste alafoorumis oli. Keegi vist küsis stardipaketti, aga teema jäi nii seisma, et keegi ei vastanud hinna kohta. Vabandust, et mainisin.
Merisigade puurid on vist vähe väiksemad, kui on jänkudel, aga needki on samas hinnaklassis, mis need jänesepuurid.
Hamster, nüüd jõudsin siis hamstrini. Ma ei tea, kui energiline on hamster ja ma ei tea, kas teda võib puurist välja lasta, aga vist mulle nad eriti ei sobi. Puurid on tal küll normaalhinnas, aga rottidelt ei suuda ma pilku pöörata. Neis kohe on midagi ligitõmbavat, midagi armsat ja toredat. Kas olete poes näinud väikeseid rotipoegi ja suuri rotte korraga? Neid võrrelnud? Mina täna just nii tegin. Väikesed rotikesed nägid välja nagu...komm, aga suured rotid olid suuremad, kui peopesa.

Aidake mul palun otsustada!

Seniks tänan ja OT, aga palju õnne Kissu! Ootan sinult ka soovitusi, sest täna on su sünnipäev ja su soovitused on hästi põhjalikud.
Ilma loomadeta poleks elu, aga ilma eluta poleks ka loomi.
Cesare - kiisupoiss ja Pisike - deegupoiss, R.I.P: Dumbo - väike ja väga noor deegupoiss ja Lötu - ka deegupoiss
http://kuldneretriiver.forum.co.ee/
http://koerakuut.forum.co.ee/forum
Kasutaja avatar
LoveIsbestMagic
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 520
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott, lont-kõrv küülik, merisiga või hamster?

PostitusPostitas darkhelen » 27. jaanuar 2011, 22:04

Mina leian, et kui sa ikka tahad endale rotti, siis kogu natuke raha juurde ja osta korralik puur ja saad rotid. Pole mõtet võtta endale looma, kes alguses tundub tore ja nunnu ja siis mingi hetk kui raha rohkem, otsustad, et saad endale nüüd rotti lubada ja eelmine loob jääb hooletusse või satub varjupaika või hoopis tänavale (mitte, et sina nii käituks, aga paljud kahjuks teevad seda).
Küüliku puurid ei ole odavad, küüliku puur peaks vähemalt meeter pikk olema, mis tähendab, et jah tal on vaja suhteliselt suurt puuri. Küülik ise on ka suurem.
Ei ole küülik, merisiga ega ka hamster niisama lihtsalt toa nurgas ootavad loomad, kõik nad vajavad tegelemist.

Ühesõnaga, kannata veel natuke, kogu raha ja saad kauaigatsetud rotid, koos korraliku puuriga.

Loomapidamine ei ole odav lõbu, aga nende pakutud rõõm on igat senti väärt, vähemalt mina arvan nii.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott, lont-kõrv küülik, merisiga või hamster?

PostitusPostitas nommi » 27. jaanuar 2011, 22:11

Kui palju sa päeva jooksul kodus oled? Küülikule ei maksa osta väikest puuri ja arvata, et piisab kui teda vahepeal välja jooksma lasta. Alla meetrine puur on tegelikult ikka haledalt väike ja endal on kahju täiskasvanud küüliut selles vaadata. (regin siin järelduse, et see soodutakaga puur oli max 80 cm). Küüliku rahulikus on ka selline kahtlane värk, minu oma küll pole. Mul laps saab temaga täiesti edukalt mängitud ja kontakti otsib küülik oma perega pidevalt.

Teistest sinu soovitud loomadest ei oska ma midagi rääkida, aga kui sul ikka rotid hinges, siis võta rott. Asenduslooma võtta vaid seetõttu, et puurid odavamad pole mõtet, pärast kahetsed. Kogu pigem veidi raha juurde ja hoia silma peal kasutatud puuride müügikuulustel, teinekord on päris soodsaid müügil.
Pisiloomadeta...
Kasutaja avatar
nommi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 416
Teemad: 10
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott, lont-kõrv küülik, merisiga või hamster?

PostitusPostitas siky87 » 28. jaanuar 2011, 12:36

Soovitan samuti põhjalikult asja üle järele mõelda. Kuid nagu Su jutust aru saan, on Sul huvi siiski kõige rohkem rottide vastu. Seega kannatust pisut ja püüa raha juurde koguda, et saaks korraliku puuri osta, mis on ju ühekordne investeering.
Kasutaja avatar
siky87
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 9
Pildid: 3
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott, lont-kõrv küülik, merisiga või hamster?

PostitusPostitas LoveIsbestMagic (Teema autor) » 28. jaanuar 2011, 13:46

Kodus olen päris kaua. Kell 14.00 või kell 13.00 lõppeb mul kool. Esmaspäeval ja kolmapäeval on mul kunstiring. Peale seda saaksin oma roti välja lasta päris kauaks, sest õppida meile ei anta eriti palju.
Olen isegi valmis oma magamisaega loovutama sellele, et pean öösel ärkama väikeste hammaste närimise peale. Hommikul ei ole ju ka kunagi halb varem tõusta, et talle siis söök ja vesi ette panna.
Ilma loomadeta poleks elu, aga ilma eluta poleks ka loomi.
Cesare - kiisupoiss ja Pisike - deegupoiss, R.I.P: Dumbo - väike ja väga noor deegupoiss ja Lötu - ka deegupoiss
http://kuldneretriiver.forum.co.ee/
http://koerakuut.forum.co.ee/forum
Kasutaja avatar
LoveIsbestMagic
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 520
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott, lont-kõrv küülik, merisiga või hamster?

PostitusPostitas Brix » 28. jaanuar 2011, 15:30

Ma soovitan sul vaadata ka kasutatud puure, kuulutusi on internetis tihti.
Kasutaja avatar
Brix
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott, lont-kõrv küülik, merisiga või hamster?

PostitusPostitas LoveIsbestMagic (Teema autor) » 28. jaanuar 2011, 18:48

Nojaa, aga keegi ilmselt ei taha eriti seda suurt ja kasutatud puuri ära müüa. Kõige parem oleks, kui saaks umbes sellise suurusega puuri nagu on Jenny või Benny või Double 80. Äkki kellegil on mingit vana puuri, mida ära anda ja mis sobiks kahele rotile? Tean, et see on nata vales teemas, aga ikkagi.
Ilma loomadeta poleks elu, aga ilma eluta poleks ka loomi.
Cesare - kiisupoiss ja Pisike - deegupoiss, R.I.P: Dumbo - väike ja väga noor deegupoiss ja Lötu - ka deegupoiss
http://kuldneretriiver.forum.co.ee/
http://koerakuut.forum.co.ee/forum
Kasutaja avatar
LoveIsbestMagic
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 520
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott, lont-kõrv küülik, merisiga või hamster?

PostitusPostitas nirgike » 31. jaanuar 2011, 00:44

Mulle tundub küll, et olen kasutatud rotipuure müügis näinud. Eks ikka on neid, kes oma rotipidamist vähendanud on või päris ära lõpetanud.. või lihtsalt rikkaks saanud ja uue puuri ostnud :)

Küülikute kohta pole ma küll kuulnud, et nad rahulikud loomad oleks, pigem vastupidi, kipuvad igale poole ronima ja hambaid sisse lööma.
Merisead vajavad sama suurt puuri kui küülikud, sest merisigu enamasti vabakäiguloomadena ei peeta, seega peab neil puuris olema piisav jalutusruum. Ja merisiga võib rotiga võrreldes tõesti igav loom olla, kes suurema osa ajast ainult sööb ja magab ja oma argliku loomu tõttu pole kuigi seiklushimuline.
Hamster on energiline loom ja teda võib puurist välja ka võtta, aga minu meelest ta ei suhtle inimesega nii nagu rott või merisiga.

Aga ma arvan ka, et püüdle ikka roti poole :) Sirvi aeg-ajalt kuulutustelehti (soov.ee jms), pane ise ostu-kuulutusi üles ja küllap õnnestub. Kui mitte kohe, siis mõne aja pärast.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott, lont-kõrv küülik, merisiga või hamster?

PostitusPostitas nommi » 31. jaanuar 2011, 18:20

Ka mina olen suuri ja soodsaid kasutatud rotipuure müügil nänud. Päris nii see asi jah ei käi, et kui mul täna vaja, siis kohe saan osta. Otsima peab, erinevatel kuulutuste portaalidel silma peal hoidma, ise kuulutama jne. Ja alati tasub loomapoodide sooduspakkumistel ja püsikliendipakkumistel silma peal hoida.
Ühes teises teemas tekkinud küsimuse vastuseks sulle veel, et plastikust puuri korruseid on enamikes loomapoodides müügil, tavaliselt nad otseselt silma ei hakka, aga küsi.
Pisiloomadeta...
Kasutaja avatar
nommi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 416
Teemad: 10
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott, lont-kõrv küülik, merisiga või hamster?

PostitusPostitas Elllii » 01. aprill 2011, 20:49

Ma olen kindlasti merisigade poolt. Puuri peab ostma küll suure ja kalli, kuid see-eest on su meriseal parim elu üldse (mida suurem puur, seda parem!)
Nöpsik ♥ (22.09.10-21.08.13)
Kasutaja avatar
Elllii
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 284
Teemad: 12
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott, lont-kõrv küülik, merisiga või hamster?

PostitusPostitas SugarBabex » 25. november 2011, 20:47

Olen teistega nõus,oota natuke siis saad oma rotid ja korraliku ning suure puuri.Olen igalpool erinevaid kasutatud puuride kuulultusi näinud.Uuri ise ka asja ja ära uisapäisa otsusta. :P
Ennast lüües on topelt valu,siis tunned seda kohta mida lõid ja seda millega lõid...
Kasutaja avatar
SugarBabex
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 223
Teemad: 7
Pildid: 4
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott, lont-kõrv küülik, merisiga või hamster?

PostitusPostitas LoveIsbestMagic (Teema autor) » 25. november 2011, 21:02

Vaata teema alguskuupäeva!:D Kui aus olla, siis olen ma endale juba saanud deegud.
Ilma loomadeta poleks elu, aga ilma eluta poleks ka loomi.
Cesare - kiisupoiss ja Pisike - deegupoiss, R.I.P: Dumbo - väike ja väga noor deegupoiss ja Lötu - ka deegupoiss
http://kuldneretriiver.forum.co.ee/
http://koerakuut.forum.co.ee/forum
Kasutaja avatar
LoveIsbestMagic
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 520
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Lemmiklooma pidamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist

cron