heina leotamine

Söök, jook, maiustused ja närimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

heina leotamine

PostitusPostitas Roki (Teema autor) » 07. november 2005, 14:19

hobuste puhul mõnelpool leotatakse heina , ja see on üha populaarsemaks muutumas, kuidas on pisilemmikutega?
Kas keegi leotab oma küüliku, merisea või kelle iganes toidu heina?
aa ja miks seda hobustel tehakse siis : Leotamise käigus muutub hein vähem tolmavaks, mistõttu see tolm kahjustab vähem hobuste kopse.(kopsud on hobusel ühed õrneimaid organeid)
ja misk minumeelest ka psisloomadel kasuks tuleks:just sa,ma asi et kahjulikku tolmu vähem. Näiteks küülikutel ju hingamis süsteeem ja silmad üpris tundlikud...
nii et mida siis arvate asjast, kes teeb nii , miks .. aga äkki keegi ei tee se3dasi .. miks arvate et sel pole mõtet/on hea mõte...
Roki
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 59
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: heina leotamine

PostitusPostitas lola0404 » 07. november 2005, 20:10

Iseenesest oleks hea, kui tolm küljest ära saaks, aga ma ei tea kas loomakesed seda pärast süüa ka tahavad. Hein tuleks kindlasti pärast leotamist ka ära kuivatada, kuna märga heina pole hea loomadele(merisead, küülikud, hamstrid) anda, kuna see mõjub paisudel maole halvasti. Aga eks targemad avaldavad ise arvamust :)
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 07. november 2005, 20:15

Mis mõtet sellel leotamisel siis üldse on, kui heinad pärast ära kuivatada? :D Ka ei usu ma, et hein looma maos paisuma hakkaks leotamise tagajärjel. Kui hein paisuks, siis ei ole vahet, kas ta on eelnevalt leotatud, või mitte.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 09. november 2005, 14:59

No täisa hea mõte, ma ei ole kunagi selle peale tulnud, hea jälle midagi uut kuulda :)
Iseenesest oleks lahe jah tolmust lahti saada, usun et väikeloomadel ei oleks midagi veidi niiske heina vastu, ega ei peagi ju veekausig aneid koos puuri pistma:P
Võibolla isegi proovin järgi, et kuidas istub:P
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Roki (Teema autor) » 10. november 2005, 13:59

no siis paaqr ideed... pisiloomadel kogused väiksemad, nii et tuleb veidi ümber kohandada.. aga..
näiteks pannakse ämbrisse vesi , ja hein sinna sisse, lastakse paar tundi seista (hea kui vett vahepeal vahetada), vesi ära kallata ja lasta heinal veel u 30 minti nõrguda...
hein laotatakse maha ja kastetakse vooliku või kastekannuga märjaks, lastakse veidi aega seista..
hein pannakse heinavõrkku ( umbes sama mis küülikutel sõim aga võrgust :D ) ja kastetakse märjaks, riputatakse boxsi seinale...
no ja kui kellelgi mõni hea idee veer juurde sigineb , siis kirjutage aga.. äkki saan oma suxsul kasutada kuna ta mu ainsaks loomaks jäänud :)
Roki
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 59
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 10. november 2005, 14:19

Mina väikeloomadele küll leotama ei hakkaks. (See Eesti Eritexi hein ju pea et ei tolma pealekauba). Miks - sest kuidas see mõjub heina toiteväärtusele -leotatakse sealt ju palju asju välja + närilistel ja küülikutel on vaja heina närimisvajaduse rahuldamiseks (aga leotatud hein on ju pehme). Kuskil sellealastes materjalides pole ma ka heina leotamise kohta infot leidnud.
Aga samas on see ainult minu arvamus.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 10. november 2005, 16:30

Ka mõte muidugi :roll: Kui jah sellest seisukohast võtta, siis ei peaks leota. Ja samas kui see hein on sul kindlalt kilekotis, siis see ikka ei tolmu küll. Iseasi kui ta kuskil lahtiselt on :wink:
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: heina leotamine

PostitusPostitas Roki (Teema autor) » 10. november 2005, 17:25

hein hakkab tolmama ka kinniselt.. juba see kui heinakõrred murduvad , tekitab tolmu..
üks peamisi hobustele heina leotamise (ka kaera)põhjuseid on muuta seda kergemini seeditavaks, pole kusagil mainitud, et nüüd vajalikke aineid vähemaks jääks( vastupidi ka tipp veterinaarid soovitavad soojalt , et vältida terviseprobleeme) ja on ju hobune nagu närilisedki taimtoiduline loom.
Nüüd tuleb küll mängu vahe et ta pole näriline
Kuid hammaste kulutamise kohapealt ei tohiks vahet olla kuna kuiva heima purustamine on tunduvalt lihtsam kui niisutatud/leotatud.
Roki
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 59
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: heina leotamine

PostitusPostitas Gerbil » 10. november 2005, 21:29

Roki kirjutas:Kuid hammaste kulutamise kohapealt ei tohiks vahet olla kuna kuiva heima purustamine on tunduvalt lihtsam kui niisutatud/leotatud.

Siin-kohal oskan ma vaid nii palju öelda, et just kõva, mitte nätske hein kulutab hambaid paremini. Minu loogika kohaselt :roll: .
Olenevalt kogusest võib niiske hein ju ka igasugu haigustekitajaid juurde meelitada, kui liiga kaua seisab. Oleneb küll närilisest endast, kuid tavaliselt nad eriti palju korraga ei söö :roll: .
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Roki (Teema autor) » 10. november 2005, 21:57

hobufoorumis oli siis selline tähelepanek kirja pandud (NOH KEEGI KUSAGILT INGLISEKEELSEST KIRJANDUSEST LUGENUD)(srry caps loc peal ei viitsi ümber kirjutada uuesti )
et kui heina leotada alla 15 minuti ei pruugi see lenduvatele tolmuosakestele mõjuda-tolmab edasi, aga kui üle 20 min leotada siis tõesti võivad kasulikud ained plehku panna.
Aga hein ei peagi mitte nätske olema, seda tuleb peale niisutamist ju ka nõrrutada, ja liiga suut kogust ei tasu ju ette panna, kui see just ka pesamaterjalina ja allapanuks pole mõeldud.
Roki
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 59
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 30. november 2005, 21:44

Seda leotamist ja kuivatamist ei soovita ette võtta kellelgi, kes kuivatamist korralikult teostada ei saa. Sest siis on oht, et hein läheb hallitama, ja vat see on juba küll väga tõsine oht tervisele.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline