Küülik ja inimeste maiustused (šokolaad, karamell jne)

Söök, jook, maiustused ja närimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

PostitusPostitas Endised kasutajad » 06. november 2004, 22:08

Jänestele ei tohiks eriti magusat anda, aga kas leiduks omanikku kes suudab oma armsa lemmiku näolapile vastu panna!!??
Ma sain alles eile jänku, ostsin talle ka jogurtidropse, mis pidi paljude jänkude lemmik olema. Aga jah, tema lemmik ei ole, pean midagi muud ostma talle.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas jänku võib magusat süüa?

PostitusPostitas Riin (Teema autor) » 07. november 2004, 16:14

See, et ta esimest korda pärast uude koju tulekut dropsi ei tahtnud, ei tähenda, et ta neid ei tahagi. Esimesed päevad kuluvad ikka ümbrusega harjumiseks, eks proovi hiljem uuesti.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. november 2004, 21:26

Njah, juba kolmas päev on, aga porgandit eelistab ikka drops'ile. Ta int nuusutab dropsi, ja siis otsib kohe progandit, et seda süüa.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. november 2004, 14:20

Enku kirjutas:Njah, juba kolmas päev on, aga porgandit eelistab ikka drops'ile. Ta int nuusutab dropsi, ja siis otsib kohe progandit, et seda süüa.

Meil oli sama lugu , et alguses ei teinud dropsidest väljagi , ise veel naljatades kirusin ennast , et ostsin sulle kallid asjad ja ei söögi :) Aga usu see on mööduv nähtus , nüüd läheb neid nagu tolmuimejasse ei jõua ette pannagi kui juba otsaas on :)
Kuidas selle banaaniga on ? Võib siis või ei . Igatahes banaan meeldib talle meeletult.
Šokolaaadi olen väga harva andnud väga väikse tükikese.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. november 2004, 14:23

Banaani vist natuke ikka võib anda, hea tervislik asi ju, aga pikapeale võib jänksi hammastele mõjuda. Olari, kaua sul umbes jänes on olnud, ehk siis tean loota, millal talle need dropsid talle maitsema hakkavad :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas jänku võib magusat süüa?

PostitusPostitas Riin (Teema autor) » 10. november 2004, 22:16

Šokolaadi ei tohi kohe kindlasti ka natuke anda, banaan on aga liiga magus ja lõhub jänkude hambaid. Pisikese tüki banaani annan aga ise ka vahel harva, sest ta nii tahab... :lol:
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas jänku võib magusat süüa?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. november 2004, 07:06

Nüüdsest siis šokolaadi enam ei anna . Nahkjalg on praegu umbes 3 kuune kuid dropse hakkas sööma juba mõnda aega tagasi.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. november 2004, 21:36

Selle banaaniga seoses, tekkis mul üks küsimus. Kas küülikutele õuna ikka võib vahel anda?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas jänku võib magusat süüa?

PostitusPostitas Riin (Teema autor) » 13. november 2004, 23:13

Õuna võib anda, aga mitte palju korraga :) .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. detsember 2004, 21:37

Meie anname küll vahest jänkule täiesti tavalisi EXtra küpsiseid. Kuna meie Jänksule dropsid ei maitse, siis neid me talle ei osta!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küpsis?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. jaanuar 2005, 23:08

KOHE KINDLASTI MITTE. :x
Jänestel pole sellist soolikat mis sellise asja nagu küpsis ära seediks ja sellest võib jänesel hakata kõht väga valutama või siis halvemalt juhul võib ta surra.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. jaanuar 2005, 01:14

Chilvares kirjutas:KOHE KINDLASTI MITTE. :x
Jänestel pole sellist soolikat mis sellise asja nagu küpsis ära seediks ja sellest võib jänesel hakata kõht väga valutama või siis halvemalt juhul võib ta surra.
Kui sa talle tervet pakki küpsiseid sisse ei sööda siis vaevalt ta sellest kohe ära sureb..
aga jah..kasulikum on kindlasti ikka ainult jänxidele mõeldud maiustusi anda..
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küpsis?

PostitusPostitas Jänkumamma » 31. jaanuar 2005, 11:35

Ma ei soovitaks jänkudega eksperimenteerida, söötes neile sisse inimeste toitu. Igasugused juurikad on iseasi, aga küpsiseid ei soovitaks.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. veebruar 2005, 18:43

Belly kirjutas:
Chilvares kirjutas:KOHE KINDLASTI MITTE. :x
Jänestel pole sellist soolikat mis sellise asja nagu küpsis ära seediks ja sellest võib jänesel hakata kõht väga valutama või siis halvemalt juhul võib ta surra.
Kui sa talle tervet pakki küpsiseid sisse ei sööda siis vaevalt ta sellest kohe ära sureb..
aga jah..kasulikum on kindlasti ikka ainult jänxidele mõeldud maiustusi anda..

muideks, ta vöib juba kuuenda kypsise peale ära surra.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küpsis?

PostitusPostitas Jänkumamma » 07. veebruar 2005, 10:34

Üks mu tuttav rääkis mulle kunagi sellise loo:
Oli neil omal ajal hamster olnud. Nende vanaema oli soolaliha söönud ja hamster oli ka kohe platsis olnud, uurides mida antakse.
Vanaema andis siis hamstrile natuke soolaliha närida, ise nentides: "Näe, kuidas talle meeldib!"
...ja see jäi selle hamstri viimaseks söömaajaks. :cry:
Teeme siis nii, et ei eksperimenteeri jänkude menüüga, eksju!? :o
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 07. veebruar 2005, 16:35

Mhhh, meie tegime ka kunagi oma suures lolluses hamstri üle nalja ja andsime tooreid makarone, sest pull oli vaadata, kuidas need põske pisteti. :(
Arvake ära, mis Mikist sai....
Iga loom, keda kodus peetakse, peaks saama nii looduslikud toitumis-kui käitumisvõimalused, kui vähegi võimalik! Muidugi on palju vett merre voolanud sellest ajast, kui Mio ja Maia esivanemad vabalt ja metsikult ringi jooksid. Aga enamus vajadusi on täpselt samad ja seedimismasin kah sama, kui vana-vana-vana-vanematel.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. veebruar 2005, 14:03

jänkut mA ei tea ma arvan et ei tohi aga koerale on see küll nagu mürk nt. kui annad terve šokolaadikommikarbi koera kätte ja ta need ära sööb on ta varsti surnud:(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 18. veebruar 2005, 15:15

Küülikutele ei ole üleüldse vaja igasugu inimeste nänni anda. Schokolaad (vabandage kirjaviisi, ei ole õiget tähte) on loomadele aga lausa mürgine ja, nagu karin mainis, sureb näiteks saksa lambakoera suurune loom 150-200 g schokolaadist.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Shokolaad

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. veebruar 2005, 18:11

Hiljuti pääses minu jänku ka inimese sokolaadi kallale ja mitte midagi ei juhtunud. Mis ei tähenda, et sokolaadi tuleks jänkule anda, ma lihtsalt rahustan inimesi, kes arvavad, et kui jänks korra soksi saab, kohe ära sureb.
Mina arvan, et need jutud sokolaadi kahjulikkusest on natuke üle paisutatud. Olen oma maal elavatele koertele ikka päris kõvasti sokolaadi ja erinevat nänni pakkunud (see oli siis kui ma veel noor ja loll olin) aga midagi pole juhtunud, elavad siiamaani ja on üle 10 aasta vanad.
Ja veel arvan, et kui koerale sokolaadi karp anda, läheb tal süda enne pahaks, kui karbile ots peale tuleb. Aga seda ma pole proovinud (ega proovigi), lihtsalt arvan nii
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Shokolaad

PostitusPostitas Jänkumamma » 25. veebruar 2005, 10:36

Eks se igasugune inimtoidu söötmine loomadele ole üks paras vene rulett: võta sa kinni, millises pesas see saatuslik kuul parajasti on, ehk siis meie konteksti asja pannes: võta sa kinni, mille vastu sinu loomake kõige tundlikum on ning mis talle saatuslikuks saab. Seepärast mina isiklikult eelistan vältida sedasorti mängimisi.
Ammu-ammu, umbes kümme aastat tagasi, siis kui lehtedes veel vähe reklaami ja palju sisu oli, lugesin ma, et Jaapanis oli surnud üks väga populaarne näitleja. Suri ta aga sellepärast, et oli mingis kallis restoranis tellinud sellist kala, mis on küll hiiglama hõrgu maitsega, kuid on olemas üsna suur tõenäosus (50%), et see jääb ka seda kala söönud inimese viimaseks söömaajaks. (Vist tingituna mingi mürgi sisaldusest kalas vms.)
...vene rulett...
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Shokolaad

PostitusPostitas Mio » 25. veebruar 2005, 15:02

pirruke kirjutas: Ja veel arvan, et kui koerale sokolaadi karp anda, läheb tal süda enne pahaks, kui karbile ots peale tuleb. Aga seda ma pole proovinud (ega proovigi), lihtsalt arvan nii

Mul on koertega palju kogemusi. Ausalt, võin öelda, et korralikult ablas koer, nagu paljud labradorid ja kuldsed retriivrid on, mugiks vabalt karbitäie shokolaadi ära ja küsiks veel. Ja tean ka saksa lambakoera, terve, noor rõõmus kutsa, kes 150 g-se piimashokolaaditahvli tõttu sussid püsti viskas. See on veterinääridel teada-tuntud probleem. Paljud päästetakse kiire abiga, aga osasid ei suudeta surmast säästa.
Arvan, et sama lugu on küülikutega - mõni talub rohkem, mõni vähem. Õnnetusi juhtub alati, aga meelega shokolaadi pakkuda pole küll mõtet.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 08. märts 2005, 12:17

OT: Keskmisele koerale pidi surmav kogus shokolaadi olema 147 grammi. Oleneb lisaks sellest, kui tume shokolaad on ehk kui palju seal tegelikult shokolaadi sees. Mida tumedam, seda ohtlikum.
Jäneste jaoks võite järeldused selle põhjal ise teha.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Shokolaad

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. märts 2005, 17:32

Paljugi mis TEMALE maitseb.
Ei või (kui pole just loomapoest ostetud)
Aga inimeste maiustusi ei või üldse.
Ma olen kuulnud, et neil ei ole mingid soolikat selleks vms, ning neil võib hakata kõht valutama :cry:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. detsember 2005, 16:55

Mina pole küülikule jäätist andnud (ise ka ei söö eriti) aga söön palju sokolaadi ning jänes küünitab end nii-nii pikaks kui vähegi võimalik ja teeb armsat nägu, pea-asi et tükikese kätte saaks :D !Olen ikka järele andnud ja jänks on saanud oma tüki kätte, aga kas neile tohib üldse sokolaadi anda? :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 03. detsember 2005, 17:05

Küülikule ei tohi anda soolaseid, maitsestatud, magusaid asju ega liha- ja piimatooteid. Ükski hooliv küülikupidaja neid oma loomale ei anna.
Kui küülik nurub midagi talle keelatut, siis anna talle maiuseks midagi, mis talle maitseb ja mis tema seedimisele halb ei ole (näiteks tükk kurki või porgandit, võilillelehte või dropsi asemel hoopis paar rosinat).
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Piimatooted - juust, kohupiim, jogurt ja jäätis

PostitusPostitas Jänkumamma » 03. detsember 2005, 18:06

Shokolaad ei ole mingil juhul küülikule sobiv toit, kui tegemist pole just küülikute maiustuseks mõeldud shokolaadidropsidega. Ja - ausalt öeldes - ei usalda ma isegi neid dropse, sest shokolaad olevat ju ka koertele mürgine.
Jänku võib ju soovida igasuguseid asju - liha, kala, juhtmeid 220 voldiga vms. Iga kord, kui jänku midagi nurub, peaks mõtlema selle peale, kui suur on tõenäosus, et ta sedasama toitu oma looduslikus keskkonnas trehvab? Kuna shokolaad ega kakao-oad tõenäoliselt talle padrikus vastu ei jaluta, siis pole tõenäoliselt ka loodus tema seedesüsteemi loomisel ette näinud vajadust shokolaadi süüa ega võimelisust seda seedida.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik ja inimeste maiustesed (shokolaad, karamell jne)

PostitusPostitas pupsik » 03. veebruar 2009, 19:46

Vahel harva andes banaani ja mandariini on ok.

Minu jänks ükskord nuusutas neid, aga kuidagi ei läinud peale.
pupsik
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 3
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ja inimeste maiustesed (shokolaad, karamell jne)

PostitusPostitas mannuu10 » 08. aprill 2009, 16:33

Koertele, kassidele ja enumus loomadele (sh ka muidugi jänestele) on šokolaad absoluutselt keeltud, sest šokolaadi sees olev theobromiin on neile just kui nagu mürk!
Tuhkrud!
Kasutaja avatar
mannuu10
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ja inimeste maiustused (šokolaad, karamell jne)

PostitusPostitas trixie » 19. märts 2015, 09:10

Tere! Tulin siia, sest jänes soi mul just 2 shokolaadi kropuski ära!! Ega see pole suur jama?? D:
trixie
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Küülik ja inimeste maiustused (šokolaad, karamell jne)

PostitusPostitas darkhelen » 21. märts 2015, 00:15

Jälgi teda- kui väljaheited on korras, siis läks see kord õnneks. Kui aga tundub loid, kõht kinni, tundub et tal on valus, võta ühendust arstiga.

KINDLASTI ära talle rohkem shokolaadi või sellega seotud maiuseid anna!
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 6 külalist