Küülikule saia

Söök, jook, maiustused ja närimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Küülikule saia

PostitusPostitas Bljuska (Teema autor) » 05. juuli 2013, 18:32

Olen alles värske jänku omanik . Täna toodi meile suur kott saia mis kästi ära kuivatada ja jänkule anda. Kas tõesti võib, ei leia siit kuskilt sellist infot. Ühes kohas on et võib väga natuke ja harva anda kuivatatud leiba- aga mul kästi iga päev anda saia.Eriti nagu ei julge .....
Kasutaja avatar
Bljuska
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikule saia

PostitusPostitas AlbinoFurets » 05. juuli 2013, 18:51

Kes käskis anda? Igatahes leiba võib küll anda, minul on küülikud alati söönud, eriti läheb peale must leib, hästi kõva ja krõbe. Saia ma ei soovitaks, mul jänku ei tahagi seda, pole nii tume ja kõva. Saias on rohkem süsivesikuid ja võib paksuks teha. Kuivatatud leiba võib anda nagu maiust, kui juba kuivtoitu saab siis harvem. :-)
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Küülikule saia

PostitusPostitas Mari8 » 06. juuli 2013, 13:14

Absoluutselt pole hea mõte saia anda. Mida see sai neile annab? Mitte midagi, vaid ainult ummistab organismi. Nagu luiged Kadrioru tiigis surevad saia söömise tagajärjel, mõjub see sama kahjulikult kõigile elusolenditele. Kui tahad tõeliselt hea tervisega jänksi, siis anna talle ikka värsket ja liigiomast toitu.
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikule saia

PostitusPostitas Kissu » 06. juuli 2013, 14:45

Saia kuivikuid võib anda vahel harva maiustusena aga kindlasti mitte igapäevaselt. :)
Leib (ka kuivatatud) võib tekitada gaase ja seega tuleks sellega ettevaatlik olla. Mina annan pigem saia, kui üldse.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Küülikule saia

PostitusPostitas Bljuska (Teema autor) » 06. juuli 2013, 22:31

Selge ma ise ka nagu mötlesin et mis saia igapäevaselt. Lihtsalt kuna nii värske jänku omanik siis kuulad maad siit ja sealt, eks ta ikka sööb meil heine ,võilillelehti, ja muud värsket, ostsin ka mingi segutoidu loomapoest see teda eriti ei huvita.. Laps täna mul rääkis et tema sõbrannal kodus jänes kes 3 aastane ja sööb iga päev kodus saia ja eile kui tal oli külas käinud oli jänesel puuris 2 tervet pätsi saia . üks oli juba poolikuks söödud tegelt......... Jänes pidi ka hirmus paks olema. Aga eks siis vahest nagu maius anda . kuivatan siiski selle toodud kotitäie saia ära......
Kasutaja avatar
Bljuska
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikule saia

PostitusPostitas Mari8 » 07. juuli 2013, 00:08

Selline saiasöötmine käib minu arvates juba loomapiinamise alla. Kui ikka terve päts ette antakse ja end paksuks lastakse sellest süüa. Ma ei saa aru, millele inimene mõtleb kui nii teeb. Ilmselgelt mitte looma tervisele.
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikule saia

PostitusPostitas Kissu » 07. juuli 2013, 07:47

Absoluutselt nõus Mari8ga! Kahjuks tunnen ka mina selliseid inimesi, kes ei suuda looma paluvale pilgule vastu panna ja seetõttu rikuvad looma tervist. Mitmed inimesed on tulutult püüdnud seletada, et koerale ei ole kasulik olla 3x raskem, kui tema normaalne kaal aga vastuseks tuleb, et ma ei saa ju, kui loom õnnetu näoga otsa vaatab. Kui seal majas oli ka küülik, siis sellele anti ka tohutus koguses kapsalehti ja saia - mõlemad pole just kõige asjalikum toit. Jutt oli jällegi sama - mina ei saa pealt vaadata, kuidas vaene küülikukene on näljas. Ütlen ausalt, et minu arvates ei tohiks sellised inimesed omale lemmikloomi soetada! Korraliku ja õige toidulaua puhul ei ole loom näljas ning samas jaksab rõõmsalt ringi kapata ja maailma uudistada, mitte poolkülili puuris lösutada ja iga liigutuse peale hingeldada. :bang:

Loomaomanik peaks lähenema looma toidulauale siiski seisukohalt, et mis on kasulik/vajalik ning alles siis mõtlema maitsele. Kindlasti sööb küülik hea meelega hulgaliselt saia, kui talle seda võimaldatakse, kuid kasulikku annab see väga-väga vähe. :mellow:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Küülikule saia

PostitusPostitas Bljuska (Teema autor) » 07. juuli 2013, 11:45

Eks ma vaatasin ka suurte silmadega kui laps seda 2 pätsi saia juttu mulle rääkis , ja küsis et kas me ikka natuke ei või anda. ma ise arvan ka et looma niimoodi nuumata pole õige. Kuna meie küülik on siis nagu tulnud teisest perest siis ei tea kuidas ta ennem sõõnud on. sest nagu ma aru sain siis mingid heinakraanulid olid pakiga kaasas ma ei saa aru kas need on söömiseks või on need pissinurka panemiseks kuna need kraanulid olidki pissinurgas kui ta meile saabus . Ise kasutan saepurugraanuleid pissinurgas ja hetkel olen nõutu milleks need graanulid siiski on kuna pakil pole ka kirjas.. et lahtist heina ta esimesel päeval õgis nii et jube .

Lisaks mismoodi jänes hingeldab meie on hingabki väga kiiresti ,nina käib ka väga kiiresti ,suu on kinni.
Kasutaja avatar
Bljuska
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikule saia

PostitusPostitas RAjankud » 09. juuli 2013, 09:26

Tõepoolest, pigem mitte anda. Ma annan vahel harva kuivatatud leivakooriku maiusena aga see on ka kõik.
Saias ja leivas on teadagi palju jahu, kui jahu muutub niiskeks ( süljega kokkusaades, maos) siis see muutub nätskeks ja jääb soolte seintele kinni. See omakorda takistab normaalselt seedimast ja... lause võib ise lõpetada, mis juhtuda võib.
Kasutaja avatar
RAjankud
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 160
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikule saia

PostitusPostitas Loomahull » 24. juuli 2013, 17:55

Meie sööme Kõrvikuga saia tihti koos ja kuna ma ise söön seda vähe, siis tema saab ammugi vähe. Kui ta kotikrõbinat kuuleb, siis kalpsab ligi ja vahel annna viilu või pool, olen ka nt. kaks viilu kuivatanud ja siis andnud, aga ikkagi väga harva, nii et muu põhitoidu kõrval on see kogus suisa mikroskoopiline.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikule saia

PostitusPostitas Krikuchi » 02. märts 2014, 14:25

Minul on sarnane küsimus barankade osas.. see on koostiselt suht sama mis sai, ainult et suhkruid ja soola on ilmselt rohkem. Mul mehe onu just andis suure kupatuse, ütles et annaks küülikule. Kuid seda ma teha küll ei julge. Isegi mitte maiusena.. Krõbistan pigem ise ära.
Kasutaja avatar
Krikuchi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist