Mure joogipudeliga

Söök, jook, maiustused ja närimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Mure joogipudeliga

PostitusPostitas Juhe (Teema autor) » 08. juuni 2010, 22:49

Tere!

Mul on pisike umbes kuuvanune küülik. Mure on selline, et ta ei oska kuidagi joogipudelit kasutada. Kuidas saaks teda sellega harjutada ja ega ta puuris janusse jää nii?
Olen küll pudelit pigistanud ja teda meelitanud, kui ta toas lahti olles aluselt jooma hakkab, aga ma ei tea, kas see mõjub. :huh:
Ei ole eriti veel harjutada jõudnud..
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mure joogipudeliga

PostitusPostitas postituvi » 08. juuni 2010, 23:07

Oled sa ikka kindel, et pisike on alles 1 kuu vanune? Kui kaua ta sinu juures on olnud? Et kas oled näinud teda üldse joomas? Sest kui ta tõesti on alles 1 kuune, siis võib olla, et tal on stress ema juurest ära võtmisest- ta liiga pisike võõrutamiseks ja uude koju minekuks. Ja võib olla ka, et ema ikka veel imetas teda.
SIIN on juttu liiga vara emalt ära võetud poegadest.
Proovi talle märga sõrme suu ette panna või lausa vastu suud. Kui ta tahket sööb ilusti, anna nt. võililleleht( ära kogustega üle pinguta- kõhulahtisuseoht, siis kaotab veel rohkem vedelikku)või kurgiviil- saab natukenegi vedelikke neist.
Loodan, et keegi küülikuomanikest ka nõuandeid jagab( täna on vist hilja juba).
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Mure joogipudeliga

PostitusPostitas Juhe (Teema autor) » 08. juuni 2010, 23:52

Ei, siis ta vist nii noor ei ole. Oih .. vabandust, minu viga. :ups:
Sain pisikese väga korralikult kasvatajalt, kellega arvatavasti ka edaspidi suhtlen.
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mure joogipudeliga

PostitusPostitas Juhe (Teema autor) » 09. juuni 2010, 13:47

Okei .. proovin. :) Aitäh!
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mure joogipudeliga

PostitusPostitas Riin » 11. juuni 2010, 20:45

Minu arvates õpivad nad küll kohe kenasti pudelist joomise ära, lihtsalt õpetama peab ja kannatlik olema. Katsu, kas sõrmega vastu pannes tuleb kenasti ikka vett, vahel võib kuul ka ees halvasti olla. Muidugi, kui ta alles uues kohas paar päeva olnud, siis võib ta ka alles harjuda ja nii on ka pisut häbelik. Ka mina sain oma Nupsu kuuselt ja õppis kohe kenasti jooma, polnud mingit probleemi. Värskega peab aga nii väikese jänku puhul väga ettevaatlik olema, sest värske võib kõhu lahti teha ja see on eriti ohtlik. Nii, kui seda märkad, pane ta kohe heinadieedile!!!
Kuidas Sulle korralik aretaja ei osanud öelda, kui vana jänkulaps on, kummaline.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mure joogipudeliga

PostitusPostitas daxy » 12. juuni 2010, 07:44

Meil oli Rexiga algul sama mure - pistsin küll nina vastu, aga siis ta pigem ehmatas ära, kui nina märjaks sai. Siis käisin meie kohalikust loomapoest küsimas ja seal soovitati pisikese kausiga ka vesi igaks juhuks puuri panna. Ütles, et kõigile loomadele pudelid ei meeldigi. Siis oligi meil mitu kuud nii pudelis kui kausis vesi.Ja nagu näha oli, et kausis käis ta koguaeg joomas, pudelist vb ainult kord nädalas meie silme all. Ja nüüd ongi meil üks pisike kohvitass tal ees, see on ka selles suhtes hea, et ta joob selle suht kiiresti tühjaks ja siis peangi iga paari päeva tagant tal seda muudkui värske veega täitma.
Kasutaja avatar
daxy
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 88
Teemad: 1
Pildid: 8
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mure joogipudeliga

PostitusPostitas alina467 » 12. juuni 2010, 09:34

Mina soovitan ka sõrmega tila katsuda, ja kui jänku pudelit nuusima tuleb siis natuke pudelile vajutada, et vesi paemini tuleks. Ta peaks selle kiiresti selgeks saama. Kaussidega on see mure, et paljud jänkud kipuvad seda lõpuksümber ajama, ja igasugu sodi läheb kiiresti sisse. Minu meelest ei ole hea variant.
Pisikesele võib muidugi varuplaanina kausike panna, et kui ta tõesti muudmoodi ei oska, aga tulevikus oleks ikkagi hea pudeliga harjutada.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mure joogipudeliga

PostitusPostitas Juhe (Teema autor) » 12. juuni 2010, 21:40

Tänud vastuste eest. Õnneks õppis nüüd ikka ära, meelitasin teda ja eks ta siis lõpuks taipas. Nüüd joob ilusti. :)
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mure joogipudeliga

PostitusPostitas Kristine » 10. oktoober 2010, 23:23

mul sarnane mure, küülik üle kahe kuu vana aga meiega alles kolm päeva. pudelst veel jagu ei saa seega on kausike ees. aga kuna tulevikus peab jänku mõni päev ka üksi olema siis oleks pudel parem variant, sest mahutab rohkem.
püüdsin teda meelitada, aga ei õnnestu kuidagi ja pole südant ka kaussi eest võtta..
mida teha?
Kasutaja avatar
Kristine
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 38
Teemad: 6
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mure joogipudeliga

PostitusPostitas Kissu » 10. oktoober 2010, 23:58

Mina soovitaksin sul lihtsalt natukene rahuneda ja anda küülikule tibakene aega ikkagi uue kodu ja eluoluga kohaneda. Tegelikult on hästi armas jälgida seda uue küülikuomaniku sabinat, meenutab seda päeva, kui esimese küüliku koju tõin omale. Eks see muretsemine ole loomulik aga vaata kui kiiresti lahenes kuivtoidu probleem ja poleksgi tegelikult probleemi olnud, kui oleksid asja natukene rahulikumalt võtnud. Kuigi sulle võib tunduda, et küülik juba on absoluutselt oma rolli peres sisse elanud, siis tegelikult kulub selleks ikkagi veidikene rohkem aega - mõtle, kui suur kogu see võõras maailm küüliku jaoks on. 3 päeva (eriti 3 esimest päeva uues kodus) ei ole pikk aeg. Varu kannatust ja ära kaota lootust. :-)

Mõned mõtted jooma harjutamisest... Ega sa talle liiga palju värsket toitu ei paku, järsku pole küülikul üldsegi sellist janu, et motiveerida teda pudelit kasutama? Kindlasti ei tohiks kaussi lõplikult ära võtta eest aga võiksid püüda selle näiteks mõneks tunniks ära võtta ja selle möödudes püüda teda pudeli suunas suunata. Tõenäoliselt, kuni on mugavam viis joomiseks, seni küülikul ei olegi mingit tungi pudelit kasutada. Pudeleid on tegelikult mitut liiki, järsku on ta sünnikodus harjunud teistlaadi pudeliga?

Ühed on sellised:

Pilt
Allikas: http://www.ferplast.com

Teised aga sellised:

Pilt
Allikas: http://www.ferplast.com

Minu üks küülikutest eelistab absoluutselt teist varianti.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Mure joogipudeliga

PostitusPostitas nommi » 11. oktoober 2010, 06:10

Minu küülik näiteks titena jõi meeletult vähe, kui poleks paar korda kogemata näinud, kuidas pudelist joob oleks ka mõelnud, et ta ei oskagi.
Pisiloomadeta...
Kasutaja avatar
nommi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 416
Teemad: 10
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mure joogipudeliga

PostitusPostitas marie27 » 16. november 2011, 20:49

mul on ka mure, nimelt minu küülik on praegult u 4 aastane ja tal on probleeme joogipudeliga. Väiksena ta oskas juua ja pole enne sellist probleemi olnudki, aga umbes kuu aega tagasi ta hakkas imelikult jooma. Algul arvasime, et meie rauasisaldusega vesi on joogi toru umbe ajanud, puhastades ei tulnud küll mingeid tükke välja. Otsustasime osta uue jooginõu. Samasuguse nagu üleval pool pildil (see esimene). Aga midagi pole muutunud. Kui ta hakkab jooma siis ta justkui võtaks hammastega jooginõu torust kinni ja tiriks seda enda poole. Teda võib näha vaheldumisi joomas nii normaalselt ja see järel tõmbab ja sikutab. Tuttav pakkus et järsku on tal keelega midagi lahti. Oleks vaja nõuandeid... :(
Kasutaja avatar
marie27
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mure joogipudeliga

PostitusPostitas Kissu » 16. november 2011, 21:40

Minu Pallil tekkis ka mingi hetk komme joogipudeli tila sikutada ja kohe nii kõvasti, et paaril korral tõmbasgi otsast. Lahendusena ostsime talle selle teise pudeli (alumine pilt ülemises postituses) ja nüüd joob küülik üpris rahulikult. Põhjust ma teada ei saanudgi aga soovitusi teist tüüpi pidelit kasutada leidsin inglise keelsetest foorumitest.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Mure joogipudeliga

PostitusPostitas Jännu1 » 24. november 2011, 19:48

Mina ostsin jänku loomapoest ja seal jõid nad tavalisest kausist, alguses panin talle nii pudeli kui ka kausi. Ja siis üheltmaalt nägin kui ta jõi pudelist. Varsti võtsin kausi ära ja nüüd joob pudelist hästi :D
I DoGs
Kasutaja avatar
Jännu1
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 177
Teemad: 5
Pildid: 4
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mure joogipudeliga

PostitusPostitas Õntsu » 28. oktoober 2013, 22:20

Ei tea kas see sobib päris siia aga mul on mure. Nimelt plika pole nüüd juba pea nädal aega oma joogipudelit kasutanud joomiseks. Ta saab ka värsket aga mitte väga palju seega ei saa tal kindlasti vedelikuvajadus täidetud olla. Kui ma pudelit enda käes hoian joob nagu oleks kaevu ääres aga nii kui pudeli puuri võre külge panen keeldub ta seal joomast. Nina hoiab pea 10cm kaugusele ja lähemale tuua ei taha. Miks nii? Olen väga mures :/
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Mure joogipudeliga

PostitusPostitas 3rika » 29. oktoober 2013, 14:20

Kas tal on ikka hammastage kõik korras?
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mure joogipudeliga

PostitusPostitas Õntsu » 29. oktoober 2013, 16:18

Minuarust küll sest krõbinaid, heina, värsket ja kõike mis pakud seda ta sööb ilma viivitusteta.
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Mure joogipudeliga

PostitusPostitas RAjankud » 29. oktoober 2013, 16:54

Ehk on seos sellega kui kõrgel pudel on ? Võibolla teeb miski valu kui ta peab puuri küljes olevast pudelist jooma ? ( oletan).
Igaks juhuks tasuks muidugi veterinaari juures ära käia. Sellises olukorras on parem karta kui kahetseda.
Kasutaja avatar
RAjankud
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 160
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mure joogipudeliga

PostitusPostitas Õntsu » 29. oktoober 2013, 19:02

Mure lahendatud! Viga on pudelis, pudeli tila on kuidagi katki ning sett ei tule väga hästi välja. Ilmselt sellepärast jõii ainult siis kui käes hoidsin kuna siis oli väike surve ka pudelil.
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Mure joogipudeliga

PostitusPostitas RAjankud » 30. oktoober 2013, 16:51

Oh kui hea, et see ainult pudeli viga oli, mitte midagi enamat :)
Kasutaja avatar
RAjankud
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 160
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mure joogipudeliga

PostitusPostitas Kissu » 30. oktoober 2013, 17:12

See on tänapäeval pudelitel (ka uutel) tihti probleemiks. Kui pudel ei tühjene mingi aja jooksul, siis tasuks igaks juhuks sõrmega seda kuulikest nügida natuke ja vaadata kas vett tuleb ikka, muidu jääb loomake päris kuivale. Ma vahepeal lasin mitu-mitu pudelit välja vahetada poes, kuna ükski ei toiminud. :(
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Mure joogipudeliga

PostitusPostitas Õntsu » 21. november 2013, 18:02

Ma mõtlesin, et ei hakka eraldi teemat tegema vaid küsin siit abi. Nimelt mu küülik joob muidu ilusti pudelist nüüdseks vett aga tal on harjumus peale mõne aegset joomist hammastega pudelit tirid või noh seda tila ja siis joob jälle edasi. Miks ta nii teeb ning kuidas tal keelata seda teha, sest saa hääl on päris närve sööv kui võred koos pudeliga edasitagasi kõiguvad vastu kappi.
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline