Kui palju ette anda

Mida ja kui palju põske pista?

Moderaatorid: E4-, Saara

Kui palju ette anda

PostitusPostitas Siq (Teema autor) » 31. jaanuar 2004, 20:07

Ok... tekkis selline küsimus. Püüdsin loomapoodidest vastust saada, aga ei saanud sest ühel pool vastati nii teisel pool naa. Seega pöördun nüüd siia. Asi on siis söötmises. Kuidas on hamstrite puhul õige.... kas panna neile toitu ainult niipalju kui oleks umbes tema päeva ports (no kui neid on mitu, siis nagu minu portsu ühte kaussi), või olgu toitu ees külluses- sööb palju tahab. Kusagilt lugesin, et kui panna liiga palju toitu ette siis hakkab ta toitu peitma.... minu oma peidab siis kah toidu oma pessa kui ma talle vähe annan. Ja siis juhtusin ma nägema ETV pealt mingit saadet, kus tehti mingid katsed hiirtega (mitte midagi loomapiinamise moodi). Asi nägi välja nii, et võeti nagu kaks hiirt. Mõlemad elasid eri puurides. Ühele (A) anti toitu külluses... söögu palju tahab... ja teisele(B) anti kasinalt, noh niipalju kui ta vajab, et näljas nagu ei ole. A oli elanud suhteliselt laisalt. B aga oli olnud aktiivne ja uudishimulikum, ning elanud A'st pea aasta kauem.
Võta sa kinni mis nüüd on õige :roll:
Siq
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 17
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 02. veebruar 2004, 17:31

hamsikule piisab 10 grammist kuivtoidust ja 10 grammist muust toidust päevas täiesti.
Vaata seda linki ka:
http://www.matmice.com/home/hamstritoitmine
Siin kirjas hamstri toitmisest
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. veebruar 2004, 15:44

kas see peab kindlasti olema spetsiaalne toit või võib see ka olla isetehtud seemnesegu?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Õige söötmine...

PostitusPostitas SigneL » 11. veebruar 2004, 15:48

Ei pea olema poest ostetud toit. Võid ka ise kodus toidusegu valmis teha. Ühe hamstri kohta arvesta ca 10 grammi kuivtoidusegu päevas ja teist samapalju muud toitu (köögivilja või loomset).
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. veebruar 2004, 15:37

aga mis seal toidu segus peab olema ??? ja millist köögivilja talle and´ma peab???
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Õige söötmine...

PostitusPostitas SigneL » 16. veebruar 2004, 15:33

Erinevad teraviljad (kaer, rukis, nisu, oder) või nende helbed, seemned (näiteks päevalilleseemned), kuivatatud mais ja kuivatatud hernes, pähkleid. Ka kuivatatud köögivilja sinna sisse pista pole paha.
Köögiviljade hulk, mida anda võib, on hästi lai. http://www.matmice.com/home/toidutabel - seal on kirjas kõik köögiviljad, mida oma hamsikule anda võid (märkused seal juures on kohaldatud küll merisea organismi iseärasusi silmas pidades, mis hamstri puhul väga rangelt ei kehti).
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Siq (Teema autor) » 12. märts 2004, 23:09

Kui ma kunagi ammu oma üldse esimese hamstri poest ostsin, siis nagu müüja kah rääkis mulle pikalt ja laialt mida neile peale kuivtoidu segu anda ja siis ta isegi mainis, et vahel harva võib neile anda ka hästi pisikese tüki juustu ja toorest liha.
Siq
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 17
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Õige söötmine...

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. mai 2004, 15:54

Mina panen talle tavaliselt ette nii palju, et jätkuks ja ta valib ise, mida sööb ja kas üldse sööb. :lol:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. mai 2004, 15:43

mina annan enda omale porgantit.kapsast ja kurki
siis kui ma olen just puuri puhastanudvahel annan
ka keetetud muna(natuke) see on neile vajalik
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hamstri söötmine, palju ette anda jne.

PostitusPostitas Mõmm » 17. november 2004, 21:00

Räägitakse et kui hamsu kaalub 100g siis toitu tuleb panna 100g kohta 10 g...Ma ise ei tahaks küll sellist juttu uskuda aga mina hoian hamstri toidukausi tihti täis, kuna neile on loomulik seda tassida ning ilma selleta neil on igav :P vähemalt minu hamsul on :P
Mõmm
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 17
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 31. detsember 2004, 17:51

Kui hamsul on liiga palju toitu ees, siis hakkab ta seda peitma igale poole ja ei söögi seda ära. Toit lihtsalt läheb raisku.
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. jaanuar 2005, 22:20

Pilleriin kirjutas:Kui hamsul on liiga palju toitu ees, siis hakkab ta seda peitma igale poole ja ei söögi seda ära. Toit lihtsalt läheb raisku.

Ka minu hamsu peidab jne, aga see on nende loomuses...Lugesin sellest raamatust "mul on kodus hamster" et neil peaks koguaeg toidukauss täitsa täis olema :eek: Minu hamster kogub toidu koguaeg ühte nurka ning seal see hallitama ei lähe ning toitu sööb ta kaks nädalat :D kuigi tegelt vist nii kaua ei tohiks ühte ja sama kuivtoitu ees hoida. Värsket annan iga päev.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. jaanuar 2005, 22:44

teesa11 kirjutas:mis hamsule võib mandariini anda?

Jah nii see on, aga mitte väga palju ja iga hamsu ei pruugi seda süüa. Ka apelsini võib anda. :)
Brx92: Jah, toidupeitmine on neil loomuses ja see on normaalne. Kuivtoit, jah, ei roisku nii kiiresti, aga kui paned ikka mingit värsket, siis see läheb kindlasti roiskuma.
Tegelikult võib kuivtoit ikka halvaks ka minna, sest kui hamsu näiteks pissib nende peale seal nurgas või vesi satub kuivtoidu peale, siis toit hakkab ka haisema ja see paisub ja muutub pehmeks. Aga kui sinu hamsu hoiab oma kuivtoitu kuivas, siis pole vast midagi hullu.
Kui sa paned talle värsket ja näed, et see on järgmine päev alles, siis korja ülejääk kindlasti ära.
Brx92, ära pane talle iga päev värsket, sest see ei ole hamsule hea. Anna talle üle päeviti. ;)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hamstri söötmine, palju ette anda jne.

PostitusPostitas Pilleriin » 01. jaanuar 2005, 23:21

Seda küll, aga minu hamsu sööb kõik värske ära. Hmm kuidas see kahjulik on, igapäevane värske toit :? Ma eriti selle kohta küll ei tea, aga jätan meelde, et siis iga päev ei pane :)
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. jaanuar 2005, 21:41

Mina andsin oma hamsule ikka päevaportsjoni õhtul ette ja järgmiseks õhruks oli see ära söödud ning ma sain talle ilusti uue söögi panna. Aga ma panin talle ikka nii et kõik natukene natuke kurki, natuke kapsast, natuke kuivtoitu jne.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. aprill 2005, 21:46

Aga ma ei tea palju on 10g. mina panen enda hamsule umb 0,5 cm kihi toidukausi põhja plus veel 5 makaroni näputäie kaerahelbeid ja värsket igapäev aga tänasest ma talle enam ei hakka igapäev värsket andma. + nädalas korra juustu ja munarebu. (mu toidukausi läbimõõt on 5cm ja see on ümar.)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Saara » 26. mai 2005, 19:33

*Aga kuidas te mõõdate, kui palju see 10 grammi on?
Mina panen oma kääbushamstritele toidukausi täis, aga nad seda kuskile peitma küll ei hakka. A mu süüria hamster varem kogus toitu, enam mitte. Ja et nad mul paksuks ei läheks, lasen neil päeval õues olla ja neil on jooksurattad kah :)
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 27. mai 2005, 17:24

Ainus võimalus on seda mõõta spetsiaalse mõõtmisnõuga. ;) Ise ma ei kasuta seda, ma panen nii, nagu õigeks pean: täpselt minu käe peotäie ja täiesti piisav kogus neile. :)
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hamstri söötmine, palju ette anda jne.

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. juuni 2005, 18:53

Tihtipeale on ka toidupakil kirjas palju anda. Nt. üks teelusikatäis ja kolm korda päevas. :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui palju ette anda

PostitusPostitas Peffu » 26. detsember 2008, 22:53

Minu hamsul on igapäev kuivtoidu kauss täis ja juurvilja kaussi panen iga õhtu juurde aga kohe on otsas ja ei peida ka :D .
Peffu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui palju ette anda

PostitusPostitas Saara » 27. detsember 2008, 04:05

Juur-ja puuvilju ehk "värsket" ei tohiks hamsudele päris iga päev ette anda, see võib tekitada kõhulahtisust. Üle päeva tükike midagi on aga täiesti OK :) .
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui palju ette anda

PostitusPostitas Liismari » 23. juuni 2009, 15:35

Mina panen õhtul umbes kell 18.00 kausi kuivtoitu oma hamstrile ja võtan selle hommikul umbes kell 12.00 ära. Siis samal ajal annan talle midagi värsket (seda üle ühe päeva). :-)
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui palju ette anda

PostitusPostitas aNeTe » 07. juuli 2009, 20:17

Mina panen hamstrile kausi peaaegu täis. Ta ei peida seda kusagile ja sööb kui palju tahab. Paksuks ta ei ole ta läinud ja ta on väga-väga liikuv hamster. Õhtul jookseb ta palli sees vähemalt 1 tund vahest ka rohkem. Lisaks jookseb ta õhtul jooksurattas päris kaua.
Mitte püstijäämine pole tähtis, vaid see,
et suudad pärast iga kukkumist üles tõusta.
Kasutaja avatar
aNeTe
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 363
Teemad: 8
Pildid: 4
Asukoht: K-Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui palju ette anda

PostitusPostitas KerruOlen » 01. august 2009, 09:50

Mina panen hamstril kausi täis hommikul ja järgmine hommik viskan ülejäägid ära ja panen uue söögi . Ja värsket annan talle ka iga päev .
KerruOlen
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 105
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui palju ette anda

PostitusPostitas Liismari » 01. august 2009, 09:58

Värsket ei tohi iga päev anda! See võib tekitada kõhulahtisust. Anna talle seda parem üle ühe päeva.
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui palju ette anda

PostitusPostitas Jällu » 05. oktoober 2009, 09:43

Mina annan 10g kuivtoitu (ehk 1 supilusika täis) ja üle 3 päeva annan ka kurki :-)
Nirvana
Kasutaja avatar
Jällu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 130
Teemad: 21
Pildid: 1
Asukoht: Tartu/Tammelinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui palju ette anda

PostitusPostitas Kikumiku » 01. november 2009, 11:15

Mina antsin oma hamstrile 10g kuivtoitu (aga seda üle päeva ).Käisin all seal viru keskuse loomapoes , ei tule nimi ette aga igatahes seal saab tasuta võtta sellise plastmassist tassi kus on mõõdik peal vms .. et siis ma seal vaatan ;).
Kikumiku
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 96
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist