Uus hamster ei söö ega joo

Mida ja kui palju põske pista?

Moderaatorid: E4-, Saara

PostitusPostitas teesa11 (Teema autor) » 23. november 2004, 20:36

sain uue hamstri eile aga värk on selles et ta ei söö ainult siis kui ma ise söödan teda ja ta ise ei joo kaa ta saab muidu laupäeval 3 kuuseks


pane see toit talle kaussi ja kui ta tahab siiis ta võtab, ise käepealt ta veel ei julge süüa kuna alles ju ta said.ja joogipudeli ta peaks nagu ise leidma
teesa11
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. november 2004, 22:33

Kui mina oma hamsud sain, siis ostsin ka neile joogipudeli, aga sealt ma ei näinud ma kordagi neid joomas. Niisiis panin igaks juhuks ka neile joogitopsi. Mu hamsud ei joo üldse tegelikult sealt joogipudelist, aga topsist joovad nad kohe kindlasti. Sa proovi teda ikka sööta ka mingi kapsa, porgandi, õunaga, sest need on ju mahlased ka.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Roostiigri uus hamster ei söö ega joo

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. november 2004, 13:16

Kui mina oma hamstri sain siis ma ei näinud teda joomas aga kui ta kasvas suuremaks siis hakkas joogipudelist jooma.Aga kas sa vaatad teda siis kogu aeg,et sa tead,et ta ei söö?Võibolla ta kardab toidukausi juurde minna kui sina vaatad teda ta on ju alles uus.Aga vist sööb ta siis kui sa teda parajasti ei jälgi.Minu hamsu tegi nii ja ta sai vanemaks ja nüüd joob ja sööb ka minu juuresolekul.Ja kui mina talle jooki kaussi panin siis ta ajas kausi saepuru täis ja ei saanudki juua.
------------------------------
:P hamsu Tiki Taki Tiina
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Saara » 25. november 2004, 13:56

Pane talle spets hamstritoitu ja ta ise valib mida sealt sööb. Joogipudelist osakavad nad kohe juua. Aga vett vajavad vähe. Eriti kui sa talle puu ja juurvilja ka annad.
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uus hamster ei söö ega joo

PostitusPostitas Gerbil » 21. juuli 2007, 08:59

BFU kirjutas:meil oli kah vahepeal mure,et hamster ei joo aga paistis,et tal ei olnud lihtsalt janu.ja pealegi kuna hamstrid on kõrbe loomad saavad mõned tõud isegi ilma veeta hakkama!


Nii ei saa, et kõrbes oli päevakese söömata, ma jätan ka. Või vett ei saanud ta 4 päeva, aga kõik oli korras.
Selliste oletuste-katsetuste tegemiseks peaks sul olema ikkagi looduslikud tingimused.
Looduses ei elagi hamstrid nii kaua kui meil puuris, põhjuseks kas söögiks langemine või range dieet ja raske elu.

Värske vesi peab igal vangistatud loomal alati saadaval olema!
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uus hamster ei söö ega joo

PostitusPostitas Saara » 31. juuli 2007, 12:42

Kui hamster pudelist ei oska juua, siis tuleb talle panna joogikauss. Hea oleks, kui see oleks eraldi korrusel- eemal saepurust ja muust aluspanust, et vesi ikka puhas oleks. Eeldusel, et hamster ikkagi juua tahab, kuid pudelist veel ei oska juua, peaks joogikauss just sobiv olema.
See, et hamster sinu nähes ei joo ega söö, ei pruugi veel üldsegi probleem olla. Küllap ta on lihtsalt häbelik :wink: ja eks ta hiljem harjub sinuga. Kuid kui hamster on nähtavalt kõhnem ja loium kui varem ning toidu/joogikauss ei tühjene üldsegi, siis võib tõesti olla loomakesel midagi viga, et ta ise toitutud ei saa.
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Uus Pereliige .

PostitusPostitas Enerin » 10. september 2010, 20:46

Heihei :-)
Võtsin omale tillukese hamstri ( 09.09.10 ) poest öeldi et ta on umbes 2 kuune või natuke vanem.
täna on juba teise päeva õhtu, aga ta sööb küll palju kui joob siiski vähe. ta on väga tilluke alles. ja joogipudel on alati puhta veega olemas, aga mure on selles et kas ta ikka jõuab keelega seda kuulikest seal liigutada et piisavalt vett saada? või vajab ta lihtsalt vähe juua? lugesin enne palju siit foorumist aga igalpool on väga erinev jutt nii et ma ei teagi keda nüüd uskuda ja keda mitte. :sad: ostsin täna ka uue joogi pudeli talle kuigi puuriga oli kaasas aga tundus et seal ei tule korralikult vett kuna vahepeal kui ise näpuga katsusin oli kuul tugevalt kinni ja pärsi pikalt pidin näppima et sealt vesi tuleks.
muretsen eelkõige sellepärast et kuna ta on nii pisike veel ja ei lase end veel korralikult kätte võtta et ega ta janu kätte ei sure, kontrollin pidevalt et kas pudelist ta ikka vett saab ja et kas kuulikene liigub vabalt. nüüd on siis puuris lausa kaks joogipudelit. ehk keegi oskab aidata, kas selline vähene joomise ja söömis asi on selles et ta on alles uues kodus ja vajab harjumist? loonad et saan siit mõisva vastuse :-)


Enerin koos oma pisikesega :happy:

:hmstr:
Enerin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uus hamster ei söö ega joo

PostitusPostitas Saara » 10. september 2010, 23:57

Tillukesele hamstrile oleks siiski mõistlikum alustuseks joogikauss panna, kust ta kindlalt vee kätte saab. Kui hamster juba suurem, võid hakata teda joogipudeliga harjutama, sest ta tõesti ei pruugi lihtsalt osata või jaksata kuuliga joogipudelist juua.
Samas on tõsiasi ka see, et hamstrid on loomult kõrbeloomad ja palju vett päevas ei vaja. Kui siiski kindel tahad olla, et ta oma vajaliku veekoguse kätte saab, võid talle kuivtoidule lisaks ka ülepäeva näiteks kurki või melonit anda, mis üsna palju vett sisaldavad.
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uus hamster ei söö ega joo

PostitusPostitas Enerin » 11. september 2010, 21:32

Ehee :) , selge, täna jubakontrollisime ja nüüd ta juba saab vett kätte. aga mul on ühekordne puur, nii et ma arvan etk ui ma paneksin veekausi siis ta tõenäoliselt ajaks selle kas ümber või saepuru täis :-) aga loomapoes oli tal ka suur joogipudel, selle kuulikesega, ja kuulikest ta jõuab lükata, terve öö otsa kolistas sellega, ja kui arvasin et vett kätte ei saa pigistasin natuke pudelit nii et piisake otsa tuli, aga selle peale läks ta minema... ega tulnud tagasi jooma, ma arvan et kuna ta on nii väike siis saab ta nii palju sealt pudelist kätte kui tal vaja on. :-)
Enerin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist