Kastanid ja tammetõrud

Mida ja kui palju põske pista?

Moderaatorid: E4-, Saara

Kastanid ja tammetõrud

PostitusPostitas Saara (Teema autor) » 29. september 2005, 20:58

Muzikas kirjutas:Tammetõrude koha pealt ma ei tea, aga kindlasti ei tohi anda hamstritele, ega teistele närilistele, ega üldse kastaneid, vähemalt mitte eesti hobukastaneid, sest need on mürgised juba inimestele, järelikult veel rohkem pisinärilsitele!!!
Muidugi, ma eeldan, võib proovida nende prantsuse küpsetatud kastanitega, aga see on juba luksus :D .


Eestis kasvavate kastanite mune ei tohi kindlasti anda, tammetõrud (minu andmete järgi) kahjulikud ei ole :) .
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kastanid ja tammetõrud

PostitusPostitas Kissu » 16. juuni 2009, 12:26

Kastanipuid kasvatatakse põhiliselt edela- ja kesk-Euroopas. Põhja-Euroopas (Eestis ning Soomes) kasvavad hobukastanid ei ole söödavad. Söödavad kastanid näevad välja suhteliselt sarnased meie hobukastaneline - pruunid, pähklimoodi sisuga, kuid nad on veidi piklikuma (sibula) kujuga. Kõige paremad kastanud on raskemad, tihedamad ja läikivad. Kergemad kastanud võivad olla halvaks läinud. Vees hea kastan vajub põhja aga halvaks läinu jääb vee peale. Küpsetamisel laguneb kastanis sisalduv tärklis suhkruks ning kastani maitse muutub magusaks ja vähem pähklimatselisemaks.

Omal ajal ostsin ka oma rotitüdrukutele neid söödavate kastanite variante, viimasel ajal pole eriti müügil näinud kahjuks. Neile küll maitsesid need päris hästi.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron