Kui küülik on arg

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Kui küülik on arg

PostitusPostitas pisipupsu (Teema autor) » 10. juuni 2009, 09:59

Tere,

selline küsimus, et kui kiiresti Teie küülik Teiega ära harjus, nö Teid usaldama hakkas jne
Minul on olnud küülik umbes kolm nädalat ja ma ei saa aru kas ta on kohanenud oma uue koduga ja pereliikmetega või ta ongi selline arg.. Puuris laseb ilusti end paitada kuid süles olla ei taha ja kui teda kätte võtan siis hakkab rapsima.. ma ei taha teda traumeerida.. tahan, et tal hea oleks. Kuidas pean käituma, harjutama endaga?!

Ette tänades
Kristina
Viimati muutis samton 10. juuni 2009, 17:33, kokku muudetud 1 kord.
An apple a day keeps the docter away but if the doctors cute screw the fruit.
Kasutaja avatar
pisipupsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küsimus- arg küülik

PostitusPostitas särasilm » 10. juuni 2009, 14:40

Tere tulemast Küülikukülla! Loe siin meie foorumit, minu meelest oli juttu ka kohanemisperioodist. Igatahes ära muretse, kolm nädalat ei ole veel pikk periood. Lase puuriuks lahti olla, vaata, kas ta ise tahab välja tulla... ja nii edasi. See on pikk-pikk ja huvitav aeg, kuidas te avastate teineteist .... kuidas leiate vastastikuse usalduse ja armastuse.... Jõudu!
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küsimus- arg küülik

PostitusPostitas alina467 » 10. juuni 2009, 15:25

Paljud küülikud ei saagi kunagi süleloomaks. Kui sa tahad teda süleloomaks kasvatada, siis pead teda harjutama hakkama võimalikult kohe. Kuskil siin foorumis ma andsin nõuandeid ka, kuidas küülikut hea sülle võtta on ja üldse kuidas küülikut süles olemisega harjutada.
Aega võtab aga asja saab. Seega võta asja rahulikult, loe foorumit ja muidugi jaga küülikule hulganisti armastust, hellust ja tähelepanu.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui küülik on arg

PostitusPostitas Jänksuke » 11. juuni 2009, 07:25

Njahh, tuttav tunne. Minu Jänksu oli 3 kuune kui ma ta endale ostsin. Samuti oli ta alguses üliarg. Ta ei lasknud endale paigi tega. Jooksis kohe eemale nii kui ma käe välja sirutasin. Nüüd kui ta on minu juures olnud juba kolmveerand aastat on olukord parem...pai laseb teha siis kui tema seda tahab, vahetevahel tuleb ka ise nakitsusi ja paisid välja nuruma ja ninaga mind puksima. Aga üks asi on ikka muutumata-ta ei lase end absoluutselt sülle võtta. Ta ei taha sellest mitte midagi kuulda. Kui käed natukene tugevamini ümber tema keha panen, siis on kohe paanika ja ta paneb plehku. Sülle tuleb ta ainult siis kui endale kõhu peale panen midagi head...siis tuleb ta hops kõhu peale, võtab maiuse ära ja siis paneb jälle plehku. Süleloom ta jah ei ole... :sad:
Sulle kindlat meelt ja ära anna alla...kui võimalik harjuta teda ikka süllevõtmisega, ehk sinu sõbrake harjub ära!
Kasutaja avatar
Jänksuke
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 62
Teemad: 4
Pildid: 2
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui küülik on arg

PostitusPostitas särasilm » 11. juuni 2009, 11:23

Mis süllevõtmisse puutub, siis jah, Tillut pole me suutnud sellega kuue aasta jooksul harjutada. Ta ei ole sülejänes ja kõik. Muidu maailma parim sõber ja kiindunud ja hooliv ja armastav, ainult ärge tulge ahistama... Ta tuleb tõesti kõhu peale, kui olen pikali, ta tuleb voodisse minu kõrvale magama ka, aga mitte sülle, jumala eest.
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui küülik on arg

PostitusPostitas pisipupsu (Teema autor) » 11. juuni 2009, 12:06

Aitäh Teile kõigile vastuste eest!
Lugesin ka vanemad teemad läbi, panin üht teist kõrva taga ning täna õhtul katsetama :happy:
Ja kui Muffin ei leppi sülelooma rolliga, ka siis pole midagi hullu sest igaljuhul olen väga rahul ja üli õnnelik, et ta mul olemas on! :worsh:
An apple a day keeps the docter away but if the doctors cute screw the fruit.
Kasutaja avatar
pisipupsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui küülik on arg

PostitusPostitas AlisaIsabella » 23. detsember 2010, 22:14

Mina ei tea mida teha kui jänku mind ei usalda :( Alguses kui ta tõime ( ta oli u 10 kuune ) tuli nime peale kohale ja kui jänku oli puurist väljas võisime pai teha. Nüüd ta kardab meid :(
Ma usun et see on sellest , et ükskord sai jänku õues lahti, ta oli juba päris kurjaks läinud ( ta läheb kole kiiresti kurjaks :S ) ja siis me emaga jooksime mõlemad püüdma. Mina ühelt, ja ema teiselt poolt. Viskasime siis mõlemad tekid jänkule peale ja siis püüdsime ta kinni. Ta oli väga vihane ja ta oli vist haiget saanud sest siis me ei suutnud teda enam puudutada sest kohe hammustas. Isegi läbi mitmekordse riide. Siis paari päevaga muutus jälle normaalseks. Aga mitte päris - enam nime peale kohale ei jookse, pai võib teha ainult siis kui ta on puuris või kui ta väljas on siis ainult kui ise põrandal laman ja teda AINULT pea pealt sügan. Kui käe kõrvadest kaugemale panen siis lööb. Ma ei tea mida teha, sest tahaksin väga proovida seda küülikute agilityt aga videot vaadates lugesin et küülik peab inimest täielikult usaldama, siis mõistsin , et see ala pole meile . Aga kas see võib olla ka sellest et väiksest peast ei harjutatud teda eelmises peres süllevõtmiste ja muude asjadega? Enne seda kurjaks minemist võisin talle nalja pärast traksid kah selga toppida aga nüüd ei tohi neid talle näidatagi :( Aga äkki on mingi eriolukord kus oleks vaja jänku kaenlasse või väiksesse puuri toppida ja minema tormata, aga ei saa. Minu jänku istub ja keeldub minuga tulemast või lihtsalt jookseb diivani alla .
Kui me ta meile tõime, siis oli ta umbes 2 nädalat selline hästi arg, aga siis hakkas usaldama ja tuli nime peale kohale. Siis oli ( u 3-4 kuud, täpselt ei mäleta ) kõik hästi kuni tal meist villand sai ....
Kui neid videoid vaatan kus jänkud kohe sõidutee ääres ilma igasuguste traksideta tõkkeid ületavad, mõtlen et see jääb meile küll ainult unistuseks :(
Kõik loomakesed on lahedad :)
Meie uueks pereliikmeks on väike päss küülik Alisa Isabella. (elab meil alates 27.mai.2010.)
Kasutaja avatar
AlisaIsabella
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 2
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui küülik on arg

PostitusPostitas darkhelen » 25. detsember 2010, 11:31

Eks ta kindlasti ehmatas, kui te ta kinni niiviisi püüdsite ja kui ta veel haiget ka sai, pole imestada. Samas ära heida meelt, pead ta usalduse tagasi võitma. Minul nt üks jänku ei salli kui ma teda paitan või muidu näpin, samas aga on minu süli esimene koht, kuhu ta hirmu korral jookseb. Traksidest- kas sulle meeldiks kui sulle topitakse selga midagi, mis on ebamugav, ajab äkki natuke sügelema ja üleüldse tekitab aheldatuse tunde. Jah, osad jännud lepivad nendega kergemalt, aga teistele ei meeldi jälle üldse.
Ta laseb ennast paitada (sügada) järelikult ainult siis, kui sa oled tema kõrgusel ja peanuppu ainult selle pärast, et siis ta ei tunne end kaitsetuna, selja pealt paitades sa võid ta ju ühel hetkel sülle krabada ja seda ta ei taha. Jänkud ei taha väntsutamist üldjuhul. Muidugi on meil foorumis jänkusid, kes ainult elaks süles, aga enamasti siiski hindavad jänkud seda, kui neil neli jalakest vastu maad on ja võimalus põgeneda, ükskõik millise ohu eest siis.
Võta asja rahulikult, sul on vaja kindlat meelt ja kannatust. Vahel võid proovida lihtsalt seda, et lamad maas ja lased jänkul ennast uudistada- las ta ronib üle su selja, tuuseldab su juustes, maitseb sind varba otsast. Teine kord võid istuda maas ja panna maiustuse endale nt põlve peale, et ta selle sealt ära võtaks, ära heida meelt, pead lihtsalt samm-sammu haaval alustama nullist.

Soovin edu ja loodan, et saate paremini suhtlema!
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui küülik on arg

PostitusPostitas AlisaIsabella » 27. detsember 2010, 20:37

Traksid käivad seljas ikka ainult siis kui õues käime. Alguses kui teda nendega alles harjutasime oli ta vastu aga hiljem harjus ära. Siis kui saime õue korraliku aediku kuhu ta lahti võib lasta , neid enam ei kasuta.

Aitäh, loodan tõesti et olukord läheb paremaks . Ma ei tea kas see on päris õige variant , aga mu ema soovitas teha nii, et süüa annan talle nii palju et hein on koguaeg ees , hommikul väike portsjon kuivtoitu ja kui ta tahab muid maiustusi ( kuivatatud lehti, lillkapsast jm ) saada siis peab tulema puurist välja ja seda minu käest võtma . Ta peab õppima et käsi ei ole halb asi. Käsi ei löö vaid käsi toidab.
( Ja on täiesti tõestatud et küülik kardab mind rohkem kui teisi pereliikmeid. Kui ükskord jänku lamas põrandal siis ema läks ta juurde ja tegi jänkule pai. Siis läks isa mööda ja tegi pai. Ja kui mina tulin ja pai tegin siis oli natuke erksam . Kui vanemad ära läksid jooksis jänku ka ära, ema veel ütles : Ta ei julge sinuga kahekesi jääda. )
Kõik loomakesed on lahedad :)
Meie uueks pereliikmeks on väike päss küülik Alisa Isabella. (elab meil alates 27.mai.2010.)
Kasutaja avatar
AlisaIsabella
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 2
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline