Küülik trambib jalgadega vastu maad

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Küülik trambib jalgadega vastu maad

PostitusPostitas Murka (Teema autor) » 07. veebruar 2004, 13:01

Meie Juss on üks energiline tegelane. Nüüd tekkid küsimus: kas jänksid ainult halva tuju ja ärrituse korral peksavad tagajalgadega vastu maad? Vahel pole nähtavat põhjust selliseks reaktsiooniks (aga ega meie saagi kõigest aru mis jänku mõtleb :D ). Äkki nad näitavad selle peksmisega ka rõõmsat erutust?!
Murka
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

hello

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. veebruar 2004, 17:53

Meie lontude jalaga-kopsimise repertuaar - kõige peale, mis on uus või muidu ei meeldi:
Magamistuppa juurdepääs on blokeeritud - "Aga me tahame voodi alla minna!!!" kops-kops
Õues pügatakse muru ja on töömeeste hääled - "Mis müra see olgu!!!" kops-kops
Must dzemper riidepuuga ripub uksepiida küljes - "Mis asi SEE on? Näeb välja nagu hirmus must lind! Appi!!!" kops-kops-kops-kops-kops
Proovin kodus selga uut tumedat mantlit - "Mis asi SEE jälle on? Kes SEE on? Suur ja tume, ei meeldi meile!!!" kops-kops-kops
Porgandivarred said toidukausis otsa - "Aga meie tahame keset ööd porgandipealseid süüa!!!" kops-kops
Praen köögis muna - " See munapraadimise särin lihtsalt käib meile närvidele, ja me oleme praegu pahas tujus" kops-kops
Ja siis veel mõni üksik kops, mille põhjus on täiesti arusaamatu.
Kui tuju on hea, jooksevad meie omad ringi nagu hobuse-kari, ja teevad veidraid hüppeid.
Tore oleks lugeda teiste lontusõprade kogemusi.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. veebruar 2004, 15:49

Minu kikk-kõrv peksab ka jalaga vastu maad nagu trummar. Seda aga teeb ta siis kui talle midagi ei meeldi. Näiteks tuleb mingi käsi tema puuri puhastama, või siis saab sakutada, et tapeedi tüki jälle ära tiris või siis kui kurjema hälega teda keelama hakkad. Siis kui ta puuris on, poeb ta alati oma pessa ja trummib seal oma jalaga vastu puuri, et keegi ei näeks, aga kui mööda tuba ringi parasjagu jookseb, siis leiab ta ikkagi mingi kõrvalise koha, kus jalga vastu maad lüüa. Ükskord isegi nägin kuidas ta seda tegi. Nii kui ma pilgu temalt ära pöörasin lõi tema vastu maad jalaga, niipea kui teda jälle vaatasin, tegi tema niiiiiiii meela näo pähe (et tema ei tea mitte midagi). Igavesti mõnus vandersell on igatahes minu jänks oma trummipõrinaga.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tupsu@nunnu » 09. veebruar 2004, 18:14

murka minu jänes lööb ka jalgadega vastu maad kuid minu arust pole ta pahas tujus!!!
jänksid
tupsu@nunnu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku emotsioonid

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. veebruar 2004, 17:55

Meil tuleb jalaga peksmist harva ette. Ühekorra oli lahe, kui mul oli öösel sõbranna külas, siis Jossu võttis kätte ja peksis heast peast jalaga vastu maad, keset ööd, oma puuris. Ma hommikul naersin, et piinlik milline ebaviisakus jänksi poolt, et nagu üks laul ütle: " löö, aga jalaga vastu maad, küll aga koju lähevad..." :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku emotsioonid

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. veebruar 2004, 16:03

mina pole sellest jalaga tagumisest küll aru saanud. jalaga taotakse kui midagi ei meeldi ja prõmmiatkse kui on eriti hea tuju. seisb keset tuba ja põmm-põmm. teeb paar ringi koha peal ja uuesti põmm-põmm. kas kelllelgi jänes nurrub ka? nad pidid nurruma, minu oma seda küll ei tee. aga mingit moodi lõriseb küll, see pole kuri lõrin (mitte urisemine) vaid mida tehakse mängides. ajab palli taga ja lõriseb, kui pall ära võtta siis teeb urrr :evil:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku emotsioonid

PostitusPostitas Jänkumamma » 13. veebruar 2004, 19:39

Meie jänesed prõmmivad jalgadega väga harva.
Joss (lõvilakkpoiss) põntsutab tavaliselt üks kord korraga ning siis, kui ta on just puurist välja saanud ning vaatab ringi, kummal pool on terveid juhtmeid. Mulle tundub küll, et see on rohkem sihuke "tere-vabadus-mina-siin" stiilis prõnts.
Pipi (krantstüdruk) ei prõntsuta peaaegu üldse.
...aga siis oli üks juhus, kui nad juhtusid kokku (nad elavad mul eraldi, üks ema juures ning teine meil) ning pidid ööbima kõrvuti puurides.
Maja oli pime ning mina ootasin voodis Une-Matit, kui alumiselt korruselt hakkas tulema: prõnts! - sekund vahet - prõnts! - sekund vahet - prõnts! jne.
Ma ei tea, kui kaua see oleks kestnud, kui ma poleks neile röögatanud: "Jääääneseed!!!" (Tundub, et nad on sõnakuulelikud... :wink: )
(Mulle jäi mulje, et nad seal kordamööda muljetasid midagi :D )
...aga meie Pipi nutab... :( Selleks ei pea isegi midagi väga jubedat olema, piisab näiteks kergest mulinast (nt. pesumasin), kui tema on juba kassiahastuses ning sülle võtmisel poeb kurgu alla ning luristab tükk aega läbi nina iniseda (täpselt nagu inimlaps). Selle vastu aitab ainult tema juures olemine ning tema paitamine.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. aprill 2004, 09:50

Räägitakse jah, et nii jänes näitab pahameelt välja. Meil vist jänes suhteliselt rahulik ja leplik, sest nüüd juba varsti kahe kuu jooksul, mis ta meil elanud on, on ta vastu põrandat jalaga löönud ainult üks kord :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kehakeel

PostitusPostitas Kessukene » 12. aprill 2004, 10:52

Meil tavaliselt põntsutatakse ka siis, kui pahane ollakse (näiteks peale sülle võtmist või küünte lõikamist), aga ka siis, kui ta mingit imelikku häält kuuleb ja arvab, et oht varitseb.
Kessukene
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 132
Teemad: 7
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kehakeel

PostitusPostitas linnu83 » 12. aprill 2004, 11:42

minul pole jänku veel nii teinud, küll aga viskab ta oma tagumisi käpakesi üles, kui mängutuurid peale tulevad, või kui teda keelatakse midagi tegemast...Mõnikord jälle kui puurist välja saab teeb samamoodi-lihtsalt jookseb mööda tuba ringi, hüppab ja loobib jalgu... Ei tea, mida see küll võiks tähendada?
linnu83
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kehakeel

PostitusPostitas Alar » 30. aprill 2004, 18:19

mul teeb deegude peale niimoodi, et läheb deegupuuri juurde, nuusutab ja siis kohe tooli alla ja kopsti jalaga vastu maad ja iga kord niimoodi kui ta tuppa lahti lasen....:D nagu vaatab, et teie ikka veel siin ja siis väljendab oma pahameelt.
Alar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas LiisL » 01. mai 2004, 12:49

Endale tegi jänku seda, kui me ta esimest korda paaritama viisime.
Oli pahur veidi,aga siis oli asi jälle korras:).
LiisL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 29
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kehakeel

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. mai 2004, 14:53

minu pätu kopsib koguaeg jalgadega vastu maad,talle ei meeldi paljud asjad vist :P ja hiljem tuleb pugema,hakkab piinlik vist oma käitumise pärast :lol:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kehakeel

PostitusPostitas evelinas » 22. mai 2004, 20:31

Mina nägin ja kuulsin sellist kopsimist esimest korda ka siis kui Notsul pruut külas oli. Enne ega pärast ei ole kuulnud. Ta päris leplik meil :)
evelinas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kehakeel

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. mai 2004, 20:45

Mina olen tähele pannud, et Härra Rodriges (minu karvapall) põrutab jalaga vastu maad, kui mingeid kahtlasi enneolematuid helisid kuuleb. Eks vöib-olla püüab hirmutada - et näe, tema on kaa siin, ära krõbista midagi.... Pahursust, pole tema puhul kyll osanud välja lugeda :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kehakeel

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. mai 2004, 09:14

Aga mul oli eile ema külas ja siis kopsis dodo ka tagajalgadega - tuli nuusutas ema, siis kops vastu maad ja joostes puuri ja nii üsna tükk aega. Aga kuna ema oli diivani peal ja ta päris hästi vist ei näinud teda, siis õppis ta ka diivani peale hüppamise ära ja nüüd muud polegi, kui diivanile, paar ringi ja siis jälle maha. Eile õhtul oli telekat üsna võimatu vaadata, sest dodo muudkui turnis ja jooksis mu peal....
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Moonalisa » 28. mai 2004, 19:55

meil trampis ta tagajalgadega, kui pidi tsintsuga maid jagama...hirmutas teda oma haakide ja jalgadeprõmmimisega, kuigi tsintsu tahtis aint sõprust sobitada(pärast tsintsuke siiski väsis ja hakkas Nänukest narrima, kui see puuris pidi istuma ja tema lahtiselt sai olla...)
nüüd prõmmib jänkuke aint selle peale, kui ma tal midagi teha ei luba(nt tapeeti/juhtmeid/voodikatet närida) või siis tema pabulaid tahan koristada.
Moonalisa
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 105
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas -Kristin- » 06. juuni 2004, 10:30

Minul trambib ta siis, kui ma teda ei paita, kui ta puuris on, aga ma olen temaga samas ruumis. :P
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Jana007 » 06. juuni 2004, 11:05

Ma tähele küll pole pannud et mu jänks tagajalgadega vastu maad põrutab. Vähemalt viimase 2 kuu jooksul mitte. Aga siis küll käib suur mats tagajalgadega kui ta diivanile hüppab.
Jana007
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 86
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

jänkud paanikas!!!

PostitusPostitas jaapes » 16. märts 2005, 13:01

Meil oli eile õhtul kodus tõsine triangel. :D
Algas see sellega, et Nöbi jooksis toas ringi nagu meeletu: tuppa, kööki, voodi taha, voodi peale jne. Vunts vaatas alguses rahulikult pealt, kuid mõne aja pärast hakkas ka tema Nöbi järgi jooksma. Ja siis kuuleme, et keegi virutab jalaga vastu maad... ja veel kord... jooksevad üles teisele korrusele ja muudkui mütaki ja mütaki. :? Läksin siis üles vaatama, et mis toimub. Nöbi istub esiku ühes otsas, kõrvad kikkis, silmad suured nagu tõllarattad ja virutab jalgadega vastu maad, nii et põrand väriseb. Vunts kuulab natuke aega ja virutab ka. Kell 11 õhtul ja selline lärm majas lahti. Ja lõppu ei paista tulevat. :?: Ka meie hakkasime vaikselt paanikasse minema, et miks jänesed täiesti endast väljas on.
Siis tuli meelde, mis võis tekitada paanika nende territooriumil. :idea: Meil külas naabril koer lahti, istus meie ukse taga ja nii kui mees välisukse avas, vupsas koer sisse. Õnneks on koer rahulik, ei tormanud ta tuppa nuuskima, vaid viskas kohe esikusse pikali. :eek: Veel suurem õnn, et see hetk oli üks jänes teisel korrusel ja üks köögis, et nad keegi omavahel ei kohtunud. Võtsin siis koera sülle ja viisin ilusti õue tagasi, kuid minul seejärel ju koera lõhn küljes. Kui võtsin seljast kampsuni, millega olin viinud koera õue, siis lõppes ka meeletu trampimine. :D
Kas on keegi kursis, kas jänesed trambivad ainult siis, kui neid miski ärritab ja nad kurjad on või on ka mingeid positiivseid trampimisi?
jaapes
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: paanika!!!

PostitusPostitas Jänkumamma » 16. märts 2005, 13:12

Meie jänkud on parajad ülbikud, kui kõik on harjumuspärane. Kui aga midagi erilist toimub: uued lõhnad, valed helid, jne, siis satuvad nad ka paanikahoogu.
Viimase aja suurim paanikahoog oli siis, kui meile sattusid külla üsna jultunud inimesed, kes sõna otseses mõttes ilma kutsumata trügisid oma lastega meile sisse. Kaheaastased jõnglased hakkasid mööda maja ringi trampima ja meie jänkud, kes jooksid vabalt ringi, said meeletu shoki ning hakkasid ülehelikiirusel mööda elutuba peidupaika otsima.
Tagakäpapõntsutamisi juhtub ikka, viimasel ajal valdavalt siis, kui kohalikud kassid meie maja põranda all oma pulmalaulu laulavad... :wink:
Jalgade trampimisest loe siit: http://www.lontu.ee/foorum/viewtopic.php?t=611
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: paanika!!!

PostitusPostitas Kairi » 16. märts 2005, 13:13

Nii palju, kui mina oma jäneseid olen jälginud (mul 4,5 aastat jänkud olnud), trambitakse ikka siis, kui on midagi negatiivset. keegi häirib, või tahetakse "vaenlast" hirmutada.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

jänes trambib jalgadega

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. juuli 2005, 11:35

jänes põntsutab tagajalgadega eilsest alates
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. juuli 2005, 11:53

tead asi võib olla selles et kui sa oled jänest näiteks aias hoidnud ja aias on käinud mõni võõras loomake, siis ta lihtal tahab ennast kaitsta ja trambib oma tagukäppadega...
minu jänes tegi kaa niimoodi kui üks võõras kass käis meil aias...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänes trambib jalgadega

PostitusPostitas -Kristin- » 02. juuli 2005, 12:15

Põhjust muretsemiseks mina ei näe. :) Sellepärast, et nad teevadki aeg-ajalt nii. Mõnikord selleks, et saada tähelepanu. Vahepeal ka selleks, kui nad tunnevad, et nad on ohus. :)
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänes trambib jalgadega

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. juuli 2005, 22:28

Väga tuttav asi :) . Ka meie väika kolmekuune jänkuplika hakkas mõni aeg tagasi oma jalgadega trampima. Alguses ehmatasime ära, et mis tal viga on aga saime aru, et ta teeb seda siis kui talle miski ei meeldi. Ju nad näitavad nii välja et nad on ka olemas ja nendega tuleb arvestada :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänes trambib jalgadega

PostitusPostitas Mio » 03. juuli 2005, 22:52

:D Nagu küülik Bambi Disney-joonisfilmis.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänes trambib jalgadega

PostitusPostitas Alar » 04. juuli 2005, 10:54

meie oma käib samamoodi kapi all kopsamas..... kui miskit ei meeldi või kui solvub... läheb kapi alla ja kops jalgadega paar korda vastu maad.... täiesti normaalne nähtus... :D
Alar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänes trambib jalgadega

PostitusPostitas Jänkumamma » 04. juuli 2005, 12:07

Laupäeva öösel kell 4 käis selline jalgade prõmmimine, et maja kajas ja katuse harjaplekid plärisesid.
Tuli välja, et Joosepil oli kõht lahti (produtseeris viinamarjakobaraid) ja need ei tahtnud eriti hästi tagumikukarvadest lahti lasta.
Prõmminud on nad ka siis, kui väljatulnud pabulad olid allaneelatud karvade abil üksteisega kokku ühendatud ning nad pidid ringi jooksma, pabulakett sabas, ja seda senikaua, kuni keti viimane lüli oli välja pabuldatud. :)
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänes trambib jalgadega

PostitusPostitas Kessukene » 04. juuli 2005, 13:30

Tavaliselt küülikud ikka päris ilma asjata käpaga ei prõmmi. Nagu siin juba ka välja on tulnud, siis neile kas midagi ei meeldi, miski hirmutab neid või on ärevus mingil põhjusel. Kui küülik ikka pidevalt prõntsutab, siis peaks välja selgitama, milles viga?
Kessukene
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 132
Teemad: 7
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist