Uue koduga harjumine

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

PostitusPostitas Helis » 05. august 2005, 09:17

minul on kodus 2 kuune küülik aga ta on mul kodus olnud 1 nädala aga ta pole ka harjunud eriti ja talle ei maitse jogurtidropsid ja ta närib öösiti puuri
ta on juba üsnagi ära harjunud:)
Helis
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: mis ma pean tegema kui loom minuga ei harju

PostitusPostitas karvatuust » 05. august 2005, 11:59

kuidas väljendub "mitte harjumine"? ära teda lihtsalt sikuta-sakuta, tee talle pai vaid siis, kui ta ise põrandal on. kui ta sul veel nii noor jänes on, siis ta veel ei pruugi teada, et dropsid nii head on 8) ürita talle selgeks teha, et sinuga on tal turvaline ja muidugi igasugust head nänni anna talle ka :P
karvatuust
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Helis » 09. august 2005, 16:46

mina võtsin te sülle ja paitasin ja andsin talle käest süüa nii ta harjusgi ära ja ta sai aru et ma ei tee talle halba aga ta on ka mind näpust paar korda naksanud
Helis
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Arg jänku

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. august 2005, 20:57

Tere.Mure siis selline,et küülik meil olnud pea poolteist nädalat.Kui teda tema vendade-õdede seast välja valisime,siis just sellepärast et ta oli selline elav ja lõbus ja ringikihutav rõõmupall :D Paar esimest päeva meie juures möödusid nn.normaalselt,nuuskis ringi ja tundis ümbruse vastu huvi,aga nüüd konutab niisama kuskil nurgas ja eriti ringi ei paterda...ei anna ennast vabalt kätte,paitades jookseb suurem osa ajast minema ja üldse on selline hirmus arg :( Ei tea kas see on mööduv näha,või võibki ta selliseks arakeseks jääda,kes ta algul üldse polnud...? :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Arg jänku

PostitusPostitas Jänkumamma » 30. august 2005, 23:13

Oled Sa üritanud talle midagi head pakkuda? Jänkukommi? Rosinat? Mõne petersellilehe? Algul võid selle lihtsalt tema nina alla jätta ja kui ta selle vastu huvi tunneb ning lõpuks ära sööb, pane veel maiust, aga seekord natuke kaugemale temast. Kolmanda-neljanda sammuna paku midagi enda peost, loodetavasti tuleb ta sinna ka nuuskima.
Minu lemmiksoovitus on ikka olnud see: heida põrandale selili või kõhuli või istu põrandale ning las jänku uurib ise Sind. Nad suudavad päris kõrgele ronida ning selja peal tatsav jänkujõmm on päris muhe nähtus.
Usun, et Su jänku muutub ajapikku julgemaks, kuid teda võib selles ka julgustada.
Uuri ka "Käitumise ja harjumuste" foorumis arutelusid, seal on päris mitu korda jänkude julgustamisest ning uute tingimustega tutvustamisest juttu olnud.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas särasilm » 31. august 2005, 16:03

Ühinen Jänkumamma soovitustega. Olen ka ise lesinud pikali maas ja lasknud Tillul mind uudistada ja minu pealt süüa. Võrratu kogemus inimeselegi. Tillu harjub uuega tegelikult suht aeglaselt, möödus päevi, enne kui ta söandas vaibalt parketile astuda (kui ta veel pisike oli). Minu kogemus on, et Tillu tahtis uut avastada omaette, ilma inimeseta. See on tal praegugi. Ta ei tea, kas jõuab lauale hüpata, aga meie nähes ta ei katsetagi, tõuseb tagajalgadele, nuusib, vaatab, aga ei ürita. Õhtul demonstreerib veatut hüpet, mis on nii hästi välja mõõdetud ja nii lihvitud, et ta on seda kindlasti üksi harjutanud. Las ka sinu jänku harjub omaette uudistama uut ümbrust (kas sa lased teda puurist välja ja jätad natukeseks omapead?). Poolteist nädalat on veel lühike aeg. Teist saavad kindlasti head sõbrad ja jänku muutub julgeks.
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 01. september 2005, 09:16

Just nimelt. Las tema tuleb sinu juurde mitte vastupidi. Ja siis tasapisi võid proovida talle pai teha ja hiljem ka sülle vätta. Toonitan - hiljem.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas karvatuust » 01. september 2005, 13:55

tahaks küsida et kui vana su küülik on?
karvatuust
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Helis » 08. september 2005, 17:44

heida sellili pikali ja vaata kas tuleb uudistama :)
Helis
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas pytsu » 08. september 2005, 19:31

ei hakka uut teemat tegema nii et küsin siin
mida siis teha kui jänku ei taha puurist välja tulla? olen proovinud teda jogurti dropsidega välja meelitada kuid see ei õnnestunud.. tuleb esikäppadega nii kaugele kui saab ning rohkem ei tule ka.. kas asi on selles et ta on alles liiga vähe meil olnud? (poolteis
pytsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Arg jänku

PostitusPostitas Mio » 10. september 2005, 03:42

Küll ta varsti tuleb. Ole rahulik, jäta head paremat puuri ümbrusesse põrandale ja mine teise tuppa, nii et näed, aga ikkagi kaugel. Lõpuks saab uudishimu argust üle ja vups, ongi väljas. Aga see võib uustulnukal tükk aega võtta. :)
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Uue koduga harjumine (noor küülik)

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. oktoober 2005, 22:41

Kui kaua umbes läheb aega küüliku (lõvilakk kääbusküülik) harjumine uue koduga? :? ...
Ja kuidas küülikut koju transportida ? , süles? , puuris? . Elan elvas ja sõit koju kestab umbes 20-30 min , oleneb liiklusest :P
Kuna puur tuleb suuuuuur! :D , siis seda süles hoida on väheke keeruline ...
taha ta mahub , aga istuda kõrval ei saa ... (puur liiga suur) ja nagu ikka tahaks puuri kinni hoida , et tuleb väheke järsem pidurdus siis puur hakkab seal igasuguseid imetrikke tegema :eek: (ehk truvavõõ ei hoia teda piisavalt kinni , võib 90 kraadi või isegi 180 kraadi põõruda (ehk küülik saab väga haiget seal sees :cry: )
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 24. oktoober 2005, 23:28

Laenad kelleltgi kandepuuri võibolla?
Või võtad suure saunalina ja paned küüliku selle sisse ja hoiad teda niimoodi süles. Üldiselt võib ka puuriga transportida, siiani pole minul vähemalt üksgi küülik väga uppi lennanud aga kui ta alles pisike jne. siis hirmunud ja siis võibolla parem ta ikkagi süles käterätikus transada (soojem on ka niimoodi).
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Küülik uues kodus ...

PostitusPostitas nännukas » 25. oktoober 2005, 12:08

üks transportpuur võiks jänksil ikka olla. sellega saab kõik sõidud ette võtta ja arsti juures käimised. vooderdad seest saepuru(graanulite) ja heinaga ilusti ära, mõni oksake ja porganditükk ka... ja jänkul on väga mugav sõita.
kui jänks suuremaks saab, siis ei taha ta väga enam kuskil räti sees püsida ja jooskev jänks autos võib palju pahandust teha. ka endale haiget.
transportpuuris hoime meie reisivabal ajal nt kõiki jänkule tarviklikke asju :D . niiet igati tarvilik asi.
kui ei raatsi transapuuri ikka osta, siis ajab praegu jah asja ära ka karbike või käterätt. hiljem enam aga ei pruugi...
suurde puuri panna ei soovita, seal on tõesti liiga palju libisemist ja närveerimist seega.
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik uues kodus ...

PostitusPostitas Olari » 27. oktoober 2005, 12:14

Ühekordseks transportimiseks võib ju võtta mingi pappkasti. Kui meil veel kandepuuri polnud siis viisime jänksi arstile ka pappkastis.
Oktoobrikuu Arteris on artikkel jänkside ja nende harjumuste kohta.
Olari
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik uues kodus ...

PostitusPostitas jaapes » 27. oktoober 2005, 12:41

Minul istub jänes kõrval istmel ja vaatab targa näoga ringi. :P Kui puuris oli, siis kraapis sõidu ajal (ka umbes 30 km linnast) kogu puuri sisu autosse laiali.
jaapes
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik uues kodus ...

PostitusPostitas Jänkumamma » 27. oktoober 2005, 15:46

Jaapes, Sul on ikka väga eriline ja julge jänku! :P
Minu omad kükitavad alati sõidu ajal puurinurgas. Korra olen ka süles Jossi vedanud, siis ta peitis oma nina mulle kaenla alla ära ega tulnud sealt enne välja, kui me arsti juurde kohale jõudsime.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 27. oktoober 2005, 16:09

Mina päris lahtiselt jänkut autos küll hoida ei julgeks. Kui miski teda ehmatab, siis võib ta ootamatus suunas liikuda, kas või juhi jalgade alla. Rääkimata sellest, et see on küülikule ohtlik, kui avarii peaks juhutma, mis pole kunagi välistatud.
Kui küülikule panna transpordipuuri alla vana tekk või rätik, mitte lendavat höövlilaastu, siis ei saa ta seda ka mööda salongi laiali lennutada.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik uues kodus ...

PostitusPostitas jaapes » 27. oktoober 2005, 16:18

Ei ole ta mul päevagi puuris kinni olnud ja miks ma peaksin siis autosõiduks teda veel rohkem shokeerima. Istub teine auto istmel nii ilusti ja rahulikult ja ei liigu ta kuskile
jaapes
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: saime uue küüliku!

PostitusPostitas nunnukiisu1 » 03. november 2005, 18:27

siin raits754 oma õe kasutajaga ... ta on juba nädal meie kodus olnud ja nagu kardab meid veel ... näiteks sülle ta just heameelega ei tule , näiteks puurist välja on teda väääääga raske saada , sama ka sisse saamisega ... ajab küüned välja ja ei lase ennast sülle võtta ... :( ... Aga muidu ta mängib küll ja vahest teeb selliseid kiirendusi et ... :D
Aga muidu meid ta enam ei pelga , ainult sülle ei taha tulla :? .. ( lõvilakk kääbusküülik )
nunnukiisu1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: saime uue küüliku!

PostitusPostitas kairi77 » 04. november 2005, 11:23

Lugesin kuskilt, et algul kui küülikupoja koju toote, siis pole soovitav algul 2 esimest nädalat, et teda maha jooksma pannakse, vaid tuleb ainult süles hoida ning puuris, et küülikupoeg harjuks inimesega ja hakkaks ka inimese süles olekut oma territooriumiks pidama ning siis on ka teda süles hoida kergem ning ta ei karda süles olekut. Samas siis peaks paremini välja kujunema ka potil käimise kombed, et küülik hakkab ikkagi puuris WC käima. Muidugi vahel oleneb ka küüliku iseloomust. Mõnedele ei meeldi ikka mitte kuidagi süles olla, aga teised kui süles on, siis võivad tunde seal praktiliselt liikumata olla ning seda nautida. Muidugi meelsamini jookseks ta ikkagi mööda elamist ringi, kus on palju huvitavam kui süles, sest küülik on suhteliselt uudishimulik loom. Ma vahel lausa hädas kui puure koristan, siis on lontkõrvast poiss nii asjalik enda arust muudkui segab, ronides prügikotti kraapides prügi sealt välja, puuri kui ma seda koristan ning väga raske on teda sealt eemale saada. Ja kui nad seda veel kahekesi peaksid tegema.... :)
kairi77
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: saime uue küüliku!

PostitusPostitas Mio » 04. november 2005, 12:02

OT: heee, mul on kaks sellist uudishimulikku, kes koristamisel ilmtingimata "aitama" peavad. Isegi, kui neid eelnevalt puurist välja tõsta, et mine jookse ringi.
Jah, ka mina olen kuulnud, et soovitatakse esimesel ajal puurist välja võttes ainult süles hoida, seda eeskätt puhtusepidamise pärast, et oma territoorium saaks selgeks. Samas pole mul siiani veel südant olnud küülikut kaks nädalat puuris kinni pidada. Ehkki nad on enamasti nii tillud, et puur on nende jaoks ülisuur, uus ja huvitav. Nädal aega pidasin vastu.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nunnukiisu1 » 04. november 2005, 21:10

Ohooo....ei teadnutki..ma loodan et selles pole siis erilist muret kui ma teda natuke aega varem puurist välja lasin :p
nunnukiisu1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülikupoeg ei taha puurist välja tulla

PostitusPostitas karru » 09. november 2005, 14:18

Kui Päntu meile tuli siis ta juba järgmisel päeval laamendas ja kui me ta siis selle peale sülle võtsime jäi ta mõnusasti süles magama...Ükskord unustasime puuri ukse lahti ja me ise olime ema-isa toas ja vaatasime telekat...Natukese aja pärast vaatame Päntu on meile seltsi tulnud :D ...
Selline tunne nagu ta oleks juba mitu kuud meil olnud aga tegelikult ju vaid 1,5 nädalat...
karru
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülikupoeg ei taha puurist välja tulla

PostitusPostitas Mio » 09. november 2005, 19:31

Näete, kui hästi tuleb välja, kui erinevad meie küülikud juba algusest peale on! Ikkagi väiksed isiksused. :)
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uue koduga harjumine

PostitusPostitas Dany » 10. august 2009, 20:38

Kõige paremad ja seltslikumad jänesed saab tavaliselt laatadelt, kus palju rahvast käib.
Oma loomad olen ikka sealt ostnud, ja nemad on kõik viimseni seltskondlikud olnud.
Rotid ostsin loomapoest, ja nad pole siiamaani sõbralikud ja pelgavad.
Alguses esimesel lehel oli see loomapoest ostmise teema, mõtlesin, et lisan ka omadest kogemustest midagi :)
What makes you different, makes you beautiful.
Kasutaja avatar
Dany
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uue koduga harjumine

PostitusPostitas Küüliks » 28. oktoober 2009, 21:49

tuttav lugu mul on kaa kodus küülik kaa alles ostsin.alguses oli kaa arg ja kartlik,aga pärast harjus ära.küülikul on vaja harjuda suu juures,anna talle midagi maitsvat ja hellita teda,lase tal end nuuskida ja ära tee järsku liigutusi,siis saate peagi sõpradeks.
Küüliks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uue koduga harjumine

PostitusPostitas jännu » 15. detsember 2009, 14:52

Mina arvan, et esimene päev võiks loomal ikka rahus olla. Et mitte minna teda kohe paitama. Vahel natuke kurki, tomatit anda ( aga mitte üle pingutada ).
jännu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 4
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uue koduga harjumine

PostitusPostitas anza87 » 20. detsember 2009, 12:31

mina võtsin ka endale jänku ja ta ei ole pubeka ajas. Kuki kohanes päris kiiresti.juba paari tunni pärast lippas ilusti ringi ja nüüdseks täitsa ära harjunud, jookseb nii nagu oleks perenaine
anza87
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 36
Teemad: 6
Pildid: 7
Asukoht: tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uue koduga harjumine

PostitusPostitas Kallikera » 09. veebruar 2010, 14:25

Ma ei tea.. ma ei ole ühti looma peale koju toomist puuris kinni hoidnud. Kõik on ikka jooksma saanud ja olen just keskmisest rohkem tähelepanu just neile andnud. Pitsu sai kaks tundi peale poest saabumist juba Brunette Plärtsiinaga mööda hoovi ringi vudida ning kasse hirmutada.
Südame soov on seadus.
Kasutaja avatar
Kallikera
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 563
Teemad: 9
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn.
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline