Küülik uriseb ja hammustab

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Küülik uriseb ja hammustab

PostitusPostitas gretu » 24. september 2011, 19:46

Minu Mia (saab detsembris 2 aastaseks) on ka niii kuri pereliikmete peale. Aga minu poisiga (kes käib nädalas korra või kaks minu juures) saab nii hästi läbi. Minu peale vahest uriseb aga ta ei hammusta mind kunagi. Aga kui mõni pereliige tuleb kasvõi ukse peale ja ei astu üldse tuppa sissegi siis kohe ründab ja uriseb. Kuidagi saime täna venna toast läbi istuma voodi äärde ja mängisime kaarte ja alguses oli rahulik, uudistas ringi jms ja järsku (vend ei teind midagi, isegi ei liigutanud) hakkas urisema ja ründama mitu korda järjest ja siis hammustas. Ja oleme proovinud ka nii et pereliige annab maiustust enne ukse pealt kui sisse tuleb ja Mia sööb maiustuse ära ja jälle uriseb ja ründab. Ma lähen nüüd nädalaks ajaks reisile ka ja ema ega keegi ei julgegi teda enam välja lasta. Nad ei julge siin toaski enam käia sest ükskõik mida teed, jänes kohe hammustab. Ja keegi pole talle varem liiga teinud ega isegi pahandanud temaga, ainult mina olen see kes käseb ja keelab teda. Eiteagi mis saab nüüd, nädal aega järjest ei saa puuris ka olla.. :(
gretu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 2
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik uriseb ja hammustab

PostitusPostitas epp12 » 16. aprill 2012, 16:53

Minu jänks tuleb jalgadele kallale.Proovin täna ei ütlemist.Tulemust ei tea.Loodan et toimib muidu jalad jälle sinised. :doh: :nono:
epp12
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik uriseb ja hammustab

PostitusPostitas Õntsu » 08. juuli 2012, 19:23

Tere!
Vot minul on jänksiga probleem. Ise on ta umbkaudselt 4-5 kuune. 1-2 nädalat tagasi oli teine veel ilge hellik, aga nüüd järsku on hakkanud hullult urisema süles ei lase kohe mitte üldse olla vaid sõltub ainult ise endast. Isegi süüa ei saa eriti normaalselt puuri panna. Puurile liginedes jookseb oma majja ja kui paned käe puuri siis uuriseb ning tormat järsult majast välja nagu tuleks kallale . Mida teha ?
Kas on tal midagi viga või tuleb tal lihtsalt buberteet peal ?
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Küülik uriseb ja hammustab

PostitusPostitas alicekiisu » 23. september 2012, 14:32

Lugesin läbi kõik hammustamise/puberteedi/agressiivsuse teemad, aga pole oma probleemile lahendust leidnud.
Väga imelik lugu, küülik on väga sotsiaalne, energiline, tunneb ennast minu juures väga hästi. Aga nüüd peaaegu nädal aega on olnud väga ebameeldiv probleem - küülik on hakanud mind väga tugevalt hammustama (veri väljas ja käed hambajälgi täis), kusjuures ma olen terve elu elanud kassidega ja tegelikult hammustusi/kriimustusi ei karda, aga see on ikka jõhkralt valus.
Ei leia oma käitumises ka mingit viga, lasen küülikul pea terve päeva ringi joosta, ei pane käsi puuri (lasen tal endal puurist väljuda) ega võta teda isegi sülle. Ta tiirutab ringi ja eelistab ise pigem minu läheduses olla, hüppab isegi ise diivanile kui seal istun. Ja siis tuleb ja hammustab mind meelega (ka jalgadest läbi riiete).
Olen rakendanud ka siinseid soovitusi (kõva häälega keelata/ehmatada, puuri panna), aga pole mõjunud ja ei julge enam üldse palja nahaga küüliku läheduses olla.
On ehk kellelgi veel mingeid nõuandeid, mida võiks teha/oma käitumises muuta?

edit: lisan veel seda, et kui ema mul mõned päevad külas oli ja oleks vabalt võinud ka ema hammustada, hammustas ainult mind.
Kasutaja avatar
alicekiisu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik uriseb ja hammustab

PostitusPostitas darkhelen » 24. september 2012, 21:15

Kas ta hammustab sind siis, kui sa temaga tegeled või pigem siis, kui sa muid asju ajad?

Minu üks väike neidis näksab mind tähelepanu saamiseks.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik uriseb ja hammustab

PostitusPostitas alicekiisu » 24. september 2012, 21:54

Hammustab parajasti siis, kui võimalus tekib (pole vahet, kas paitan teda või mitte).Kui tegemist oleks näksamisega, siis poleks mingit muret... Käisin ka müüja käest nõu küsimas, tema oli imestunud, ütles et teda küülik ei hammustanud. Aga nemad lasid teda ka väga harva jooksma, ei tea kas äkki võib see mingiks kaudseks põhjuseks olla?
Mõtlesin veel, et kas äkki tasuks proovida midagi sellist nagu on kirjutatud tapeedi närimise kohta, et määrida sõrmi millegi ebameeldivaga? Kas see on väga halb mõte?
Oleksin tänulik igasuguste nõuannete eest.
Kasutaja avatar
alicekiisu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik uriseb ja hammustab

PostitusPostitas darkhelen » 25. september 2012, 12:50

Ma arvan, et see ei oleks halb mõte, kuna keegi meist ei tahaks endale halba maitset suhu ja ehk õpiks ta sellest miskit.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik uriseb ja hammustab

PostitusPostitas alicekiisu » 03. oktoober 2012, 13:51

Mina olen igatahes alla andnud, lihtsalt ei lase tekkida sellisel olukorral, kus küülik saaks mind hammustada. Ei oska öelda, miks ta seda teeb, võib-olla lihtsalt ei meeldi minu lõhn, kes seda teab.
Käin lihtsalt küüliku ümbruses pükste ja paksude sokkidega ega lase teda diivanile käsi hammustama tulla.
Ehk on kellelgi samuti taoline mure. Vahel on lihtsam küüliku iseloomuga leppida kui üritada teda ümber õpetada ja leida mingi teine moodus küülikuga suhelda :)
Kasutaja avatar
alicekiisu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik uriseb ja hammustab

PostitusPostitas Juhe » 05. oktoober 2012, 13:58

Minu omale meeldib just riiet närida, kampsun ja mitmed pluusid seetõttu auklikud. Ümber õpetada nagu ei saagi, ju tal on siis mingi oma "vajadus" närida ja see ei tähenda, et tal Sinu vastu midagi oleks.
Ainuke lahendus seega jah, paksemad riided selga loomaga suhtlemisel. Ma just vastupidi, pean kampsuni ära võtma, kui ei taha seda auklikuks saada ja eks endal ka valus, kuna ta päris tugevalt hammustab siiski.
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik uriseb ja hammustab

PostitusPostitas fredimerkapipu » 07. märts 2013, 14:12

Lugesin siin veidi teie muresid ja mõtlesin et ehk minu lugu saab teid kuidagi aidata :) .Nimelt mul on ka küülik kui ma küüliku sain ei teadnud ma neist väga midagi.Kui ta sai umbes 1 ja poole aastaseks hakkas ta vahetevahel inetult käituma ja hammustama ja nii järjest tihedamini.Ma ei suutnud midagi väljamõelda kuna olin kotanud SIDEME ja KONTAKTI temaga.See on väga tähtis et su loom usaldab sind seega hakkasin tegutsema meie vahelise sutega.Ma panin meid olukordadesse kus küülik lihtsalt pidi minuga leppima toon mõned näited:
mu küülik ei suuda parketti peal püsti sesta sest see on tema jaoks liiga libe ma tegin nii et panin küüliku parketile ja ise istusin kõrvale küülik libises ja libises kuni lõpuks hüppas mulle sülle ilma et hammustaks või teeks mõnda muud sigadust.Siis mida mina soovitan ka et pange küülik kassi puuri sinna heina ja joogitopsi ja minge kelegile külla teie jänku ei tunne võõrast koht seega hakkab ta sinu ligi hoidma ja sind järjest rohkem usaldama.SOOVITUS TEILE: laske küülik puurist välja ringi jooksma ja ise pikutage keset tuba ja lugege näiteks raamatut kui küülik tuleb teie juurde ja hakkab teid nuuskima ja huvi tundma siis paitage teda hellalt KINDLASTI ära võta küülikut sülle kuna kaotad usalduse siis.
Ma loodan et minu lugu ja soovitused aitavad teid :)
fredimerkapipu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Küülik uriseb ja hammustab

PostitusPostitas epp23 » 17. mai 2013, 19:20

Meil on olnud väike armas jänkupoeg neli kuud. Isane ja eelnevalt pole hammustanud, võib-olla kergelt näksates ja urisenud pole samuti. Aga eile, kui hakkasin rihma ümber panema, läks nii vihaseks. Urises, kehaga kohe kaitsereaktsioonis, hammustas kaks korda ja tugevasti. Hakkasin kohe kartma teda... Oleme eelnevaltki jänest jalutama viinud ja talle väga meeldib, samuti polnud ka rihmaprobleemi. Ei tea, mis nüüd tal viga hakkas... Võtsin julguse kokku, mõtlesin, et karta teda ju ei tohi - loom saab kohe aru. Tegin pai, rääkisin rahulikult, läksin jänksiga ukse peale, et näed nüüd kuhu lähme. Siis rahunes ja lasi rihma ümber panna. Võib-olla oli asi selles, et viimasest õueskäigust oli umb. nädal möödas ja noh, kellele ikka see rihm meeldiks, eksole.
Enne seda jänest oli ka aastate eest teine. Tema oli VÄGA VÄGA aktiivne ja justnimelt halvas mõttes - oli ainult nö minu loom, kaitses mind :D ja mu tuba, ei lasknud pmts kedagi sisse, hammustas tulijaid, ründas niisama ema, kes teda väga hoidis. Samas oli ka palju helgeid hetki - oli ju meile truu sõber aastateks. Seda territoorimukaitsmist me temast välja ei saanudki... ei olnud kogemusi, aga nüüd leian et peamine probleem oligi see, et ta oli isane, kiimane ja kasteerimata/steriliseerimata. Selle jänkupojaga on meil käik arsti juurde kindlasti plaanis! :)
epp23
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik uriseb ja hammustab

PostitusPostitas tipsi123 » 29. juuni 2014, 13:53

Minu küülik hammustab ja uriseb samuti. Ma tahan temaga jalutama minna, hakkan teda sülle võtma ja kohe ta ründab mind ning hammustab. Ma ei saa teda puurist väljagi võtta ilma, et käsi katki poleks, toitu andes tuleb ta kohe kallale ja minu merisiga kiusab ta samuti. Mida teha kui ta teeb seda edasi, kuigi ma keelan teda ja ütlen''ei''. :dunno:
Kõik vastused oodatud, tahan oma küülikudt rahulikuks ja lõbusaks selliks :mellow:
Signatuur eemaldatud - palun tutvu signatuuri reeglitega!
tipsi123
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 65
Teemad: 14
Pildid: 7
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Küülik uriseb ja hammustab

PostitusPostitas Juhe » 14. juuli 2014, 11:53

Ma soovitaks sul lasta tal ise puurist välja tulla. Puur on tema territoorium ja kui ta sind ka eriti ei usalda, siis ta arvatavasti ei tunne end piisavalt turvaliselt, kui sa teda välja hakkad tõstma. Lase tal ise tulla, paita, paku maiust ja ürita tasa rihm ümber saada. Kui ta tunneb sundust, siis ta muutubki tõrksaks ja kaitsvaks.
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik uriseb ja hammustab

PostitusPostitas trixie » 22. veebruar 2015, 11:28

Asi on selles, et kui jänes on agressiivne tuleb temaga usaldust tekidada. Minul alguses oli nii et jänes oli minu peale pahane ja hammustas, aga see tuleb sellest, et sa pole tema käest küsinud kas ta tahab, et sa teda paitaksid voi mitte. Mina tegin nii ja jänku on muutunud minu vastu lahkeks. =-)
trixie
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline