Meeleheitel omanik, küülik pissib igalepoole

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Meeleheitel omanik, küülik pissib igalepoole

PostitusPostitas sissykiku (Teema autor) » 05. märts 2017, 23:08

Tere,

Palun andke nõu, kellel vähegi on midagi tarka öelda.
Nimelt on mul 2 aastane küülik. Täismees juba kui nii öelda. Ta pole kääbusküülik vaid 4-5kg liha/karusnaha küülik. Elab toas lahtiselt. laua all on tal selline majakese moodi pesake, liivakast jne. Oleme siin korteris elanud ca aasta ja muidu on ta igati tubli olnud. Ilusate ilmadega käime õues (oma aias) ja tegeleme koguaeg temaga. Pissimisega oli nii, et käis ilusti liivakastis aga eks vahest ikka kui kaua voodisse jäänud, siis on loigu teinud. Samuti diivanile ühte nurka on meeldinud talle teha. Kuid see on suhteliselt harva olnud.

Viimase paari kuuga on aga asi täiesti hulluks läinud. Mu hommikud algavad loikude koristamisega ja päeva jooksul mitu korda.
Näiteks laua all kus ta rohkem pesitseb, tegi muidu ainult liivakasti. Siis hakkas tegema ka laua all olevatesse nurkadesse. Vaibale, nii et sai lausa ära visatud. Ostsime sellise koerapesa talle (lahtise), selle tegi muidugi ajapikku nii täis, et jälle minemaviskamisele. Diivan on täiesti läbi omadega. Nii kui kott-tooli pääseb, kohe laseb. Võtad korraks voodisse, et kaisutada- kohe laseb.
Oleme proovinud halvaga, et nina sisse ja viime kohe liivakasti. Oleme proovinud heaga, et kui liivakasti läheb, siis anname rosinat jne.
Sai isegi nädalaks maale viidud, et elaks seal natukene ja vb muutub.
Maal kuuldu järgi oli enamus ajast korralik aga vahest ikkagi lasi mujale ka.
Täna esimest päeva siis jälle omas kodus. Loomulikult äratati mind teatega, et küülik on kott-tooli lasknud. Siis päeva jooksul lasi voodisse, siis diivanile. Õhtul võtsime ikkagi diivanile kaissu, silitasime ja andsime maiust. Mingi hetk hüppas diivanilt maha ja lasi suure loigu põrandale. Siis tuli diivanile tagasi ja pool tundi hiljem lasi ka kohe diivanile.
Me oleme elukaaslasega tõesti juba meeleheitel. Kuna nii suur küülik ja pole kunagi puuris olnud, siis ei suuda teda puuri panna. No väiksena ta oli natukene aga ta ainult kangutas puurivõresid nagu segane.
Ma ei taha teda ära ka anda, ikkagi minu lemmikloom. Lihtsalt üürikorter ja varsti on parketil juba ääred lahti ja ei jõua päevast päeva põrandalt ja diivanilt loike taga ajada.
Ma ei tea kuidas uuesti dresseerida või mis tal viga on. Kas on haige või viha või laiskus minna potile.
:sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: Mida teha?
sissykiku
Uus kasutaja
Uus kasutaja

Postitused: 1
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist