Kuri teise looma peale?

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Kuri teise looma peale?

PostitusPostitas kirjuküülik (Teema autor) » 30. oktoober 2015, 16:50

kas küülikud nuutuvad teiste loomade pärast kurjaks? :dunno:
kirjuküülik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 9
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Omadega läbi
Prindi postitus

Re: kuri?

PostitusPostitas Loomahull » 31. oktoober 2015, 08:06

Eks see oleneb konkreetsest loomast ja sellest, kui palju ta teiste loomadega harjunud on. Mul kass ja küülik mängisid koos, särasilmal saab ka küülik kasside ja koeraga suurepäraselt läbi. Pigem võiks eeldada, et küülik kardab, kuna ta on siiski potentsiaalne saakloom. Niisama huvi pärast, et vaatame, mis saab, kui kumbki pole enne teist näinud, ei tasuks kokku lasta, kindlasti peab ise juures olema. Samas kui ollakse harjunud, siis ei tohiks porbleemi olla. Kindlasti mängib suurt rolli mõlema looma iseloom.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kuri?

PostitusPostitas Kissu » 31. oktoober 2015, 10:43

Oleneb, mis olukord Teil kodus konkreetsemalt on ja mis liiki loomaga tegu on.

Minu küülikupidamise alguses olid mul ühes toas rotid ja küülik. Rotid siiberdasid ümber puuri ja arvasid, et jube äge mäng on käia vahepeal üle puuriserva piilumas seda suurt ägedat elukat. Küülik hüppas siis eemale teise serva äärde ja rotid järgi ning pistsid pea üle tolle serva ning ehmatasid vaesekest uuesti. Küülik ei arvanud just kõige paremini sellest kiusamisest ja oli üpris kuri nende peale.

Teisest küljest on mul olnud alati küülikud ja koer ühes elamises. Nemad ei seganud üksteist absoluutselt. Ühe küüliku puhul ei näinud nad lihtsalt üksteist - ei teadvustanud teineteise olemasolu. Teise küüliku puhul aga mängisid koos ja küülik armastas isegi koera seljas ronida, kui see oli pikali visanud.

Samas tuleb olla teiste loomade tutvustamisega ikkagi ettevaatlik, kuna küülikud võivad päris vihaselt ja kurjalt kakelda, kui tunnevad ennast või oma kodu ohustatuna. Siis lastakse tugevad tagajalad ja üpris vinged hambad käiku. Küülik võib isegi kassile ja väiksemale koerale päris tõsiselt viga teha, kui ta ennast kokku võtab ja põgenemise asemel võidelda otsustab.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline