Küüliku käitumises järsk muutus

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Küüliku käitumises järsk muutus

PostitusPostitas marfoon (Teema autor) » 06. august 2014, 08:30

Tere!
Oman 2,5 kuust hermeliinküülikut, minu juures on olnud ta ca. 1,5 kuud. Siiani on läinud enamvähem, alguses hakkas ilusti potil pissimas käima ( junne ka vahel tegi,aga harva). Nüüd on nagu midagi lahti ??
Ta on nagu hulluks läinud? Kõigepealt avastasin,et hakkas lambist pissima keset puuri, puuri nurka,potist mööda, söögikausi kõrvale ja nüüd lasi lausa heinakünast alla/läbi ,nii et sein jooksis pissist :o ( ja nii on ta juba mitumitu päeva teinud) kui olen ta tabanud teolt olen ta tõstnud sinna potti,siis ta saab mu peale vihaseks hoopis ja hüppab välja.
Siis avastas ta ,et peaks söögikausi pikali lükkama. ( nii tegi ta 10 korda vähemalt) siis vahetasin kausse aga seegi ei aidanud. Nüüd panin talle tuhatoosi,sest se on nii raske ja ei suuda seda pikali tõmmata/lükata.
Nüüd ta mõtles et peaks söögi välja kraapima :sad: kaevab seal söögikausis . Oeh ei teagi nüüd mis teha?
Peale selle on ta NIII ulakas ja kuri ?!
Kui hakkan teda sülle võtma siis ta kraabib ja rahmeldab et sülle ei võetaks. (mul käed kõik katki ta kraapimisest,sest ta rahmeldab nii palju :sad: :sad: ) kui saab sülle siis paar sekundit on paigal,siis hakkab hüppama ja turtsatama ja hammustama.
Kui inimene on läheduses siis ta vahest tuleb ligi hakkab riideid kraapima ja hammustama. (Mind on ta nii hammustanud palju kordi).
Ma ei oska teda karistada ka kuidagi. Ta ei karda midagi. Kui teen kõvemat häält,siis ei tee väljagi, olen rusikaga kõmistanud vastu põrandat ,ikka ei karda. Mitte midagi. Tema jaoks on kõik nali ja hüppab rõõmsalt ringi hoopis :dunno:
Vahel on mõelnud et vb on ta lihtsalt pubeka eas? või on halb perioood?
Puur on jube hommikuti. Pissit ja kakat täis,ise ka enamasti koos :shock:


Palun abi !
Loomad on võrratud!
marfoon
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 7
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida arvata??! Palun arvamusi!

PostitusPostitas marfoon (Teema autor) » 06. august 2014, 22:11

No nii nüüd suutis tänase päeva jooksul 2 korda oma söögikaussi pissida ! :S
Loomad on võrratud!
marfoon
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 7
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida arvata??! Palun arvamusi!

PostitusPostitas Jeppe » 19. august 2014, 22:10

Kas sa oled üldse küülikut iseendaga harjutanud? Võtnud igapäevaselt ainult sülle ning lubanud tal ainult süles olla, et ta harjuks sinu kui inimesega ning kas lubad tal ka puurist väljaspool liikuda? Arvan, et su küülikul on lihtsalt igav ja sellepärast puuri pahupidi pöörabki ja ulakusi teebki. Kurjustamine võib tulla samuti sellest, et ei ole inimest omaks võtnud. Muidugi suguküpsuse saavutamisel võivad ka tekkida käitumishäired, mis on enamasti kõrvaldatavat steriliseerimise/kastreerimisega. Kusjuures, meie steriliseeritud küülik käitub minu ja mu abikaasaga ka täiesti erinevalt, näiteks ei lase ta abikaasal endale pai eriti teha ega sügada ning üritab teda näksata. Samas lunib abikaasalt maiustusi välja ning jookseb tal koguaeg sabas, lootes maiust saada. Mina võin küülikut igatepidi sügada ja paitada, kuid maiustust minult ta lunimas ei käi. Ühest vastust, et mis su küülikul häda on, on raske anda, kuid omadele kogemustele tuginedes, arvan, et see laamendamine võibki olla tema tingitud tema east ja igavusest ning kurjustamine harjumatusest inimesega või ongi ta loomult lihtsalt kurjem. Sest on ka selliseid isendeid, kes ei olegi seltskonna loomad.
Jeppe
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist