Kääbusküülik üritab jalgadega paarituda!

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Kääbusküülik üritab jalgadega paarituda!

PostitusPostitas meeli123 (Teema autor) » 23. veebruar 2014, 12:20

mul on 4 kuune emane kääbus küülik ja on selline probleem siis et mu jänku hakkas umbes 1nädal tagasi mu jalgu armastama,ja nüüd on asi nii kaugele jõudnud et ta tahab mu jalgadega PAARITUDA! ja ma olen veendunud et on emane jänes~! :dunno:
meeli123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kääbusküülik üritab jalgadega paarituda!

PostitusPostitas Tembu-Vembu » 23. veebruar 2014, 19:41

Kas tervisehädad on välistatud?

Need on võimumängud, mis tuleks konkreetselt keelates(jalg eest ära tõsta, karjatada nii et ta ehmatab ja küülik ellimineerida puuri) koheselt lõpetada. Kui see süveneb, siis ta hakkab ennast bossiks pidama ja edaspidi ei piirdu see enam jalgade kargamisega vaid ka hammustamise ja Teie paika panemisega ehk algab võitlus territooriumi pärast. Eriti hea oleks toas lahti olles kasutada jalutustrakse koos jalutus rihmaga, millega oleks hea koheselt ebasobiv käitumine lõpetada ilma, et tal oleks võimalik teid näiteks hammaste või küüntega vigastada. Hammustamise korral võib ka äiata vastu nina algul väga õrnalt lihtsalt puudutades nina, aga kui tema tugevdab selle käigus uut rünnakut siis tuleks teil ka juba tugevamini ennast kaitsta. See viimane asi võib kesta üsna kaua, kuid kui olete juba seda teed läinud siis kindlasti ei tohi Te esimesena "alla anda" selle võimuvõitluse peab igaljuhul lõpetama küülik, sest muidu ebasobiv käitumine süveneb. Kusjuures sellega tuleb olla ka järjepidev, sest ta võib mõne ajapärast uuesti proovida ning isegi mitmeid päevi/ nädalaid järjest, seda isegi siis kui ta on varasematel kordadel pidanud Teile alistuma. Aeg ajalt tekib ikka olukordi kus proovitakse Teie autoriteeti paika panna.

Selleks, et asi võimuvõitluseni ei jõuaks tuleks küülikuga järjepidevalt tegeleda. Võtta teda sülle, olenemata kas see talle meeldib või ei. Sülest maha saab vaid siis kui Teie olete otsustanud ta maha lasta. Kindlasti mitte rabelemise ajal vaid siis kui ta on suutnud vähemalt 10 sekundit rahulikult süles istunud. Küülik, kes naudib süles olemist tuleks sülest ka siis maha ajada, kui teie seda soovite. Mitte nii, et tuleb ja läheb millal tahab ja Teile sobib kõik. Kord peab olema paigas, siis ei lähe ükski küülik kurjaks, isegi ei ürita võimumängudega algust teha. Ka söötmis ajad peavad olema paigas ei ole hea iga natukese aja tagant midagi talle pakkuda. Hein peab olema päev läbi ees aga kui hommikul nt. 8.00 on söötmis aeg siis tuleb panna nii palju, et jätkuks õhtuse söötmiseni mis on nt. kell 19.00. Maiust võib pakkuda toitmis kordade vahepeal ainult siis kui te konkreetselt püüate talle midagi õpetada või harjutate teda veel iseendaga vastasel korral andke maius ka toidukorraga samal ajal.

Kui asi on võimuvõitluses siis kargavad mõlemad pole vahet, kas emane või isane.
Tembu-Vembu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 48
Teemad: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist