Kastreeritud steriliseeritud küüliku käitumine

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

PostitusPostitas Ivika (Teema autor) » 22. detsember 2003, 22:06

Jossu kirjutas:Mul siuke küsimus, et kui oma Jossuga väikse opi teen, et ta mu susse enam nii hullusti ei kimbutaks :wink: kas siis pärast jääb ta kuidagi apaatsemaks, tuimemaks ja mitte enam nii lõbusaks kutiks?


Peale operatsiooni on oht küll, et jänku ei ole enam nii aktiivne ja lõbus, kui varem. Samuti võib ta kaalus juurde võtta.
Ivika
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: iseloomu muutus peale oppi?

PostitusPostitas SigneL » 16. jaanuar 2004, 12:54

Samas aga soovitavad välismaised jänksispetsid valdavalt jänksid steriliseerida/kastreerida - see hoiab ära nende "käitumishälbed". Või ma eksin?
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 17. jaanuar 2004, 15:55

mind ärritab alati see jutt kui kastreerime, steriliseerime siis ei teki käitumishälbeid :evil:
see mida nimetatakse käitumishälbeks on looma loomulik funktsioon ja samuti nagu söömine ja joomine, sugutung ei ole käitumishäire. nõuab lihtsalt teatud asjadega arvestamist ja harjumist kui on kastreerimata loom aga välja mõeldud on see inimese jaoks....tal siis mugavam. inimest me ju ei kastreeri ainult sel põhjusel, et tekib sugutung :?:
kastreeritud loomad ei pruugi muutuda apaatsemaks ja kui tahetakse apaatset looma siis võib osta karvase mänguasja.
meil ka eile koer näris patja...kas pean nüüd siis munad maha võtma?...muutub apaatsemaks...see on kutsika loomulik käitumine teatud vanuses...juhtub.
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 17. jaanuar 2004, 22:49

rotipoeg kirjutas: nõuab lihtsalt teatud asjadega arvestamist ja harjumist kui on kastreerimata loom aga välja mõeldud on see inimese jaoks....tal siis mugavam. .

Kuid miks peaksid sa kannatama looma üliaktiivset ja närvilist loomust, kui need tema loomuomadused sind temaga kooselamist häirima hakkavad?? Kas pean temast siis iga hinna eest vabaneda püüdma ja kellelegi ära sokutama, kurtes, et ei saa enam loomaga hakkama? Kui loom pissib-kakab kõikjale, närib kõike ja muutub agresiivseks, siis mina, kui ma teaksin, et operatsioon teda taltsutab, teeksin seda küll. Sest see protseduur ei ole tervele loomale mingil moel kahjulik ega ebatervislik, vastupidi - emasloomadel hoiab sageli ära emakakasvajaid.
Leian ka, et ma pigem steriliseerin/kastreerin oma lemmiku, selle asemel et lasta tal mitu korda aastas ohjeldamatult poegi tuua, mõtlemata, kas ma leian nendele kõikidele ka head ja armastavad kodud...
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Riin » 20. jaanuar 2004, 22:00

See on tõesti kahe otsaga asi. Meil ka Tupsu pissib pidevalt tütre voodisse ja meest hammustab pidevalt. Lootsin, et aitab,kui saab emasega koos olla vahel,aga ei midagi. Tuurid tulevad ikka ja ma ei suuda ka otsustada,et mida teha,sest ega ma ju ei tea, mismoodi see looma närvikavale mõjub,kui tahtmine on,aga tüdrukut pole.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 20. jaanuar 2004, 22:13

Riin kirjutas:mismoodi see looma närvikavale mõjub,kui tahtmine on,aga tüdrukut pole.

Jäneste puhul ei tea. Aga loe, mis üks jänkusõprade ühing ütleb:
http://www.rabbit.org/faq/sections/spay-neuter.html
Või loe seda:
http://fig.cox.miami.edu/Faculty/Dana/spay.html
Tuhkrute puhul on asi emaste puhul drastiline: kui neil tekib innaaeg ja nad ei saa paarituda, lõpeb asi väga tõenäoliselt surmaga.
http://crossedpaws.com/forferrets/basic_health.htm
Üldiselt, isastel see tahtmine ja mitte-saamine ei tekita muud kui kõrgeid hormonaalseid tasemeid ja agressiivsust. Näib, et steriliseerimine on teene nii sulle kui talle.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Jänku tigedus ja kastreerimine

PostitusPostitas liz » 26. aprill 2004, 20:48

Appi, appi mida teha kui jänku hammustab ja kipub ryndama?? Teda on kyll koguaeg hästi koheldud ja lahti saab ta ka koguaeg olla!.. milles asi, kas kellegil on äkki selliseid kogemusi ja kuidas sellisest asjast lahti saab?
Jänkupoiss ise alles 5kuune.
liz
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: mida teha?:'(

PostitusPostitas Murka » 26. aprill 2004, 22:23

See on sulaselge puberteet. Su jänkupoiss hakkab jänkumeheks saama. Kohe-kohe tulevad ka märgistamine ja muud trikid ;)
Katsu lihtsalt hakkama temaga saada. Ole kannatlik ja vaata mis edasi saab. Soovitatakse ka steriliseerimist. :?
Murka
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas liz » 27. aprill 2004, 00:00

tähh murka, jah ma kaalungi mõtet kastreerida, sest hammustamine ja ryndamine läheb aina hullemax.. räägitakse et jänku muutub rahulikumax, kui nii võtta sis teoreetiliselt peax ju minema kyll, kõik loomad keda kastreeritaxe lähevad rahulikumax. pealegi ei võetud ju teda sellex et suurt järglaskonda koguaeg soetada vaid ikka et endal mõnus sõber olex;) ja kes siis sellise sõbaraga akkama saab kes muudkui teeb pahandust ja hammustab:S
PS! kui kellegil on selle jänku kastreerimisega kogemusi rääkige muljeid kas parandas see teie jänku käitumist?:)
liz
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: mida teha?:'(

PostitusPostitas tupsu@armas » 27. aprill 2004, 10:12

MA ei soovita seda mida murka sest siis ta pole enam see sama rõõmus jänx ja opil võib jänx surra!! :(
tupsu@armas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas liz » 27. aprill 2004, 12:24

jah ma tean et ta pole peale seda oppi enam see sama, aga mul olexki vaja et ta rahunex maha, kuna präägu ei kannata looma paitadagi, kukub kohe kallale :(:( ja mis sa sellise loomaga ikka peale hakkad??:( tuleb uurida ja rääkida arstidega, mida nemad arvavad.. kindlasti viin ta sellise arsti juurde kes oskab jänkukestega ymber käia ja kes on ennegi neid opereerinud.. :)
liz
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: mida teha?:'(

PostitusPostitas Riin » 27. aprill 2004, 13:01

Kahjuks ei tea, kus linnas Sa elad, aga Tallinnas on hea ja ka hinnalt soodne koht Tatari kliinik. Lontulehel on nii mitmedki jänkuomanikud käinud oma lemmikuga opil ja kirjutanud, et kõik on endine, ainult pole enam nii agressiivne ja voodisse ei pissi ka. Iga loom on muidugi erinev ja paljud leiavad, et seda pole mõtet teha, kuid kui oled kindel, et lemmikule järglasi ei soovi, siis on see muidugi igati õige tegu. Kui otsustad opi kasuks, siis anna hiljem teada, kuidas Su jänku käitumine on muutunud.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas liz » 27. aprill 2004, 13:09

Ega se sõit yhest linnast teise kah nyd nii hull pole kui ikka oma loomakesest hoolid, tuleb selline reis ette võtta :) kindlasti annan teada, võibolla enne kui kastreerin lasen tal yhe järglaskonna teha :P kõik oleneb kuidas poiss ennast yleval peab.. aga viimastel päävadel se käitumine kahjux aina halveneb :(
liz
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 27. aprill 2004, 13:11

Liz, kus linnas sa oled? Tartus on ka paar kliinikut, mida kindlasti soovitataks. Või oled kuskil mujal hoopis?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas liz » 27. aprill 2004, 13:13

ma jah kuskil mujal hoopis :( aga tallinnasse polex yldse pikk sõit :) ja kui tartusse vaja minna siis ka selle sõidu pärast plex vaja eriti muretseda:) peamine on meile see et jänkupoiss jälle hea poiss olex;)
liz
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: mida teha?:'(

PostitusPostitas tupsu@armas » 28. aprill 2004, 17:59

Kuule sa saad teda ju treenida kui ta on hea anna maiust kui halb pista puuri ilma maiusetta :wink: see võib õnnestuda.muide sa lähed loodusega vastuolusse kui sa kastreerid..
tupsu@armas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: mida teha?:'(

PostitusPostitas Marit » 28. aprill 2004, 18:08

Ma juba kuskil siin foorumis kunagi kirjutasin oma kogemusest. Minu kaks küülikut olid alguses kohutavalt tigedad. Ründasid üksteist ja mind. See oli küll kaks aastat tagasi, aga mul on eluks ajaks kehal koledad armid hammustustest. Pärast kastreerimist said mõlemast armsad kaisujänkud. Ei mingit vägivalda enam. Muid muutusi küll iseloomus ei tulnud.
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas liz » 28. aprill 2004, 20:20

jah ma olen kah otsustanud selle opi kasux ja omme juba jänkupoiss lähebki arstide kätte :) loodan et kõik läheb ästi ja et muutub kah taltsax kaisuloomax :) :)
liz
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas liz » 30. aprill 2004, 18:16

Niisiis.. opil käidud :) kõik läx hästi :D poiss nyd nii nunnu ja hea laps :) lausa lust on temaga tegeleda :) :) :)
liz
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Moor » 30. aprill 2004, 19:19

liz kirjutas:Niisiis.. opil käidud :) kõik läx hästi :D poiss nyd nii nunnu ja hea laps :) lausa lust on temaga tegeleda :) :) :)

Väga kiiresti käis see asi teil :)
Ja nunnulooma üle on ainult hea meel.
Moor
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas liz » 01. mai 2004, 00:05

jep kiirelt ja kähku :) poiss yllatavalt tubli juba :) loodan et jääbki sellisex :) õnnex läx kõik ästi :)
liz
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: mida teha?:'(

PostitusPostitas linnu83 » 01. mai 2004, 13:41

ma tean, et see on pisut vist totter küsimus, aga...kas jänkule tehakse mingi valuvaigistav süst ka enne opi? või tehakse narkoos? lihtsalt tunnen huvi, sest varsti ise ka samal teel... :o
linnu83
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas liz » 01. mai 2004, 14:09

jaa ikka narkoos tehaxe et jänku ikke ilusti paigal olex ja kenasti talle op ää saadax teha :)
muidugi on alati risk ka et jänku ei pruugi seda narkoosi yle elada, :( aga kui on arst kes on ennemgi jänkudega tegelend piax yldjuhul kõik ästi minema ja muidugi lootust peab olema ja usku :)
Hoian teile pöialt ;)
liz
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

jänksu käitumismuutused ja steriliseerimine

PostitusPostitas sateliit » 01. mai 2004, 16:35

noniii, meie jänks on ikka kevade saabudes täitsa ära pööranud. öösiti enam ei magata, siis on vaja puuri kallal laamendada, välja saades tuleb kohe potensiaalne peikakandidaat (steriliseeritud kassipreili) üles otsida ning talle selga ronida. lisaks veel tavapärased tapeedinärimised, mis ema juba väga välja vihastanud. täna tuli ta välja mõttega, et võiks suvel, kui lastezoo avatakse, jänese sinna viia :x minu 18. sünnipäeva kingitus ja loomaaeda. urrr. veel tahab ta, et jänes viibiks rohkem oma puuris, aga puur on selliseks asjaks natu väike ja pealegi ei taha mina teda niimoodi vangis hoida. uued puurid on sigakallid ning isetegemine... hmm, selle peale peab mõtlema.
minu küsimus oleks steriliseerimise kohta. mida ta head/halba teeb, kui ohtlik, palju maksab, kes on parim arst jne??
sateliit
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kas küüliku kastreerimine aitab?

PostitusPostitas mann234 » 03. september 2004, 16:21

mul üks isane ja teised emased küülikud. Isane aga sirtsutab kohe mõnuga emaste suunas(laseb ka poole meetri kauguselt). Lisaks see mehine piss haiseb ka tunduvalt rohkem ja ninnahakkavamalt kui emaste oma.
Kas jänku kastreerimine lõpetab selle pissijama(sirtsutamise) ja kas siis piss enam ei haise nii tugevalt?
NB! Haisu on hulka vähem kui tõstan isase täiesti emaste nina alt ära, aga sellline spetsiifiline isase lõhn on tal ikkagi. Kas opp aitab?
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: isase jänku opp

PostitusPostitas Marit » 03. september 2004, 17:15

Kastreerimine peaks aitama, sest minu kaks isast lõpetasid küll sirtsutamise. Nende "emane" olin mina. Kui üks isastest suri, võtsin asemele emase jänku. Proua flirdib ja teeb ohtralt lähenemiskatseid, aga Joosep on suhteliselt ükskõikne. Joosepi huvi naiste vastu jäi vist opilauale. Ei mingit märgistamist ega lõputuid paaritumisorgiaid!
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: isase jänku opp

PostitusPostitas mann234 » 04. september 2004, 18:28

ja kui palju opp maksma läks?
ja kas see tugev pissihais läks ka neutraalsemaks?
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: isase jänku opp

PostitusPostitas Marit » 04. september 2004, 19:04

Mina käisin oma jänkudega Kuressaares opil. Siin on nii imeodavad hinnad, et hinda pole minu käest mõtet küsida. Aga väga kallis ei tohiks see ka mujal olla, sest tegemist on suhteliselt lihtsa lõikusega. Kindlasti mine sinna kliinikusse, kus küülikuid varem kastreeritud on, sest kogenematud arstid ei pruugi munandeid kätte saada või võivad narkoosidoosiga mööda panna. Sa ei taha ju kliinikust lahkudes jänku matuseid pidada.
Sellise haisva uriini pritsimise komme kohe ära ei kao. Paar nädalat või kuud peab kannatust olema, siis jänku kombed muutuvad.
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: isase jänku opp

PostitusPostitas Murka » 04. september 2004, 19:29

Meie lasime Jussile Rakveres opi teha - 650 krooni. Oli tore personal, suhtlesid ikka nii omaniku kui loomaga :)
Ja Jussil kadus see pritsimise komme kohe ära. Enam polnud pissiplekke seinal ja riiulil, Matu on ka nüüd puhas :)
Ainus asi, mis ära ei kadunud, on soojätkamise instinkt. Ka praegu ajab Matukest taga nagu isajänes muiste....:D
Aaa, opist möödas siis ka poolteist kuud. Ehk on veel vara paaritumissoovi kadumist oodata.
Murka
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas küüliku kastreerimine aitab?

PostitusPostitas mann234 » 04. september 2004, 20:56

ja kas peale oppi saab isase emasega kokku panna? Ma vaatasin mariti pilte ja seal kaks jänkut ühes puuris. Kas siis nad saavad normaalselt läbi?
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist