Küülik unustanud wc-s käimise kombed?

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Küülik unustanud wc-s käimise kombed?

PostitusPostitas busypisi (Teema autor) » 26. november 2011, 20:51

Tere,

meil on 4-kuune küülik. Alguses õppis ta väga kenasti selgeks, kus asub wc ja tegi kõik oma hädad sinna. Isegi pabulaid oli harva põrandal näha. Aga umbes viimase kuu aja jooksul on hakanud ta igale poole kontrollimatult pabuldama ja viimasel nädalal pissib ta juba nii põrandale, kui vaibale. Puurist välja lastes on ta põhitegevus vaiba kraapimine ja udemete välja kiskumine.
Huvitav, mis temaga toimub? Kas või mida teha annab, et ta hakkaks normaalselt wc-s omi hädasid tegema?

Tänud!
busypisi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik unustanud wc-s käimise kombed?

PostitusPostitas Kaleria » 26. november 2011, 20:58

Olen kuulnud, et sellises vanuses hakkab küülikutel tavaliselt "puberteet" ja siis kipubki nende iseloom muutuma, ehk on asi selles? Pidi igatahes mööduv nähe olema :)
Mis WC kasutamist puudutab, siis äkki aitab see, kui paigutad selle sinna kohta, kuhu ta põrandal pissib? Kas ta puuris olles pissib ka igale poole nurkadesse? Kui sul on mingi aluspanu puuris, siis soovitaks ma sul jätta puuri põrand tühjaks. Meil oli ka alles selline asi, minu jänks kasutas muidu ilusti WC nurka, aga kohe kui söömata hein jäi kuhugi puurinurka, läks sinna hädale. Kui nurgad puhtaks tegin, jättes ainult aluspanuga WC nurga, sai asi korda.
Ta sünnib meie sõbrana, ta usub meisse juba siis kui ta silmad on alles kinni, veel enne, kui ta sündis, andis ta end inimesele.
Kasutaja avatar
Kaleria
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 134
Teemad: 12
Pildid: 37
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Küülik unustanud wc-s käimise kombed?

PostitusPostitas busypisi (Teema autor) » 26. november 2011, 21:27

Põrandal ja vaibal pissib ta täiesti suvalistesse kohtadesse. Puuris olles pissib ainult potti. Puuris aluspanu pole. WC potis on saepuru graanulid. Arusaamatu ongi see, et nooremast peast ei olnud temaga mingeid selliseid probleeme. Nüüd viimasel ajal tekkinud need. Emase küülikuga tegu muidu.
busypisi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik unustanud wc-s käimise kombed?

PostitusPostitas Kissu » 27. november 2011, 10:46

Mina kahtlustan ka puberteeti, sest siis muutuvad nad natukene tuisupäisteks ning unustavad viisakad kombed. Võib proovida pissikasti treeningut otsast peale alustada, õpetussõnu võib leida siit - viewtopic.php?f=7&t=231&start=0 Samas puberteetikule millegi selgeks tegemine on kindlasti keeruline.

Kas teil on ka puurist väljas pool mõni pissikast või peab ta hädasid tegema minema puuri? Mõtlen, et järsku ei viitsi ta puuri minna või kardab, et puuri minnes pannakse ta sinna kinni?

Vaibad kipuvad üldse olema tõsised pissi-kaka magnetid, mis puutub küülikutesse, kes pissikasti ära unustavad. Kõige hullem on see, et mida rohkem nad sinna pissivad seda rohkem see haiseb ju nagu pissikast ja küülik ei õpigi vahet tegema. Mul on poissküülik, kes kasutab puuris ilusti pissikasti ja toas ei pissi ega junnita üle terve toa aga vot vaiba peale pissib ja kakab pidevalt, kuigi seal on ka eraldi pissikast. Tänu temale on ka teine küülik hakkanud sinna vaibale oma hädasid tegema, vaatamata sellele, et tema kasutas varem ilusti pissikasti. Olen seda erinevate vahenditega pesnud ja ei midagi, see pissi lõhn on seal ja küülik peab seda õigeks kohaks. Seega mina soovitaks võimalusel selliseks perioodiks igasugused vaibad ära korjata. Minul kahjuks puudub see võimalus, kuna teine küülik nõustub ainult vaibal jalutama (väga mugav, ei mingit muret, et küülik rumalusi teeks) aga seetõttu olen selle vaiba juba mõttes maha kandnud, et kui vanake kunagi lahkub, siis viskan selle välja.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Küülik unustanud wc-s käimise kombed?

PostitusPostitas busypisi (Teema autor) » 27. november 2011, 15:22

Ega vist muu ei aita jah, kui proovida meelde tuletada, kus wc asub ja kus hädasid tehakse. Samas tundub, et tal tuleb vahest see piss nii muuseas ja kogemata. WC-sid on üks ja puuris. Puur asub elutoas ja ühe on hüppe kaugusel jänksist. Seega laiskuses ei tohiks ka asi olla. Paistab, et ta sikutas täna öösel enda kõhu alt karvu ka ühe korraliku palli - ootab beebisid vist :P
Huvitav, kui kaua see puberteet kestab ka. Tal on need käitumisprobleemid juba 3 nädalat kuskil.
busypisi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik unustanud wc-s käimise kombed?

PostitusPostitas Nelku » 10. mai 2012, 11:13

Huvitav kas pubekaea sisse kuulub kas selline käitumine - viimased kaks nädalat ei lase öösel magada, kraabib oma puuri. Allapanu lendab ühest puuri otsast teise ja tagasi. Lihtsalt sihitult kraabib ja laamendab, kõik alles jäänud heina ja toit visatakse ka sinna saepuru sisse. Päeval on aga vaikne jänes edasi. Kui lahti on siis, käib esikus pissil ja kakal. Seda on vähemalt hea puhastada kuna seal pole vaipa maas. Kunagi teda segas domestose hais ( pesin põrandad domestosega, kuna see haiseb ja jänes ei läinud sinna siis uuesti hädale), nüüd ei tee sellest ka välja. Ja kui tuleb sülle siis pissib ja on väga rõõmus.

Kas saate aidata?
Kasutaja avatar
Nelku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik unustanud wc-s käimise kombed?

PostitusPostitas darkhelen » 11. mai 2012, 09:29

Öine möll käib kahjuks küülikuks olemise juurde- küülik suuresti ööloom ning ka paras kaevurkati... Vähemalt minu omal pole see öine kaevamine paari aastaga ära kadunud. Kui ööseks ta lahti jätan, on vaikus enamasti majas. Muud lahendust leidnud pole.
Mina küülikute ligiduses keemiat ei kasuta- neil ninad õrnad ja ei taha liiga teha. Võid katsetada sellega, et talle koridori wc- pott panna. Ehk võtab üle selle kasutamise.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik unustanud wc-s käimise kombed?

PostitusPostitas KrissT » 23. september 2016, 21:08

Meil on 2 aastane küülik(poiss). Kui tema võtsime, siis alguses läks natukene aega kuid ta õppis ise wc käimise ära. Kuid juba umbes eelmine aasta hakkasid tal sellised kobed, et kraapida vaipa ja seejäre pissid, enamasti niimoodi pritsida. Vahepeal kui jõuan tõstan ta ära, aga ei suuda nii kiiresti reageerida. Väljas meil wc`d pole ja väljas laseme hüpata vaid järelvalve all. Kui talle wc ostsime hakkas ta seda magamisasena kasutama ja arvasin et sellest pole midagi ja jätsime selle talle pesaks nii et tema pissib meil puuris nurkka. Kas keegi oskab nõu anda kuidas selline pissimine ja pritsimine toas( väljaspool pesa) lõppeks?
KrissT
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline