Puuri ragistav küülik

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Puuri ragistav küülik.

PostitusPostitas annela » 03. mai 2008, 17:40

Kui mina puuriukse lahti teen, siis ta tuleb mul ise välja ka!Aga mul pole katuse luuk!
-.-
Kasutaja avatar
annela
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 660
Teemad: 4
Pildid: 13
Asukoht: türisalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri ragistav küülik.

PostitusPostitas Kuldhai » 03. mai 2008, 17:49

Meil tuleb ka muidugi ise välja, aga ainult siis, kui ma puuriukse pärani lahti teen. Ma mõtlesin seda, et ta ei oska peaga ust lahti lükata ja siis välja hüpata.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri ragistav küülik.

PostitusPostitas annela » 03. mai 2008, 17:54

Olgu, sain aru juba. :happy:
-.-
Kasutaja avatar
annela
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 660
Teemad: 4
Pildid: 13
Asukoht: türisalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri ragistav küülik.

PostitusPostitas kerliilrek » 13. mai 2008, 19:27

Kui ta maal puuris peab olema, siis ta koguaeg närib võret. Ta tahab välja saada .
Kasutaja avatar
kerliilrek
Gotta Be Somebody , ;)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 805
Teemad: 18
Pildid: 4
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri ragistav küülik.

PostitusPostitas Lexie » 09. juuni 2008, 20:47

Minu jänku ragistab ka puuri. Päevasel ajal see eriti ei häiri, sest siis saab teda vajadusel välja lasta, aga õhtul, kui magama lähed ja hommikul, kui tahaks veel veidi magada, siis on juba probleem, kuid sellele leidsin ma lahenduse. Nimelt laenasin emalt ühe vanema laualiniku, mille nüüd igal õhtul puuri peale viskan ja see mõjub nagu nõiavägi. Kohe jätab järgi, ega asu ennem ragistamise kallale, kui ma selle sealt pealt olen ära võtnud. :-)
Kasutaja avatar
Lexie
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri ragistav küülik.

PostitusPostitas krissyke » 09. juuni 2008, 22:02

Aga meie küüliku preili Polly saab vabalt puuri lukustamata olla. Puuris käib ta ainult oma kastis pissimas-pabulaid poetamas ja söömas. Muu aja veedab,aga kas lesides koos koeraga,või siis puuri kõrval olles. Ta tatsab vabalt meil ka toast tuppa ja teab kus tema kodu on. :biglove: Ta on väga sõbralik ja armas loomake.
Kasutaja avatar
krissyke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Asukoht: Haabersti-Muuga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri ragistav küülik.

PostitusPostitas jännu » 18. august 2008, 13:11

minu jänes närib puuri ainult siis kui välja tahab saada sain selle
teada et kui ta ise puuri närib ja ta siis välja lastakse kalpsab nagu hull aga kui laseme niisama siis ei kalpsa nii rõõmsalt.
jännu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 4
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri ragistav küülik.

PostitusPostitas itaalja » 21. september 2008, 21:05

Meie jänku närib puuri isegi siis kui ta väljas ringi jookseb.Küll seestpoolt kui ka väljast.Muidugi uus komme on meeletu puuri põhja kraapimine.Ta võib tundide viisi kraapida.Ta saab väljas ka palju joosta,aga ikkagi kraabib.Teise jänkuga sai puur vahetatud kuna põhja hakkas auk tekkima.Teine on meil rahuliku iseloomuga ja ei kraabi.
Kasutaja avatar
itaalja
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 136
Teemad: 2
Pildid: 3
Asukoht: Otepää
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri ragistav küülik.

PostitusPostitas jänku » 12. aprill 2009, 14:14

Meil näris ka jänku mingi aeg puuri aga enam ei näri...
Kasutaja avatar
jänku
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 133
Teemad: 2
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri ragistav küülik.

PostitusPostitas annela » 12. aprill 2009, 14:17

Eks see ole tite harjumused, sellepärast, et mul ka enam ei näri jänes puurivõresid..
-.-
Kasutaja avatar
annela
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 660
Teemad: 4
Pildid: 13
Asukoht: türisalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Küülik närib meeletult puuri.

PostitusPostitas Siblik » 20. august 2009, 18:29

Minu küülik on hakanud puuri plastmassist servi jubedelt närima. Öösel ei saa üldse magada sest lärm on lihtsalt jube. Olen puuri pritsinud üle ka ühe haisva lõhnaga mis peaks teda eemale peletama kuid see teda ei heidutanud. Asi ei saa olla selles, et tal pole midagi närida. Tal on puuris soolakivi ja mineraalkivi, õunapuuoksad, kuivatatud leib või sai, tihti ka porgand. Ma isegi ostsin talle koerakondi. Algul ta näris seda kuid mõne aja pärast tundus puur ikkagi toredam. :nono:
Ja vaevalt et ta vähe joosta saab. Iga õhtu jookseb ta 3-4 tundi ja kui puuri tagasi saab hakkab jällegi närima
Ema on vihane, sest ka tema kuuleb seda lärmi kõrvaltuppa ja ütles, et annab küüliku ära kui ta seda ei lõpeta! :o
Miks ta nii jubedalt puuri närib? :umm:
Viimati muutis samton 20. august 2009, 18:50, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Liitsin juba olemas oleva teemaga.
Loomad on osa meie keskkonnast - neid tuleb hoida ja armastada.
Kasutaja avatar
Siblik
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 116
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Narva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik närib MEELETULT puuri.

PostitusPostitas kertu0208 » 20. august 2009, 18:35

Ära koera konti kindlasti anna. Kui puuri paned siis tegele temaga veel, või lase rohkem joosta. Kui väljas on siis mängi ka temaga.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik närib MEELETULT puuri.

PostitusPostitas Siblik » 20. august 2009, 18:40

Mängin ma temaga ka. Kuid eks ma lasen ta siis 5 tunniks jooksma.
Aga miks ei tohi koera konti küülikule närimiseks anda?
Loomad on osa meie keskkonnast - neid tuleb hoida ja armastada.
Kasutaja avatar
Siblik
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 116
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Narva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri ragistav küülik.

PostitusPostitas kertu0208 » 20. august 2009, 19:17

Küülik on taimetoitlane ja seal koera kondis oli vist loomanahk, kui ma õieti mäletan. Ma mõtlesin selles mõttes kauem jooksma, et ta ära väsiks ja puuri magama läheks.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Küülik närib puurivõresid

PostitusPostitas merlyn » 20. jaanuar 2010, 15:29

Minu lontu terve öö ja hommikul enne tööleminekut kohutaval kombel närib puurivõresid. Kardan, et ta oma hambad teeb katki niiviisi. :wacko:
Kõvasid asju saab ta külluses närida (õunapuu- ja haavaoksi, mustikavarsti, vaarikavarsi, kuivatatud saia-leiba +veel närimiskivi, mida ta ei taha üldse).

Andke soovitusi, kuidas sellest lahti saada. Ehk peaks mingi väga vastikult haisva asjaga võred ära määrima, et ta neid enam ei puutuks. Mõtlesin ise näiteks küüslaugu peale.

Ootan soovitusi. :-)
Kasutaja avatar
merlyn
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 3
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn ja vahel Ida-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri ragistav küülik.

PostitusPostitas darkhelen » 20. jaanuar 2010, 18:54

Minu omad närivad seda lihtsalt selle pärast, et nad tahavad sealt välja saada- neile ei meeldi seal olla. Hommikul kui nad kuulevad, et mul äratus käib, hakkab siuke tamburai pihta, et jube ja enne nad ei lõpeta kui on välja saanud. Minu omade hambad on küll siiani ilusti terved olnud, et ma ei usu, et nad seda teeksid, kui neil valus oleks hammastel või suul.
Küüslaauk on küülikule minu teada mürgine, ära seda küll pane.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri ragistav küülik.

PostitusPostitas Liisi » 20. jaanuar 2010, 22:34

Küülik lõhub päris kindlasti selle pärast, et tahab välja. Ka meil oli algul nii - ei saanud hommikuti magadagi, hirmus lõhkumine käis.
Nüüd saab nii palju välja, kui tahab ja mingit lõhkumist ei ole.
Ma arvan, et haisutamine ei ole hea mõte - küllap ta tahab seal puuris siis veel vähem olla.
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri ragistav küülik.

PostitusPostitas alina467 » 21. jaanuar 2010, 12:23

Küüslauku ei tohi kindlasti panna!!
Küülikut tuleks kasvatada ja keelata. Kõva range häälega ütled "ei". Või meie küüliku puhul näiteks töötab kõva susisemine "ššššš" Nagu ütleks talle tasa ainult hästi kõvasti.
Aga muidu lase ta ikka rohkem välja, siis närib vähem. Ära lase välja siis, kui ta parasjagu närib. Sunni teda ennem närimist lõpetama ja alles siis tee puur lahti. Et ta ei arvaks, et tema kapriise täidetakse.

Edu!
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Ragistab puuri väga kõvast

PostitusPostitas MistressDollie » 02. aprill 2011, 13:22

Minu küülik aeg ajalt närib ja ragistab puuri kuid ta tavaliselt teeb seda õhtu poole ja hommikul kui tahab süüa,kuid täna hommikul mingi kell 7 ta suutis puuri mingil moel lahti teha.Ma kuulsin müra ja vaatasin siis puuri poole ja nägin et jänes suutis puurist välja saada kuid puur oli hästi kinni pandud eelmisel õhtul.Ta päeval tavaliselt on rahulik ja magab kuid täna ta ikka täie hooga närib puuri.Ma lasin ta välja hommiku poole kaks korda kuid ta ikka ei jää rahule. D:
MistressDollie
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 7
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri ragistav küülik

PostitusPostitas Kissu » 25. aprill 2011, 15:15

Sel kevadel on mu küülikud puhta hulluks läinud - moosivad ja laamendavad ja laamendavad ja moosivad. Puuri närimine on muutunud juba täiesti igapäevaseks nähtuseks. Musitamisele vahepeale tuleb paar ampsu puuri võtta, muidu ei saa kohe kuidagi. Kõige hullem on see, et keelamisest ja veepritsist pole ka suurt abi. Pall ei tee üldse välja ja Põnn hakkab siis põrutama vastu maad - kõmm ja kõmm. Abi on ainult sellest, et panen Palli puuri kinni - siis ta ei virvenda Põnnil nina ees koguaeg ja ise ka pole nii huvitatud puuri närimisest. Loodan, et see kevadine hooaeg saab neil kunagi ikka läbi. :dunno:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Küülik närib puurivõret ega jäta järele?

PostitusPostitas jänkuke11 » 07. märts 2012, 20:43

Küülik närib tihti puurivõret ega jäta järele? Minul on nii olnud siis kui panen küüliku puuri. Ei saanud öösel magada ja istusin üleval. Äkki meenus mulle, kui keegi siin foorumis rääkis, et määris puurile sinepit külge. Proovisin ka ja küülik algul nuusutas ja jättis järele, siis sain varahommikuni magada ja hakkab jälle kolistama. Mõtlesin, et see sinep ära kuivanud ja ta enam lõhna ei tunne. Kuid kui paari tunni pärast hakkasin puuri koristama siis näen, et küülik lakub võret ja püüab väikeseid sinepi tükikesi seal kätte saada, muudkui lakub ja lakub. Lõpuks puhastasin puurivõre ja puuri ise ka ära ja minu küülikule sinepitrikk pole aidanud. Kuidas on lood, aga teie küülikutega? Kas olete määrinud puurivõre sinepiga kokku? Ja kuidas see toimis?
Mu pisike Rosin-Tipsi! Oled igavesti minu nunnukas! ♥ Sa oled nii pehme, nii armas, nii väike, nii sõbralik, nii uudishimulik,
nii mänguhimuline, nii... tore...♥
Jänkud ruulivad ! ^^ ♥ ©
Kasutaja avatar
jänkuke11
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 421
Teemad: 22
Pildid: 3
Asukoht: Eesti, Valgamaa, Valga
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri ragistav küülik

PostitusPostitas Juhe » 08. märts 2012, 11:40

Ei ole sellist asja proovinud. Minu jaoks on see jänese loomulik käitumine ja olen ammu ära harjunud. Takistama ega keelama ei ole küll hakanud. Ei pea seda ka õigeks.
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri ragistav küülik

PostitusPostitas darkhelen » 09. märts 2012, 14:58

Mina olen ka loobunud keelamast. Tihtipeale jätan juba ööseks nad lahti ning kui ongi kinni ja ragistama hakkab (ainult Tutsil see komme), siis peale selle lõpetamist lasen ta välja- ragistamise ajal järgi ei anna.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri ragistav küülik

PostitusPostitas jänkuke11 » 13. märts 2012, 20:15

Nüüd viimasel ajal olen ka järgi andnud ja enam ta ei kolista. Enamus aega öösel magab nüüd, ja arvan et sellepärast et ma teen talle päeval mingi 3 tõket ja lasen neid tal vähemalt 3 korda hüpata.
Mu pisike Rosin-Tipsi! Oled igavesti minu nunnukas! ♥ Sa oled nii pehme, nii armas, nii väike, nii sõbralik, nii uudishimulik,
nii mänguhimuline, nii... tore...♥
Jänkud ruulivad ! ^^ ♥ ©
Kasutaja avatar
jänkuke11
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 421
Teemad: 22
Pildid: 3
Asukoht: Eesti, Valgamaa, Valga
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri ragistav küülik

PostitusPostitas Kristine » 28. aprill 2012, 21:19

Ka meie poiss kipub puurivõresid närima kui ta välja tahab saada ja kui see algas, siis olin täitsa hädas, sest magada ei saanud üldse.
Siis aga tulime ideele, et prooviks ööseks puurile midagi peale panna. Meie panime siis sellise fliisteki. Kuna puuri päris ära katta ei tahnud, teeme nii, et seinapoolne puurisein jääb lahtiseks (seda ta õnneks ei näri kunagi) ja ka üks külg (mis talle ka huvi ei paku). Ja peab tõdema et juba peaaegu aasta on see väga hästi toiminud, ei mingit ragistamist ja kõik saavad öösel raulikult magada.
Kasutaja avatar
Kristine
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 38
Teemad: 6
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri ragistav küülik

PostitusPostitas MarisR » 29. aprill 2012, 00:00

Meie pisike muidu pole väga puuri närinud ja ragistanud. Kuna hommikul kui ärkan teen puuri kohe lahti ja kui tööle hakkan minema, siis panen kinni. Ja kui õhtul koju tagasi tulen siis teen jälle lahti ja saab südaööni ringi kepselda. Üldiselt saab ta päevas 7h vabalt toas ringi joosta. Nädalavahetusel on nüüd olnud nii, et ta kuuleb kui me üleval oleme ja voodis jutustame ja pole teda välja lasknud, siis annab endast märku puuri võre kiskudes, et tema on ka üleval ja tahaks nüüd välja :D . Jänksid on ikka nii targad :D .
Kasutaja avatar
MarisR
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 1
Pildid: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri ragistav küülik

PostitusPostitas Juhe » 29. aprill 2012, 09:35

Mul ka jänes siuke, et vabal päeval esimese märgi peale, et ärkan, hakkab puuri ragistama ja ringi jooksma. :D Kui efekti ei ole, siis istub nurka ja jõllab pingsalt, et siis jälle puurivõrede kallale asuda, kui ma voodist välja tulen.
Täna sai välja, siis lesisin edasi veel, seljaga toa poole. Kui ma end siis ümber pöörasin ühel hetkel, oli voodi ees jänes - tagakäppadel ja hästi pikaks ennast venitanud ning vahtis punnis silmadega otsa. xD
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri ragistav küülik

PostitusPostitas jänkuke11 » 07. mai 2012, 18:34

Hehhee!! :) Ega mu küülik pole käitumist muutnud, muudkui kolistab... Täna panen talle õhtu hilja puuri karbi, mis on ajalehtede ja heinaga, et külka seal kaevata ja kui tahab ka tududa saab. Loodan, et see ikka töötab. Kirjutan sellest homme.
Mu pisike Rosin-Tipsi! Oled igavesti minu nunnukas! ♥ Sa oled nii pehme, nii armas, nii väike, nii sõbralik, nii uudishimulik,
nii mänguhimuline, nii... tore...♥
Jänkud ruulivad ! ^^ ♥ ©
Kasutaja avatar
jänkuke11
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 421
Teemad: 22
Pildid: 3
Asukoht: Eesti, Valgamaa, Valga
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri ragistav küülik

PostitusPostitas Kissu » 11. mai 2012, 09:34

Ajalehti ei soovita ma kasutada, kuna trükivärv on mürgine. Kasuta pigem papist munakarpe vms. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Puuri ragistav küülik

PostitusPostitas jänkuke11 » 11. mai 2012, 12:34

Ei tea, aga see juba proovitud ja küülik ei söö seda eriti. Ainult vahepeal, enamus ajast tudub seal kastis heina ja ajaleheribade sees :) Väga nummi...
Mu pisike Rosin-Tipsi! Oled igavesti minu nunnukas! ♥ Sa oled nii pehme, nii armas, nii väike, nii sõbralik, nii uudishimulik,
nii mänguhimuline, nii... tore...♥
Jänkud ruulivad ! ^^ ♥ ©
Kasutaja avatar
jänkuke11
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 421
Teemad: 22
Pildid: 3
Asukoht: Eesti, Valgamaa, Valga
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist