Küülik muutus kurjaks - uriseb ning piiksub.

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Küülik muutus kurjaks - uriseb ning piiksub.

PostitusPostitas AlisaIsabella (Teema autor) » 22. juuli 2010, 13:57

Igal õhtul toome küüliku tuppa ühe riidega. Aga eile hakkas ta millegipärast piiksuma, ehkki kõik oli enam-vähem nii nagu tavaliselt (enam-vähem = jooksis aedikust välja, toppisime kahe teki sisse, äkki ei saanud hingata või oli halvas asendis ? ). Ja tänasest (22.07) hakkas ringiratast jooksma, piiksuma ja urisema. Täna tahtsin talle maiustusi ja salatilehe anda aga kui käe puuri panin siis ründas - hüppas mu käele peale ja peaaegu et hammustas. Kui käsi näiteks puuri peale panna siis hakkab piiksuma ja ringiratast jooksma. Kaaslast tal pole, suur koer on, kes teda vahest vaatamas käib, aga mõtlesin, et kui Allu rahuneb, panen talle traksid ja viin aia juurde , ja naabritele ütlen et toogu oma küülik ka aia juurde, ehk ta nii tunneb ennast turvalisena, teab et ta pole maailmas ainuke küülik ja-nii:D Ükskord ta jooksis ära meil, aga ta läks õigesse aeda - sinna kus naabriküülikud elavadki. Ta sai nendega hästi läbi. Äkki peaks proovima, ja ta nende juurde viima? Kas see aitaks ?

Palun abi :A: , tõesti ei tea mida sellise närvilise jänkukesega teha![
Viimati muutis AlisaIsabella 23. juuli 2010, 14:24, kokku muudetud 1 kord.
Kõik loomakesed on lahedad :)
Meie uueks pereliikmeks on väike päss küülik Alisa Isabella. (elab meil alates 27.mai.2010.)
Kasutaja avatar
AlisaIsabella
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 2
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik muutus kurjaks - uriseb ning piiksub.

PostitusPostitas AlisaIsabella (Teema autor) » 23. juuli 2010, 14:23

Täna on olukord natuke parem. Välja teda ei viinud, anname täna puhkust. Natuke ründas mind täna ka, torkisin teda liiga palju, aga ta on sõbralikum. Täna julges isegi külili visata. Eile ei teinud seda üldse. Ühe korra õhtul tegi, kui tuppa viisime, aga siis ema tegi pai, ja jänku jooksis peitu. Tuppa jooksma väga ei taha. Tunneb ennast veel suht ebakindlalt. Täna ja võibolla ka homme ei hakka teda välja puurist tirima ega sülle võtma. Loodame et olukord paraneb, sest kui jänku ostsime oli ta väga sõbralik ja suhtles ! :)
Kõik loomakesed on lahedad :)
Meie uueks pereliikmeks on väike päss küülik Alisa Isabella. (elab meil alates 27.mai.2010.)
Kasutaja avatar
AlisaIsabella
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 2
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik muutus kurjaks - uriseb ning piiksub.

PostitusPostitas cougar » 23. juuli 2010, 15:08

Kui vana ta sul on? Mis soost? Äkki puberteet?
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik muutus kurjaks - uriseb ning piiksub.

PostitusPostitas AlisaIsabella (Teema autor) » 25. juuli 2010, 13:40

Ta on emane , ja sai just aastaseks.
Kõik loomakesed on lahedad :)
Meie uueks pereliikmeks on väike päss küülik Alisa Isabella. (elab meil alates 27.mai.2010.)
Kasutaja avatar
AlisaIsabella
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 2
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik muutus kurjaks - uriseb ning piiksub.

PostitusPostitas riverdarkness » 25. juuli 2010, 14:20

endal pole emastega eriti kogemusi, aga äkki ta indleb või midagi.? aga lähtudest isase käitumisest, siis meil isane Nööbi (siis kui ta kastreeritud polnud) jooksis ringiratast siis kui ta tahtis jalaga väheke lõbutseda, piikusumine võib olla sellest, et ta igatseb teiste küülikute seltskonda või tunneb end häirituna, hammustamine väljendab ka häiritust või pahameelt millegi üle (Nööbi hammustab siis kui teda midagi häirib)..ma ei tea kas mu jutt õige on, kindlasti on minust tarkemaid ja kogenumaid :)
Kasutaja avatar
riverdarkness
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 217
Teemad: 5
Pildid: 20
Asukoht: Võrumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Tuju: Lahe
Prindi postitus

Re: Küülik muutus kurjaks - uriseb ning piiksub.

PostitusPostitas OpheliaDreamers » 26. juuli 2010, 08:07

Mina arvan, et tal võib mingi terviseprobleem olla. Kui väikeloomadel (närilistel) halb olla, siis nad ei arva, et inimene teda aitab, vaid kaitseb ennast, et rohkem liiga ei tee. Kas sa tema kõrvu oled kontrollinud. Äkki sai väikse tuulega külma vms, sest jänkukeste kõrvad ju tegelikult VÄGA tundlikud. Soovitan loomaarsti külastada, sest isegi kui ei ole füüsiline häda, siis arst peaks oskama öelda, mis valesti.
Edu jänkuga!
"There's nothing else I would rather do, unless there was a profession that involved cuddling bunny rabbits and kittens all day for money."
Kasutaja avatar
OpheliaDreamers
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 188
Teemad: 23
Pildid: 0
Asukoht: Pärnumaa, Sindi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Küülik muutus kurjaks - uriseb ning piiksub.

PostitusPostitas Monz » 26. juuli 2010, 13:50

Esialgne mõte tundus minulgi, et ehk midagi tervisega viga, sest kui ta nii äkiliselt niisuguseks muutus, on pisut kahtlane.
Soovitan ka loomaarstile jänkukest näidata ja kuulata mis tema ütleb.
Ja meid kursis hoida! ;-) Edu!
"Igal loomal peab olema kodu, ent igal kodul ei pea olema looma..."
Kasutaja avatar
Monz
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 167
Teemad: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik muutus kurjaks - uriseb ning piiksub.

PostitusPostitas Mercar » 26. juuli 2010, 14:04

Samaskui mind ka nii koheldaks et mitme inimesega tekkidesse mässitakse poleks ime kui pärast urisen. Kohelge looma rahulikult ja kindlalt- nii on tal võimalik inimest usaldama õppida.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik muutus kurjaks - uriseb ning piiksub.

PostitusPostitas Keilyke » 11. august 2010, 16:23

Minu Bosse on ka iseloomu näitama hakanud. :shock:

Ükskord pääses ta magamistuppa, kuhu ta minna ei tohi, ja ronis voodi alla. Ma hakkasin teda sealt välja meelitama ja kui käe voodi alla pistsin, siis ta ründas mu kätt. Urises ja jooksis mu käe suunas. Ma tõmbasin käe kiiresti ära muidugi ja rohkem ma sellest välja ei teinud, see käis nii kiiresti, et ma ei saanud õieti arugi kas ta ikka ründas mind ja pärast seda oli Bosse jälle tavaline nunnuküülik.
Aga täna ta ründas mind uuesti ja mitu korda. Ma tulin vannist, Bosse istus puuris ja kui ma puurist mööda kõndisin siis ta kargas sealt välja ja jooksis mulle järele ja urises. Üritas mu jalgu rünnata aga ma karjusin ta peale ja ta läks eemale. Jõllitas mind eemalt , samal ajal ma riidlesin temaga, et nii ei tohi teha. Käisin korra magamistoas ja kui uuesti koridori läksin siis Bosse ründas uuesti mind. :(
Keegi oskab aimata, miks ta niimoodi vihaseks sai? Ta on täna terve päeva ( hommikul 9st saadik) väljas olnud, alles nüüd kui teist korda ründas panin puuri nii-õelda karistuseks, niiet selles ei saa olla asi, et puuris istudes tigedaks läks. Kas ta võib olla solvunud, et ma teda täna elutuppa ei lasknud? (Ma ise ka ei julge sinna minna, kuna seal oli hiiglaslik ämblik ja ma kardan neid jubedalt ja Bosset üksi elutuppa ma ei usalda, kuna ta võib pahandust teha) Paar korda käisin täna seal midagi võtmas ja siis Bosset sisse ei lubanud, kuigi ta tahtis ka sinna tulla...
I got plenty of nothing and nothing is plenty for me.
Mida rohkem ma õpin tundma inimesi, seda rohkem hakkan ma armastama loomi.
Kasutaja avatar
Keilyke
Boss-E
Mängujuht & Jututuba
Mängujuht & Jututuba
 
Postitused: 2742
Teemad: 33
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik muutus kurjaks - uriseb ning piiksub.

PostitusPostitas riverdarkness » 11. august 2010, 19:38

Nööbil on ka vahel sellised ootamatud tujud. Vahepeal ründab, uriseb, on pahane. Kui nt ka puuri eest mööda minna, siis vahel kargab puuri tagant välja, jookeb järgi ning ründab jalgu. Täpselt ei tea millest see on, ehk tõesti on solvunud või otsib tähelepanu.
Aga eks loomadel ole ka paremaid ja halvemaid päevi nagu meil kõigil.
Kasutaja avatar
riverdarkness
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 217
Teemad: 5
Pildid: 20
Asukoht: Võrumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Tuju: Lahe
Prindi postitus

Re: Küülik muutus kurjaks - uriseb ning piiksub.

PostitusPostitas Keilyke » 11. august 2010, 19:46

Oh, vähemalt ma pole ainus, kellel küülik vahepeal kurjaks muutub. Lihtsalt ehmatas, sest varem pole Bosse väljaspool puuri mind niimoodi rünnanud. Puuris jah, see on tema territoorium ja seal ma eriti asju näppida ei tohi enam, kui väiksem oli siis võisin. ( Meenutab nagu teismelist last juba :rofl: )
I got plenty of nothing and nothing is plenty for me.
Mida rohkem ma õpin tundma inimesi, seda rohkem hakkan ma armastama loomi.
Kasutaja avatar
Keilyke
Boss-E
Mängujuht & Jututuba
Mängujuht & Jututuba
 
Postitused: 2742
Teemad: 33
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik muutus kurjaks - uriseb ning piiksub.

PostitusPostitas Juhe » 12. august 2010, 08:01

Tipsil oli eile paha päev. Urises ja ründas. Võtsin sülle ja viisin aeda. Tõmbas küll käele kriimud sisse, aga aias oli juba rahulikum ja kalpsas ringi. Õhtul lasin veel õue, suuremale alale. See liikumine tegi ta ka kohe rahulikumaks ja rahulolevamaks. :)
Ja täna on jälle nunnu ja õnnelik nagu ikka.
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik muutus kurjaks - uriseb ning piiksub.

PostitusPostitas AlisaIsabella (Teema autor) » 22. august 2010, 18:28

Hetkel on Alisa umbes selline nagu enne. Tõsisem on ta küll- ei taha väga tuppa lahti ja kui toas lahti on ei jookse väga rõõmsalt enam ringi . Aga tänud kõikidele vastajatele!!!!
Kõik loomakesed on lahedad :)
Meie uueks pereliikmeks on väike päss küülik Alisa Isabella. (elab meil alates 27.mai.2010.)
Kasutaja avatar
AlisaIsabella
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 2
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik muutus kurjaks - uriseb ning piiksub.

PostitusPostitas jänku123 » 12. märts 2011, 10:14

Mu jänku hakkab siis näksima ja hammustama,kui mu ema tuleb minu tuppa ja me tegeleme mõne asjaga nt vaatame koos telekat vms ,aga see on sellepärast,et ta tahab tähelepanu. ;D
Tupsu!Rocco!Nöpsik!:)
Kasutaja avatar
jänku123
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 49
Teemad: 2
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist