ei lase sülle võtta ega harjata

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

ei lase sülle võtta ega harjata

PostitusPostitas marakratt (Teema autor) » 11. mai 2010, 19:55

Meil on umbes kuu aega olnud isane lontkõrv kääbusküülik. Alguses oli ta väga vagur, laps sai teda süles hoida ja ta lasi ennast kammida jne. Nüüd on läinud nii agressiivseks, niikui natuke puuri kaant paotan, püüab ta kohe sealt jalga lasta, õnneks pole veel midagi majapidamises ringi jalutades puruks närinud. Küll aga ei luba ta ennast sülle võtta, siputab niiet mul käed kõik täiesti lõhki juba. Poest, kust ta tõime ütles müüa, et mida rohkem temaga tegeleda ja teda harjata, seda rahulikum ta on. Aga kuidas ma saan seda teha, kui ta ei anna üldse kätte. Mõtlesime, et võtame lapsele kalli kaisuka, nüüd on närvid ni püsti, et anna või ära. palun aidake, kuidas käituda
marakratt
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ei lase sülle võtta ega harjata

PostitusPostitas Liisi » 12. mai 2010, 22:17

Kui vana küülik on? Äkki puberteet?
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: ei lase sülle võtta ega harjata

PostitusPostitas alina467 » 13. mai 2010, 08:10

Vaevalt et puberteedist käitumine selliseks muutub(aga võimatu see ka pole). Ma pigem küsiks, kui vana on laps? Äkki tegi laps talle tõstes kogemata haiget.
Ega muud midagi, kui et kannatust tuleb varuda. Silitada palju, sügada. Võtta korraks sülle, hoida kuni maha rahuneb ja kui maha rahuneb anda maiust. Tuleb ka kindlaks teha, kes on majas peremees. Ehk siis kui ta valesti käitub, tuleks teda vaikselt aga kindlalt pikali minema sundida. Meie tavaliselt panime käe talle pea ja kaela peale ja surusime vaikselt alla(loomulikult mõistlikkuse piirides, et mitte teda laiaks litsuda:P). Eeldan, et laps on väike, seega last tuleks ka jälgida ja kasvatada temas loomasõbralikku käitumist. Jänku ei ole kahjuks või õnneks kaisukas. Jänku võib olla perekonnaliige ja sõber, kes õige kasvatuse ja hea kohtlemise juures laseb ennast kaissu võtta. Igal jänkul on oma iseloom, nad teavad väga hästi, mis neile meeldib ja mis ei meeldi ja neil on hästi välja kujunenud sündmus-tagajärg seos. Kui soovid endale sõbralikku armsat küülikut, pead teda kasvatama nagu lastki. Kui ta teeb pahandust-oled range ja kui käitub hästi-premeerid.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: ei lase sülle võtta ega harjata

PostitusPostitas marakratt (Teema autor) » 16. mai 2010, 21:36

Laps on 5 aastane ja alati kui loomi süles hoiab, olen ka ise ikka jälginud, laps pole jänesele kindlasti haiget teinud. Jänes ise on ostetud u. kuu tagasi, poes muidugi unustasime vanust küsida, aga ta oli ikka väga väike. Kodus oli ta alguses üsna arg ja ehk seega lubaski ennast süles hoida, mida rohkem ta sai vabalt ringi lipata, seda julgemaks ta muutus ja nüüd ongi nii et ju sai siis vabaduse maitse suhu ja ei taha mitte süles v puuris olla. Olen ka kuulnud, et mida rohkem teda kammida ja silitada jne, seda rahulikum on, aga no kuidas seda küll teha, kui ta nii hirmsasti rahmeldab. Aga kas kellelgi on ka kogemust, et mõni selline agressiivne jänku on saadud kuidagi taltsamaks. Et kas tasub üritada või olen omale mingi hullu jänese saanud. Mitte et ma oma loomast ei hooliks või lihtsalt laiskusest ei tahaks üritada, aga vahel tekib küll selline lootusetuse tunne, kui teda sülle võtan, siis kinnastega, et mitte ise haiget saada. Oh segane jutt, aga jagage veel kogemusi!
marakratt
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ei lase sülle võtta ega harjata

PostitusPostitas samton » 16. mai 2010, 21:39

SIIN on kogemusi tervelt 9 lk.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: ei lase sülle võtta ega harjata

PostitusPostitas nommi » 17. mai 2010, 08:19

Nagu juba öeldud, siis küülik ei ole süleloom. Armas on ta jah, kaisukas võib ka vabalt olla, aga vähesed neist naudivad süles olemist. Seda enam, et 5aastane laps on tegelikult nii väike, et tema süles pole eriti ruumi, ta ei pruugi nii kindlalt looma hoida, et see end turvaliselt tunneks jne.
Endal mul kodus sama kooslus: kümne kuune kääbuspäss ja viie aastane laps. Meil reegel selline, et looma sülle ei kisu. Ta saab küülikuga ka ju muud moodi tegeleda, mitte ei pea kogu aeg süles tassima. Sülle saab laps looma vaid neil harvadel kordadel, kui küülik istuvale lapsele ise sülle ronib. Ka ma ise ei võta küülikult pidevalt sülle, ainult siis, kui selleks vajadus on. Siiani on mul mõnikord käed täitsa lõhki. Nii et jah, süle looma temast saanud pole. Küll on ta aga üks suur kaisukas. Hea meelega ronib külje alla pikutama, kui kuskil istud. Vabalt tuleks kaisu magama ka, kui luba selleks olemas oleks.
Puuris ei taha vist küll ükski küülik olla. Ise ka ei tahaks pidevalt kuskil kitsas toas passida, kui näed kogu aeg, kuidas teised tegutsevad. Kui ise kodus olete (vähemalt samas toas), siis puuri uks lahti ja las ta kalpsab vabalt ringi. Tehke see üks tuba võimalikult küüliku kindlaks ja kõik on õnnelikumad. Minu meelest on küülik pere liige ja puuris olgu ta võimalikult vähe. See annab talle ka võimaluse otsida ise inimeste seltsi, kui tal selline tuju tuleb, mitte inimesed ei lähe teda kiskuma kui tema tahaks joosta ja hüpata või hoopis tükis magada. Iga loom on isiksus ja nende eripäradega võiks arvestada.
Pisiloomadeta...
Kasutaja avatar
nommi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 416
Teemad: 10
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist