Kes sobiks küülikule sõbraks?

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Kes sobiks küülikule sõbraks?

PostitusPostitas Jänn (Teema autor) » 07. jaanuar 2010, 16:23

Tere,

Meie Jänn sai Novembris 2 aastaseks. Nüüd on hakanud tunduma et ta sooviks omele sõpra, kuid ei tea keda talle valida sõbraks. Enna oli tal ema koer suureks sõbrak, kuid kahjuks on koer juba nii halvaks jäänud (vanaduse tõttu ) viimase aastaga et teda ei saa enam meile transportida.Kuid Jänn ikka otsib kedagi kellega semutseda. Kunagi sai ka ta ühe jänese neiuga tutvustatud aga härra Jänn hakkas hoopid vägivallatsema. Uut koera ei tahaks ka nagu võtta. Äkki oskate teie soovitada kedagi keda saaks talle kaaslaseks muretseda. :bun:
Viimati muutis alina467 07. jaanuar 2010, 16:29, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Muutsin pealkirja informatiivsemaks
Jänn
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Asukoht: Saku
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kes sobiks küülikule sõbraks?

PostitusPostitas kertu0208 » 07. jaanuar 2010, 16:55

Võiksite küüliku ära kastreerida ja siis uuesti emase küülikuga proovida. Mina võtsin kastreeritud isasele emase juurde ja üldse ei kahetse, kuna nad on väga suured sõbrad. Teevad peaaegu kõike koos. Äkki ei saanud Su küülik emasega selle pärast läbi, et ei olnud korralikult tutvustatud neid?
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kes sobiks küülikule sõbraks?

PostitusPostitas Jänn (Teema autor) » 08. jaanuar 2010, 13:26

Tutvumiseks sai küll kaua aega antud,samas koera võttis ta kohe omaks. Juba esimesel korral nuias tähelepanu. :-D Samas on emase jänese võtmine ka minul peast läbikäinud, vahest tõesti olekski arukam talle üks tore jänkuneiu seltsi võtta. Ainuke mure on selles et ei tea kui vana see jänku neiu olema peaks? Kui keegi oskaks suunata ja kas ma peaksin tutvust tegema neutraalsel pinnal või võin kodus ka seda teha?
Jänn
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Asukoht: Saku
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kes sobiks küülikule sõbraks?

PostitusPostitas kertu0208 » 08. jaanuar 2010, 16:29

Emane võiks olla umbes sama vana, kui isane. Minu emane on nt. aasta vanem, kui isane. Võiks olla ka umbes sama suur (nt. ära võta keskmise suurusega isasele kaaslaseks miniküülikust emast, kuna kui peaksid kaklema minema siis ei suudaks emane ennast kaitsta). Isane kastreeri kindlasti ära.
Mina tutvustasin neid nii:
Kohe esimesel õhtul harjus ära, kuskil 21 paiku jõudsime koju ja hakkas kohe heina sööma, kui puuri panin. Jänksiga veel kokku ei lase, aga nad on kõrvuti puurides. Jänks väiksemas ja Pipi suuremas (päeval olid jälle vastupidi). Kui nad nuusutavad üksteist läbi võre siis on küll uudishimulikud ja rahulikud, aga ootan ja harjutan neid veel kaua, enne, kui kokku lasen.

Teisel päeval lasin neid kokku jooksma oma tuppa. Tegelikult tuleks kauem tutvustada, aga oli näha, et nad said hästi läbi. Nii et võib ka küülikule tuttavas kohas teha tutvust.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kes sobiks küülikule sõbraks?

PostitusPostitas AlisaIsabella » 24. september 2010, 19:11

Mina tahaksin ka umbes samal teemal teada, et : Kas oleks mõtekas võtta endale teine küülik lisaks ?
Mu naabritel sündisid hollandlastel pojad, ja siis me mõtlesime et äkki võtaks kaaslase meie jännile. Isa oli totaalselt vastu, ütles et ei saa, äkki ei saa läbi või siis ei suhtle Allu meiega enam nii palju vms. Mina arvaks küll et võiks proovida. Meie küülik on praegu natuke vanem kui aastane ja ta on emane. Muidugi naaber kes neid küülikuid kasvatab ja on neid juba aastaid kasvatanud, ütles et tal on üks küülikuomaniku käsiraamat, kus on kirjas et küülikud ei vajagi endale niipalju seltsilist kui inimesed seda arvavad, seal olevat kirjas, et küülikud on rohkem erakud, aga niipalju kui mina olen siin näiteks siin pilte vaadanud on küll selliseid fotosi, kus jännud näiteks tuduvad koos, või on keegi öelnud et saavad hästi läbi. Eelmine omanik mõtles ka et võiks võtta sõbra, siis ei ole jänn enam äkki nii kuri, aga samas mõtles, et äkki peksab meie jännu siis uue läbi ? :mellow: Mina ise ei viibi koguaeg kodus - kaks korda nädalas ööbin linnas, ja koju jõuan vahemikus 3-5. Lisaks on veel igasugused tööd ja trennid ja värgid. Niipalju ma tööpäevadel jänniga ikka tegelen, et hommikul/õhtul sügan ja paitan teda ja annan süüa ja nädalavahetusel puhastan puuri. (Kakanurka vahetan siis kui juhtub, jänn armastab seal magada :happy: )
Vähemalt 3 korda nädalas lippab toas ringi, siis ta suhtleb meiega ka. Ükskord põgenes meie jänku ära, ja jooksis naabrite aeda, siis naabrilapsed panid talle võrgu peale ja nii nad siis seal naabrijänkudega kõrvuti olidki, kurja nägu ei teinud aga ega väga huvitatud vist ka ei olnud (vb jõudsin nii hilja kohale et tutvumise aeg oli juba läbi :-D ). Jutukas oli mainitud et esialgu võiks puuri panna neile siis vaheplaadi, et kumbagil enda osa vm.

Mida teie soovitate, kas proovida seda , et võta jänku , või mitte ? Kuidas teil endal on olnud, et kui on võetud üks jänku juurde teisele kes on juba pikemalt olnud, kas on siis hästi läbi saanud ? Ja tuleks vist tüdruk võtta ? Loodetavasti saavad ikka läbi siis .
Kõik loomakesed on lahedad :)
Meie uueks pereliikmeks on väike päss küülik Alisa Isabella. (elab meil alates 27.mai.2010.)
Kasutaja avatar
AlisaIsabella
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 2
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kes sobiks küülikule sõbraks?

PostitusPostitas Loomahull » 25. september 2010, 05:39

Kaks emast ei hakka suure tõenäosusega üldse läbi saama, aga isane ja emane peaksid saama küll. Loomulikult tuleb siis isane ära kastreerida, enne kui neid on võimalik kokku lasta. Kui on kaks emast ja steriliseeritud, siis ma ei oska kahjuks vastata, kuidas nende läbisaamine oleks, kuid üldjuhul kaks emast läbi ei saa. Niisamuti nagu kaks isast. Enamusel on ikka isane ja emane ja siis isane kastreeritud.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kes sobiks küülikule sõbraks?

PostitusPostitas kertu0208 » 25. september 2010, 08:49

Mina võtsin umbes aastasele kastreeritud isasele (kahe aastase) emase juurde. Üldse ei kahetse seda, kuna nad saavad nii hästi läbi, pesevad üksteist ja kogu aeg ninapidi koos.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kes sobiks küülikule sõbraks?

PostitusPostitas AlisaIsabella » 02. oktoober 2010, 14:52

Nojah, otsutatud meil on , et teist küülikut ei tule, sest see tähendaks et suvekodusse oleks meil vaja suuremat puuri ja kõike-kõike on siis topelt. Trantspordi puur mille alles jänkule ostsime jääks ka väikeseks niiet siis oleks veel teist kah vaja. Niiet , kuna klassiõde võttis küüliku ja elab minust umbes 0.5-1 km kaugusel ja tee sinna on kerge, siis hakkame äkki küülikuga tal vahest külas käima. Panen Alisa trantspordi puuri ja tipa-tapa kohale :) Ma ei tea mis hakkavad olema külaskäikude tulemused ( kui tulemused on ) ja ei tea ka kuidas hakkavad jänkud üksteisega läbi saama . Ei kujuta ette kas sõbranna küülik läheb kurjemaks või minu küülik lahkemaks . Loodan et minu jänku läheb lahkemaks. Tean et sõbrannal on hästi sõbralik küülik :)
Kõik loomakesed on lahedad :)
Meie uueks pereliikmeks on väike päss küülik Alisa Isabella. (elab meil alates 27.mai.2010.)
Kasutaja avatar
AlisaIsabella
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 2
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kes sobiks küülikule sõbraks?

PostitusPostitas belle49 » 08. veebruar 2011, 20:33

minu sõbranna jänes oli väga suur sõber tema koeraga, aga kui koer suri, jäi jänku väga õnnetuks. Otsustati võtta uus koer, kuid see jänkule ei meeldinud, ning jänes selle koeraga ära ei harjunudki. Läks hoopis selle peale hulluks ja kahjuks viidi ta poodi tagasi.
belle49
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 1
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kes sobiks küülikule sõbraks?

PostitusPostitas Nupsik28 » 31. märts 2011, 18:45

Kuskilt lugesin,et jänes sobib meriseaga?
Armsa Jänksi Omanik :)
Kasutaja avatar
Nupsik28
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 2
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 13
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kes sobiks küülikule sõbraks?

PostitusPostitas Kissu » 01. aprill 2011, 09:02

On olnud mitmeid juhuseid, kus merisead ja küülikud tõesti elavad kenasti koos aga mina seda siinkohal lahendusena välja kindlasti ei pakuks.

Neid kokku sobitada võib osutuda keerulisemaks, kui see esmapilgul tundub. Esiteks täiskasvanud küülikule meriseapoega tutvustada on äärmiselt riskantne, kuna suuruste vahe on väga suur siis võib küülik kergesti notsule liiga teha või ta lausa ära tappa. Üldiselt soovitatakse neid väikesest peale koos kasvatada või äärmisel juhul meriseale küülikupoeg seltsiks võtta.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kes sobiks küülikule sõbraks?

PostitusPostitas Nupsik28 » 05. aprill 2011, 22:13

Mul ongi hetkel Nupsik 2 kuune,mõtlen ka siin,et keda võtta? Ei tea, kuidas hampstriga oleks? ja kas nad siis sobiks ühes puuris elama või elraldi ikka?
Armsa Jänksi Omanik :)
Kasutaja avatar
Nupsik28
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 2
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 13
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kes sobiks küülikule sõbraks?

PostitusPostitas Riin » 06. aprill 2011, 00:40

Hamster ja jänku on liiga suure suuruse vahega ja ei sobi kohe kindlasti kokku. Mulle jääb arusaamatuks, miks Sa üldse kibeled nii kiiresti endale uut looma koju võtma. Kõigepealt harju temaga, jänku kasvab ikka kordi ja kordi suuremaks, teeb igasugu krutskeid, elamises tuleb teha suuri ümberkorraldusi (juhtmed peita jne). Kui soovid, et jänkust saab sõber Sulle, siis on kõige parem, kui ta jääb üksinda.
Kui aga kavatsed jänkut puuriloomana kasvatada, siis soovitan ta üldse ära anda, sest jänkud vajavad kindlasti vabadust, kui mitte terve päeva, siis ikka suurema osa ajast ja, kui Su vanemad seda pole nõus võimaldama, siis olekski pidanud võtma kohe merisea või hamstri.
Kindlasti arvesta ka sellega, et üldjuhul ei ole jänku süleloom, paitamine ja muskutamine on teine asi, kuid süles olla neile ei meeldi, muidugi välja arvatud juhud, kui ta ise sülle poeb :-) .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline