Usalduse võitmine/taltsaks muutmine - näpule tulek jne

Head kombed ja halvad kombed ja kõik muu. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: Annie

PostitusPostitas Fenzy » 02. november 2005, 18:59

emased pidid olema natuke halvemad õppijad ja hoiavad rohkem kodu...isased tulevad tavaliselt varem sõrmele..aga proovi temaga kontakti saada..emastega on poole raskem kontakti luua.Aga kui sa igapäev proovid teda sõrmele saada, siis ta peaks varsti ära harjuma..proovi :)
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Usalduse võitmine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. november 2005, 20:49

emased on jah üpriski agressiivsed...
minu emane oli esimesed 4 kuud nii vihane kõigi inimestega, et kui käe juurde panid, hammustas sõrme verele.
siis toimus mingi muutus ja järsku hakkas ta hoopis isasega tüli norima, tuli nö inimese poolele üle. praegu suhtub ta isasesse normaalselt, ainult ilma inimeseta on ta väha kurb.
niiet ole väga kannatlik emastega.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas -xmasdog- » 02. november 2005, 21:38

Mul ei tule kumbki sõrme peale kuigi nad mul juba pikka aega, aga ega ma ei kurvasta, sest nad on muidu toredad.
-xmasdog-
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 34
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Usalduse võitmine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. november 2005, 00:42

räägi meile ka, kui emase saanud oled.
aga ma võin ette hoiatada, et emase viiru usalduse võitmine on mitu mitu korda raskem kui isase. minu soovitus oleks, et sa prooviksid alguses teda küll käega harjutada, aga suuri lootusi ei hellitaks.mul läks peaaegu pool aastat, et täielikult emase usaldus ja poolehoid pälvida.
aga ma ei taha kellegi unistusi purustada, igal pool leidub erandeid, ja võibolla sa saad omale emase, kes on kohe algusest saadik lahke :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Fenzy » 05. november 2005, 09:22

tänu kalakese saadud informatsioonile muutsin meelt ning otsustasin Rokole sõbra võtta. Siis ehk saan mõlemaga täieliku kontakti mida ma emasega nii ruttu ei saa. Loodan, et nad hakkavad ilusti laulma ja saavad läbi ning käivad näpul..ehk õpetab Roko talle näpule tulemist :D
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Usalduse võitmine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. november 2005, 18:35

minu viirud kardavad mind :(
kui ma käe nende juurde panen lendavad nad minema .....
nad peaksid juba minuga harjund olema juu....nad on mul juba üle aasta olnud ?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kommi » 26. november 2005, 19:28

Nüüd on hakanud Sky käima peal, aga kaua ma ei saa teda hoida. Ta lendab ise oksale ära. Tibi on ikka minu kartuses...
Kommi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 4
Asukoht: Läsna küla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kuidas muuta taltsamaks vanemaid lembelinde

PostitusPostitas lola0404 » 29. november 2005, 16:38

Tere!
Mul on kaks lembelindu- emane ja isane. Isane on sõbralikum ja ei hammusta üldse, aga emane lausa ründab kui ma juba sõrme kas või puuri panen. Kui ma nad tuppa lendama lasen, siis isane tuleb istub vahepeal mulle pähe, ja vaatab et mida ma teen. Aga ta ei julge näiteks käe pealt sööki võtta kui ta lahti on, kui käe puuri panen ei tule ta ka minu juurde, vaid läheb kaugemale(ma ei julgegi emase pärast kätt eriti puuri panna). Kuidas ma saaksin et ta hakkaks mind usaldama(isane), tuleks sõrmele ja ei kardaks? On see võimalik? Emast ei ole vist võimalik harjutadagi, sest ta on olnud mul 3 aastat aga ründab ikkagi.
Kunagi, 6 aastat tagasi kui ma linnud alles sain, öeldi poest, et nad on emane ja isane. Aga hiljem (paari kuu pärast) tuli välja et mõöemad on isased. Kui oli kaks isast, ja nad lendasid tulid nad koguaeg minu juurde, istusid peas ja lasid kätte võtta. Hiljem muutusid nad omavahel sõjakaks, poes vahetati üks isane amase vastu- nii saimegi selle kollase ja õela emase.
Kas on võimalik, et linnuke hakkab mulle näteks käe peale tulema, või et ta julgeb jälle minu juurde tulla.
Siis on mul veel selline mure, et nad ei poegi. Kaks aastat tagasi munesid nad kaks korda palju mune, üks kord 8 teine kord 11 muna. Haudumise aeg läks mööda, isegi nädalaid üle, kuna emane hakkas väsima korjasime munad ära ja lõime katki, kõik munad olid tühjad. Milles probleem. Kas lembelinnud ei saagi kodustes tingimustes poegi. Palun aidake? :(
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas otkas » 29. november 2005, 20:17

see oleneb nende enda tahtmisest....võibolla oleks sa pidanud selle sõbraliku linna endale jäma,sest ta oleks saanud emasega ka paarituda kui üks isane ei tahtnud siis teine ikka tahab:D.....noh et oleksid lihtsalt allles jätnud=)
võiobolla nad ei meeldi üksteisele
otkas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Julgustamine

PostitusPostitas Annie » 29. november 2005, 20:38

Lembelinnud saavad ka kodustes tingimustes poegi, kuid alati ei pruugi see lihtsalt õnnestuda. Siin ei olnud asi ilmselt papagoi liigis. Loe foorumit ja näed, et ka paljudel viirpapagoi omanikel on samu probleeme. Õige toit, piisav valgus jne aitavad palju, aga vahel lihtsalt läheb nii nagu läheb. Mis puutub näpule tulemist, siis vanemat lindu on muidugi juba raskem õpetada, seda enam, kui nad koos, rohkem teineteise jaoks on. Aga proovida tasub alati. Sa ütled, et kardad emase pärast kätt puuri panna - selle tajub lind ruttu ära, nii et proovi oma hirmu mitte välja näidata. Mida rohkem oma käega puuri juures toimetad, seda enam nad Su käega harjuvad. Peaasi, et teed rahulikke liigutusi, mis neid ei ehmataks. Tee algust neile nende lemmiksööki käest pakkudes. Kui emane hammustama kipub, pane kasvõi alustuseks kindad kätte, aga ära kätt tagasi tõmba - näita talle, et see rünnak ei tähenda midagi. Kui nad ka päris taltskas ei saa, siis julgemaks muutuvad ikka.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas muuta taltsamaks vanemaid lembelinde

PostitusPostitas lola0404 » 01. detsember 2005, 16:26

to otkas: ma ei vahetanud enda papagoid selle kurja vastu, mul oli 2 isast sõbralikku papagoid, aga kuna ma tahtsin poegi ja isased hakkasid omavahel imelikult käituma vahetasin isase linnu emase vastu, siis ma ei teadnud veel et ta kuri on.
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Usalduse võitmine - näpule tulek jne

PostitusPostitas Olari » 09. detsember 2005, 12:38

Niih.. kirjutan siia ka siis oma lookese.
Viirukas meil siis juba mõni kuu ja tee mis tahad näpu peale ta ei tulnud.Olen hajutanud käe puuris hoidmisega aga tulutult. Käib ja istub jänese puuri peal, kõnnib põrandal, käib hiirte puuri peal aga minu näpu peale ei tule. Mõlesin, et ei tea kas ta vihkab mind vms :)
Võtsin siis eelmine nädal asja käsile ja natuke teistsuguste võtetega. Kuna tegelane on meil päeval lahti siis on harjutamine natuke parem kuna ta tunneb ennas puuri katusel julgemalt kui puuris sees.
Ostetud sai hirsioksi ja lõikasin sealt väikese tüki ja andsin talle seda süüa nats(maitses hirmsasti) siis panin selle oksatüki näppude vahele ja hoidsin näppu niipalju eemal puurist, et ta pidi ühe jalaga näpu peale astuma, et süüa saaks. Natuke andsin süüa ja siis võtsin käe ära ja kordasin tegevust 5 minuti pärast uuesti. Nüüdseks on Fiiks käinud mul juba õlal ja näpu peale tuleb ka juba ilma hirsioksatagi :)
Loo moraal : papagoidel on vastupandamatu isu heade asjade vastu ;) :)
Olari
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Usalduse võitmine/taltsaks muutmine - näpule tulek jne

PostitusPostitas kapa1995 » 12. märts 2008, 20:41

nonnniiii...
Mina ostsin ühe viiruka poest..
ja teise ostsin pärnust ühelt inimeselt..
see kelle ma pärnust ostsin ei karda mind ja ta lendab ringi..
aga matahaksin saada ka poest ostetud lindu välja lasta ja endale näpule saada aga ta kardab mind....
Kasutaja avatar
kapa1995
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 3
Asukoht: Kilingi-Nõmme
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Usalduse võitmine/taltsaks muutmine - näpule tulek jne

PostitusPostitas Mercar » 12. märts 2008, 20:52

Ja kas sa selle teema lugesid läbi ja vastavalt sellele talitasid?
Ega keegi võlukepikest vibutama ei tule. Tuleb ikka ise vaeva näha ja linnu usaldus võita.
Selleks on siin teemas ka palju näpunäiteid.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Usalduse võitmine/taltsaks muutmine - näpule tulek jne

PostitusPostitas Annie » 12. märts 2008, 21:15

Poest ostetud lind ei pruugi kunagi taltsaks saada. Kui palju tegeleda, siis võib saada, aga on see suhteliselt raske ja vajab järjekindlust. Minu kaks viirut, kes algul olid sõbralikud käelinnud, on nüüd suuremat vabadust ja üksteise seltsi nautides pelglikumaks muutunud. Vaid õhtul, hämaras, saan nad näpule. Oleks rohkem aega nendega tegeleda, siis oleks tulemus muidugi parem. Kolmas viiru ei ole mul kunagi käelind olnud. Ta on küll julgemaks saanud - lubab vabalt puuris askeldada ja väljas olles vabalt endast mööda kõndida, kuid näpule ei saa ma teda iial. Nii et kõik vajab palju ja järjekindlalt tegelemist. Ka siis kui usaldus on saavutatud, tuleb seda ka edasi hoida (st treenida).
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Usalduse võitmine/taltsaks muutmine - näpule tulek jne

PostitusPostitas kapa1995 » 13. märts 2008, 13:59

tänks annie...
Kasutaja avatar
kapa1995
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 3
Asukoht: Kilingi-Nõmme
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Usalduse võitmine/taltsaks muutmine - näpule tulek jne

PostitusPostitas johannap » 14. märts 2008, 21:45

Minu neljast linnust , tuleb näpupeale ainult üks .
Tibu , kes on minu kodus ülesse kasvanud .
Ta harjus minuga varakult ära , sest võtsin ta pesakastist vahel välja uudistama ja käepeale istuma :)
nnüüd ta siis ongi ainukene julge viiru mul :biglove:
Lessi, Mops, Lotte, Riki, Kiki, Musirull ja tema õde. :)
R.I.P - Snuff, Nännu, Krässu, Kilbu, Minnie, Rommi, Rolf, Tsipu. :'(
Miss ya lot guys.
johannap
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 103
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Kuusalu vald , Kiiu .
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Usalduse võitmine/taltsaks muutmine - näpule tulek jne

PostitusPostitas papa » 18. mai 2008, 13:48

mul on kodus ka kaks viirut aga nad on väga kartlikud. isegi kui ma võtan puurist vaikselt toidunõu ära hakkavad nad kohe puuris ringi lendama :sad: . rääkimata sellest kui üritad teda maiuspalaga enda poole meelitada, et mida teha kuidas harjutada neid nii et nad ei kardaks enam mind? PALUN AIDAKE! :sad:
hetkel 4 viirut!
papa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Usalduse võitmine/taltsaks muutmine - näpule tulek jne

PostitusPostitas Annie » 18. mai 2008, 14:59

Mõned viirud ongi väga arad ja neid on väga raske julgemaks harjutada. Kas lugesid eelneva teema läbi? Siin ikka näpunäiteid on. Peaasi, et tegutsed rahulikult. Kui käe puur paned, siis tee seda hästi aeglaselt ja loomulikult, ära linde algul üldse puutu ja ürita ise lindudest madalamale jääda (nt kükita puuri kõrvale), et nad Sind nähes ei ehmuks. Algul paar nädalat ära muud teegi, kui proovi saada nad niikaugele et nad enam toidunõude vahetamist ei kardaks. Las see maiusega enda poole meelitamine jääda tulevikuks.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Usalduse võitmine/taltsaks muutmine - näpule tulek jne

PostitusPostitas papa » 20. mai 2008, 20:49

aga täna sõid nad mul juba käest hirsi tõlvikut :lol: :-) ,aga päris peost veel ei söönud aga küll nad jõuavad :happy:
hetkel 4 viirut!
papa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Usalduse võitmine/taltsaks muutmine - näpule tulek jne

PostitusPostitas papa » 14. juuli 2008, 17:07

täna ostsin ma ühelt kasvatajalt 2 viirpapagoid juurde ja juba esimesel päeval tulid nad mule näpule ja sõid peost. kui minu vanemad linnud nägid et nemad söövad mult peost ja ma ei tee neile midagi julgesid nemad ka mulle näpule tulla ja peost süüa. aga varem kartsid need vanemad linnud mind nii väga et nad hakkasid ringi lendama kui ma puurist söögi nõud ära võtma läksin.
papa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Usalduse võitmine/taltsaks muutmine - näpule tulek jne

PostitusPostitas ellukas » 29. juuli 2008, 09:21

Eile ostsin omale poest viirud.Eile lubasid nad juba endale pai teha, täna lendas isane siis, kui ma kätt puuris hoidsin, sinna peale(mitu korda) :D :hdance:
Miks on maailm ebaõiglane ja võttis minult mu kalli viiru?:(
ellukas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 2
Asukoht: Tallin, arvuti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Usalduse võitmine/taltsaks muutmine - näpule tulek jne

PostitusPostitas Annie » 29. juuli 2008, 10:45

Sul on vedanud, kõigil kohanemine nii ruttu ei lähe. Ilmselt on viirud toodud poodi sellisest kodust, kust nad olid inimestega harjunud. Kasuta seda ära ja hakka nendega kohe võimalikult palju tegelema, muidu hakkavad linnukesed rohkem teineteise seltsi otsima ja võõrduvad inimestest.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Usalduse võitmine/taltsaks muutmine - näpule tulek jne

PostitusPostitas ellukas » 30. juuli 2008, 14:44

Tegelikult on linnud sisse toodud Saksamaalt ja neil on vanust alla aasta.Nüüd ,kolmandal päeval on toimunud tagasiminek.Kui ma käe puuri panen,hakkavad linnud puuris paaniliselt ringi lendama. :mellow: .Ilmselt ei osanud nad alguses midagi oodata ja seetõttu olidki tavalisest julgemad
.
Viimati muutis Mercar 30. juuli 2008, 16:04, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Vahetult eelnevat postitust ei ole vaja tsiteerida. Ilma selletagi ju aru saada kelle postitusele vastad. Tsiteeringud eemaldatud.
Miks on maailm ebaõiglane ja võttis minult mu kalli viiru?:(
ellukas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 2
Asukoht: Tallin, arvuti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Usalduse võitmine/taltsaks muutmine - näpule tulek jne

PostitusPostitas Annie » 30. juuli 2008, 17:21

Ilmselt teed liiga järske liigutusi. Proovi rahulikult söögid-joogid ära vahetada ja siis nagu muuseas neile üks pai teha.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Usalduse võitmine/taltsaks muutmine - näpule tulek jne

PostitusPostitas SaluKat » 04. oktoober 2008, 18:00

No mina tavaliselt uue papagoiga teem nii, et kõigepealt lasen ta puuri. Paar minutit olen lasnud tal harjuda ning siis olen tasaksesi puuri kõrval istunud ning vaadaud, aeglaseid liigutusi teinud, natuke rääkinud..jne. (PUURI UKS ON LAHTI!) Siis panen käe tasakesi puuri ning liigun sellega papagoi poole. Kui ta kardab või lendama hakkab, siis jään seisma ning ootan kuni ta rahuneks. Kui ta ikka ei rahune, siis lähen ära. Aga muidu olen teinud nii, et panen käe puuri, räägin rõõmsal toonil, paitan papagoid kõhu peal ning ta paneb oma jala mulle käe peale.

Kõik papagoid kelle ma ostnudolen, on alati taltsad ning rahulikud ning ei karda mind :).
Kasutaja avatar
SaluKat
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 286
Teemad: 12
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Usalduse võitmine/taltsaks muutmine - näpule tulek jne

PostitusPostitas Papagoi » 02. november 2008, 20:19

Minul on kah kaks papagoid(neil pojad ka)Mind nad ei karda aga näpule nad tulevad ainult siis kui ma neile samal ajal toitu annan :umm:
Papagoi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Usalduse võitmine/taltsaks muutmine - näpule tulek jne

PostitusPostitas SaluKat » 04. november 2008, 16:44

Minul pole kunagi mitte ükski papagoi käest söönud.
Kasutaja avatar
SaluKat
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 286
Teemad: 12
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Usalduse võitmine/taltsaks muutmine - näpule tulek jne

PostitusPostitas kata » 04. november 2008, 17:53

minu viirukid on arad.üks enam ei lenda minema kui süüa panen.Kui sain siis ei saand kätt puuri panna,viirud hakkasid kartma.Pika aja peale hakkavad sind usaldama.
kata
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Usalduse võitmine/taltsaks muutmine - näpule tulek jne

PostitusPostitas Fenzy » 27. detsember 2008, 00:13

Minu viirud õppisid ruttu mind usaldama. Kõige kangekaelsem oli üks kahest emasest. Tema oli selline isepäine. Tuli sõrmele, aga kui tuju tuli, siis suutis ikka korralikku vingerpussi mängida. Kõige naljakam oli see kui puistasin käe peale hirsiseemneid. Panin käe puuri, kui nad seda nägid siis- ohh, kus kõik lendasid võidu sööma neljakesi minu käe peale, kes enne söödud saab. :)
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Käitumine/Õpetamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron