Usalduse võitmine/taltsaks muutmine - näpule tulek jne

Head kombed ja halvad kombed ja kõik muu. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: Annie

Re: Papagoide harjutamine inimestega

PostitusPostitas morfiid » 16. jaanuar 2005, 21:49

Äkki tegeleb temaga liiga palju inimesi korraga ja ta ei oska neist kedagi usaldada?
Harjuta teda kõige pealt sellega, et ta ei kardaks sind, kui sa käe puuri lähedale paned. Ja kui käe puuri pistad, siis võid talle miskit maitsvat pakkuda :wink:
Viimati muutis Endised kasutajad 17. jaanuar 2005, 13:56, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Viirukaonu » 26. jaanuar 2005, 13:15

miks siis kix-ul enam viirusid ei ole? :(
minu isane ei tule ka mulle käepeale ja kardab kui ma talle kätt hakkan lähemale panema..emane käib käepeal harva ja ka natuke pelgab..kätt puuri pannes ei pögene..vastupidiselt isasele.. :( aga see varub ikka köigil kannatust ja neid ei tohi hakata sundima enda käe peale tulema kuna see hirmutab nad hoopis ära ja see vaevarikas töö on luhta läinud ja pead jälle köike algusest alustama.. :P
seda te ju ei taha :?:
Viirukaonu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. jaanuar 2005, 18:10

ime on sündinud... :D tänasest peale tuleb isane mulle juba ölale.. :P :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papagoide harjutamine inimestega

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. jaanuar 2005, 22:39

Mina sain oma linnu niimoodi sõrmele, et ma ajasin teda pisut aega puuris taga (mitte väga palju, sest ta ju ikka ka elusolend, kardab ja väsib ära). Ja siis ta lõpuks lendas mulle kogemata käe peale ja jäi sinna pidama. Nii tegin iga päev paar korda ja ükskord siis avastasin, et tuleb päris hästi sõrmele. Mõni lind on selline, kes tahab, et sa teda natuke varbast lükkaks, et ta sõrmele tuleks, aga õnneks minul mitte.
Nüüd olen proovinud seda ka teise linnuga teha ja toimib päris hästi. Mõte on ju selles, et kui sa oma käe rahulikult paigal hoiad ja tema samal ajal seal peal on, siis ta tunneb, et sa ei tee talle midagi. (või siis teisest küljest - mis on halvem- tuleb sõrmele, sest teab, et nii jäetakse ta rahule :( )
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. jaanuar 2005, 23:22

minu linnud hakkasid juba minuga sõbralikumaks muutuma ja ei kartnud mind enam üldse..
isane tibu oleks peaaegu mille näpu peale tulnud, aga mulle tulli ükspäev külla üks väike u. kahe aastane poiss ja ta on väga aktiivne ja ta jooksis ühest toast teise nii et asjad lendasid ja siis tuli minu tuppa ja hakkas siis seal möllama ja see ehmatas linnud nii ära et nad kardavad mind jälle :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Viirukaonu » 30. jaanuar 2005, 14:08

siis nüüd pead sa hakkama neid jälle tasapisi harjutama endaga ja teine kord olema koos selle väikese poisiga oma toas ja selgeks tegema et ei tohi linnukesi hirmutada...minul on ka väike vend..natuke vanam kui aastane ja tema juba teab et ta ei tohi neid nokkida ja siis käib ilusti ja vaikselt vaatamas mida linnukesed puuris teevad..see vajab sulle jälle suurt pühendamist ja kannatust..:(
Viirukaonu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papagoide harjutamine inimestega

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. veebruar 2005, 14:43

minu väikesele 8kuusele tütrele ei tee vist selgeks, et viiru juures karjuda ei tohi :P Aga ega ta mind eriti ei karda ka. Kätt saan vabalt puuris hoida ja talle pai ka teha (kuigi see viimane talle eriti ei meeldi). Ainult et peale seda, kui ma teda mööda tube taga ajasin, ei taha ta enam puurist välja tulla... :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papagoide harjutamine inimestega

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. veebruar 2005, 13:31

Minu Torri harjus minuga kiiresti, tuli sõrmele, ka puurist väljas olles :lol: Aga nüüd on natuke kiire olnud ja ta peab päeval üksi olema, nüüd ta ei tule enam nii vabatahtlikult. :( Selle pärast pean nüüd talle sõbra ka ostma :wink:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kommi » 13. juuni 2005, 19:47

Kui ma käe panen puuri, ei saa ma küll kätte oma linnukest... Hakkab mööda puuri lendama nii, et põrkab. Siis võtan käe puurist ära, sest ma kardan, et ta teeb endale tõsiselt viga. Ta on mul juba kuu ja u. 2 nädalat kah olnud...
Kommi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 4
Asukoht: Läsna küla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann » 13. juuni 2005, 19:57

Ära teda mingil juhul taga hakka ajama oma käega. Kõigepealt harjuta teda sellega, et su käsi niisama puuris on. Teise asjana proovi talle käe pealt pakkuda midagi, mid talle väga maitseb.
Proovi nii, et sa paned selle asja enda käe peale ja lased tal endal sinna peale lennata, kui ta ei lenda,siis hakka vaikselt kätt tema poole nihutama. Ole ettevaatlik, et sa järske liigutusi ei teeks.
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Näpupeale tulek ei õnnestu...

PostitusPostitas Kommi » 17. juuni 2005, 20:30

Proovin ja proovin viirukat endale näpu peale õpetada, aga ta kardab mind. Ta on juba vana selle jaoks, aga ma tahaks ikkagi talle seda selgeks õpetada. Kas peab midagi kätte ka panema, sest mu viirukal on üsna teravad küüned? Olen proovinud teda näpule, aga ta on vaadanud mu käsi ja leidnud võimaluse kuidas ära lennata nende juurest...
Aidake palun! :cry:
Kommi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 4
Asukoht: Läsna küla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Näpupeale tulek ei õnnestu...

PostitusPostitas morfiid » 17. juuni 2005, 21:03

Kannatust ainult kannatust. Sellest on teemasid küll. Otsi ja loe. Ei pea kätte midagi panema. Võid talle käest midagi maitsvat pakkuda, et ta nendega harjuks. :wink:
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kommi » 18. juuni 2005, 20:33

Aga ma päris tõesti kardan neid *küüniseid*. Ja siis ta vaatab ka nii ehmunud näoga.
Kommi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 4
Asukoht: Läsna küla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 18. juuni 2005, 21:53

Need ei tee mitte kui midagi. Viiruka haare ei ole üldse tugev ja ka küüned pole teravad. Need küll võivad kriipida, kui viiruke libiseb, aga ei torgi nad kohe kindlasti. Kindaga võid sa viiru veel rohkem ära hirmutada. Ja kui alguses harjutad ta kindale käima, võib ta pärast su kätt karta ja käele tuleku õpetamine võib sama kaua aega võtta.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kommi » 24. juuni 2005, 21:21

Ühel päeval ta isegi riivas oma küünega mu käevart. Ta oli hirmunud ja haare oli tugev... Ja ma võtan oma käe ära puurist tavaliselt, sest mu käsi hakkab värisema. :cry:
Kommi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 4
Asukoht: Läsna küla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 24. juuni 2005, 22:05

Sorri, aga see ajab mind natukene naerma :D Viiru on ju nii pisikene :D See on sama, et hamster küünistas mind nagu kass. Hamsul on küüned, aga ta käpp on nii nõrk ja ei tee üldse midagi. Täpselt sama on viiruga. Mul on nümfkakaduu, kes lendab mu käele ja istud sõrmel, absoluutselt ei ole valus. Ütlesk isegi, et ei tunne midagi. Maandumine küll jah on tunda ja sõrmel istumine - ta jalad on nii soojad, siis on hea :)
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kommi » 26. juuni 2005, 19:59

Aga mis ma siis teen, kui ma olen viiru näpule saanud? Ma ei saa teda välja tõsta, sest mul pole toal veel ust ja puuriuks on ka väike... :(
Kommi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 4
Asukoht: Läsna küla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 26. juuni 2005, 20:41

Oot? Sa ei saa teda siis puurist välja lasta üldse? Noh siis võta puuris ta näpule ja tõsta oksalt kaugemale ja siis oksa lähedale tagasi,e t ta maha hüppaks.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas -xmasdog- » 27. juuni 2005, 11:08

Mul ka viirud kardavad veidi mind, aga välja saad lasta nii, et tõstad puuri ülemise osa õhku ja ta lendab siis ära või jäta puuri uks lahti, mul küll lähevad välja ust avades.
-xmasdog-
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 34
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. juuni 2005, 19:39

Ega sa neid ühte puuri kohe ei pannud? Mis värvi isane on? Räägi temast natukene.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kommi » 30. juuni 2005, 19:20

Ma sain Sky'd isegi kõhu alt puudutada. Aga näpule ei saa. Ta ainult näkitseb korraks mu näppu, aga näpule ei astu... Tibi kardab mind ikka veel. :(
Kommi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 4
Asukoht: Läsna küla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kommi » 20. juuli 2005, 19:14

Nüüd käib Sky mul näpul, aga ta hammustab mind päris valusalt... Ja kui ma tahan teda kuhugile teisele õrrele viia, lendab ta poolel teel tagasi... :(
Ükskord isegi sain teda teisele õrrele viia. Ta istus seal mõnda aega ja vaatas ringi (okei, ta oli seal 3 sekundit) ja siis viisin ta tagasi tema õrrele. :)
Kommi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 4
Asukoht: Läsna küla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. oktoober 2005, 18:33

aww...nii armas siis:)
loodan et saad teised kah näpu peale:)
viirukate küüned ei ole valusad...pead lihtsalt ära harjuma..pärast ei tunnegi midagi...aga vot kui hammustab..siis juba natuke on valus:P
aga harjuta siis saad varsti:)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Näpupeale tulek ei õnnestu...

PostitusPostitas SonaL » 15. oktoober 2005, 08:05

Minul on ainus võimalus oma nymfe puudutada siis kui nad juba lendamisest väsinud on ja lihtsalt ei jaksa minema lennata. Muidu panevad kohe minema, kui lähemale tuleb keegi. Isegi toit ei mõju.
SonaL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 29
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Usalduse võitmine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. oktoober 2005, 19:20

Mu linnu kardab mind natukene..
aga see on normaalne kuna ta nägi mind täna alles esimest korda..
praegu vahel siin teeb häält kaa :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Usalduse võitmine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. oktoober 2005, 21:11

kui ma linnud sain, olin ka kindel, et enne nädalat vaevalt neid segama hakkan. aga kuna ma olin niii kannatamatu, oli isane mul juba neljandal päeval peos, kusjuures ta ei kartnud mind üldse. emane oli väga kuri ja ei lubanud end pihku võtta ega üldse puutuda. alles kevadel (sain linnud detsembri lõpus) olin emasega täieliku kontakti saavutanud. praegu on ta täielik inimese armastaja :P . ei suuda ilma minuta üldse rahulikult püsida. niiet ole kannatlik ja küll sa saad ka oma linnuga lähedaseks. :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 30. oktoober 2005, 18:30

Lorri usalduse võitmine võttis minul aega kuskil paar kuud. Õlale hakkas ta tulema alles mõni nädal tagasi (8 kuud peale koju toomist).
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. november 2005, 19:41

Iga päevaga ta on poole lõbusam. Täna tegi juvba kõvasti seda häält mida ta tavaliselt teeb kraaksatab nagu.. Ja niisama iniseb siin..vahel kuulab siis jälle piiksub ;)
Aga täielik harjumine võtab veel aega.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Usalduse võitmine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. november 2005, 19:59

tubli, nagu aru saada, on sul väga tark ja armas viiru :P
ole siis edaspidigi temaga kannatlik ja lase tal jah täielikult harjuda :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. november 2005, 14:44

Isane tuleb ilusti sõrmele:) aga emane küll ei tule:(
miks emane mulle sõrmele ei tule???
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Käitumine/Õpetamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron