Rääkima õpetamine

Head kombed ja halvad kombed ja kõik muu. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: Annie

Re: Rääkima õpetamine

PostitusPostitas SaluKat » 15. detsember 2008, 21:43

Ma kardan, et ma ei suuda. Sest ma ei ütle talle iga päev tere ja ma pole iga päev koduski :D...
Kasutaja avatar
SaluKat
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 286
Teemad: 12
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rääkima õpetamine

PostitusPostitas kadre » 12. jaanuar 2009, 20:02

Aga proovida ju ikka võib ja ütle talle siis tere nii palju kui võimalik. :-)
Tahtejõuga võib saavutada kõike!
Kasutaja avatar
kadre
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 186
Teemad: 4
Asukoht: Nõo
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rääkima õpetamine

PostitusPostitas annelimu » 25. märts 2010, 18:57

mul on 2 nümfkakaduud ja nad on umbes 2 kuused kas neid on võimalik rääkima õpetada ja kui on siis kumb hakkab ennem rääkima emane või isane ???
Elu on kingitus mida tuleb nautida :)
annelimu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rääkima õpetamine

PostitusPostitas Annie » 25. märts 2010, 19:29

Kui on tegemist paariga, siis on vähe tõenäoline, et nad rääkima hakkavad.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rääkima õpetamine

PostitusPostitas nuki8 » 26. märts 2010, 13:47

Tavaliselt on isased suurema õpivõimega kui emaslinnud. Rääkima õpivad väga vähesed..tervest maailmast võib neid ühe käe näppudel vaid kokku lugeda :-) Arvan, et pidasid silmas "matkima".
Selleks, et lind "matkima" õpiks, peab olema tal annet ja tahtmist. (See on minu arvamus) :-)
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rääkima õpetamine

PostitusPostitas margitikas » 25. aprill 2010, 16:33

Minult läinud tibudest on sõnu kordama hakanud mulle teadaolevalt 3 viirut ja 1 nümf. Siiski ei saa nad mu jako vastu, kellele otseselt pole midagi õpetanud, kuid 3 nädalat ,peale venekeelsest perest toomist teatas ta TERE, hiljem tere Zakunja, siis tuli mullegi meelde, mis eksomanik ta nimeks ütles. Kutsusime Zakoks. Viieaastasena meile tulles oskas ta vaid oma nime Zakunja, nüüd 4 aastaga on õppinud ise omal valikul kümneid sõnu ,fraase, vilesid, helinaid ja näiteks teeb vahet me kolmel kassil- Kurry ja Kiska saavad kohe mainitud, kui näiteks Kurry diivanit kraapima hakkab, käratab Zakunja- Kurry. Hommikuti hüüab mind Margit ---tule siiiia , kui tulen tuppa, siis --vot niii. Vahel õhkab---oo jaaa. Kui ütlen ---kuri lind- teeb --urrrr, ruigab rrruik,rruik, paremini, kui siga. Kuidas ta selle hääle õppis, ei tea. Peale Pipi filmi oli lemmiksõna Pipi, veel tekivad iseenesest mingid sõnad ja viisijupid. Kui hakkame mingit sõna kordama, püüab korrata , raputab kiiresti,kiiresti pead ja hakkab inimhäälel naerma. Siis naerame meiegi ja sinna need õpetada püüdmised tavaliselt jäävad. Kui kamin suitsu sisse ajab teeb ta ainuomast kriiiks häält. see on nagu- suits tähendus. Muul ajal ta seda ei tee, siis ütlevad lapsed-suitsuandur töötab-aken lahti. See lind on tõesti tark ja andekas , olen väga õnnelik, et ta me perre kuulub.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rääkima õpetamine

PostitusPostitas nuki8 » 25. aprill 2010, 16:41

See lugu Margit, paneb mõtlema. Äkki linnud tõesti õpivad rääkima, mitte ainult matkima :)
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rääkima õpetamine

PostitusPostitas margitikas » 25. aprill 2010, 17:38

Kas just rääkima, kuid Zakunja ütleb Kiska, kui tuppa tuleb Kiska ja Kurry, kui tema. Ainult mind kutsub Margitikas ja hüüab, kui koju tulen. Suitsu kohta on tal see kriiks ja , kui joogivee on ära supelnud ja ma ei märka, hakkab võresid lõngutama. Telefoni võtan kätte- ütleb piip-piip(nagu nupuvalimise hääl) halloo. Jalaga koputab oma korruse põrandale, kui kuskilt koputus kostab. Selline seotud tegevus ja sellele järgnev kindel sõna või tegu on küll. Kui midagi maitsvat annan ja küsin, on mõnus, siis teeb peaga nagu see autokoer üles-alla. Samas, kui talle midagi maitseb, mis ma annan, teeb seda ise ka, -see ongi talle märgiks-mõnus,maitseb. Sama liigutust kasutab ta, kui ma hakkan kiitma Zako on ilus, kallis, siis teeb seda liigutust, see tähendab, et talle meeldib mu kiitus.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rääkima õpetamine

PostitusPostitas Viiruline » 25. september 2010, 15:03

Mul on kaks viirulist kas neid mõlemaid ei saa rääkima õpetada kui nad kahekesi koos on .
Räägitakse et ei saa kuna üks segab teise õppimise oa lauluga ära aga jutud võivad ju erinavad olla . Eks ?
Viiruline
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Rääkima õpetamine

PostitusPostitas cougar » 23. märts 2011, 08:05

Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Käitumine/Õpetamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline