Viirud ja pubekaaeg

Head kombed ja halvad kombed ja kõik muu. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: Annie

Viirud ja pubekaaeg

PostitusPostitas Wowee (Teema autor) » 27. detsember 2014, 12:52

Tere!

Kas viirudel võib olla mingi nö pubekaaeg, kus nad sõna väga ei kuula? :D

Meil juhtus nii phmt üleöö.
Enne kuulas ilusti sõna, kui pahandust tegi, panime karistuseks puuri. Nüüd ei anna enam end kättegi, et puuri panna. Lendab eest. Kogu aeg lendab just mulle pähe, kuigi teab, et ei tohi (pole kunagi lasnud tal eriti peas olla, võtan ära ja ütlen "Ei!").

Kuidas teie karistate oma viirusid või panete sõna kuulama?
Wowee
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 33
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirud ja pubekaaeg

PostitusPostitas nuki8 » 28. detsember 2014, 11:14

Papagoisi ei saa karistusega kuulekaks. Muidugi on igasuguseid arvamusi õpetamise kohta. Mulle tundub vähemalt, et papagoid ei oska karistust oma nö. vale käitumisega seostada. See mis meile tundub vale on papagoidele normaalne. Papagoid pole nii targad ja pahatahtlikud, et teevad nimelt oma peremehe elu raskeks. Ma arvan, et sa ise teed midagi valesti, mis paneb papagoid teatud viisil käituma.
Papagoi õpetamisel ei tohi välja näidata agressiivsust ei hääles ega liigutustes. Kui karistad teda puuris hoidmisega, siis ta hakkab puuri ebameeldivaks kohaks pidama ja muidugi ei taha sinna enam minna. Samuti range hääl, kui ta on su peas või lillepotis kraapimas. Ta ei saa aru, et tema tegu on vale vaid et sina oled ohtlik. Ta lendab teise kohta, kuid sellepärast, et sinu käest pääseda.
Kui su viirukas sulle pähe lendab, kasuta seda ära. Ära ütle papagoile mitte kunagi ei. Sest ta hakkab ka sind kartma. Kui lendab pähe või kuskile mujale kuhu sa ei taha, siis paku talle kätt. Las astub sinna peale. Kui ära lendab, väga hea. Saadki ta minema sealt kus ta olla ei tohi. Räägi alati leebe ja meeldiva hääletooniga. Püüa papagoid mõista ja olukordi ette aimata, et vältida olukorda kus papagoi käitumine sind närviliseks muudab. Ära karista papagoid kunagi.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viirud ja pubekaaeg

PostitusPostitas Wowee (Teema autor) » 28. detsember 2014, 11:47

Hetkel tundub küll, et ta saab aru, kui midagi valesti teeb (näiteks närib juhtmeid). Ja teab ka seda, mis juhtub.

Närvilisels ma ei muutugi ja häält proovin ka mitte tõsta. Ma saan ju aru, et ta siiski loom on. Puuri ei ole ta kartma ega vältima hakanud, vahepeal lähebki ise sinna tagasi.
Muidu käe peale tuleb ilusti, kui teda kutsuda. Seda isegi kohtadest, kus ta ei tohiks olla (lambijuhtmed jne).
Eks neile meeldib ka piire kombata, et mida tohib ja mida ei. Paistab olevat tark linnuke.
Wowee
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 33
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirud ja pubekaaeg

PostitusPostitas nuki8 » 28. detsember 2014, 21:03

Siis on ju kõik hästi :) Mõned nipid juurde õppida ja saate kõikidest muredest jagu.
Minu teada tähendab pubeka iga nii inimestel kui ka loomadel seda, et hormoonid hakkavad tööle, saabub suguküpsus. Kasvab eneseteadlikkus. See ei tähenda tingimata sõnakuulmatust. Pigem muudavad pubekaeas toimuvad muudatused pubeka ebakindlaks. Juba olemas olevad käitumishäired lihtsalt võimenduvad.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viirud ja pubekaaeg

PostitusPostitas Wowee (Teema autor) » 28. detsember 2014, 22:35

Nojah, eks ma seda mõtlesingi.

Ju ta ka õpib rohkem piire katsetama ja tahab ise uurida ja maailma avastada. Natuke julgemaks on ta läinud küll. Vahepeal isegi üllatab. :)
Wowee
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 33
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine/Õpetamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist