Teine lind

Head kombed ja halvad kombed ja kõik muu. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: Annie

Teine lind

PostitusPostitas Liisiva (Teema autor) » 20. juuli 2013, 19:55

Tere!
Ma tahtsin küsida, et kui mul on üks viirukas juba pool aastat kuni aasta olnud ja tahan võtta teist, siis mida ma pean tegema. Noh, kas ma pean alguses teise linnu eraldi puuri panema vms ja kui kaua nad üksteisega harjuvad. Ja kui ma VÕIBOLLA tahan kunagi ka poegi, kas siis peavad olema mõlemad sama liiki. nt, et mul on üks inglise viirpapagoi, kas siis teine peab ka olema?

Aitäh
Olen siin ja praegu.
Kasutaja avatar
Liisiva
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Teine lind

PostitusPostitas Ööloom » 21. juuli 2013, 12:45

Igaks juhuks peaks uus lind olema alguses paar nädalat eraldi puuris- karantiinis siis. Vahet ei ole, kas ostad uue linnukese poest või kasvatajalt. (Parem karta kui kahetseda. :-) Ka saab uus lind selle paari nädala jooksul rahulikult sinu endaga harjuda, ilma et keegi teine nokaline teda seal pidevalt uuriks ja tema jõudu proovile paneks. :-) Harjumisega on nii, et kuidas kunagi...oleneb linnust. :-) Üldiselt nad võtavad teineteist suhteliselt ruttu omaks, kui üks neist teisele väga vastik ei ole. :-D Kui tahad neid mingil hetkel ühte puuri panna, siis niisama ühel hetkel kellelgi turjast kinni võtta ja teise juurde visata ei ole hea mõte. Kõige parem on ehk nii, kui lasta esialgu neid koos lendama. Neutraalsel pinnal lepivad teineteisega paremini. Aga kui uustulnuk kohe vana olijaga samasse puuri panna, siis loomulikult vanem olija hakkab tõestama, et tema on mingisugune puurikunn, ja siis ei meeldi nad teineteisele kohe algusest peale. Ja kui nädalakese jagu koos lendamas saavad käia, aga hiljem iga roju oma koju, ning nad selle koosoldud aja jooksul hästi läbi saavad, siis võid nad ühte puuri panna. Eks sa ise näed, kuidas need suhted seal olema hakkavad, ja vastavalt sellele saad otsustada, millal sa nad kokku kolid. :-) (Kui ma nüüd millegiga puusse panin, siis targemad võiksid mind parandada. :-) )

Suhe inglane ja ameeriklane...niipidi ehk toimiks, kui emane lind oleks inglane ja isane ameeriklane, aga vastupidi...mina seda katsetada ei julgeks, sest suuruse vahe kahe linnu vahel emase kahjuks oleks liiga suur, ja ma kardan, et pisike ameeriklane ei suudaks inglase mõõtu mune muneda. Üldiselt võiks nad ikkagi mõlemad ühte "tõugu" olla, muidu kisub sinna "siga ja kägu" leeri. :-) (Endal mul on üks tilluke ameeriklasepoiss, kes kõigest väest püüab suurt kasvu inglise mutile käppa peale panna. :-) )

Muidugi oleks veel eriti hea, kui uustulnuk oleks teise linnuga enam-vähem sama vana. :-) Teiste kohta ei tea rääkida, aga mu enda kogemus on näidanud, et üheealised linnud saavad kiiremini sõpradeks, kui need, kellest vanem olija on juba täisealine ja uustulnuk alles tibu. :-) (Saavad muidugi ka nemad ilusti hakkama, kui tibu suuremaks kasvab, ja vanem olija temas enam tüütut jõnglast ei näe. :-) )
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Teine lind

PostitusPostitas Liisiva (Teema autor) » 21. juuli 2013, 16:37

aitäh, aga kas kui ma ta võtan peavad nad olema ka erinevates tubedes?
Olen siin ja praegu.
Kasutaja avatar
Liisiva
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Teine lind

PostitusPostitas Ööloom » 21. juuli 2013, 16:48

Kui plaanid uue linnu puhul teda igaks juhuks paar nädalat karantiinis hoida, siis oleks hea, kui nad oleks eraldi tubades. Kui see kaks nädalat möödas on, siis võid uue linnu koos puuriga teise linnuga ühte tuppa viia. :-) Siis hakkad neid omavahel tutvustama. :-) (Ma ise olen uute lindude vanadega kohe kokku panemise suhtes hirmus ettevaatlik, sest on olnud juhus, kus uus tulija oli haige, see ei olnud koheselt paista, ja hiljem kogu see kamp mul siin tatistas. Aga eks igaüks ise teab, mismoodi ta teeb- mina lihtsalt soovitaks igaks juhuks see kaks nädalat uut tulijat vanast olijast eraldi toas hoida. )
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine/Õpetamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron