Üksikule viirule sõbra kõrvale võtmise mure.

Head kombed ja halvad kombed ja kõik muu. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: Annie

Üksikule viirule sõbra kõrvale võtmise mure.

PostitusPostitas Tiiu (Teema autor) » 21. veebruar 2013, 11:59

Nimelt mul küsimus viirpapagoi kohta.Meil on olnud juba 1,5 aastat 1 viiru.Tema saamis lugu on järgmine:mees sai papagoi puuri koos kõige sinna juurde kuuluvaga ehk siis täis komplekti nagu.Loomulikult tõi ta selle plaaniga see deegudele sobivaks teha aga jah kuna lapsed arvasid et kui on ikka linnu puur siis võiks seal ka lind olla ja tütre sõbrannal oli kohe anda ka üks viiru poeg sest tema(linnu)vanemad kiusasid teda kogu aeg ja nii me ta siis endale võtsimegi.Olen ennemgi mõelnud selle peale et peaks talle äkki seltsilise ostma aga nüüd ei teagi kas see on ikka õige mõte,mingi aeg käisin poest uurimas siis seal nad arvasid et nad ei pruugi läbi saama hakata ja et pole mõtet ja et ta on harjund üksi olema.Nüüd ei teagi mida teha samas arvan et tal oleks äkki lõbusam kui oleks tal teine linnuke ka kõrval.Tema sugu ma ei tea.

Meie viiru peaks olema emane sest noka ülevalt on pruunikas pigem,sinine kohe kindlasti mitte.
Tiiu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üksikule viirule sõbra kõrvale võtmise mure.

PostitusPostitas nuki8 » 21. veebruar 2013, 15:19

Mina võtaks teise viiru seltsiks. Soovitan osta veel ühe puuri. Alguses võiksid viirpapagoisi harjutada teineteisega. Pane puurid kõrvuti, linnud eraldi puuri. Luba neid iga päev koos lendama. Hiljem võib teise puuri jätta abipuuriks. Seda võib vaja minna näiteks siis, kui üks lindudest haigestub vms.
Ümmargusi ja liiga väikseid puure ei soovita.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üksikule viirule sõbra kõrvale võtmise mure.

PostitusPostitas Tiiu (Teema autor) » 21. veebruar 2013, 16:01

Kuna meil on emane ta arvatavasti kas siis tasuks võtta teine emane kõrvale sest poegi ma küll ei tahaks,aga kas nad siis lepiksis omavahel.Või kui võttagi isane kas siis kui pesakasti ei pane et siis poegi ei tule(nii ütles see tuttav kellelt saime selle viiru kes meil on)või on see vale.
Tiiu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üksikule viirule sõbra kõrvale võtmise mure.

PostitusPostitas nuki8 » 22. veebruar 2013, 07:14

Lind muneb nagunii, munad võib ära keeta ja lasta tal keedumune haududa. Ta võib suure tahtmise juures puuripõhjas ka tibud välja haududa, kuid seda ei tohi lubada. Munemist sa takistada ei saa.
Minul on kaks emast viirpapagoid. Üks emane elas enne päris kaua üksi. Mõni nädal tagasi võtsin teise emase. Väga hästi saavad läbi. See oleneb muidugi lindudest enestest.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine/Õpetamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist