Noore viirpapagoi ja 2-aastase kassi kooselu?

Head kombed ja halvad kombed ja kõik muu. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: Annie

Noore viirpapagoi ja 2-aastase kassi kooselu?

PostitusPostitas Enksukas (Teema autor) » 25. detsember 2011, 14:17

Tere! :roll:
Kõigepealt vabandan, kui selline teema siin juba on.
Oleksin väga tänulik, kui mõni kogenum viirude kasvataja saaks aidata. :happy:
Mure on nimelt selline, et mul on plaan võtta endale üks isane viirpapagoi linnukasvatajalt. Mul pole enne viirusid olnud, aga olen nende kohta küll väga palju igaltpoolt lugenud ja õppinud. Linnukese saan võtta kevadel, kui too on umbes 6 nädalat vana. Aga mul on üks probleem, kodus elab mul üks 2 aastane, väga aktiivne hiire & linnupüüdja kass. Suvel on ta õues väga palju linde püüdnud ja ära söönud. :mellow: Mul polegi plaanis tulevast lindu koguaeg puurist väljas hoida, lihtsalt vahepeal ikka lasta. Ostan linnule hästi suure puuri, kus tal oleks palju ruumi ning tunneks end hästi kuna iga päev ta kindlasti toas ringi lennata ei saa. Ust aga ma enda toas kinni tõmmata ei saa, kuna lahtine vms on. Ise ma mõtlesin, et üritan kassi kuidagi ära harjutada, et ei tohi linnu juurde minna ega teda hirmutada ja kui linnu välja lasen, viin oma õuekassi teise tuppa ja panen seniks kinni või lasen õue. Aga ma ikkagi kardan, sest kass vaatab pidevalt aknast tihaseid, endal silmad peas nagu tõllarattad. Kas ma tekitaksin sellise olukorraga mõlemale osapoolele liialt stressi ja see oleks liiga riskantne? Muidu kiisu on sõbralik ja pugeja.. äkki annab kuidagi ära harjutada, tegeleksin mõlema loomaga muidugi palju. :-)

Aitäh, kes viitsib aidata. :)
Minu kõige suuremad aarded on kiisu Sipsu, kutsa Snäppy, Pitsu & viirpapagoi Pätu! ^^ - kallistan.
Enksukas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Asukoht: Võrumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Noore viirpapagoi ja 2-aastase kassi kooselu?

PostitusPostitas vurtsuviirukas » 26. detsember 2011, 20:46

Hmm, kuidas nüüd võtta. Kui linnu kavatsete lahti lasta siis kindlasti aknad ja uksed kinni. Samuti oleneb ka puuri asukohast, kas kass on võimeline puuri ümber lükkama vms? Kui teie kass on juba suvel linde kätte saanud siis te peate küll kassi suhtes midagi ette võtma, kuna lind puuris on ju täielik maiuspala tema jaoks. No muidugi on võimalik ju kassile nina pihta nipsu anda või käratada kui ta puuri juurde uudistama tuleb, see peaks talle näitama et ei tohi. Aga jah see vajab harjutamist.

:ot: Samuti on mul endal müüa järgmine kuu kahe kuuseks saav isane viirpapagoi, niiet kui huvi on varem soetamiseks siis privas räägiks edasi.

Igatahes kuulaks mida teised veel arvavad ja alles siis saab juba edasi vaadata. Edu!
vurtsuviirukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 9
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Noore viirpapagoi ja 2-aastase kassi kooselu?

PostitusPostitas taanka » 28. detsember 2011, 02:41

Selline kiisu - miisu ei lepi iial ,et puuris lendab liblikas linnu moodi :) oman ka kassi ,kes viirpapagoist suuremaid papagoisi ei jahi,aga viirpapagoi kohe MEELITAB kassi ligi.Nii oleme oma kahest viirust ilma jäänud :( Kass teab väga hästi ,et ei tohi kodus olevaid linde jahtida ja kui keegi viibib samas toas,siis teeb näo ,et ei hooli neist,kui aga kedagi pole on supst ja jahtimas.Varem või hiljem ikka juhtub nii,et ununeb kass tuppa,pääses tuppa märkamatult ,keegi lasi linnu lahti ja unustas kinni tagasi panna jne...
Risk on suur,aga linnukasvatajaid on palju,kellel siiski kodus mäuguv karvane loomake :-)
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Noore viirpapagoi ja 2-aastase kassi kooselu?

PostitusPostitas Enksukas (Teema autor) » 18. jaanuar 2012, 17:50

Ma arvan, et mul tuleb kiisu Sipsu jaoks ikka need veepüstolid osta nagu paljud soovitavad, et siis pritsida veega kui linnust huvituma hakkab või mis te arvate? :-D
Loodetavasti piisab talle õues lendavatest tihastest keda ta päevad läbi aknast vaatab. :-)

Kõike Paremat!
Minu kõige suuremad aarded on kiisu Sipsu, kutsa Snäppy, Pitsu & viirpapagoi Pätu! ^^ - kallistan.
Enksukas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Asukoht: Võrumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Noore viirpapagoi ja 2-aastase kassi kooselu?

PostitusPostitas pepe7 » 18. jaanuar 2012, 20:46

Mul endal on ka toakassid. Kui võtsin omale amadiinid, siis puur lükati tihti ümber. Sai kinnitatud siis seinale puur, seal kõnniti peal. Loobusin säutsujatest ja muretsesin viirpapagoid. Algul oli huvi suur just noorema kassi puhul, aga kord juhtus selline lugu : viirpapagoi lendas just sel hetkel puurivõre sellesse külge kus kass pistis oma nina sel hetkel puurivõre vahele ja viirpapagoi hammustas teda. Nagu teate siis viirukad hammustavad valusasti, eriti emased. Rohkem kassid linde meil ei ahista.
Samas kõik kassid pole nii leplikud ja egas meiegi hoiame kassid ja linnud ikka eraldi tubades...nii igaks juhuks.
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Noore viirpapagoi ja 2-aastase kassi kooselu?

PostitusPostitas Sinisukk » 18. jaanuar 2012, 22:01

See on siiski üpris riskante. Ka minu ühel tuttaval oli kass ning papagoi. Kõik oli OK seniks kui kass läks pere mitte kodus viibimise ajal siiski lindu läbi puuri torkima. Kuidagi kukutas ta puuri ümber või sai puuri-ukse lahti ning papagoi pääses välja. Kass oli õnnetult linnu vagaseks mänginud.
Neil oli küll tuba uksega suletud (kus lind asus), aga ka kassil on mingeid võimalusi ukse lahti saamiseks. Sa võid ju kassi treenida, Enksukas, aga kui ta praegugi juba murdja on, siis ei oleks siiski kõige turvalisem linnule.
Ma ei julgeks isiklikult sinu kirjeldatud kiisut säutsudega jätta, aga loodan, et leiate mingi lahenduse! :)
Kasutaja avatar
Sinisukk
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 163
Teemad: 2
Pildid: 4
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Noore viirpapagoi ja 2-aastase kassi kooselu?

PostitusPostitas flo » 18. jaanuar 2012, 22:08

Meie pere pooleteiseaastase kassipreili ja viirpapagoide kooselu on pool aastat kestnud üsna kõrvuti ja edukalt. Kassile linnud meeldivad ja hea meelega katsuks neid võibolla ka käpaga või püüaks, kui vaid pererahvas lubaks. Kahjuks lubatakse kassil vaid linnu-tvd vaadata läbi puurivarbade. Linnukeste lennutunni ajal on kass teises toas kinni. Õigemini on tema liikumisvabadust piiratud vaid ühte tuppa sisenemiskeeluga. Järelvalveta ühte tuppa neid muidugi ei jätaks.
Kasutaja avatar
flo
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 408
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Noore viirpapagoi ja 2-aastase kassi kooselu?

PostitusPostitas Pootsman » 18. jaanuar 2012, 23:28

Kass on kass, ta võib teha näo pererahva ees, et saab aru keelust, ja lepib, kuid ta ei unusta iial võimalust kasutamast, et 1:0 oma kasuks asi pöörata. Kass võib kannatlikult oodata oma hetke, kuni valvsus kaob.
Pootsman
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Noore viirpapagoi ja 2-aastase kassi kooselu?

PostitusPostitas Enksukas (Teema autor) » 19. jaanuar 2012, 18:28

Lohutus mulle on see, et linnuke peab vaid kuu või kaks kiisuga nii lähestikku elama, kui teise kohta kolin siis saan linnupuuri panna nii, et kass ei saaks nii lihtsalt kätte. :) Hetkel ostan küll sellise ribikardina ukse ette mis mingil määral peaks takistama kassil sellesse tuppa pääsemast. Ööseks jätan kassi kaugemasse tuppa v kööki, et linnul oleks turvaline kui keegi ei valva. Ja ma ise hoian pidevalt silma peal ja kass päeval on õues ka vahepeal. Kui linnu lahti lasen viin kiisu kindlasti mujale, neid kahte ei lase ma iial kokku. Puuris vaadata vb algul lasen tal lindu vaatan kuidas reageerib, kui puuri kallale kargab viin kohe eemale, et lind ei ehmuks. :umm: Loodetavasti läheb kõik hästi ja järgmine reede saan juba uuele linnule kodu pakkuda. :biglove: :-)
Minu kõige suuremad aarded on kiisu Sipsu, kutsa Snäppy, Pitsu & viirpapagoi Pätu! ^^ - kallistan.
Enksukas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Asukoht: Võrumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Noore viirpapagoi ja 2-aastase kassi kooselu?

PostitusPostitas nuki8 » 19. jaanuar 2012, 19:28

Mina ootaks linnuga, kuni kolitud saab. Kassid on kavalad.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Noore viirpapagoi ja 2-aastase kassi kooselu?

PostitusPostitas MinuViirud » 06. detsember 2015, 15:36

Noh,minul on kodus kaks viirukat ja ka kass.Mina hoian papade puuri oma toas ,ning kui nad välja lasen siis kassi loomulikult sisse ei lase.Minu kass on emane ja sammuti hiire ja linnu püüdja kuid ülatus ülatus teda isegi ei huvita papad kui nad puuris on.Ma ei tea kuidas sinu kassiga on aga arvan et võid viiru võta kui oled kindel et kass linndu kätte ei sa näiteks paned puuri kuhugi kust kass seda kätte ei sa või kinntad puuri lakke.
'
MinuViirud
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Noore viirpapagoi ja 2-aastase kassi kooselu?

PostitusPostitas nuki8 » 06. detsember 2015, 20:43

Lakke kinnitatud puur ei ole viirpapagoidele hea, kuna kõigub-kiigub. Kui kass on majas, on viirpapagoid närvilisemad, kuna tajuvad kiskja lähedust.
Kassi inimesed teavad mida tähendab kassi ükskõiksus. See on vaid näiline.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Noore viirpapagoi ja 2-aastase kassi kooselu?

PostitusPostitas Mercar » 06. detsember 2015, 23:31

Tuletaks ka meelde, et kasse ei tohi hulkuma lasta, ega looduses elavate lindude elud vähem väärt ole kui su ostetava viiru elu...See et kodus kass linde ei murra või õnnestub linde kassist lahus hoida on väga kena, aga loomaomaniku kohus peaks olema hoolitseda selle eest, et lemmikloom ka looduses pahandust ei teeks!
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine/Õpetamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist