Puurist välja laskmine jm sellega seonduv

Head kombed ja halvad kombed ja kõik muu. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: Annie

Kuidas papagoid tagasi puuri saada?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. jaanuar 2005, 11:51

Ta on meil olnud mõned päevad. Just suhtlesin temaga puuris, kui ta järsku välja lendas. Ta vaeseke on väga hirmunud, lendas vastu akent ja seina, kuigi mitte hooga. Lasin tal natuke rahuneda ja proovisin kätte võtta, aga ta ei lase. Silitada lubab küll. Ei teagi, mida teha. Esialgu vist jätan ta välja, aga ma ei usu, et ta tagasi oskab minna. Oehhh :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Viirukaonu » 26. jaanuar 2005, 13:22

köige parem oleks alguses viiru omaga ära harjutada, et ta hakkaks sind kui sõpra usaldama..muidu võib minna väga raskeks teda jälle puuri saada kuna ta hakkab eest pögenema :( pane ta puuri ja hakka teda vaikselt poputama.. :) lõpuks ta saab aru et sa ei taha halba..
minu emane viiru näiteks õhtul välja lastes uurib tükk aega puuri peal olles ja siis hakkab lendama..ta läheb tavaliselt üle kardinapuu ja jääb siis kardinakülge oma küüntega.. :cry: siis ma lähen ja aitan teda sealt välja kuigit ta jalad on väga väikesed üritan ma teda seakt örnalt lahti pääst :P
minu isane viiru lendab ka üsna tihti vastu seina aga õnneks õrnalt :)
ta peab lihtsalt ära harjuma ja puurist vaadates ta saab uurida kuhu ta võib maanduda ja harjub ära ümbruskonnaga :D
varu lihtsalt kannatust ja edu sulle...
anna siis teada kui sa oma uue viiruga juba sõber oled ja võid aegajalt infot jagada kuidas ta elab :D :?:
Viirukaonu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas viiru tagasi puuri saada?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. jaanuar 2005, 13:39

sain ta õnneks puuri. Istus teine aknalaual, kartsin, et külmetab. Läksin teda silitama ja siis kähku pihku. Ta vist solvus ikka kõvasti :? Hammustas mind. Ta sai vist natuke haiget, sest sulgi tuli ka pisut :cry: Aga nüüd ta vähemalt kindlas kohas. Liiga vara sai välja tõesti... Ei tea millal oleks õige aeg. Kas siis, kui juba näpule tuleb? Sest silitada ta mul lubas ennast.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas viiru tagasi puuri saada?

PostitusPostitas hamsuhull » 26. jaanuar 2005, 14:20

Ma kah algul püüdsin neid,et puuri panna,aga siis nad taipasid ise,et puurist saab ju süüa-juua ja nüüd nad lähevad ise sinna,kui neil kõht tühi või janu on.Ja õhtul,kui laetule ära panen ja ainult laualamp jääb põlema,siis nad juba jagavad matsu ära,et nüüd vaja puuri ja tuttu minna :D Ma olen ka õhtuti pannud salatilehe neile,et siis nagu mingi boonus kah :wink:
hamsuhull
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Viirukaonu » 26. jaanuar 2005, 15:03

no..ei tea kas just peab näpule tulema :P aga ta peaks laskma end kätte saama..siis on väga tore et sa tema kätte said :D mis tema nimi siis ka on :?: Äkki viitsid mulle kirjutada millised sinu linnud välja näevad.. :)
viitsid mine vaata minu albumisse seal minu linnu pildid aga natuke kehvad kuna WebCam-iga tehtud :cry: võid kommenteerida kaa... :D !
Viirukaonu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas viiru tagasi puuri saada?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. jaanuar 2005, 15:48

to viirukaonu: minu viiru on sinine... nime tal veel pole, aga oma lapsele näidates ütlen ta kohta "linnu" :P Sul on armsad linnud :wink:
Tal jah praegu väga igav, aga varsti saame talle kaaslase. Kahju, et ta oma mänguasjadest ka ei huvitu... Lemmikkoht on tal redelil.
Vaata pilte ka puuris, kallike, aknalaual, peidus, tema puur (udune)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 26. jaanuar 2005, 17:06

Eks alguses ole nad jah hirmunud. Aga minu meetod on see- lasen tule ära, ja korjan nad kokku lihtsalt. Ma lasen nad lendama ka pärast kooli ja siis on juba õues hämar. Tore et sa ta puuri said. Muidu tulebki harjutada nii, et jätad lihtsalt puuriukse lahti, kuit uleb ise välja, siis küll aru saab, et saab ise sisse ka.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. veebruar 2005, 11:03

minu oma ka ei leia puuri ust üles, katusele istub küll ja üritab hirsi tõlvikut läbi võre püüda aga ei õnnestu see tal ja kui ta juba paar tundi väljas sis hakkab kisama, kõht tühi vist aga ise puuri ust ei leia. tegin sinna õrre ja meelitasin kurgi ja õunaga aga ei sobinud seegi. ainus variant on pimedas kinni püüda ja sis kui puuri saab siis sööma kohe. salatiga ei ole veel meelitanud aga proovin ka seda miski aeg kui mudu ei saa. ja kätte ta ennast niisama ei anna. kui kätt pool tunnikest juba puuris hoian sis pai laseb teha küll aga nagu tahaks ikke hammustada ivake. ei jaksa seda päeva ära oodata et ta ise puuri saab!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. veebruar 2005, 13:22

Torri hakkas ruttu sõrme peale tulema. Alguses rääkisin temaga ja siis silitasin ja siis sain sõrmele. See võttis umbes nädala aega. Järgmisel nädalal tahtsin teda puurist välja lasta aga siis ei saanud teda kuidagi sealt välja. Noh ja kui välja saime siis ei saanud sisse. Siis kustutasime tule ja püüdsime riidega kinni. Varsti sai ta endale lemmikkohaks lilleriiuli, seal lilli peal ei olnud. Siis võtsin ta sealt sõrmele ja panin puuri katusele. Sealt natuke utsitasin teda tagant ja siis jõudis puuri ukseni välja ja läks sisse. Enne panin puuri ukse ümber sinist värvi lindi, et ta eristaks ukse ära. Nüüd käib ise ilusti siss ja välja. Isegi kui puuri asukohta muudan siis leiab ukse ülesse. Ma tegin katset ka. Võtsin lindi ära aga tema leidis ikkagi ukse üles. Isegi siis kui teist värvi lindi ukse ümber panin ja sinise lindi sinna kõrvale, siis ka leidis üles. Tal endal oli ka hea meel. Öeldakse küll, et linnu ajud, halvustavas mõttes aga nad on päris targad....
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. märts 2005, 22:08

minu viiru on päev läbi väljas, puuris ainult käib söömas. üksik lind on ja ei raatsi teda piinata selle puuris olemisega. juba on üsna julgeks läinud lendab madaamalt ja sidistab rõõmsalt, laseb vahel isegi pai teha, ja kui ma taga räägin sis vahib otse mulle suhu ja tahab nina katsuda nokaga, aga kas ma õhtul pean ta ise puuri pistma kui tule ära kustutan ta nagu ei jaga matsu et aeg on magama minna, äkki ta tahab öösel näkitseda oma teri aga kui pime on kuda ta sis puuri saab. ma olen ta alati õhtul ikka pihku võtnud ja puuri pannud, eest ära ka ei lenda nii enam, aga nagu peale seda jälle peab harjutama et ta mind ei kardaks ja jutustama jube kaua. kas ta leiab puimedas ise puuri ukse üles? või pean ikka iga õhtul meeldetalle tuletama ja ise ta puuri panema või elab ta öö üle ka puuri katusel?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 08. märts 2005, 22:42

Õhtuks sa võiksid ta ikka puuri tõsta, et tõstad puuri, jätad tule natukeseks põlema, et ta leiaks omale sobiva koha ja siis kustutad tule ära. Öösel on tal puuris kindlam, muidu hakkab kogemata vastu lagesid lendama vms.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas lindu puuri meelitada?

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 09. märts 2005, 08:55

Viiru peaks ise puuri minema, kui pimedamaks läheb. Minu omad vähemalt teevad nii. Sa proovi nii, et kustuta suuremad tuled ära ja jäta mingi väike valgus põlema, nii et ta näeks puuri minna. Ürita seda teha kindlal kellajal, siis tekib harjumus kiiremini (kuigi ilmad lähevad nüüd juba valgemaks ja ilmselt on see harjutamine raskem, aga üritada tasub).
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. märts 2005, 15:11

mul leidis ukse üles peale seda kui ma sellise kolme astmelise õrre talle ukse ette meisterdasin ja nüüd ta elab päeval ise oma elu ja ise läheb sööma kui nälg on. õhtul ei saa teine aga aru et tuttu tuleb minna ja siis ma pean ise aitama teda puuri. aga nii tore on vaadata kuidas ta samm haaval uusi asju õpib ja avastab. kohe tuju läheb heaks kui ta midagi uut teeb. kahju et ta veel õlale ise ei tule ja käe peale aga ma ei kaota lootust!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Viirukaonu » 09. märts 2005, 15:34

njah..minu viirud ei julgenud üldse puurist välja tulla. nii pea kui tahtsin välja tõsta,lõi emane kaitseks nokaga.aga minu meelest mul sellist probleemi küll ei olnud,et nad ei leidnud puuriust üles. minu viirud välja lastes ei kipu enam üldse tagasi puuri ja siis istuvad nad mul tundide viisi kardinapuul või ahju otsas. kui köht näpistama hakkab ronivad puuri..tavaliselt üritan jälgida millal nad seal on,et siis uks kinni panna :D..selle aja magan ma muidugi alati maha :D ja huvitav on see,et minu emasele viirule on kaelale lilla triip tekkinud. kui ma ta sain nüüd 7 kuud tagasi,siis tal seda ei olnud :wink:
kahju on muidugi see,et nad ei tule mulle õlale,aga samuti nagu älis ei kaota ma lootust :D
Viirukaonu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas katriin » 09. märts 2005, 18:02

Mul oli hoopis niimoodi,et on need söögikausid nagu väljaspool puuri ja ta saab eksole oma pea sinna panna ja süüa...aga ta tahtsi juba teisel päeval niiväga välja et nagu ronis sinna söögitopsi ja hakkas pressima oma kehaga.
Kolmandal päeval jäi ta sinna sisse kohe täitsa kinni ja me tegime söögikausi lahti....ta lendas siis esimesena maha,me panime ta puuri tagasi.Jälle sama jama, kohe seal söögikausi sees siis tegime uuesti selle lahti ja siis ta lendas voodi peale...mul olid just nahkkindad käes ja mõtlesin et võtan ta näpu peale,ja ta tuligi kohe ilusti mu näpu peale..vaatas ringi ja...
4.päeval oli ta juba nagu hull sest ta tahtis niiväga välja...siis me mõtlesimegi et nii enam ei saa ja me ehitasimegi talle välja turnimist koha ahna ette.Nii me siis nüüd teemegi terve päev on väljas ja õhtul puuri tuttu:)
katriin
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 36
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas viiru tagasi puuri saada?

PostitusPostitas morfiid » 11. märts 2005, 20:18

Mina soovitaks kõigepealt ikka näpule tulemise selgeks õpetada - nii on kõige mugavam, sest siis ta harjub käega ära ja saad ta näpule võtta(väljas) ja siis lihtsalt puuri tõsta.
Aga Tiki on juba nii harjunud et käib ise sisse välja - just nii, nagu ise tahab. Ja käsi ta ei karda, näpupeal meeldib talle õutsalt magada. :P :)
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: lindude puurist välja laskmine - kui tihti jne

PostitusPostitas morfiid » 09. aprill 2005, 16:51

Kui uksed on lahti, siis tiki tavaliselt siiski minu toast välja ei lähe. ainult siis, kui mina kuhugile mujale lähen. Teed elutosast puuri juurde, teab ta aga küll. Kui hakkan sinna minema, siis tiki lendab must viuhhti mööda, puuri peale. :) . Samuti teab ta teed puuri juurest koridori peegli juurde. Tegelikult oskab ta igast toast minu tuppa tagasi lennata. :)
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. aprill 2005, 11:23

Mina olen oma lindudele kardinapuu vahele puuoksi pannud, need neil õrre eest, ja oi kuidas neile meeldib neid oksi nokitseda. Teine lemmik koht on neil kapi otsas, kuhu saab peitu pugeda kui puuri minemise aeg on... Tavaliselt jändan nendega tund aega ennem kui puuri saan... :wink:
Emane lind lendab tavaliselt ise puuri... sööb kõhu täis ja siis uuesti puurist välja... Isane aga niii tark veel pole. Tema pean ma ise kuidagi puuri saama, ja sellega on alati ilge jama. :o
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. aprill 2005, 13:31

Minul on kogu aeg puuri uks lahti. Neil on uksepeal ka mänguasju, siis ei hakka igav. Torri on köögis ukse peal ja sealt oskab tuppa ka lennata. Sessi on veel nii uus, et ma ei tea kas tema oskab. Aga küllap Torri teda õpetab.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. aprill 2005, 20:46

Minu papagoi võib ainult minu toas lennata. Seda juba sellepärast, et koer kah majas. Praktliliselt iga päev saab puurist välja. Vahepeal lähen ise toast minemagi, aga Musi lendab ise rahulikult toas ringi:P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kommi » 18. juuni 2005, 17:49

Tahaks ka oma viirukat välja lasta puurist, aga praegu on ta toas, kus on väga palju pragusid ja ma ei saa teda näpule. Nii halb on tõesti vaadata, kuidas ta seal kitsas puuris konutab, üritades lennata õrrelt õrrele.
Kommi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 4
Asukoht: Läsna küla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas morfiid » 18. juuni 2005, 18:21

katriin kirjutas:minu viirpapagoi on terve peav vabalt oma toas(ehk minu toas ka)uks on lahti aga sealt ta ei lenda välja...minuarust on väga kurb vaadata kui üks väike süütu papagoi peab puuris istuma kui ta on loodud ikkagi ju lendamiseks...:(

Hmm. sellekohta võin öelda niipalju, etkas sulle ei meeldi oma majas või korteris või kusiganes elada? Tahaksid sa koguaeg väljas olla? Minu viirukas näiteks on 9 aastane ja talle meeldib omas puuris. Kui võtan ta näiteks välja, ning ei tegele temaga, siis lendab ta minu tuppa tagasi, oma puuri.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 18. juuni 2005, 19:32

Ma arvan, et katriin mõtles seda, kui viirukat ei lasta üldse lahti. Viirukad on küll mõeldud lendamiseks, nagu ka kõik teised, aga nad on ka mõeldud vabas looduses elama, mitte inimeste kodus, puurides...
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. juuni 2005, 14:10

Nüüd viisin viiruka uude tuppa, kus aga pole veel ust, ainult riie on ukseava ees...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. juuli 2005, 10:27

ma lasin enda viirpapagoid tuppa lendama umbes kuu aega tagasi ja emane lendas täiega vastu seina.Ma ei julge teda enam lendama lasta :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millal viirud puurist välja

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 22. juuli 2005, 11:10

Kui ta vastu seina lendas, siis ehk oli tuba veidi hämar? Tavaliselt kipuvad nad rohkem aknasse lendama. Aga ega nad nii väga nõrgukesed ka pole, et neid potsatusi üle ei elaks. Minu Aadu algus ainult mööda seinu ja akent prõntsataski, pidevalt tuli teda kusagilt toanurgast mahakukkununa üles korjata. Õnneks ei juhtunund temaga midagi. Parem on neid ikka varakult toaga harjutada, sest vanemast peast läheb see raskemaks ja ainult puuris olla on neile ikka piin.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Olari » 08. november 2005, 16:19

mina püüan ka oma linde nüüd igapäev puurist välja lasta, aga mul on kass ka nii et pean vaatama et kassi toas poleks. üksi neid ei julge jätta , kuna kardan et kukuvad kuskile voodi taha või jäävad kuskile kinni.
Olari
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. november 2005, 18:18

Ma teen neil puuri ukse lahti kui kodus olen. Ja siis nad ise lähevad välja kui tahavad.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. november 2005, 16:25

koguage lendab vabalt:)
siis kui ta mulle alles kingiti, siis eriti ei tahtnud teda üksi toas lendama lasta, et noh, siis kui kodist ära läksin panin puuri ukse kinni, aga nüüd koguaeg vabalt.
alguses ei osanud ta ise puuri tagasi minna või ei tahtnud, aga aga nüüd käib ise edasi-tagasi.
võib-olla oli alguses asi selles, et ma koguaeg ise tõstsin ta puuri, aga siis ükskord lihtsalt ei tõstnud ja ta pidi ise minema sinna, et nagu maybe ta alguses ei osanud*-)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: lindude puurist välja laskmine - kui tihti jne

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. november 2005, 15:52


:) kui kaua võtab aega linnul uue koduga harjumiseks,millal võiks ta lendama lasta? Täpsustan,et ostsin viirpapagoi 3 nädalat tagasi ja ta on veel suhteliselt arglik :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Käitumine/Õpetamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline