Viirpapagoid ei saa läbi

Head kombed ja halvad kombed ja kõik muu. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: Annie

Viirud ei taha kuidagi läbi saada

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. veebruar 2005, 21:15

Mina olen ikka oma viirudega hädas. Poiss terroriseerib endiselt plikat, ometi on juba kaks nädalat koos elatud. Plika kössitab õrrel ja ei julge midagi puudutada, kui kogemata kokku saavad, siis saab poisilt jalaga- järgneb kõva kädin ja plika põgeneb puuri teise otsa. Äkki on probleem selles, et plika liiga noor? Umbes aastane, poisi vanust ei tea, aga paistab kõvasti vanem. Mis neid lepitada võiks? Kolmanda toomine vist ka ei aita, aga kui aitaks, siis kelle? Tahaks ikka tibusid ka saada, aga praegu ei paista küll siit midagi head tulevat..
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirud ei taha kuidagi läbi saada

PostitusPostitas Annie » 28. veebruar 2005, 08:58

Ära praegu tibudele küll mõtle. Kõige tähtsam on see, et nad läbi hakkaksid saama. Kõik viirud ei pruugigi sõbraks saada. Kolmanda toomine võib aidata, aga võib ka tüdruku veel rohkem nurka suruda. Kui tood, siis kindlasti isase. Ja ehk saad mõnes kaupluses rääkida, et nad on nõus viiru tagasi võtma, kui asi paremaks ei lähe. Ma tean, et mitmes poes on soovitatud, et kui ei sobi, tooge tagasi.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 28. veebruar 2005, 15:43

Kui vanemad läbi ei saa, ei hakka ühtegi tibukest tulema. Ja, et tibud tuleks, peavad nad olema vähemalt aastased. Minul oli asi teistpidi, emane togis isast. Aga mitte nii hullusti, sügasid üksteist ja musitasid, aga kui emasel villand sai, siis lõi isast. Isane jättis siis oma musitamise järele. Kui emasel pojad olid, ei lasknud ta isast pesa lähedussegi, hammustas isasel jala katki ja kiskus teda tiivast. Mul oli isasest nii kahju siis. Aga muidu saavad kõik ilusti läbi :)
Viimati muutis Endised kasutajad 18. aprill 2005, 16:08, kokku muudetud 1 kord.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. aprill 2005, 13:38

Ma ostsin ka alles teise papagoi juurde. Enne oli ainult isane, nüüd emane ka. Minul on nii, et isasele tegelikult paistab emane meeldivat aga ta on kade. Torri (isane) tuli sõrmele aga nüüd proovisime Sessit ka sõrmele saada. Too tuli aga Torri hirmutas ta ära. Muidu tahab vist musitada, aga oma asjadega ta mängida ei luba. Kohe tahab nokaga lüüa. Ja sööma ka ei taha teda lasta. Aga ega Sessi alla ei anna. Saab ikka oma tahtmise. Nälga ei jää. Ma loodan, et see Torri kadedus läheb üle.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Minu Ellutips.

PostitusPostitas Kommi » 30. aprill 2005, 20:16

Ma saingi papagoi nii, et mulle anti yks terroriseeriv ja *juht* viirukesest plika. Ta kiusas teisi poisse, kes temaga elasid. Nii sai ta ka enne nime> Tibi. Nyyd on ta yksi minu juures, aga me muretseme talle ka uue poisi. Muutsin ta nime ka 2ra> Ellutips.
2kki pead ta m6neks ajaks 2ra andma? :roll: Ma sain muidugi niisama endale...
Kommi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 4
Asukoht: Läsna küla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kommi » 08. juuli 2005, 20:07

Mul on niimoodi:
Isane siutsub kenasti emasele. Läheb lähemale ja kallutab pead. Siis teeb emane kisa ja ähvardab nokaga...
Kui isane sööb rahulikult, siis emane tuleb ülevalt õrrelt ja ajab isase minema. Ise võtab ainult ühe tera ja ronib üllesse tagasi. Isane vaatab nii kaua pealt.
Aga ma arvan ka, et kui välja lasta neid, siis saavad nad üksteiste silma alt väljas olla ja kõik on rahul...
Kommi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 4
Asukoht: Läsna küla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus

viirpapagoid kaklevad

PostitusPostitas johannap » 21. veebruar 2008, 14:22

Tere , selline mure , et mul on ühes puuris kolm emast ja üks isane .
ja emased kaklevad aegajalt päris tõsiselt .
Tavaliselt on ühel neist alati sõrmed kakti ..
täna siis järjekordselt kakeldi , üritasin neid lahutada , kui siis võttis tugevam emane minu näpust kinni ja nad rippusid mul mõlemad näpu otsas .. :shock:
et siis mida teha , et nad enam ei kakleks ? :umm:
ostan ühe isase juurde ? :huh:

Aa , ja eraldi olen juba proovinud tõsta , sellest ei ole kasu , kuna nad tahavad jälle üksteise juurde ;//
Viimati muutis sindrinahk 21. veebruar 2008, 17:13, kokku muudetud 1 kord.
Lessi, Mops, Lotte, Riki, Kiki, Musirull ja tema õde. :)
R.I.P - Snuff, Nännu, Krässu, Kilbu, Minnie, Rommi, Rolf, Tsipu. :'(
Miss ya lot guys.
johannap
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 103
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Kuusalu vald , Kiiu .
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: viirpapagoid kaklevad

PostitusPostitas Annie » 21. veebruar 2008, 22:18

Tegelikult võiks jah igal emasel oma kaaslane olla. Kui siis ikka veel kakluseks läheb, võid paare eraldada - siis ilmselt enam igatsema ei hakata ja asi saab paika.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: viirpapagoid kaklevad

PostitusPostitas johannap » 22. veebruar 2008, 14:38

okei , ma siis laupäeval ostan oma linnule kaaslase :)
Lessi, Mops, Lotte, Riki, Kiki, Musirull ja tema õde. :)
R.I.P - Snuff, Nännu, Krässu, Kilbu, Minnie, Rommi, Rolf, Tsipu. :'(
Miss ya lot guys.
johannap
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 103
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Kuusalu vald , Kiiu .
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: viirpapagoid kaklevad

PostitusPostitas Goldenfish » 15. märts 2009, 13:12

Mul on kaks isast viirut, üks on aasta noorem.
Kas see on normaalne/tavaline et kuigi, et nad on 7 kuud koos olnud, nad ikka kaklevad?
♥Eva♥
Kasutaja avatar
Goldenfish
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 434
Teemad: 7
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: viirpapagoid kaklevad

PostitusPostitas Annie » 15. märts 2009, 17:32

Väikseid kaklusi tuleb ikka ette, näiteks mingite paremate toidupalukeste pärast.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: viirpapagoid kaklevad

PostitusPostitas Bridgestone » 15. märts 2009, 17:34

Oleneb kui kõvasti kaklevad,pisikesed kaklused on tavalised.
Aidata tuleb neid,kes ennast ise aidata ei saa!
Bridgestone
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 231
Teemad: 3
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn,Lasnamäe
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: viirpapagoid kaklevad

PostitusPostitas Goldenfish » 15. märts 2009, 23:25

Ei kakle tihti, aga kui kaklevad, siis ikka päris tugevalt.
♥Eva♥
Kasutaja avatar
Goldenfish
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 434
Teemad: 7
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: viirpapagoid kaklevad

PostitusPostitas kapsel » 06. juuni 2009, 19:22

Minul on siis kaks isast viirut, üks on teisest pisem, noorem ka. Teine suurem. Täna panin nad suurde puuri kokku, kuid vanem viiru käib nooremal sabas ja siis tahab talle koguaeg kallale minna. Kui noorem kiigule läks, siis ajas vanem ta ära. Kui noorem kuskile läks siis oli vanem kohe sabas ja lõi nokaga teda koguaeg. Õhtul tahtis talle ka kallale minna, viisin enda tuppa, tegin toa pimedamaks ja panin katte peale, ehk jäävad magama... Mida ma homme teen, kui nad jälle kaklema hakkavad? Täna vast lähevad magama ja saab rahu, kuid ema ütles, et kui nad ära ei harju, siis me ei saa kahes puuris ka neid pidada, oleks ikkagi hea kui nad koos saaksid olla.
Kasutaja avatar
kapsel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 126
Teemad: 5
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: viirpapagoid kaklevad

PostitusPostitas Annie » 06. juuni 2009, 19:25

Kui nad täna esimest korda kokku said, siis on see täiesti normaalne. Lase nad järgmine kord kokku siis, kui nad puurist väljas lendamas on ja puuri tagasi pane esialgu veel eraldi. Väljas on kiusataval rohkem võimalust eest ära lennata ja küll kiusaja ära jagab, et muidu ei saa teisega koos olla, kui hea poiss ei ole :-D
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viirpapagoid ei saa läbi

PostitusPostitas aitaja » 18. juuni 2014, 13:22

mul on kaa kodus kaks viirpapagoid molemad on alles sugukupsed... uks emane ja teine isane... ja nii nagu sugukupseks said nii oli kohe triangel lahti isane oli emase jargi hull kuni emane hakkas teda peksma ja peksis isasel vere valja... siis laks isane rahulikuks ja emasel hakkasid nappud sugelema ja ta hakkas looma isasele kulge. 2 minutit musitasid ja kallistasid ja emane laks taie hooga selga ja tombas isasel vere lahti. kui emane loppetas lendas too orrele ja isane jai puuri pohja tiivad siruli lebama tal oli kaela kohale jaanud uks kole ja suur auk mille emane tegi... :wacko: ma korjasin isase maast ules ja pesin ta ara samal ajal hakkas emane vihaselt karjuma ja puuri peksma. :bang: isane oli mitu paeva puurist puuduned ja minu voodis oobinud ja minuga olnd me jalutasime isegi oues kuna augu parast kaelal ei saanud ta ohku tousta...kuid emane kogu tolle aja peksis puuri ja karjus et isegi oosel ei saanud magada :bang: :grr: ja sellekaigus murdis ta puuris oma kuusi...korra arvasin et see oli igatsusest ja lasin emase kaa puurist lahti ja see laks uuesti kallale... oma arvamusega muusin emase ara ja ostsin uue. too oli kaa sugukups kuid vaga rahulikud nad lausa paaritusid :biglove: tuli 3 poega millest 1 kahjuks suri :A:
aitaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirpapagoid ei saa läbi

PostitusPostitas nuki8 » 19. juuni 2014, 09:27

Kui ikka näha, et linnud läbi ei saa, tuleb nad eraldada. Mõned ei sobigi kokku. Emased viirukad on agressiivsemad kui isased.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Käitumine/Õpetamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline