papagoide õpetamine

Head kombed ja halvad kombed ja kõik muu. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: Annie

Re: papagoide õpetamine

PostitusPostitas kiwi » 25. november 2008, 15:29

Katariina kirjutas:Seda, et klikkeriga niimoodi vahvalt saab ka papagoisid õpetada ei teadnud aga väga vahva oli lugeda. Ise ei ole veel otsustanud kas võtta kasutusele või mitte, kuid võibolla antud meetodiga saaksin Nerole rohkem julgust juurde.


jah kindlasti saab ja senegalide eripära on see,et neile on vaja ajugümnastikat igapäevaselt kui vähegi senegali tundjate ramatuid või nende kohta käivat infot lugeda, on tihti toonitataud, et neile papagoidele on soovitatav pakkuda sellist treenimise varianti - aga eks see nõuab ka järjekindlust aga usun, et linnule endale meeldiks ja see aitab tekitada usaldust kuigi algus võib raske olla. Minu kiwile meeldib, ta juba niisama kipub ka neid trikke demonstreerima kui ma lihtsalt näiteks koju tulen ja Tsau ütlen siis tõstab oma jalga tervituseks või siis kui midagi head tahab hakkab heast peast keerutama....

Kui vana su senegal Nero on - noormees jah? Ma sain teada see nädal,et meie senegal on noor preili 90 protsendise kindlusega :sleep:
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: papagoide õpetamine

PostitusPostitas Katariina » 26. november 2008, 17:06

Ma nüüd korra rikun kodukorda (ei lähe antud teema alla) ja vastan kiwi sinu küsimusele, et Nero vanust täpselt ei tea aga kuskil 4 aastane ning sugu on eelmise omaniku öeldud mis võib ka täiesti vale olla. Nimi sai otsitud, et oleks R täht ja kergem papagoil endal öelda.
Kiwi me peaksime oma papagoi kohta eraldi suleliste suvilas teema alustama oleks hea muljeid vahetada ja ei pea alati konkreetses teemas püsima ning tore on lugeda ja teada sinu senegali tegemistest :-) . Eks ma ise üritan ka võimalikult kiiresti selle käsile võtta.
Katariina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 2
Pildid: 8
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: papagoide õpetamine

PostitusPostitas pokk00 » 05. jaanuar 2009, 00:14

kasulik jutt! peaksin omale kusagilt selle klikkeri hankima.Jako tuleb mul muidugi niisama kutsumise peale ka õlale aga puuri ei taha kuidagi minna:)
pokk00
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: papagoide õpetamine

PostitusPostitas TrikiRiki » 06. jaanuar 2009, 14:13

Mina õpetasin oma linde nii, et tõstsin nad näpuga puurist välja ja panin nad puuri peale. Ma panin neile käed ümber ja emane lind lausa ise hüppas mulle käe peale. Selle üle olin ma väga ünnelik. Siis hakkas isane lind midagi imelikku tegema ta nagu pani enda pea puuri peale ja siis lükkas ennast jalgadega ja tegi kukerpalli. Ma ei tea kas see on normaalne aga mulle tundus see natuke imelik?
Riki&Triki
Kasutaja avatar
TrikiRiki
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: papagoide õpetamine

PostitusPostitas Fenzy » 06. jaanuar 2009, 17:27

See on normaalne. Nad trikitavadki vahel nii. Mul tegi puuri laes kukerpalle :lol:
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: papagoide õpetamine

PostitusPostitas netuke98 » 02. aprill 2011, 09:09

aga mul tekkis küsimus ,et kust sellist assja saaks?
kas mingist loomapoest äkki või?
netuke98
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: papagoide õpetamine

PostitusPostitas Annie » 02. aprill 2011, 10:22

Näiteks SIIN või SIIN.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: papagoide õpetamine

PostitusPostitas netuke98 » 03. aprill 2011, 06:53

milliseid maiuseid talle anda?
netuke98
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: papagoide õpetamine

PostitusPostitas Annie » 03. aprill 2011, 07:00

Oleneb, milline papagoi Sul on. Eks seda peab igaüks ise teadma, mis tema linnu lemmiktoit (maius) on. Kindlasti ei ole see vorst ega maks, nagu koertel :-D . Maius peab olema selline, mida lind väga tahab, kuid igapäev ei saa.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: papagoide õpetamine

PostitusPostitas PisikeMimm » 04. juuni 2011, 23:01

Sain omale üleeile kaks viiru tibu (2 kuused) emase ja isase. Harjutan neid vaikselt oma käega, hoian kätt puuris ja olen pidevalt läheduses, siis nad hullult uurivad mind. Täna õhtul kui isane oma õrrel istus, liikusin aeglaselt käega tema poole ja ta lasi oma varbaid silitada, natuke ka selga. See peaks vist olema hea saavutus! Emane on aga väga arg :( Tema ei lase kätt lähedale üldse panna. Linnud ostsin linnu kasvatajalt, linnud olid tema käega juba harjunud kuid nüüd vajavad ka minuga harjumist.
PisikeMimm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Asukoht: Ida-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Käitumine/Õpetamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron