papagoide õpetamine

Head kombed ja halvad kombed ja kõik muu. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: Annie

Re: Papade õpetamine

PostitusPostitas otkas » 06. august 2005, 14:07

minu viiru on mul juba 3 kuud olnud ta on mulle algusest peale näpu peale korralikult tulnud!aga ma kardan kui võtan talle kaaslase siis olen ta ju kaotanud......ta ei mõtle siis enam minu peale:( :(
otkas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. august 2005, 09:27

Kindlasti palju aega ja kannatust. Aga enamasti on peaaegu kõiki linde võimalik treenida.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: viiru treenimine ja käitumine

PostitusPostitas morfiid » 19. august 2005, 13:01

Minul oli alguses üks viiru - Tiki. Umbes aasta pärast ostsin talle sõbranna - Tika. Selle ajaga oli Tiki suutnud selgeks õppida ainult ühe sõna Tiki. Muudest asjadest oskas ta nimepeale kohale tulla, minu õlapeal istuda jms.
Sel ajal kui Tika majas oli (umbes 3 aastat) õppis Tiki ülejäänud sõnad, mida ta teab. Niiet see, kui on kaks viirut, ei tähenda, et su viiru ei hakka rääkima. Samas on õpetamine muidugi raskem. Olen 100% kindel, et kui ma emast poleks võtnud, oleks Tiki praegu palju rohkem sõnu osanud. Samas poleks ma iial kogenud seda kogemust, kui mu linnud pojad said :) .
Niiet edu sulle :) !
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas girlofmetal » 22. august 2005, 13:55

mul ei tule üldse viiru näpu peale!
isane on mul juba aasta olnud...puuris ta tuleb näpu peale ja laseb kõditada aga puurist väljas mitte!
girlofmetal
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 80
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papade õpetamine

PostitusPostitas girlofmetal » 25. august 2005, 17:10

mul on isane juba aasta olnud :) aga ta ei salli mind! :( :( puuris ta tuleb näpule :) , aga vahel ta hammustab kui ma saan ta näpu peale :( :( :(
kui varem emane haudus mune siis isane oli sõbralik :D ja kui emane välja tuli siis jälle kuri :( . nüüd kui pisike on juba päris suur :) siis tuleb emane tihti välja ja Bobi on kuri :( :(
kas võib-olla nii et Bobi tahab mu sõber olla aga Sara ei luba ja ta kardab nüüd :?: :?: Sara on tegelt väga tore, :) :) kuigi täna hammustas ta mu näpu katki :( :( ma tõesti ei tea :? :? ma tõesti tahaks nendega sõber olla! :( :(
palun soovitage mida teha! :(
girlofmetal
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 80
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papade õpetamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. september 2005, 13:16

Siin oli eelmistes postitustes juttu ka õla peale tulemisest. Soovitan lugeda ühte papagoiteemalist lehte (see on soome keeles).
http://www.papukaijayhdistys.fi/modules ... cle&sid=36
Seal kirjutatakse, et õlapeal käimist ei soovitata üldse, kuna papagoid võivad ikka ka korralikult pureda (papagoid on tegelikult ikka metsikud loomad, mitte nagu koerad). Papagoid lihtsalt ei mõista, et puremine halb on. Hoopis vastupidi enamus isaste puhul on see hoopis vägev asi. (näitavad emastele kui kõvad pesaehitajad nad on).
Kokkuvõtteks lugege seda lehte. Väga korralik ja õpetlik info.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 20. september 2005, 07:29

Minul ei ole papagoi enam pisike, aga kas see tähendab et teda ei saa enam üldse näpule...või ei saa temaga enam üldse normaalselt suhelda.. :(
Ta tuleb mul ise puurist välja, siis vahest istub niisama seal puuri peal või seal kõrval oleval oksal. Aga kui ta järsu lendama hakkab siis ei saa, ei oska või ei taha ta enam oma puurile maanduda ja lenadab kuskile kapi otsa. Algul me teda piinama ei lähe, aga kui juba ta seal kaua on istunud, siis proovime igast asjadega teda sealt ära meelitada.
Ta kardab meid ja hakkab jälle paaniliselt lendama ning vahest satub nii hoogu ja hakkab siis ennast lõhkuma, nt. üks päev lendas külmkapi taha ka..ja nii ta aina lõhub ennast..:(
Siis ükskord lendas lõpuks teleka taha juhtmetesse. Ta ei saanud seal enam ise välja lennata ja siis otsustasime ta käega võtta. Ta hakkas nii kõvasti ja koledalt prääksuma, nagu part!
Varsti ei saagi enam teda välja lasta, kui ta niimoodi jätkab.
Kes oskab, võiks nõu anda! :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Poegade "näpu peale tulemise" triki õpetamise

PostitusPostitas Annie » 20. september 2005, 08:14

Mina sain oma rosella niimoodi puuri, et panin talle sinna midagi tema lemmiktoitudest (nt või, mis talle küll üldse kasulik polnud, aga seda ta armastas hullupööra). Siis pidin ise kaugelt jägima, et ta puuri läheks ja et siis puur ruttu kinni panna, sest ta kasutas iga võimalust uuesti välja tulemiseks.
Näpule tulekut ilmselt on rosellalt palju oodata, seda enam, kui ta juba lapse-east väljas on. Aga nad on niigi vahvad olevused, intelligentsed ja uudishiumlikud, et mina tema näpuletulekust küll puudust ei tundnud.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Poegade "näpu peale tulemise" triki õpetamise

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. september 2005, 11:55

Läheb küll muuks teemaks aga:
Kui rääkida lendamisest, siis peab ta olema kindel kus lased tal istuda ja kus ei luba seda teha. Lisaks tuleb kõikidele asjadele mida ta teha ei tohi kasutada ühte käsklust. näiteks EI!. Ja ei tohi vahepeal lubada ja siis jälle mitte lubada (see tekitab arusaamatust ja stressi).
Puuri võib meelitada toiduga. Üldiselt pole mõtet väljaspool puuri teda toita (küll aga natuke poremeerida kui ta midagi õieti teeb), puur peab jääma tema turvaliseks majaks kus ta saab süüa ja rahulikult olla.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. september 2005, 20:27

kuhu ma selle toidu panema pean..?
minu käest ei võta ta väljaspool puuri mitte midagi ja mis kasu sellest oleks kui ma talle kuskile puuri peale nt toitu panen ega ta sellepärast sinna ikka ei lähe.
Aga muidu nüüd viimased päevad ei ole ta lennanud, võibolla õppis oma vigadest..?
:)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Poegade "näpu peale tulemise" triki õpetamise

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. september 2005, 21:08

Meie papagoi on veel päris noor aga toitu võtab käest nii puuris kui ka juba väljaspool seda (preemiat, kui ta midagi tublisti teeb). Olen aru saanud, et tal on hirmus suur vajadus kõrgel istuda (aga see vajadus on kõigil papadel). Ega ta meil näiteks lauapeal ei ole veel käinud. Ikka kõrgemad kohad kus ta istub. (ma tõsiselt loodan, et ta hakkab ka madalamatel kohtadel istuma) Kui ta maandub sinna kuhu me teda ei soovi, siis harjutame teda selle käsklusega mida ma eelmises postitustes seletasin. Puuri meelitamine käib meil niimoodi, et kui on käes magamamineku aeg, siis kustutame suured tuled ära ja ajame ta lendu ning mõne tiiru pärast maandub ta oma puuri juures. Nüüd jätame ta rahule (või anname preemiat) ja siis ta ronib puuris ringi sööb ja joob ning hakkab ennast magama sättima. Kui ta on juba rahulikult ennast sisse seadnud laseb ta ise puuri katuse rahulikult sulgeda (aga loomulikult kui tal on keset õhtut lennutuju, siis on puuri sulgemine raskem) :lol:
Meil ka prääksub kui mingi paanika on :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Miia-Martiina » 24. september 2005, 10:29

Minu õe papagoi(kes suri nädal aega tagasi) oskas söögikausist välja ronida. Alati kui mu õde kooli läks, siis natuke aega pärast seda oli Berta jälle puurist väljas ja lendas rõõmsalt ringi. Esimene kord kui ta nii tegi, siis sain mina sõimata õe käest. Ütles et ei tohi ilma tema loata viirukaid välja lasta... Aga siis ta nägi kuidas Berta teine kord sealt välja ronis. Noh, selleks ajaks oli mu õde juba enda papagoide suhtes hoolimatuks muutunud ja ta ei teinud ka eriti midagi, et seda pidevat "põgenemist" peatada. Ja kui Berta ära suri, siis otsustas, et tal on viirukatest kõrini ja andis Gerdi mulle. Homme lähen ostan talle uue sõbranna!
Miia-Martiina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papade õpetamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. oktoober 2005, 14:34

minul oli vanasti papagoidega nii ,et nad tulid läbi toidunõude välja. nad juba teadsid ,et sealt saab ja läksid ja lükkasid lihtsalt kaaned pealt ära ja lendasid välja..noh vahest jäid sisse ka ,aga kaan tuli ikka pealt ära lükata! :P
siis teisest toast oli juba kuulda...nonii jälle on kaan maas ,sest suur kolks käis!
aga praegult on mul üks helekollane viiru kelle ma sünnipäevaks sain..ta on samuti emane ja ma ei saa teda eriti näpule ,sest siis kui ma käe puuri panen hakkab ta pööraselt ringi lendama..
tegelikult peaksin ma varsti ka isase viiru saama! :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Fenzy » 29. oktoober 2005, 18:25

sain omale just täna papagoi ja pistsin kohe näpu puuri :D
tuli mulle näpupeale kui mõnda aega hoidsin kätt puuris..
proovigi nii et pane käsi puuri ja hoia näppu sirgelt ta mõtleb et see on õrs ja istub sinna siis lase päris õrre peale tagasi jne...harjuta :D
harjutamine teeb meistriks ;)
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Fenzy » 30. oktoober 2005, 15:44

hmm
Roko on mul olnud 2 päeva ja ta käib mul näpul... :)
mina tegin nii et kui ta enam niiväga mu kätt ei kartnud siis panin näpu ka kõhualla ja natuke hõõrutasin siis ta astus ise näpule ja nüüd ütlen talle "tule" kui ta astub näpule=)
ta sai selle ruttu selgeks ;)
proovi :D
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. november 2005, 12:20

minu oma on 4 päeva olnud ja puuris oles tuleb kohe näpule...ja just praegu tuli ka näpule ja kõrnis mööda käsivart uksest välja ja nüüd istunb puuri peal..siuts tegi :D
aga ta muidu ei julge tulla puurist välja..mu kösi oleks nagu mingi teerada..sellekaudu lendab välja X)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas girlofmetal » 17. november 2005, 12:53

Saab tegelt sellise triki teha..Las ta tuleb näpule siis pane teise käe nimetissõrm viiru ette jne...
Vähemalt mina teen nii( oma pisikesega)
girlofmetal
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 80
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Fenzy » 19. november 2005, 08:47

Mul tulevad mõlemad näpule...isane küll ainult puuris ..aga emane tuleb puuris ja ka väljaspool puuri.Ta ei karda mind.Õpetan Rokot ka praegu käega harjuma jne.
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: viiru treenimine ja käitumine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 20. november 2005, 20:26

meil on viirukad olnud u.2kuud, ostsime nad kuuajase vahega Sirts oli alguses kohe ara võitu ja kui ostsime hiljem Tibu, kes tuli päris edukalt näpu peale istuma, siis nüüd kui nad on olnud koos ei ole nad eriti huvitatud, isegi Tibu näpupeale tulemisest. Kui panen käe nende lähedale nii panevad ajama. Tundub tõesti, et koos on neid raskem õpetada ja kokku hoiavad nad tõesti, nad on siis rahulikud kui neid ei häiri, lased omaette olla ja kui puuris askeldad, siis istuvad mõlemad õrrel või puuri peal ja jälgivad sind. Vestlevd nad ka minuga ja isegi üli aktiivselt ja ega ma neid niisama ei olegi enam kippunud näpule tulemist õpetada, jälgin nende koosolemist, mis on küllaltki põnev.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: papagoide õpetamine

PostitusPostitas Nikiita » 11. november 2007, 21:33

Mina tahan talel õpetada tantsimist!
Nagu nõksitamist,Üritan nii et ise nõksutan seal tema ees ja ükskord vist 1 korra ka nõksutas aga pole kindel!Talle maitseb paprika ja sisi proovin nii et räägin;Enne sa paprikat ei saa kui tantsid!
Mitte mingit kasu pole!
Kuidas õpetada teda sisi tantsima?
Nikiita
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: papagoide õpetamine

PostitusPostitas Lind1100 » 11. november 2007, 21:40

Mõni hakkab muusika peale vabatahtlikult tantsima, peaksid järsku proovima?
Mis lind sul muidu on?
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: papagoide õpetamine

PostitusPostitas Annie » 11. november 2007, 22:01

Nikiita kirjutas:Mina tahan talel õpetada tantsimist!

Kuidas õpetada teda sisi tantsima?

Niisama lihtsalt see ka ei käi. Varu kannatust. Kui tantsid ees, siis ehk ükskord näkkab - hakkab Sind matkima, aga suure tõenäosusega ta siiski seda ei tee. Papapgoi ei ole koer, keda maiusega meelitada. Jah, suuremate papagoide puhul see ehk õnnestub, kuid selleks peab lind olema taltsas, inimest usaldama jne. Samuti peab ta Sinu tegevuse vastu huvi üles näitama. Vaata, võib-olla köidab teda Sinu juures hoopis midagi muud ja ehk tasub siis hoopis seda õpetada.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: papagoide õpetamine

PostitusPostitas TrikiRiki » 15. november 2008, 13:48

Kunagi kui ma kallutasin pead ühele poole siis kallutas emane viiru ka ja ma tegin nii mitu korda. Ja ta tegi järgi. Kui ma aga mingi tunni aja pärast proovisin uuesti siis ta ei teinud minust välja. Ma olen veel seda proovinud aga ei õnnestu.
Kui ma sain sünnipäevaks emase viiru ja mõne päeva pärast ostsin isase siis mõlemad tulid ilusti näpule, aga kui lasin nad esimest korda välja siis pärast seda nad ei tule.
Riki&Triki
Kasutaja avatar
TrikiRiki
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: papagoide õpetamine

PostitusPostitas kiwi » 17. november 2008, 14:02

klikkeri treenimine - positive reinforcement training, mõned lingid kuidas alustada, mis selle mõte, miks see töötab ja samuti selle müütide kohta - oma senegaliga alustasin kuu aega tagasi - talle meeldib ja tänu klikkerile on mul lihtsam ka sõnu talle selgeks teha - näiteks kui ütlen keeruta ja teen ringliigutuse õhus siis ta saab aru et ta peab keerutama ja kui ta teeb selle siis teen klikkeriga häält ja annan talle tema maiuspala - mingist hetkest muutub sõna keeruta talle nii tuttavaks, et ma ei peagi enam käega ringliigutust tegema - papagoil lõbus , mul lõbus :) ja see meetod töötab nii viirpapagoide kui ka suuremate sulelistega - tasub uurida ja lugeda ja proovida, kes ikka tõsiselt asja ette võtta tahab - klikker loomapoes mingi 15-30 krooni - sama meetodit kasutatakse ka koerte või muude loomade dresseerimisel aga papagoide puhul on see ka käitumisprobleemidega papagoide õpetamisel....väga kasulik abinõu


http://www.essortment.com/all/clickertraining_pbj.htm

http://www.parrotchronicles.com/novdec2 ... aining.htm

http://bestinflock.wordpress.com/2008/0 ... ing-myths/

http://www.infosuperflyway.com/articles ... rintro.php

siin näiteks klikker treenimise tulemustest väikeseid filmikesi - viirpapagoidest....
http://www.youtube.com/watch?v=IOlt6hYBfH4

http://www.youtube.com/watch?v=jA763czAKyY
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: papagoide õpetamine

PostitusPostitas Sannnu » 23. november 2008, 12:16

kiwi kirjutas:klikkeri treenimine - positive reinforcement training, mõned lingid kuidas alustada, mis selle mõte, miks see töötab ja samuti selle müütide kohta - oma senegaliga alustasin kuu aega tagasi - talle meeldib ja tänu klikkerile on mul lihtsam ka sõnu talle selgeks teha - näiteks kui ütlen keeruta ja teen ringliigutuse õhus siis ta saab aru et ta peab keerutama ja kui ta teeb selle siis teen klikkeriga häält ja annan talle tema maiuspala - mingist hetkest muutub sõna keeruta talle nii tuttavaks, et ma ei peagi enam käega ringliigutust tegema - papagoil lõbus , mul lõbus :) ja see meetod töötab nii viirpapagoide kui ka suuremate sulelistega - tasub uurida ja lugeda ja proovida, kes ikka tõsiselt asja ette võtta tahab - klikker loomapoes mingi 15-30 krooni - sama meetodit kasutatakse ka koerte või muude loomade dresseerimisel aga papagoide puhul on see ka käitumisprobleemidega papagoide õpetamisel....väga kasulik abinõu


http://www.essortment.com/all/clickertraining_pbj.htm

http://www.parrotchronicles.com/novdec2 ... aining.htm

http://bestinflock.wordpress.com/2008/0 ... ing-myths/

http://www.infosuperflyway.com/articles ... rintro.php

siin näiteks klikker treenimise tulemustest väikeseid filmikesi - viirpapagoidest....
http://www.youtube.com/watch?v=IOlt6hYBfH4

http://www.youtube.com/watch?v=jA763czAKyY






Küsimus kuidas ma treenin selle klikkeriga?

Mis ma vajutan seda ja siis ta tuleb või?

Palun selgitage :)
SannuMuzoo :*
Kasutaja avatar
Sannnu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Pildid: 1
Asukoht: Eesti,Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: papagoide õpetamine

PostitusPostitas kiwi » 23. november 2008, 16:34

Andsin küll lingid, et ise tudeerida aga põhimõtteliselt on alguses vaja lihtsalt vaikset/rahulikku keskkonda - linnu võiks asetada kas mingi T-kujulise aluse/õrre peale või laua peale, igatahes eemal oma puurist aga samas see võiks olla koht, kus ta ennats mugavalt tunneb, kui on arg lind, siis võib eeldada, et peab ikkagi puuri peal treenima- teine asi on vaja mingit maiustust, millele lind kindlasti ei saa vastupanna aga samas kui sa hakkad seda maiustsust kasutama treeningus siis ära tavalise toidu puhul talle seda üldse anna - siis lind saab aru, et kui ta käitub vastavalt sinu tahtmisele ja ainult siis ta saab seda, mida ta niiväga tahab - klikker on lihtsalt märguanne linnule kui ta midagi õigesti teeb - näiteks kui alustada täiesti algusest siis otsi mingisugune pulgake, mida sa tahad et lind hakkaks jälgima ja seda järgima - see saab olema sihtmärk või nagu näpp, mis näitab kuhu minna - hakka liigutama pulka linnu noka poole - igakord kui ta seda pulgakest nokaga puutub, tee klikkeriga klikk ja anna linnule maiuspala ja kiida teda - mõne aja pärast õpib lind ära, et kui ta pulgale järgneb ja nokaga puutub, saab ta maiustust aga klikkeri hääl teeb talle selgeks, et tA TEGI ÕIGESTI. Ja niimoodi võibki hakata siis edasi minema - kui see sihtmärgi pulgakene on linnule tuttav ja ta hakkab järgima seda siis võid juba kaugemale minna ja siis harjutada, et ta lendaks sinuni - soovitatav on enne trenni teha näiteks nii, et sa võtad linnul natukeseks toidu ära, et ta pole ennast just täis puginud vaid tal on natuke kõht tühi ka (seda ainult alguses kui ta veel trenni konseptsioonist aru ei saa - hiljem juba nad teavad, et kui algab trenn siis saab häid asju ja see, et söödud just ei huvita) - aga põhimõtteliselt kui näed,et lind just on söönud ei tasu hakata teda treenima, oota natuke kuniks ta ära seedib ja siis alusta. Samuti võib siis ka teisi trikke hakata proovima näiteks see sama sihtmärk-pulgake, et harjutada arga lindu uute asjadega, nii et kui sa selle tuutava pulgakesega mingit uut eset puutud siis saad harjutada, et lind puutuks sama asja nokaga, mida pulk on puutunud, teine baasharjutus on keeruta - sa paned ta õrre peale ja võtad maiuspala kätte, niiet lind näeb su maiuspala käes ja siis ringja liigutusega liigutad tal seda noka eest ära, niiet lind järgneks su käeshoitud maiuspalale kuniks ta lõpuks pöörab selle suunas - ehk siis tehes maiuspala käes ringliigutuse linnu pea kõrgusel siis ta mingi hetk liigub sellele järgi - alguses kui ta on teinud juba 180 kraadi pöörde siis võid klikkeriga klik teha ja maiuspala anda - ehk siis ka triki õpetamisel kui lind kasvõi väikese sammu teeb õiges suunas siis teda positiivselt tasustada (iga lind õpib erineva kiirusega, mõni heameelega teeb kohe täispöörde, mõni hakkab rohkem vastu, peaasi, et iga IGA ÕIGE SAMMAU KORRAL OLEKS POSITIIVNE TULEMUS - klikkeri hääl ja maiuspala - need kaks peavad linnule sünonüümiks muutuma)- kui ta juba 180 kraadi ennast pöörab siis järgmine samm 360 kraadi - igakord kui ta midgai õieti teeb, teed kliki ja annad maiustuse ja ka sõnaliselt kiida teda - ja alati tasub öelda ka häälkäsklus juurde - nii nad õpivad ka sõnu - kui juba baasharjutus selge siis keerutamise puhul võib järgmise sammuna maiuspala mitte käes hoida ja teha ringliigutuse lihtsalt väikese žestina ja öelda KEERUTA - mingi hetk sa isegi ei pea tegema käega ringliigutust ja sa ütled lihtsalt keeruta ja ta teeb seda - ja igakord kui lind kasvõi vähehaaval liigub õiges suunas või teeb midagi õigesti siis teda tuleb tasustada - papagoid on äärmiselt nutikad, NAD SUHTELISELT KIIRESTI ÕPIVAD sündmuse ja tagajärg reegli ära ja kui tagajärg on positiivne siis nad tahavad seda teha ja õppida - youtube'i pange ainult otsingusse clicker training for parrots ja seal on erinevaid õpetusi ja näiteid.

Mina isiklikult alustasin keerutamise trikist, mõnel on vaja võibolla õpetada papagoi alguses vabatahtlikult pulgale astuma ja pulgalt maha astuma - need on tegelikult sellised aluskivid sellele, et lind sind kuulak,oleks sulle kättesaadav, näiteks kui sa tahad ta puuri panna ja samuti talle kuulekust ja usaldust süvendada.


Siin suhteliselt põhjalik alguse õpetamine selle meetodiga - http://www.youtube.com/watch?v=qkI9PvOsjS0 - veidi kannatust ja vaatamist. Seal näiteks alguses tuvutsatakse papagoile klikkerit ehk siis kui papagoi esimest korda puutub kokku selle vidinaga, et lihtsalt tee klik ja anna talle maiuspala - et ta seostaks uue vidina positiivse asjaga.

asi on selles, et üldiselt on väga raske laialt kogu sellest teemast alguses rääkida, soovitan teil natuke internetis lugeda ringi ja vaadata treenimisvideosid youtube'is näiteks.
loodan, et midagigi sai selgemaks,

k. :wacko:
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: papagoide õpetamine

PostitusPostitas kiwi » 23. november 2008, 16:54

Annie kirjutas:
Nikiita kirjutas:Mina tahan talel õpetada tantsimist!

Kuidas õpetada teda sisi tantsima?

Niisama lihtsalt see ka ei käi. Varu kannatust. Kui tantsid ees, siis ehk ükskord näkkab - hakkab Sind matkima, aga suure tõenäosusega ta siiski seda ei tee. Papapgoi ei ole koer, keda maiusega meelitada. Jah, suuremate papagoide puhul see ehk õnnestub, kuid selleks peab lind olema taltsas, inimest usaldama jne. Samuti peab ta Sinu tegevuse vastu huvi üles näitama. Vaata, võib-olla köidab teda Sinu juures hoopis midagi muud ja ehk tasub siis hoopis seda õpetada.



kusjuures ma natuke vaidleks vastu - pole vahet kas suur või väike papagoi(viiruk) - taltsas või mitte - kui neid dresseerida nad saavd palju taltsamaks, õpivad kuuletuma ja inimest rohkem usaldama - aga ise peab ka vaeva nägema kui hakata neid treenima ja viirpapagoid on väga võimekad väikesed tegelased ja on nõus maiustuse nimel samamoodi vaeva nägema nagu suur Jako- tegelikult kõiki loomi saab treenida. Ja kõiki loomi saab maiuspalaga meelitada - lihtne sündmus ja tagajärg psühholoogia meetod ju - ise peab tahtma ja natuke meetodit uurima ja lugema omal käel - ma küll ei väida, et viirpapagoi hakkab sul polkat tantsima ja võib-olla tantsimine on vale asi, millest treeningut alustada - kui inimene läheb kooli ta ei hakka ka kohe lõpukirjandit kirjutama vaid alguses hakkab tähti õppima - nii on ka loomadega - baasasjad nagu pulgale astumine ja pulgalt maha - sellele järgi lendamine, ennast katsuda laskimne - harjutused usalduse savautamiseks linnu ja tema omaniku vahel - kasvõi see, et ma olen lugenud kuidas paljudel on probleeme oma lendavaid sulelisi puuri panna siis kui vaja, sellised elementaarne taltsutamine, et lind tuleks su juurde või astuks pulgale ja laseks ennast puuri tõsta on oluline asi, millest alustada . Kõik oleneb linnust, kui linnul on see usaldus juba olemas siis saab järgmiste asjade juurde minna ja treeningut on postiivna alustada ka juba väikeste poegadega, kes võib-olla hiljem ise ära müüakse uuele omanikule siis on uuel omanikul omakorda lihtsam.

mina arvan nii ja mitte ei arva vaid lähtun oma isiklikest kogemustest nii viirpapagoide, nümfkakaduu kui ka senegaliga. Kusjuures viirpapagoid ja nümfkakaduu, kes mul kunagi olid, need tavalised poest ostetud linnud, kuigi alati kui võimalik tasuks otse omanikult hankida.
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: papagoide õpetamine

PostitusPostitas Annie » 23. november 2008, 19:41

Kiwi, olen Sinuga täiesti nõus. Ma vist ei väljendanud end lihtsalt päris õigesti. Kuna jutt oli tantsima õptamisest, siis mõtlesin et enne peab lind olema taltsas, st juba veidike inimesega harjunud (loomulikult läbi raske töö), kui mingit konkreetset trikki hakata õpetama. Ja päris koeraga ikka lindu võrrelda ei saa, aga maitsva söögiga saab neid endaga harjutada muidugi. Minu omadel oli tõmbenumbriks keedetud muna -lõpuks tulid käest sööma küll. Seda muidugi mitte esimsel korral.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: papagoide õpetamine

PostitusPostitas Sannnu » 23. november 2008, 20:30

aitäh :)
SannuMuzoo :*
Kasutaja avatar
Sannnu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Pildid: 1
Asukoht: Eesti,Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: papagoide õpetamine

PostitusPostitas Katariina » 25. november 2008, 11:58

Seda, et klikkeriga niimoodi vahvalt saab ka papagoisid õpetada ei teadnud aga väga vahva oli lugeda. Ise ei ole veel otsustanud kas võtta kasutusele või mitte, kuid võibolla antud meetodiga saaksin Nerole rohkem julgust juurde.
Katariina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 2
Pildid: 8
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Käitumine/Õpetamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist