Tiibade kärpimine

Head kombed ja halvad kombed ja kõik muu. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: Annie

Re: Tiibade kärpimine

PostitusPostitas TuhkruPoiss » 21. aprill 2010, 19:34

Niivõinaa peab hakkama lindu taltsaks muutma, olgu ta kärbitud või mitte. Mina ei näe praegu veel põhjust, võtta linnult üks põgenemisvariant- lendamine. On ju ka selliseid tube, kus ei ole kappe ja riidepuid vms.
Ikka ei saa aru, kas nümfi tiibu soovid kärpida? Vahel räägid mitmusest ja tunne, et viirude.
Vabandust, kui eksin!
Tim & Chrys.
Kasutaja avatar
TuhkruPoiss
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1484
Teemad: 19
Pildid: 11
Asukoht: Rakvere, Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiibade kärpimine

PostitusPostitas Villakhiir (Teema autor) » 21. aprill 2010, 20:24

Vabandad TuhruPiss, aga meil majas tõesti pole selliseid tube:D
Kasutaja avatar
Villakhiir
Kasutajakonto külmutatud
 
Postitused: 281
Teemad: 15
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiibade kärpimine

PostitusPostitas TuhkruPoiss » 24. aprill 2010, 22:43

Okei, no pole siis pole.
Aga ikka ei vastanud küsimusele, kumma tiibu soovid kärpida? Nümfi või viirude?

edit: sain vastuse. Lugesin eestpoole.
Tim & Chrys.
Kasutaja avatar
TuhkruPoiss
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1484
Teemad: 19
Pildid: 11
Asukoht: Rakvere, Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiibade kärpimine

PostitusPostitas margitikas » 25. aprill 2010, 16:07

Alternatiiv. Kui eraldan linnu vanematest, panen ta suht väiksesse puuri. Lind tunnetab suurepäraselt, et võred on sein-kaitse minu ja tema vahel. Nii tõstan linnupuuri enda juurde lauale ja panen käe ta juurde puuri. Väikses puuris pole tal eriti kuhugi eest minna, kui käe puuri panen ja midagi head annan. Linnu kiireks ja turvaliseks kättevõtmiseks on omad nipid, seda tulebki algul teha kiiresti, et lind mõistaks, et põgeneda pole vaja ja ei jõua. Panen linnu õla vasta ja siis räägin nendega. Tihti poetakse juuste alla. Nii õpetan lindu õlal olema ja kätt mitte kartma ja mitte eest ära lendama. Seda tuleb teha algul iga päev,kui aega on mitu x päevas. 2-3 päeva vahet, eriti, kui suuremasse puuri panna, on linnul kohe uuesti kartus sees ja jagab suurepäraselt, et on võimalus eest ära lennata. Suures puuris tuleb tibu kaua taga ajada ja see teeb linnu kartlikuks. Seda on mulle muide mitu linnuomanikku öelnud, et dresseerimise aeg on väiksem puur kasuks. Muidu võtan tibusid juba pesakastis pidevalt kätte ja selliseid linde, kes kätt kardaks, väga polegi. Pigem teen seda uute lindudega. Nüüd võib keegi öelda, et väike puur on paha-paha, kuid kui lind on mingi aeg käes ja õlal olnud, saab ta mul tuppa lendama ja teiste lindudega suhtlema lasta. Seegi on elukooliks vajalik osa. Pimeda saabudes olen õppinud linnu asukohta meelde jätma ja teda käega kinni võtma, igasugune võrk ja rätik rikuks jälle kõik suhted ja räsiks sulestikku. See on minu taktika linnuga sõbraks saamisel ja minul see töötab.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Käitumine/Õpetamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron