Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

Kus, kuidas, milleks ja kellega?

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas Harbiny (Teema autor) » 19. märts 2008, 18:24

Ma tahaksin teilt kui head tuhkrupidajad küsida kas nii oleks hea teha et kõigepealt laseksin tuhkrutel ära paarituda siis poegib hiljem emane ära ja siis steriliseerin mõlemad nii emase kui isase ära? Ma võtaksin erinevad värvused vms ja siis müüksin pojad hiljem ära.. tahaksin kõigest natuke aretada loomakesi.
Tulevik on suur ja sügav kuristik, mida õpin tundma alles siis, kui olen sinna sisse hüpanud.
Kasutaja avatar
Harbiny
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 715
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn/Jüri
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas Mercar » 19. märts 2008, 19:12

Ja mida sa aretusest tead?
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas Marbeia » 19. märts 2008, 19:21

Tuhkruid pole nii kerge aretada , seda ikka teevad need inimesed kellel on kogemused ja kes sellest rohkem teavad.
Ei usu , et sina sellega hakkama saad ja usun , et sinul lihtsam võtta lihtsalt lemmik!
Aretust kohe kindlasti mitte.
Kaks nuhkrut: Marbeia ehk Kratt ja Zea ehk Mõmm !
Kasutaja avatar
Marbeia
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 6
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn!
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas Harbiny (Teema autor) » 19. märts 2008, 19:23

Et siis ma parem stilsteriliseerin nad 6kuuselt ära?
Aga kas üldse võib niimoodi teha et ma lasen neil paaritada ja hiljem steriliseerin ära?
Tulevik on suur ja sügav kuristik, mida õpin tundma alles siis, kui olen sinna sisse hüpanud.
Kasutaja avatar
Harbiny
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 715
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn/Jüri
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas Marbeia » 19. märts 2008, 19:28

Mina soovitan küll 6 kuuselt ära steriliseerida . Ja kui sa neid paaritada tahad siis nad ei tohi kindlasti olla mõlemad Eestist, sest Eestis on kõik tuhkrud suguluses.
Ja kui sa ostad tuhkru tehtakse sinuga leping ja tavaliselt võtakse ikka lemmikloomana tuhkur. Lepingus on kirjas , et pead ära steriliseerima/kastreerima oma looma 6 kuuselt. (Lemmikloomana)!

Loe seda:
http://www.lontu.ee/foorum/viewtopic.php?t=3614
Viimati muutis Marbeia 19. märts 2008, 19:31, kokku muudetud 1 kord.
Kaks nuhkrut: Marbeia ehk Kratt ja Zea ehk Mõmm !
Kasutaja avatar
Marbeia
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 6
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn!
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas Harbiny (Teema autor) » 19. märts 2008, 19:31

No eks ma siis ikka steriliseerin ta/nad 6 kuuselt ära! :-) Ma pole veel väga kindel kas võtan ühe tuhkru või kaks..
Tulevik on suur ja sügav kuristik, mida õpin tundma alles siis, kui olen sinna sisse hüpanud.
Kasutaja avatar
Harbiny
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 715
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn/Jüri
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas Marbeia » 19. märts 2008, 19:34

Ütlen sulle ausalt , et algul proovi ühe tuhkruga siis võta alles teine , võibolla ei sobi sulle see loom ja siis on kaks looma , see palju hullem . Proovi ikka algul ühega.
Kaks nuhkrut: Marbeia ehk Kratt ja Zea ehk Mõmm !
Kasutaja avatar
Marbeia
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 6
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn!
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas Harbiny (Teema autor) » 19. märts 2008, 19:36

No eks ma teengi nii. :happy:
Kas tuhkrul üksi igav ei hakka kui tal seltsilist pole?
Tulevik on suur ja sügav kuristik, mida õpin tundma alles siis, kui olen sinna sisse hüpanud.
Kasutaja avatar
Harbiny
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 715
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn/Jüri
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas Sandra » 19. märts 2008, 19:37

Ega Sa neid poegi juhuslikult sellepärast ei taha, et piltide peal tunduvad nad ju nii nummid? Sa pole veel tuhkrut oma silmaga näinud, aga juba tahad emast ja isast võtta ja neid veel paaritada ka. Alguses soovitan Sul ikka ainult ühe tuhkruga alustada ja siis vaadata, et kuidas kooselu temaga edeneb ja siis otsustada kas võtta lisaks teine tuhkur või mitte. :-)
Isase ja emase paaritusel ei ole mitte kõige tähtsam see, et nad erinevat värvi oleks, vaid vaadatakse ikka muid tegureid ka. :wink:
Üldiselt on pisikeste tuhkruhakatistega palju tegemist, nad nõuavad palju hoolt, vaeva ja aega. Oleksid Sa nõus oma päevast mitu tundi neile ohverdama!? Kõige aeganõudvamad tegevused on päevas mitu korda nende tagant koristamine, sest kahjuks ei käi pisikesed kutsikad veel liivakastis ja nii tuleb koristada tervet aedikut/ruumi, kus nad ringi sibavad, ka nendega mängimine võib päris vaevarikkaks kujuneda, sest tuhkrukutsikatel on nõelteravad hambad ja kui 5 tuhkrut (neid võib vabalt ka rohkem olla, nt kümme) end Su varba või käe külge riputab ja enam lahti ei lase siis on ikka "natukene" valus küll.

Üldiselt soovitan Sul selle üle sügavalt järgi mõelda ja aretusplaanid praeguseks maha matta.
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas Harbiny (Teema autor) » 19. märts 2008, 19:42

Sandra, ma kindlasti ei hakka niipea tuhkruid aretama! :-)
Ja isa ka veel natuke mõtiskleb selle tuhkru asja peale. Mina juba aga hangin teadmist! Me pole veel täiesti kindel tuhkruasjus, aga arvame et võtame. Ja kindlasti võtan algul ühe tuhkru.
Tulevik on suur ja sügav kuristik, mida õpin tundma alles siis, kui olen sinna sisse hüpanud.
Kasutaja avatar
Harbiny
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 715
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn/Jüri
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas cuiza » 19. märts 2008, 19:59

Tundud väga ebakindel su postitusi lugedes.
Tuhkruplika Sonya ja Hanna (Puhka rahus mu jääkaru. R.I.P Laima)
Kasutaja avatar
cuiza
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 333
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Vantaa,Finland
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas Harbiny (Teema autor) » 19. märts 2008, 20:06

Minuarust võib juba teema lukku panna. Kuna olen juba oma küsimusele vastuse saanud. :-)
Viimati muutis Mercar 19. märts 2008, 20:58, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Teemade lukustamise üle otsustavad siiski moderaatorid.
Tulevik on suur ja sügav kuristik, mida õpin tundma alles siis, kui olen sinna sisse hüpanud.
Kasutaja avatar
Harbiny
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 715
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn/Jüri
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas Mercar » 19. märts 2008, 21:16

Niipalju kui mina aru saan ruttad sa asjaga ikka koledal kombel. Sul ei ole kunagi tuhkrut olnud. Sul pole aimugi, mida tähendab tuhkruga koos elamine ja samas tahaksid endale koju kiiremas korras ~10 (isa, ema ja pojad) looma hankida?

Sa oled veel väga noor- ei käi tööl. Mis rahadest sa neid kasvataksid- kutsikatoidud, arstilkäigud, vaktsineerimised, kiibistamised? Steriliseerimised / kastreerimised nagunii vaja teha.

Lisaks ei ole üldiselt juba poeginud loomale steriliseerimis opp nii lihtne kui noorloomale- lisarisk looma elule.

Ja sellele aretusele pole sa ka ilmselgelt mõelnud- kust hangitakse mitte suguluses loomad- mida silmas pidada. Kutsikat võttes sa ei saa kunagi kindel olla, et see loom aretuseks sobib, välja võib lüüa mõni tervisehäda või käitumisprobleem. Samas kindla paaritussooviga võtta kaks kutsikat, et ehk on mõlemad sobilikud? :bang: Ja kui ei ole? Mis siis? Tuhkrud on pikaealised loomad- elad järgmised ligi 10 aastat loomadega kes sai võetud vaid selleks et poegi saada ja selleks nad ei sobinud.

Mõtle sellele, et äkki tahaksid peale põhikooli või keskkooli minna õppima sellisesse kooli kus tuleb elada ühikas. Kuhu sa siis looma paned?

Palun mõtle enne kui soovid teiste eludega mängida. Foorumis küsimine on hea ja tore :) , aga ise peaks ka veidi mõtlema!
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas Harbiny (Teema autor) » 19. märts 2008, 21:37

Vabandust!
Rahas pole tegelt probleemi. Elan isaga, ja ema kannab mull kuus 1600kr. Ka isa annab mulle raha kui mul rahast puudu jääb. Tuhkru ostab isa ja muud asjad ostame meie mõlema raha eest. Vb vahest ostab isa süüa ja vahest mina. Sellesmõttes ei jää kutsikas mingil määral nälga vms.
Ja neid kakajunne olen mina täiesti vabalt nõus koristama! Ja kui midagi muud juhtub siis selle eest olen valmis mina vastutama.
Ja see on ka kindel mis kindel, me võtame alguses ühe kutsika ja kui oleme valmis teist tuhkurt võtma siis võtame. Ja samas aretusega ma ka ei hakka tegelema. Ja ma sain siin teemas kindla vastutuse et ma ei lase neil mingil määral poegida isegi kui kunagi teine tuhkur majja tuleb!

Ma tean et tuhkrud elavad kaua. 8-10 aastat on väga pikk aeg. Ise käin praegu 4klassis ja kui ma peaksin kunagi minema kõrgkooli siis on loom juba vana, vb isegi kurvemal juhul surnud! Ja sellest olen isaga rääkinud et kui lähen ühikasse elama siis jääb tuhkur/tuhkrud isa juurde või tulevad ühikasse. Isal pole selle vastu midagi et loomad isa juurde elama jääksid!

Meil on selles asjas ilusti kõik läbi arutatud. :-)
Tulevik on suur ja sügav kuristik, mida õpin tundma alles siis, kui olen sinna sisse hüpanud.
Kasutaja avatar
Harbiny
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 715
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn/Jüri
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas Sandra » 19. märts 2008, 21:57

Harbiny kirjutas:...Ja sellest olen isaga rääkinud et kui lähen ühikasse elama siis jääb tuhkur/tuhkrud isa juurde või tulevad ühikasse...


On üldse selliseid ühikaid, kes on nõus ka loomi majutama? :)
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas helen125 » 19. märts 2008, 22:08

Ühikatesse ei on loomade toomine ja pidamine keelatud.
Soovitan lugeda enda teemat, kui raske on tegeleda loomaga, kelle jooksuaeg algas ja tänu halvale omanikule ei kastreeritud ära, nüüd on pidevalt oht, et Hugo võib end ära vigastada, sest ta suguorganid kipuvad rippuma ja kinni jääma igasugustesse kohtadesse nagu puuri uks ja kootud ja heegeldatud asjad. Lisaks sellele laseb ta sellist haisu, et jube, ning siiamaani tegeleb hammustamisega.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas Harbiny (Teema autor) » 19. märts 2008, 22:19

No siis jääb loomake Jürri isa juurde! :roll:
Tulevik on suur ja sügav kuristik, mida õpin tundma alles siis, kui olen sinna sisse hüpanud.
Kasutaja avatar
Harbiny
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 715
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn/Jüri
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas Heleri » 20. märts 2008, 10:06

Aretus ja niisama tuhkrute paaritamine ja poegade tegemine on kaks ise asja. Aretus on selline poegade planeerimine kus sa loodad midagi sealt saada, sul on eesmärk jakindel siht ja aretus ei toimu ainult ühe pesakonnaga, vaid sa sead eesmärgi ja sisi pikemas perspektiivis üritad iga pesakinnaga sellele sihile lähemale jõuda.
Tuhkrute kasvatamine pole naljaasi. Mõtle, kui sul on nt 10 poega, kes kisavad, kakavad ja hammustavad nagu põrgulised. Ainuüksi liivakastide koristamine võib päevas mitu tundi aega võtta. Rääkimata sellest et kodu haiseb sul vänge titekaka järgi. Isase jooksuajast ma ei hakka parem üldse rääkimagi. Igal juhul pole selline tegevus laste pärusmaa. Kui võtatd endale loomad, steriliseeri ära. Kui saad vanemaks ja tuhkrud tõesti meeldivad ja tahad nende aretusse panust anda, siis selleks saad uued loomad võtta. Lisan, et mitte iga tuhkur ei sobi aretuseks. Mõned tuhkrud müüaksegi lemmikloomaks sellepärast et neil p ole nii häid aretuslikke eeldusi või võib neil pesakonnas mingi viga olla. See ei tee neist kehvemaid lemmikuid, kuid aretsuloomadena pole neil kvaliteeti. Vanemate kombinatsioon ei sobinud nt ja see tuli välja alles siis kui pojad sündisid ja natukene kasvasid. Kunagi ei tea ju ette mismoodi geenid mängivad ja mis välja tuleb. Kui kasvataj ütleb et see või see poeg peaks ainult lemmikud olema ja aretusse ei sobi, siis tasub nõu kuulda võtta.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas Harbiny (Teema autor) » 20. märts 2008, 10:14

Heleri, ma kindlasti ei hakka neid niipea aretama. Võtan algul tuhkru kui lemmikloomana!
Tulevik on suur ja sügav kuristik, mida õpin tundma alles siis, kui olen sinna sisse hüpanud.
Kasutaja avatar
Harbiny
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 715
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn/Jüri
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne paarituvad ja siis steriliseerin ära?

PostitusPostitas alicekiisu » 22. märts 2008, 16:39

Siis jah :-)
Siiski tundub mulle, et see aasta me tuhkrut ei võta, suvel on mul palju reise ees, aga kutsikat oleks vaja õpetada (teised pereliikmed ilmselt temaga eriti ei tegeleks). Ei tahaks nagu kiirustada sellega.
Kasutaja avatar
alicekiisu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist